Zlá veľkosť plodu v III.trimestri. Máte s tým problém?

galanta
18. mar 2008

ahojte vsetky dievcata,ktore nemate prave najidealnejsie miery babatiek podla sona.ak mate nieco,s cim by ste sa chceli podelit alebo poradit,budem rada ak sa zapojite a odburate aj moje obavy.dakujem 😉

panterka
2. apr 2008

nika, tak to je teda síla 😕

panterka
2. apr 2008

sandrika, já ležím už 2 měsíce, naštěstí v nemocnici jen 14 dní a od tý doby doma, ale je to na palici 🙄 no, musím ještě vydržet 😒

nika251
2. apr 2008

hm, to mi hovor. Som tyzden pred porodom prerevala ale hovorila som mu- malemu aj muzovi ze ho lubim nech je hoc aj ufo. A kuk to nase ,,ufo,, v albume. 😵

panterka
2. apr 2008

nika, je to teda frajer 😵 😵 😵

sue
2. apr 2008

UZV v III.trimestri nemôžte brať príliš vážne, detičky sú už veľmi veľké a nezmestia sa celé na sondu, takže doktor určuje veľkosť odhadom... skúsení gyndoši odmietajú hovoriť svoje pdhady hmotnosti od 34tt pretože sú to už len odhady... hlávka, stehenná kosť a ešte jeden údaj podľa ktorého sa určuje dĺžka a hmotnosť dieťaťa sa už nezmestia pod sondu...

nika251
2. apr 2008

Vdaka. Sue- Dr ktory UZV robil je skuseny ale ja som mu vliezla do UZV a videla co som nemala.

dididi30
2. apr 2008

ahojte, sue ...suhlasim
nicka251a co take si videla 😕

panterka
2. apr 2008

myslím, že stačí konstatovat, jestli odpovídá nebo ne, můj dr. teda odhady nedělá 😉

cernucha
3. apr 2008

Ahoj holky 🙂 koukam ze je to tedy sila jak se muze odhad podle UZ seknout a radeji se na to nebudu spolehat. i mne rikal muj doktor ze jsou to jen odhady, ale kdyz vam nameri takove stehno a vahu a vy mate 160cm, trochu vas to zarazi 😲 no kazdopadne hlavne ze je mimo v poradku a v zaveru je napsano to kouzelne, ze mimo odpovida gestacnimu stari 🙂
Partnerko: to mi je lito ze lezis, ale uz nam moc neschazi, tak vydrz.

mien
3. apr 2008

ja, keď som bola na 3D v 28tt, tak mi doltor povedal, že budem mať veľké dieťatko, vtedy mal už 12OO gr namiesto 1100, čo myslíte nie je to ešte tak veľa, lebo sa bojím, že, keď bude taký veľký tak ho asi nevytlačím

nika251
3. apr 2008

Ahojte. Dididi- pozrela som mu do UZV kde mal nastavene tie udaje a tam som si precitala co na aky vek vychadza a kedze som bola ,,mudra,, z netu tak som si hned vyhladala ze co mozu taketo nezrovnalosti znamenat- a bum 🙄 .
Sue- skoro v kazdej nemocnici robia pred porodom biometriu plodu. Dr ten odhad robia preto aby vedeli ci nie je nutne planovat CR- co u mna hrozilo. Ale Dr hned povedal ze to co vyslo je blbost- len ako som posala- ja mudra.
A este raz opakujem- on mi to nepovedal- ja som videla 😀 . Ale suhlas- nebrat vazne odhady v III.trimestri.

cernucha
3. apr 2008

Ahoj mien. Ja byla na 3D ve 29tt, tedy presne 28+1 a dite melo odhadem 1198g a bylo to jen uplne lehoucce nad prumerem, takze bych se toho tolik nedesila. Ted mam pocit ze roste jeste rychleji a mame opravdu zadelano na velke mimco, ale jsou to jen odhady. Taky mam strach ze velke nevytlacim, ale to se vse ukaze az za 8 tydnu....zhruba 😉

zanulav
3. apr 2008

Tak dneska jsem byla u doktorky jsem 37tt a vaha 3400kg. Ve 30tt vo bylo 1900kg. Jinak v utery mam nastup do nemocnice na ukončení nebot mam cukrovku a asi pujdu cisařem. tak pa 😵

danka86
3. apr 2008

zanulav, pekne velke babenko 🙂 takze ty uz v utorok budes mat maleho v naruci? 🙂

diddi
3. apr 2008

sono na vahu nie je presne...lekarka mi hovorila ze plus,minus 10%, den pred porodom mi robila sono a podla neho mali mat 2500g. a narodili sa 2100 a 2080...rodila som v 35tt

cernucha
3. apr 2008

Zanulav tak preji hodne stesti 🙂

cernucha
3. apr 2008

Holky taky uz byste to chtely mit za sebou? Ja uz jsem strasne nedockava, mam pocit ze uz jsem tehu snad rok 😖 Straaaasne se mi to tahne.

dididi30
3. apr 2008

cafte babule, tak ja som zacala 31tt a dnes som sa dozvedela na sone, ze babo ma 1422g, vraj je to ok, a som rada,ze nie viac, lebo by to bol obor 😀 tak bude drobusik po sestricke, ale ja si ho vypestujem 😀 moje zlatunke 🙂
nickA 😀 a co bum? 😀 😕
diddi....no uz som sa zlakla ,ze moje je ozaj drobunky 😕 ale kedez si mala a mas curkovku, tak potom to tak byva 🤐

sandrika
3. apr 2008

moje bábop má v 37/2 váhu medzi 2100až 2400g čo neni bohviečo, ale my ešťe priberieme 😉

dididi30
3. apr 2008

sandri, male deti sa lepsie vypestuju ako velke 😉

sandrika
3. apr 2008

však mne sa malé deti aj páčia viaclen okolie stresuje 😉

dididi30
3. apr 2008

no ved to neboj nic, ja mam dceru a ta je drobunka a som rada, je taka zlata a vsade sa zmesti 😀 ale zas ani ja niesom najvyssia mam len 164 muz 185, ale deti asi zdedili geny po prarodicoch , ti boli mensi 😉

duracelko
3. apr 2008

ahoj Sandri... pozerala som si tvoj albumček- už mas krasne bruško- a vidis si v poriadku - uz si vlastne skoro za vodou - ved si uz v 37.týždni, NiE? ja som este len v 33. tyzdni. som od včera už na dovolenke a od 12.aprila mi zacina materska.... Hurá.... ja chodim do toho materskeho centra Mamina - tu v Sasovej - školka na Tatranskej... je tam celkom fajn, su tam mlade baby chodime pravidelne - asi 6 stalych. boli sme aj v porodnici - pozriet porodne boxy-resp.saly

sandrika
3. apr 2008

Ahoj Duracelko tam som chcela chodiť aj ja lebo bývam hneď vedľa vidím tam z balkóna, ale ja nemôžem .... , pôrodnésály som videla dnes ,keď som bola na CTG . Určite sa už na materskú tešíš, že si odýchneš. som rada, že si sa ozvala

duracelko
3. apr 2008

tesim sa ze už som konecne doma a mozem oddychovat - hlavne koli babetku. bolo to uz na nas dost... to cestovanie hore - dolu bb-zv a spat... do toho centra chodia len prvorodicky - ale kedze mna to caka opat po 15 rockoch- aj ja sa citim tak ako oni - tiez to prezivam akokeby to bolo prvy krat..... takze aj ty budes rodit v BB a nie vo Zvolene?? nejako to uz tam prezijeme... neboj, ved tie 3 až 4 dni sa daju vydržat. su tam vraj mile sestricky...

sandrika
3. apr 2008

Ano budem rodiť v BB, ja všetky tie sestričky poznám však mi tam robí mama síce sanitárku, ale aj tak poznám každú sestru každého doktora a je to ešťe horšie....okrem dňa pôrodu siv nemocke 5 dní čiže spolu 6 , verímti , že to ho na teba bolo veľa. Inak platí sa tam jednorázovo či za každú hodinu? Kedy to býva myslíš, už ste nacvičovali dýchanie?

duracelko
3. apr 2008

museli sme zaplatit dopredu 1100 sk/110 sk za jedno take stretnutie- cvicenie. ale bolo to na dve hodiny - prvu hodinku sme mali teoriu o dojceni, o porode, o kupani babetka atd... a potom nasledovala hodiny cvicenia na fit-loptach a na zinenkach. ku koncu sme brali aj dychanie v 1.dobe porodnej, v 2.dobe porodnej, pri tlaceni a kontrakciii, a pri kontrakcii ked nam doktor zakaze tlacit- tzv.plytke dychanie.... chodila tam taka porodna asistentka - tak silnejsia - dlhovlasa svetle vlasy... robi tiez tam v nemocke

diddi
3. apr 2008

dididi 🙂 nemala som cukrovku, ani nemam...dostala som preeklampsiu a museli rychlo von

dididi30
4. apr 2008

diddi.....jaj prepac, tak som to zle pochopila, lebo si tam spominala cukrovku ci ci, no asi som to zle precitala.....ta preklampsia je hrozna aj ja sa jej obavam, kvoli mojmu kolisavemu tlaku......drzim palceky s babatkami 😉 a si rodila v tom 35tt tak to na dvojicky je aj tak pekny vykon 😉

angel11
5. apr 2008

Duracelko v akom centre si to bola? V BB alebo vo Zvolene? Ja idem rodit v ZV.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre