Zlá veľkosť plodu v III.trimestri. Máte s tým problém?

galanta
18. mar 2008

ahojte vsetky dievcata,ktore nemate prave najidealnejsie miery babatiek podla sona.ak mate nieco,s cim by ste sa chceli podelit alebo poradit,budem rada ak sa zapojite a odburate aj moje obavy.dakujem 😉

mysulik
12. jan 2010

Ahojte vie mi niekto povedat ci je ok ak v 30tyzdni tehotenstva +3dni mi na prehliadke merali brusko,myslim ze velkost maternice alebo co sa to meria a mam 26cm co v 30tyzdni by som mala mat 30cm...? ☹

renatkas
12. jan 2010

roka v 31+6 je hranica BPD 75 mm az 87 mm, podla mna spadas do priemeru. Kuk link

http://babymed.com/tools/ultrasound/third_trime...

klba
18. apr 2011

ahojte,
tiez mi nesedia hodnoty zo sona, 😒 podla PM som bola v piatok 37tt+2, (38 tt) podla sona som v 35tt+2, (36 tt), - viem presne kedy som otehotnela a sedi mi to zo sonom, aj ked tentokrat su hodnoty oproti sonu nizsie.

dr ma naposledy dost vystrasila, hlavicka je vraj mensia, zodpoveda 34 tt, brusko nam vraj od posledneho merania spred 2 tt dost narastlo a hmotnost mame len okolo 2200 g.
Upokojovala ma sice ze to moze byt dane geneticky tym ze som sama drobnejsia, ako vsetci v rodine, sama som sa narodila s vahou 1800 g v 8.mesiaci, muz vazil 3150 g a nas prvy drobec mal pri narodeni v 40 tt 2660 g a 48 cm.

Pridam merania namerane v piatok a pre porovnanie udaje merane spred 2 tt.

Priemer hlavicky BPP bol 8,4/33+5, meranie spred 2 tt: (BPP 8,1/32+5)
Obvod bruska AC 30,3/34+2, merania spred 2 tt: (AC 28,6/32+5)
Dlzka stehennej kosti plodu FL 6,5/33+4, meranie spred 2 tt: (FL 6,4/33+0)
prietoky: RI 0,64.merania spred 2 tt: (RI 0,66)
Obvod hlavičky plodu spred 2 tt: HC 29,5/32+4, tentokrat mi meranie nezapisali.
a co znamena Hydr. NH?

Budem vdacna za kazdu radu, dakujem. 😉

zuzana0905
28. apr 2011

Mna doktor poslal na sono koli tomu ze mam na prvorodicku velke brucho.A namerali mi BPD 97mm co sa mi nezda byt vela tak neviem ci je to v pohode, alebo bude fakt vacsia?Lebo plodovej vody mam vraj v norme tak potom preco mam take brusisko? Dakujem za radu,

tehuli
4. júl 2011

@pajka888 ahojky🙂 koukám na diskuz, že tvůj prcek měl jako můj🙂 můj dokonce prý 1670gr. ve 30.tt a zajímá mě zda odhanutá váha ve 38.tt 3,60gramů pak odpovídala skutečnosti🙂 prý se dost sekají doktoři v těch váhách🙂 děkuju moc🙂

viz tvůj příspěvek🙂 Tak náš bobek měl v 30.týdnu 1650g a v 38. týdnu už 3,6 kg, včera jsme měli termín, vypadá to, že budeme přenášet, tak jsem zvědavá jak velký obřík se narodí.

nika1986
5. aug 2011

Ahojte všetci. Mám malú dilemu. Som v 39tt a bola som na ultrazvuk, kvôli malému brušku. Zistili, že bábo zaostáva o 4 týždne, má len 2100g, ale že inak je všetko v poriadku. V utorok mám ísť opäť na ultrazvuk. Nemali ste niekto podobný problém? Bojím sa čo sa s nami bude teraz diať. Ďakujem.

kalo
5. aug 2011

@nika1986 Já bych to brala s rezervou....V prvním těhotenství dceři odhadovali váhu před porodem na necelá 2 kg a měla 2700g...Takže se sekli o 3/4 kila!

nika1986
5. aug 2011

@kalo Ďakujem za pozitívne slová. Môj prvý syn mal 2700g keď sa narodil, vtedy ma takto nestresovali, lebo mi ani ultrazvuk pred pôrodom nerobili.

majkaa
26. apr 2012

Ahojte som zufala, boli sme na sone v 30tt a doktor povedal ze malinky je po zadu ani nie vahou ale dlzka ruciciek a noziciek. HL bolo 45,7mm cize len na 27tt a FL 51,4mm cize len na 27+3tt. Zacal mi hovorit ze to moze poukazat na rozne zdravotne problemy. V 20tt bolo vsetko vporiadku. Zacal mi tam menovat dawnov a este ine choroby. Som z toho uplne mimo. Vahu mame vcelku dobru 1321g ale tie miery su zle tych ruciciek a nozciek. Nemate nahodou niektora s tym skusenosti?

ahojkyy
26. apr 2012

@majkaa ahoj, nestresuj. V prvom rade si uvedom, aku chybu merania ma ten ich nestastny ultrazvuk. Uprimne povedane, zistovala som si to, nakolko som kvoli tomu, ze sa im zdalo,ze je maly mensi.. 45 % chybu merania! tj takmer polovica chybu odhadu! dr. mi tvrdili, ze je maly malinkaty, ze mam spatne prietoky pupecnikom i ku hlavicke maleho.. a ze moze plod kedykolvek ticho odumriet.. ako mame nesymetricky mensie brusko a kratsie nohy.. a ine podobne veci a prijemne ako povedal dr. tebe, tak kvoli tomu som bola v nemocnici dva mesiace pred porodom,na pozorovani. Kazdy den kontroly, dlhodobe pozorovanie.
Maly sa narodil UPLNE ZDRAVY A DODNES JE ZDRAVY. Len trochu mensi (ja som nizsej a utlejsej postavy) a kratsie nohy ma dodnes, ale to asi po manzelovi 😀 vyzera uplne normalne,nic mu nie je a tesi sa zo zivota
nestresuj. Je to len nazor - odhad jedneho dr. podla ultrazvuku. Ja viem, ze je tazke ostat kludna, ale miminko ta teraz kludnu potrebuje 😉 vypytaj sa od neho na dalsie vysetrenia, nech ti ultrazvuk skontroluje aj iny dr. napr. v centre gennet, kde ich maju presnejsie ako u gynekologa.. a toho downa resp. geneticky problem - abnormalitu moze potvrdit napr. amniocenteza, ale ta sa asi uz v takto vysokom stadiu nerobi.. vsak sa popytaj. Hlavne klud, ok? Je to len nazor 🙂

ahojkyy
26. apr 2012

mozno ti povie, ze je to teraz zbytocne ale ja by som na iny ultrazvuk min. sla.. budes kludnejsia, ked to skontroluju ini dr. ale stale maj na mysli - je to len odhad a s vysokou odhadovou chybou 😉
prajem ti pohodovy porod a radost z miminka, uzivaj si to!
ahojkyy

anjelicek26
26. apr 2012

@majkaa - moze byt chyba v merani, nemusi. Skus sa objednat k lekarovi, co robi prenatalnu diagnostiku, v BA je to myslim Dr. Cunderlik, v Martine neviem.

majkaa
26. apr 2012

@ahojkyy dakujem za nazor, ale totizto my sme neboli u statneho gynekologa, ktory nam robil sono ale sukromnika na 3D. Na jednej strane hovoril, ze ani ja niesom dlha, ale ze moze to poukazovat aj na ine veci. Isla by som aj inde na sone ale ked mi to aj tam potvrdia tak budem uplne mimo.

effkaa
26. apr 2012

@majkaa Nam povedali, ze mame privelku hlavicku - o 2 tyzdne vacsiu, nozicky zodpovedali tyzdnu a brusko o 2 tyzdne mensie, resp. chudsie. Maly je uplne v poriadku (bol trochu stihly a dlhy), tiez som tu hladala informacie na ukludnenie 😉 Mesiac pred porodom mu odhadli hmotnost na 3.5 kg. O mesiac neskor sa narodil s hmotnostou 3370 g. Zeby posledny mesiac chudol? No a niekde okolo 25. tyzdna doktorka vyslovila obavu z toho, ci bude vsetko v poriadku kvoli tej velkej hlavicke. Maly je zdravy, krasny a uzasny 😉 ozaj, aj na dalsom merani to vyslo tiez tak... tie 2 tyzdne hore dolu...

anjelicek26
26. apr 2012

@majkaa - chod na dalsi ultrazvuk a budes kludnejsia. Ak by aj s babom nieco bolo, da sa na to dopredu pripravit. A je pravda, ze nie vsetky deti su symetricke, ale tri tyzdne rozdiel je celkom dost.

V hmotnosti sa zvyknu mylit, je to len pomer bruska, stehennej kosti a hlavicky -staci ak babo vypije viac plodovej vody, ma väcsi obvod bruska a uz je aj pol kila rozdiel... na to sa spoliehat neda. Ale prave kosti ti z dobrym ultrazvukom vedie pomerat celkom presne.

majkaa
26. apr 2012

@anjelicek26 teraz uz s tym nic neurobim, cize do BA by sa nam neoplatilo ist.

anjelicek26
26. apr 2012

@majkaa - pozri ak zle babo pomerali a ty budes nervozna, vystresovana, budes sa bat do konca tehu? To je predsa tiez zle :( Uz len pre pokoj duse chod, "neoplati", mne je jasne, ze babo uz bude take ake je.

majkaa
26. apr 2012

@anjelicek26 no tak to si ma teraz nepotesila ☹

ahojkyy
26. apr 2012

@anjelicek26 hej presne, s 45% chybou. S takou chybou merania my v labakoch teda nepracujeme, max. 2% Je pripustna. Akurat ze tu nevymysleli este nic lepsie, zial.

@majkaa daj si to skontrolovat este niekym inym, lebo budes zbytocne stresovat 😉

ahojkyy
26. apr 2012

@majkaa neurobis, nedas prec atd. ale vies, co ta caka. A kvoli mimcu sa oplati ist kamkolvek 😉
ale nemyslim, ze v ba su taki odbornici sukromnici ze nemusia robit ine geneticke vysetrenia staci ultrazvuk 🙂 bud kludna, len omyl odhadu.
drz sa!!
ahojkyy

anjelicek26
26. apr 2012

@majkaa - tak som to nemyslela, ved moze byt uplne v poriadku, len ho zle zmerali. Drzim palce, nech to tak je.

majkaa
26. apr 2012

asi skusim zavolat do ziliny ci by sme nesli na este jedno 3Dsono

zeleny_cajik
26. apr 2012

@majkaa nestresuj sa, tie merania su hrozne nepresne. Mne, teda mojmu synovi v 36 tt namerali obvod a priemer hlavicky na 40 tt a ostatne primerane na dany tyzden. hrozne ma vyplasili, dokonca to dvaja lekari na roznych UZV merali a vsetci krutili hlavou, ze to je nepropocne...ale nic konkretne neodhalili. Maly sa narodil s uplne priemernymi mierami a absolutne normalnou hlavickou (ja som brala do porodnice aj vacsie ciapocky pre istotu a zbytocne).

majkaa
26. apr 2012

@zeleny_cajik ja mam ist na sono znova v 34tt, ale najradsej by som sla hned, ale bojim sa ze to potvrdia.

ahojkyy
26. apr 2012

@majkaa chcela si povedat - napisat bojis sa ze to znova nepresne zmeraju. Neboj, je to len odhad. Napismenkovali sme ti tu min. tri, ktore to tak mali a maju zdrave dieta 😉
inak som ti zabudla napismenkovat, ze mne dr. zistil u Tomika ku koncu druheho trimestra hydrocefalus, na druhy den rovnako novy utz v Gennete a nic, takze tak.. ultrazvuk a odhad..

majkaa
27. apr 2012

@ahojkyy ja viem ze je to len odhat a stale si hovorim, ze vsetko bude ok, ale ten cervik v hlave je. Vecer som nemohla ani zaspat az o 1 rano, citim v tele take napatie a neviem ho dat vonku. Hovorim si stale aby som sa ukludnila ale nejde mi to a dnes som total unavena a tiez sa mi neda zaspat. V pondelok manzel zbehne ku gynekologicke nech mi odporuci este jedno sono na buduci tyzden.

miriem
27. apr 2012

@majkaa Nam tiez tvrdili, ze maly je pozadu s rastom o 3 tyzdne, uz sme mali aj v tehu knizke zapisanu diagnozu, ze pravdepodobne spomaleny vnutomaternicovy rast, mesiac pred terminom mal ledva 2 kg. Hrozne som sa bala, hladala na nete, nespala a potom mi jedna starsia sestricka povedala, ze tie UTZ vobec nie su take presne ako sa lekari tvaria a ze nemam stresovat ale kupit si radsej glukozu a tu jest. No a za mesiac sa krpcek vypapkal na 3,2 kg cize narodil sa uuuplne v norme a uuuplne zdravy. Teraz ma 4mes a cez 7kg. Cize o malickom babatku nemoze byt ani reci 🙂 Hlavne sa tak nestresuj, to na babatko vplyva ovela viac, ako si myslis. Hlavu hore!

majkaa
27. apr 2012

@miriem dakujem za povzbudenie, viem ze stres este viac zhorsuje a to ked mam teh. cukrovku tak duplom. Ale neda sa mi pomoct. Keby to bolo len o vahe tak som asi viac pokojna, ale on je vpohode len ma mensie rucicky a nozicky a to su priznaky nejakych chorob.

miriem
27. apr 2012

@majkaa A nevsimli by si take veci uz na morfologickom UTZ? Ved prave preto sa robi, aby vychytali taketo pripady. U vas to zistili az teraz po 30 tyzdni?

aduskatt
27. apr 2012

@miriem mam podobnu skusenost, tvrdili mi, ze maly je moc maly, tak mi davali este nejake vitaminy a lieky na zvysenie prietokov a nakoniec sa maly narodil na zaciatku 36 tt a mal 3200g🙂.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre