Zlá veľkosť plodu v III.trimestri. Máte s tým problém?

galanta
18. mar 2008

ahojte vsetky dievcata,ktore nemate prave najidealnejsie miery babatiek podla sona.ak mate nieco,s cim by ste sa chceli podelit alebo poradit,budem rada ak sa zapojite a odburate aj moje obavy.dakujem 😉

duracelko
5. apr 2008

ja som bola v BB- materske centrum "MAMINA" byvam tam. tiez som Zvolencanka. tam je materske centrum -na Zapade... ale neviem ci to tam funguje... k nam chodila aj jedna baba zo zvolena. niekde som to citala.. skusim pohladat kde presne to tam je...

duracelko
5. apr 2008

ANGEL11: nasla som to v Kam do mesta - je to Materske centrum Rodinka, Novozámocká 73 (z boku klastora) mobil: 0904 961 313.

angel11
5. apr 2008

vo Zvolene jedno je, na zapade ako hovoris, ale uz tam nic nerobia. AS kde ides rodit?
Co ste tam robili v tom centre? Daj nejaky tip, kedy to cvicenie byva o com to cele je atd. Vdaka 🙂 😉
Ja som bola na cviceni v ZV porodnici, bolo to ok , ale este by som sla aj niekde inde.

duracelko
5. apr 2008

ja idem rodit v BB - lebo tu aj byvam... nejdem vymyslat zo zvolenom - aj ked som zvolencanka- a v bb som len kratko. .. takze mali sme prednasky na rozne temy: kojenie, prva doba porodna, druha doba porodna, kupanie babetka, a cvičili sme na fit-loptach a na zinenkach. tiez sme boli na exkurzii v porodnici- v bb. ale toto uz konci - idem v stredu posledny krat. bolo to 10 x po dve hodiny a stalo to 1100 sk. to znamena 110 jedna taka dvojhodinovka. no urcite budu este dalsie pripravy.. ale ty si tiez majovka -tebe sa tam uz neoplati chodit

angel11
5. apr 2008

ja by som isla aspon na to kupanie... no ze som na to neprisla skor. do prcic. mas tam nejaku linku alebo kontakt?

duracelko
5. apr 2008

je to ale v Sasovej v BB. kontakt - na Zuzku Mastisovu: 0908 079 999. na Kapitulskej je este mat.centrum Rodinkovo : 048/415 24 71, 0908 221 110. to kupanie babetka zvladnes - a myslim ze ti to ukazu aj v porodnici... vraj zeny robia veci tak nejako intuitivne spravne- takze aj pri prvom babetku to budes tak nejako sama vediet co a ako s babetkom. netreba robit paniku 🙂

angel11
5. apr 2008

dakujem 🙂 🙂 🙂 skusi im tam brnknut

galanta
autor
14. máj 2008

😉

fitny
14. máj 2008

😀

kingstonka
14. máj 2008

ahojte - ukazoval niekomu ultrazvuk rozdiel vo velkosti hlavicky a bruska 3 tyzdne? ako to dopadlo?
Dakujem

duracelko
14. máj 2008

ja mam rozdiel terminu oproti PM tyzden - podla USG je babo mensie tak o cely tyzden sme akoze pozadu. lenze podla mna je to blbost - maloktore babetko ma tabulkove miery - ja budem mat mensie babetko - a bude to asi dievcatko takze je to OK, ved dievcatka su mensie ako chlapci.a ja nie som tiez obryna - takze nema byt po kom taky valibuk. a este nieco mne nasi BB- páni doktori ANI RAZ nepovedali ani nenapisali miery babetka (vaha, vyska) do papierov. ja sa riadim podla tabulky co som nasla na internete - a podla toho odhadujem kolko asi tak moze mat v tom - ktorom tyzdni som....

tanulik20
16. máj 2008

Ahojte tehulky.Aj mne povedali ze babo je malinke.Som v 33tt a ze babo je hypotroficke( zaostava vo vyvoji cca 2tt) ale podla toho co tu citam ma len doktory riadne vystrasili..Aj som bola v nemocnici 2tyzdne na infuzkach, mam zle priechody tak musim uzivat agapurin tabletky na roztiahnutie ciev.Babo malo v 32tt 1890g a merania vysli...BPD=84=31+3 FL=58=30+3 AC=266=30+4 tak ja fakt neviem..Co myslite?

mywiel
16. máj 2008

Tanulik tak to uz ma pekne, ja som sa narodila v 32t a mala som 1790g, 43cm a pekne som to dobehla. 😉

http://www.tehotenstvo.academy.sk/index.php?cli...

dididi30
16. máj 2008

tanulik neblazni, sak moj syncek mal v 30tt len 1420g a vraj je to v norme no a tvoje babatko ma ok, joj zabila by som tych lekarov......skor ich rozum je pozadu....vobec nic sa neboj stale je tam odchylka plus minus takze pohoda....

avanka
17. máj 2008

Tanulik, moj malinky mal v 32tt len 1620 g a vsetko je v pohode 🙂 🙂 🙂
ku komu chodis? My k Cernakovi a Vavrovi

tanulik20
17. máj 2008

Avanka:Ja chodim k Donovalovi v Holici,ked som bola v 30tt tak mi robil merania a vtedy mimi vazilo 1300g a mala som skrateny krcok maternice na 19mm a s tym ma poslal do nemocnice na hospitalizaciu, tam mi zistili zle prietoky a zacali davat infuzie, v 32tt mi spravili sono a babo vazilo 1890g.Teraz chodim do rizikovej ambulancie v SI a naposledy ked som bola na kontrole(v stredu) tam bol primar Kvaltin, pytal sa v kolkom som tt ja povedala v 33tt a hned ze mam male brusko, zmeral mi zvisle brusko v lahu a malo 26cm, ze to je zle, ani sono prietoky mi nerobil a to som mala v prepustacej sprave napisane, tak zase o tyzden uvidim co bude a chce ma dat zase do nemocnice lezat, takze nie som nadsena...Cernak aj Vavra su fajn

dididi30
17. máj 2008

tanulik no tak to je veru horsie to meranie...ja mam som mala naposledy o 2 menej na moj tt a vraj je to v poho, ono sa to stava, ale ty tam mas riadny skok, to bud malo vody, velke babo alebo male babo...a nemas cukrovku?

tanulik20
17. máj 2008

No zevraj male je babo..a cukrovku nemam, o vode mi doktor nespominal nic, ja neviem...

avanka
18. máj 2008

Je to zvlastne, lebo velkost babetka je v pohode...aj podla tabuliek...
A to brusko mozno dorastie, ja som mala maternicu v 28 tt len 25 cm a teraz sa to vyrovnalo..
Mozno mas len mensiu maternicu

tanulik20
19. máj 2008

Ja uz fakt neviem komu a comu verit, som vyplasena, brusko mam malicke, to mi hovori kazdy, ale ved snad nezalezi na bruchu, no nie?podla PM by som mala byt od zajtra v 35tt ale podla mojeho doktora, ktory mi robil ultrazvuk v 1trimestry mi to o tyzden posunul dozadu, takze by som mala zacinat 34tt.Som z toho len dopletena, mam strach.Avanka a ty kde sa chystas rodit?

dididi30
19. máj 2008

anulik no mozno je to tym co pise avanka,,,,,,,napr aj ja som mala akurat potom to vybehlo o 2 tt a teraz som skor pozadu, no ja neviem......ale babo je vraj ok a by si sa cudovala,ze tie co maju male bruska maju velke deti

tanulik20
19. máj 2008

to fakt?

dididi30
19. máj 2008

veru fakt......tak sa nic neboj a teraz ti moze tak narast ,ze budes prekvapena

lubkagaa
19. máj 2008

ahojte babenky, mne zasa doktorka povedala, v 32 tt, ze babo ma 2010 g +- 300 g a ze je zasa vacsie. Aby som vraj nerodila 5 kg chlapceka. No neviem, co je vlastne idealna velkost. Alebo ako vie, ze az tolko priberie.

tanulik20
19. máj 2008

Ja som tiez z toho uplne zmetena..ved za par tyzdnov sa uvidi

sandrika
19. máj 2008

Ahojte. Ja som akurát v nemocnici v BB a máme zlé prietoky. Bábo je maličké. Som v 30tt a sono vychádza na 26 tt. Som zúfalá, chcú to ukončiť buď tento týždeň alebo budúci. Hrozne sa bojím, som psychic. na dne. Keď som sa pýtala na váhu,že či má aspoň kilo, tak odpoveď bola: plus mínus. Máme hrozný strach.

heppu
20. máj 2008

sadrika ako ukoncit???ved babo moze dorast nie???

avanka
20. máj 2008

Sandrika, ved ty uz mas Lukaska, nie? Som z toho jelen..
Tanulik, ja budem rodit v Skalici planovanou sekciou a tu tusim robi len primar Kvaltin....A ty?
Inak moja kamoska porodila v 38 tt na Myjave dcerku, mala 49 cm a 3100 g, a brusko mala take malicke, ze jej vsetci hadali, ze je len v 7 mesiaci, neboj, na velkosti bruska to nie je...Inak z vah babetiek, ktore tu boli napisane, vychadza najmensie babo mne a podla doktora je vsetko O.K, tak sa nestresujem, naco aj, babo aj tak najviac nabera na vahe v 8 a 9 mesiaci

dera
20. máj 2008

Omylom som včera písala v Sandrikinom hesle. 😲 . Nebola odhlásená. Už som z toho mimo. Mám zhoršené prietoky, bábo nedorastá. Sme v 30 tt ale veľkosťou sme na 26 tt. Chcú urobiť cisársky. Je vraj veľmi malá.

maxkatka
20. máj 2008

Ahoj, tady je odkaz na stránky, kde si zadáte v jakém tt jste + dny a vyjede vám tabulka, jaké rozmezí může mít dítě ve váze a ve velikosti...
http://babymed.com/tools/ultrasound/third_trime...
Jinak u nás ve 32tt odhad váhy 1900g a ve 36tt odhad 3150g!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Takže budu mít slůně...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre