Zlá veľkosť plodu v III.trimestri. Máte s tým problém?

galanta
18. mar 2008

ahojte vsetky dievcata,ktore nemate prave najidealnejsie miery babatiek podla sona.ak mate nieco,s cim by ste sa chceli podelit alebo poradit,budem rada ak sa zapojite a odburate aj moje obavy.dakujem 😉

ejusa
16. dec 2008

Ahojte a kolko ma babo vazit v 35?red dvoma tyzdnami nas maly vazil len 176O,zevraj to je malo,zajtra idem zas,bojim sa,co ak nepribral...ale pecenove testy,prietoky a tak som mala dobre vysledky..

shela
16. dec 2008
ejusa
16. dec 2008

Vdaka Shela,ale podla tej tabulky mal naozaj mensiu vahu nez by mal mat,a myslis ze je mozne aby za dva tyzdne pribral 5OO g?A to mi vzdy doktor vravel ze budeme mat bvecsie babo a minule zrazu ze je maly...

shela
16. dec 2008

ejusa..neboj podla mna bude vsetko OK...podla mna sa ultravzuk sekol...pocitaj s tym ze mohol mat plus 500g navyse...a v tych poslednych tyzdnoch deticky priberaju niektore aj cez 200g na tyzden... 😉

nika251
16. dec 2008

Ahojte. Neda mi neprispiet do tejto temy. Neberte tie UZV vysetrenia tak vazne aj ked viem ze je to znepokojujuce.
Mne sa stalo toto: v 21tt mal maly o 9 dni mensie nozicky ako mal mat ale inac krasne sedel. V 30tt to krasne dorastlo, vsetko vyrovnane plus, minus 2 dni.
V 40tt pred porodom mi ho merali a vysli hodnoty- hlavicka prvy rozmer na 43tt, druhy rozmer na 40tt, brusko na 36tt, nozicka na 33tt. No poviem vam, ostalo mi az zle ze je postihnuty. Ale povedala som si ze nech je aky chce, bude moj. Vaha mu vychadzala na nejakych 2800g a 48cm. No a pri porode sme zazili sok vsetci- porodni, ja aj muz. Maly mal 3700/52cm. Ved co je to seknut sa o 900g a 4cm? Velmi zalezi na tom ako je dieta ulozene a myslim ze aj od toho ake dobre oci a pristroj ma Dr. Zalezi tam na mm a to sa nie vzdy podari zmerat hlavne ked dietatko je napriklad otocene trosicku do boku. Nestresujte sa, ak mate v poriadku prietoky, brusko pekne rastie, bude to v poriadku. Kym vam sam Dr nepovie ze je nieco zle, tak si nad tym hlavu nelamte, aj tak na nic nepridete. Pri porode bude urcite vsetko ok.

mirjanka
17. dec 2008

velikost miminka ve 31. týdnu - 1750g ( plus, mínus 250 g) - víc bych ale věřila ultrazvuku Gennetu v Praze...p. doktorka viděla hned všechny důležité orgány, cévy.... u běžného ultrazvuku jsme byli celkem zklamaní - gynekoložka docela dlouho hledala všechny orgány a kůstky k měření ...

pensadorcallisto
17. dec 2008

Ahojky...
Nas maly mal v 28.tyzdni 1250 g... Ked sme boli teraz naposledy na kontrole, bolo to v 36.tyzdni, tak mal 2850 g.
No a pretoze boli sviatky, na kontrolu ideme az tuto sobotu, tak pocitam, ze by uz mohol mat tych 3300g alebo aj viac... 😀

matja
5. jan 2009

Dievčatá, merajú niekomu vzdialenosť od lonovej kosti po hornú hranu maternice? Tá by mala zodpovedať týždňu tehotenstva. Ja som mala vzdialenosť v 31. tt 25 cm a v 33. tt 29 cm. Doktorka skonštatovala, že je to málo a v 35. tt mám ísť na kontrolné sono, či bábätko rastie v poriadku. Mala niektorá podobný problém?

zajo510
21. feb 2009

ahojte, no tí lekári strašia.

matja, mne pri prvom mimku, tiež lekár vravel, že mám ísť na kontolný ultrazvuk v 38.tt lebo na mňa pozrel a mla som brucho ako delo pri mojej výške 155cm (nebola som tučná, len to brucho sa mu zdalo veľké), tak sa ma ešte opýtal či som mala dobré tripple testy a genetické atd...lebo jemu sa to nezdá. mne veľa na stres netrebalo. na sone zistili, že mimko je ale menšie skoro o 2 týždne, na čo mi môj lekár zase v poradni vyplašene povedal, že to ešte v žiadnom prípade rodiť nemôžem, že je malé 🙄 tak si vyber. rodila som presne na termín. mimko malo 3400g a 50cm, takže štandartné miery, ani veľké ani malé.

teraz som bola na sone na konci 33.tt a mimko je vraj 10 dní pozadu veľkosťou, prietoky sú v poriadku. hmotnosť cca 1850 (+-250g). pýtala som sa či je to zlé alebo ok a lekár na mňa pozrel a kedže som nízka, tak to môže byť aj tým, asi to tiež nebude žiaden obor. tak si z toho nerobím ťažkú hlavu.

emanka
21. apr 2009

Ahojte, som v 36tt a bábo má 2332g, dr povedal, že je malinká, ale prietoky sú dobré. Ked som sa spýtala, že prečo je malinká, tak iba pokýval plecami. Teraz musím chodiť 2x za týždeň na kontrolu, tak som zvedavá, či aspoň trochu narastie. Som pekne vystresovaná, tak uvidím ☹

scandya
22. apr 2009

emanka ja som mala pri narodeni len 2.75kg, aj tak ti doki nevie presne urcit vahu, zalezi podla stehennej kosti aka je velka, ci sa dobre vyvija. niektore baby su chudsie a niektore pevnejsie. neboj 🙂

adushka_223
23. apr 2009

ahojte dievcataa......chcela by som sa spytat ze aky welky by mal byt plod koncom tretieho mesiaca....prosiiim...dopredu dakujem

bmmz
29. apr 2009

adushka _223 pozri na nete tehotentvo academy... tam to mas rozpisane po tyzdnoch

nikajanko
3. júl 2009

Ahojte,

Ja mam zase opacny pripad. V 31/6 tt mi nameral lekar hlavicku na 34/2 tt, brusko na 33 tt a steh. kost na 31...z toho vyplyva, ze mam maly asi 2100 g. Znepokojuje ma tento rozdiel v nameranych parametroch. Ale je pravda, ze oni stale beru priemernu hodnotu a cudujem sa ako mozu ocakavat, ze sa budu vsetky babaetka vyvijat rovnako podla nejakej tabulky. Mali ste niektora take rozdielne parametre? Dost sa bojim, aby nebolo nieco s malym.

POsielam tiez dobry link kde si pozriete aj akceptpovatelne rozpatia.

http://babymed.com/tools/ultrasound/third_trime...

mamamiska
10. aug 2009

AHOJ, NIKAJANKO, mne pred par dna namerali tiez rozdielne hodnoty, a to som teraz v 37tyzdni, Vraj nozicky a hlavicka zodpovedaju 36-37tyzdnu, ale ze brusko je o dva tyzdne pozadu. Bola som 4 dni v nemocnici, a o par dni idem na kontrolny ultrazvuk. Tebe sa vyrovnal ten nepomer?

aeouliana
10. aug 2009

ja by som to az tak tragicky nebrala. mne pri prvom stale hovorili, ze babo bude velke. skoro cele tehu bolo vraj 2 tyzdne vpredu a ze mam cakat tak 3,5kg babo. narodila sa mi bambula, co mala ledva 2,5.... 😉

mamamiska
11. aug 2009

dufam, ze ti doktori len zbytocne strasia 😔

pepina11
12. aug 2009

ahojte, ja čakám tiež bábo.... v 33 tt vážilo 1750 g... tak ma poslali do nemocnice na kontrolný ultrazvuk....že je maličké.... teraz idem na buduci týžden to budem v 36 tt... tak som zvedavá koľko budeme vážiť....

pajka888
12. aug 2009

Tak náš bobek měl v 30.týdnu 1650g a v 38. týdnu už 3,6 kg, včera jsme měli termín, vypadá to, že budeme přenášet, tak jsem zvědavá jak velký obřík se narodí.

mamamiska
12. aug 2009

pepina moje malo v 36+2 tyzdni 2600g (podla mna to bolo uplne dost) problem videli vsak v tom malom brusku a usudili, ze je vychudnute. Daj vediet, ci tebe tie pomery vysli dobre. Zajtra idem na kontrolu a som strasne zvedava, ci som to babo za tych par dni krmila hlavne do bruska, dufam ze ano, pribrala som za tyzden 3kila. 😲

pajka888
12. aug 2009

Mamamiska, oni říkají že ke konci přibere dítě za týden 250 g. Já si myslím že budete mít kolem 3 kg určitě a to snad stačí...Některé mimča jsou přece menší, jiná větší, ale hlavně že jsou zdravá.

maja177
12. aug 2009

hm moja malinka podla UZV v 31.tt vazila 2100 g. a vraj mozem ocakavat petkilove babo, velkostou zodpovedalo o tri az styri tyzdne viac... v piatok idem na UZV, tak som zvedava, co mi povedia, lebo ak bude ozaj taka velka, tak neviem teda ako ju vytlacim, urcite to neni sranda a ak sa bude dat, budem trvat na cisaraku... 😒

pajka888
13. aug 2009

Maja, záleží taky jakou máš postavu a jak jsi vysoká a velikost pánve, já se na to ptala doktrorky.
Neboj, nějak to ven musí... 🙂

marielik78
13. aug 2009

Maji, neber tu hodnotu ako smerodajnu... Oni su tie miery len veeelmi orientacne, v skutocnosi moze mat malinka len 1,5 kg... Skus sa tym neznepokojovat, ber to 50 na 50 🙂))

Ja som mala v 32tt ako ty, cez dve kilecka, ale lekarka ma rozhodne neznepokojovala, hoci jej tam vyskocil termin o tyzden skor. Tiez mam malinku teda vacsiu, nez mnohe ine kocky na nasom fore, ale nejako to neriesim, uvidi sa az pri porode realita 🙂 A kedze ja som mala a chuducka (teda ako netehu), tak nie som rozhodne stavana na stvorkilove babatka, ale moze sa to stat (kedze manzel taky tiez bol, hoci v nasej rodine sme vsetci mali porodnu vahu ledva cez dve kg).... No teraz s tym nic neurobim 😀 Hlavne, ze mala prosperuje 🙂

maja177
13. aug 2009

pajka, no ja som bola chuda, este kym som nebola tehu 😀 a som aj dost nizka

marielik, viem, tu vahu neberiem vazne, ale mne nejde do hlavy ani tie rozmery, ved ked mera tie kosticky, tak nema ako namerat viac, nez skutocne meraju, a ked ma uz teraz vsetky rozmery ako v 40 tt, tak ake bude mat ked sa narodi? 😀

kwetinnka
13. aug 2009

Ono tie miery co sa meraju a priemeruju ...neda sa na ne uplne spolahnut,lebo meria sa dlzka stehnovej kosti a hlavicka,a mozno im vyslo viac len preto ze bude mat dlhsie nohy..a ak nema po kom mozno gulatsiu hlavicku.Kamosku takto strasili ze bude malicke..a nakoniec malo normalnych 3700 len malo uzsiu tvaricku.Nam povedali v 34tt ze ma 2380..a dufam ze mat 5 kil nebudhlavne sa tym nenechaj znepokojovat

pepina11
14. aug 2009

no je to každopádne zaujímavé... ako to merajú... ja som na buduci týžden 36 tt... a idem na kontrolu tak dám vedieť.. ako mi bábo narástlo.... lebo lekári ma strašia vyvolávaním pôrodu... pre nedostatočnú váhu maličkej....

pepina11
19. aug 2009

včera som bola na dalšej poradni.... som v 35 tt+5 dní..... a malá váži 2,5 kila....tolko pribrala až som bola z toho prekvapená.... ja mám k tomu polohu KP.... takže by som chcela rodiť cisárskym.... ale priklanam sa k názoru... ze meranie ultrazvukom..... može mať naozaj odchylky.... a záleží tiež na doktorovi.... ale ja dúfam, že naozaj vážime 2,5 kilečka :o)

ivkaivka
19. aug 2009

ahojte, mne lekar povedal, ze vaha malej je plus, minus 200g. Teraz vraj ma 3124 g, tak ak uvazim, mozno nema ani 3kg, alebo takmer 3500g.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre