Zlá veľkosť plodu v III.trimestri. Máte s tým problém?

galanta
18. mar 2008

ahojte vsetky dievcata,ktore nemate prave najidealnejsie miery babatiek podla sona.ak mate nieco,s cim by ste sa chceli podelit alebo poradit,budem rada ak sa zapojite a odburate aj moje obavy.dakujem 😉

majkaa
27. apr 2012

V 20tt som mala vsetko ok, az ked som prisla teraz v 30tt.

majkaa
27. apr 2012

@aduskatt
@miriem ide o to ze vahovo a ine organy ma ok len ta dlzka noh a ruk je mensia tak o 2,5 tyzdna

veruska007
27. apr 2012

@majkaa Ahoj, nečetla jsem to celé, ale mě v porodnici na kontrole ve 38.tt hrozně strašili, že miminko neprospívá, že poslední měsíc nic nepřibralo... průtoky sice dobré, ale hned kolem mne běhalo doktorů, rychle, že musejí udělat zátěžový test, protože chlapeček váží sotva 2 kg... no, docela jsem se bála. Do toho mi praskla voda, sestřička mi celou noc povídala, jak to funguje s nedonošenýma dětma... a nic, malý se narodil druhý den, vážíl 2600g a měl 48 cm, takže se při utz. sekli skoro o kilo. A vůbec, já měřím cca 158 cm, porodní váhu jsem měla v termínu 2,2 kg, takže si myslím, že malý byl akorát. Tak být tebou, tak se vůbec nestresuju 😉

majkaa
27. apr 2012

@veruska007 uz som to tu pisala tam nejde o kg ale o dlzku ruciciek a noziciek to je uplne o inom ☹

kacca7
27. apr 2012

@majkaa celé jsem to nečetla, ale nám před týdnem řekli (cca 31tt) že mimi je malinké a váží tak 1,180kg... jinak že je prý vše OK... hodně mě tím že je malé strašili už když jsem ležela v nemocnici v 27tt, že je malinké a kolik my jsme měli když jsme se narodili... teď bychom měli mít před 1,30kg .... vůbec si s tou váhou nic nedělej, hlavně že je mimi zdravé a je to OK, kdoví, kolik bude mít při porodu 😉 ja už se odmítám taky stresovat 😉

kacca7
27. apr 2012

@majkaa a ted ctu že nejde o kg... no nám ještě minulý týden řekla doktorka, že máme menší hlavičku, ale že to ničemu nevadí, tak doufám, že u vás to taky nebude ničemu vadit... ptala ses jich na to?

aduskatt
27. apr 2012

@majkaa mne tiez hovorili, ze je mensi ako by mal byt....nakoniec zistili, ze zle vyratali termin........ale nepamatam si, ci hovorili celkovo alebo rucicky a nozicky........tak hadam budete v poriadku

martinka17
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anjelicek26
27. apr 2012

Baby nic v zlom, ale vaha je vec jedna a nesumerne koncatiny vec druha. A take, ze "naschval" ju vystrasil na 3d, aby prisla zas, to fakt nemyslis vazne? @martinka17 To ako ak lekar nieco najde - ocakavas, ze bude mlcat? A ak povie, tak klame? No fakt super dovera. Ja viem, ze su merania nepresne. Ale su medzi nami rovnako aj chore deti. Co je na tom zle ist na kontrolny ultrazvuk?

miriem
27. apr 2012

@majkaa Este ti stale ostava 10 tyzdnov, na dalsom UTZ o mesiac mozno bude ten rozdiel uz mensi a kym budes mat termin, mozno uz ziadny. Ak sa ti da niekam objednat v skorom termine na UTZ, urcite to sprav, nech sa na to pozrie niketo iny, nie ten isty doktor a minimalne budes pocut druky nazor. Snad to bude ok. Budem drzat palce.
Myslim, ze dwarfizmu vedia zistit ovela ovela skor ako v 30 tyzdni.

martina2001
27. apr 2012

@majkaa ahoj, ja som bola v tehu veľmi sledovaná, pýtali sme s mm na konkrétne riziká a moja zvedavosť mi nedala a pýtala som sa rovno na váhu a pod. doktorka, chodila som ku veľmi dobrej gynekologičke, mi rovno odpovedala že v týchto posledných týždňoch je to už len o odhade, stačí že posunie na utz milimeter mierku a už to skresľuje každý utz. Dieťa tam už nemá toľko miesta aby sa to presne zmeralo. Ak bolo malinké v poriadku v tom 20tom týždni, nestresovala by som, pre pokoj duše by som na ten ďalší kontrolný išla ale pochybujem že niečo nájdu. Tu su už podstatné prietoky, či dostáva dostatok živín. Prajem príjemné dotehu a zdravé mimino 😉

martinka17
27. apr 2012
martinka17
27. apr 2012

@anjelicek26 prepáč, neprešiel celý text, cieľom príspevku bolo podporiť maminku a nie polemizovať o morálke lekárov. Prepáč, ak sa ťa to dotklo 😉

anjelicek26
27. apr 2012

@martinka17 - jj ja viem ze si to nemyslela zle, mne kazdym dnom ma porodit svagrina (nechapem, ze ju nejaju 10 dni prenasat), co im vyslo na down 1 z 10, hnevam sa na nu, ze nesli na amnio, tak som mozno nejaka citliva 🤐

ahojkyy
27. apr 2012

@majkaa ano, presne preto, aby si bola uplne kludna a pripravna na stastne ocakavanie miminka tam chod. Mimcu to vysetrenie neskodi, tak nie je dovod. A fakt zatial nestresuj, ani ak by sa to zdalo aj dalsiemu dr., je to strasne vysoka chyba odhadu, neskutocne.
Nam dr. zistil hydrocefalus. Proste som sa na to opytala, lebo mamka bola po operacii v dospelosti zisteneho a on mi vravi, ze sa mu tam nezda, ze tie mozgove komory su zvacsene.. nasledne som isla na dalsie vysetrenie a uz to bolo ok.
...
ale tie stresy dovtedy...
asi ako ty 😀
inak rovnako nepresny ultrazvuk ako triple testy a ine mnohe dalsie..
a amniocentezu ti nerobili? Ako ti vysli triple testy so screeningom?
aj to hovori o downe a genetickych chorobach, ak to bolo ok, bola by som uz kludna.
ahojkyy

martinka17
27. apr 2012

@anjelicek26 😀 takt o je zlé, prenášania som sa bála, našťastie to dopadlo dobre. Držím pršteky, aby ssa ešte dnes ozval mobil, že koneeeečne ideme rodiť 😉

anjelicek26
27. apr 2012

@martinka17 - ako ona uz v utorok mala dostat tabletku na vyvolanie. Dnes je piatok. Nechapem to :( Dovolat sa im neda :( Jaaaj budem mat dnes zas bezsennu noc, len hluposti sa mi snivaju posledne dni, mam taky divny strach. hadam budu ok a ja len totalny paranoik.

martinka17
27. apr 2012

@anjelicek26 😲 ja by som tiež šalela, som presne taký typ, všade vidí strach ☹ Vidím, že si Ďaleko, tak sa nečudujem, ale to bude strach, ten sa premieta do snov😀

anjelicek26
27. apr 2012

@martinka17 - no ved to :( Nevedia co cakaju, ja som uz nenormaaalne zvedava, drahy sa mi smeje, ze som nervoznejsia, ako keby to bolo moje 😀

martinka17
27. apr 2012

@anjelicek26 to bude OK, možno už práve rodí 😉

zojka78
27. apr 2012

ahojte dievcata, necitala som cele, ale hadam nebudem od veci "hovorit" 🙂 ja som od zaciatku tehotenstva mala biometriu plodu taku, ze bol mensi o 2 tyzdne, nez by mal byt....takto sa to tahalo cele tyzdne tehotenstva, ale na sone v 30tt mi zistili, ze biometria je posunuta az o 4 tyzdne resp. minus 4 tyzdne (biometria - to su tie rozmery babatka, hlavicka, stehenna kost a dalsie 2 parametre, ktore si uz presne nepamatam, ktore meraju na kazdom sone)....odvtedy ma zacali docela dost strasit, ze ide pravdepodobne o IUGR (vnutromaternicove zaostavanie rastu), ze babatko asi neprospieva a odvtedy som behala na sono ako na klavir - kazdy tyzden....furt ma strasili, ze ked sa ten rozdiel bude zvacsovat, tak mi ho budu musiet predcasne vybrat a pod.....takze ma stale sledovali, ale nevedeli prist na to, cim je to sposobene, lebo prietoky boli ok, aj krpec ako taky vyzeral ok (bola som s tym u viacerych lekarov, dokonca myslim dost vychytenych - Holan, aj Cunderlik)....no a pokracovalo to tak, ze maly sice rastol, ale strasne pomaly (inak tie merania boli take, ze napr. hlavicka bola minus 4 tyzdne, ale stehenna kost minus 2 tyzdne a pod., nie vsetko zodpovedalo rovnakemu tyzdnu)...no a ked sa ten rozdiel zvacsil, v 37tt, krpcova biometria bola az minus 6 tyzdnov!!! tak doslo na slova lekarov a skutocne mi nakazali cisarak (ze asi tam teda nieco nie je v poriadku, ked tak zaostava v raste a ze oni to nebudu riskovat)....tak dievcata, krpec sa sice narodil naozaj malinky, mal 2230g a 45cm a bol oznaceny za hypotrofickeho novorodenca, ale bol tip top!!! upgarove score mal 10 z 10 a prospieval uplne perfektne....teraz ma 9 mesiacov a mozem povedat, ze velkostne je zatial uplne tabulkovy, lebo hned za prvy mesiac pribral 1,20kg 🙂 😉 takze vsetko krasne rychlo dobehol, v nicom nezaostava, nevidim absolutne ziadny rozdiel medzi nim a jeho rovesnikmi a myslim si, ze ho nebolo treba ani predcasne vyberat, lebo ako sa aj ukazalo, prietoky aj plodova voda bola ok, podla mna len bol proste po mne a po svojom tatkovi - ja meriam 159cm, jeho otec 178cm a mimochodom aj jeho tatko sa narodil s vahou 2300g a 45cm (co sa v tej dobe ale vobec neriesilo, nakolko to dopredu ani nevedeli 😉 ....takze nenechajte sa zbytocne stresovat, lekari tymto strasenim urobia niekedy viac skody nez uzitku, aspon u mna teda zaver tehotenstva vdaka nim a tomuto "problemu" bol teda riadne ustraseny a uplakany ☹ !

bambulka7
16. máj 2012

ahojte dievčatá,

neviem či budem úplne k téme ale skúsim sa opýtať. Dnes mi robili ultrazvuk v 30. týždni a babanko má hlavičku aj stehennú kostičku presne na 30 týždeň. Ale s obvodom bruška to vyzerá na týždeň pozadu. Mali ste prosím niektorá s tým skúsenosť? čo to môže znamenať taký nepomer? budem veľmi rada ak ma niekto ukludní, že sa to stáva a všetko je v poriadku. Ďakujem vopred za reakcie ;)

nescafe28
16. máj 2012

@bambulka7 neboj sa ak by bolo nieco zle lekar by ta na to upozornil. Ja som tiez mala jedno tyzden dopredu, jedno tyzden dozadu a maly sa narodil 4kg a zdravucky.

misupe
16. máj 2012

@zojka78 Ahoj Zojka, tak ja mam momentalne presne rovanký problem ako ty. Minulý piatok teda v 37 týždni soom bola uz na poradni u lekara u ktoreho budem rodit a ten po kontrole mi oznamil presne to iste. Ze maly ma nizku vahu 2235kg a nôžka teda FL je o 5 týždnov pozadu. Už od začiatku tehotenstva to bolo mierne pozadu ale môj gynekolog ku ktoremu som chodila doteraz sa z toho vôbec nevzrušoval. Konštatoval že bude len troska menší. NO ale tento lekar ma teda riadne vydesil. Som rada za tvoj príspevok. Lebo ma podstatne ukludnil. Tiež mi plánuje urobit cisarsky ale aj kôli tomu že placentu uz mam prezretú /hoci prietoky sú v poriadku/ a mam tiez hydramnion teda menej plodovej vody. Tak ma objednal na tento piatok zasa na kontrolu. Tak verim ze bude vsetko v poriadku. Ale obavam sa ze to skonci tak ako aj u Teba ze pôjdem na cisarsky. A ty si mala placentu ok?

bambulka7
16. máj 2012

nescafe28: ďakujem za ukľudneneie 🙂 Doteraz bol rast uplne presny ako ma byt na ten ktory tyžden a teraz keď mi to doktor povedal, som nevedela čo teda s tym. Ale v suvislosti s tym nerobi žiadne opatrenia ani to nijako extra neriešil, tak dufam že to dobehneme a bude to v poriadku ;)

2hanah
16. máj 2012

Miminko mohlo být třeba jen špatně změřené, ona ta technika není stoprocentní a jestli se třeba i vrtělo a doktor měl třeba naspěch. Tímhle bych se neznepokojovala.

peluskovo
16. máj 2012

@majkaa @bambulka7
necitala som cele, u nas mal maly posledne tyzdne bruskko pozadu mesiac / merane v cm / no ked sa narodil, nebol ziaden nejaky problem. samozrejme udaje musi posudit lekar, on vie, ako bolo otocene dietatko, a odhadnut do akej miery su udaje z pc presne a do akej miery mozu byt skreslene nejakymi faktormi.

peluskovo
16. máj 2012

@zojka78
nas borec bol tiez oznaceny za hypotroficky plod ked som presla na kontroly k porodnikovi , lebo zaostaval asi tyzden , dva a spominane brusko o dost viac v porovnani s ostatnymi udajmi, narodil sa po termine, necele 3 kg, necelych 50 cm, upgar 10 10 a valibuk, zdvojnasobil vahu uz v 3tom mesiaci....

@bambulka7
@misupe
@zojka78 ja ked som sa obavala, tak som tu zalozila temu ohladom hypotrof deti a mnohe maminy mi napisali, ze taketo deticky ked vyjdu z bruska, ze to dozenu / ak n ie je iny problem, ale ak by bol, to by uz lekari riesili v tehu / , ze papkaju vela a casto a raz dva dorastu a tak bolo aj u ondrejka, dobehol, dokonca az predbehol rovesnikov, co sa narodili o dost vacsi a tahsi.... takze drzim palceky, ak vas lekari nestrasia , tak to zvladnete a mimina duplom 🙂

zojka78
16. máj 2012

@misupe ahoj, som rada, ak som co i len trochu ukludnila 😉 netreba sa bat, ide fakt len o male babatko a nic viac v tom nie je....ale lekari vedia poriadne vystrasit...no ja som chodila tiez v zavere tehotenstva k inemu lekarovi, nez je moj gynekolog, rodila som na Kramaroch u vybraneho porodnika a vlastne tam ma poriadne s tym strasili....pocas tehotenstva (ako som spominala som chodila casto na ultrazvuk) na nic neprisli, prietoky boli ok, tak neviem co vsetko este kontrolovali, ale kazdopadne hned po cisarskom mi porodnik povedal, ze prave v tej placente bol vraj nakoniec problem....ale konkretne aky som sa uz nepytala, uz som mala totiz myslienky niekde uplne inde 😉 🙂 🙂 🙂 ale pravdupovediac, napriek tomu, ze som vzdy chcela rodit prirodzene a hrozne ma mrzelo, ze to takto vypalilo, tak nakoniec som bola aj rada, ze som mala ten cisarsky, lebo ten porod bol uplne super, bolesti po nom boli uplne v pohode a cele to bolo velmi rychle....teraz to beriem tak, ze maly je uplne uzasne, sikovne, krasne babatko a ja som si ho mohla uzivat uz o 3 tyzdne skor 🙂 vahu dobehol uz v prvom mesiaci a celkovo nezaostava vobec v nicom, vysku a vahu ma dokonca uplne sablonovu 😉 tak velmi drzim palce nech vsetko dobre dopadne, velmi dobre si pamatam este tie stresy, ktore som z toho mala v zavere tehotenstva....teraz keby som to vedela, ako to cele dopadne a ako to vlastne s tymi malickymi detickami je, tak by som si ten zaver uz uplne ze uzila 😉

zojka78
16. máj 2012

@peluskovo dakujeme za povzbudive slova, vzdy to dobre padne, ked clovek pocuje, ze niekto mal podobny problem a vsetko dobre dopadlo 🙂 🙂 🙂 tak nech nam len tie ratolesti pekne rastu, robia radost a hlavne nech su zdravucki 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre