Zlá veľkosť plodu v III.trimestri. Máte s tým problém?

galanta
18. mar 2008

ahojte vsetky dievcata,ktore nemate prave najidealnejsie miery babatiek podla sona.ak mate nieco,s cim by ste sa chceli podelit alebo poradit,budem rada ak sa zapojite a odburate aj moje obavy.dakujem 😉

kikinela
20. máj 2008

Dera : nechcem ta straaši ale v mojej rodnej dedinke bola jedna mamička v 8 mesiacia babo jej tiež neraastlo tak jej dali infuziu potom začalo priberat.Večer citila ešte pohyby a rano išla na ultrazvuk a bobo bolo nežive.Tak sa divim prečo jej vtedy hned neurobily cisarska,na čo čakali neviem asi an ten vysledok.Neviem ale kolko malo vahu.Tak sa držkajj pekne .držim palce

mywiel
20. máj 2008

Tak mi mame uz 2 kg, vraj sme akurat v priemere ani vela ani malo... 😵 😀

mywiel
20. máj 2008

A na utz som videla tukove zahyby na boku chrbatika, sranda vyzeralo to ako radiator, lebo babo bolo skrcene nabok... 😀 😵

tanulik20
21. máj 2008

Ahojte tak moje male ma 2150g ze je v priemere a ze aj prietoky su v priemere, tak som ako tak rada.

tanulik20
21. máj 2008

avanka ja tiez budem rodit v Skalici, ale dufam ze normalne.Dera aj ja mala zle prietoky, lezala som 2tyzdne v nemocnici, vybrala 11infuzii, a babo mi vahu nabralo z 1300g(v 30tt)na 1890g(v 32tt), teraz uzivam agapurin tabletky a magnezko a dnes vazilo mimi 2150g a som v 34tt .Bola som hospitalizovana pre hypotrofiu plodu(zaostavalo cca2tyzdne vo vyvoji), teraz je v norme, zevraj.Tak ti budem drzat palceky, viem co ta to stoji nervou, ale treba dufat.

mien
22. máj 2008

ja som bola v pondelok na kontrole môj má 28OO

tanulik20
24. máj 2008

mien : skoro tolko som mala ja ked som sa narodila, 2750g a narodila som sa riadne v termine 🙂

mien
24. máj 2008

ahoj tanulík a tvoje bábo má koľko

tanulik20
25. máj 2008

Ahoj mien.moje malo v 34tt 2150g

ivka1603
25. máj 2008

ahojte kocky...mohli by ste mi poradit? som pravdepodobne na zac.9 tt, a zacala som krvacat - je to take slabe bledocervene....co si o tom myslite?

vikulik
25. máj 2008

ahoj ivka ked som bola v 8tt,to som este nevedela ze som tehu...tak som tak zacala krvacat,mimo cyklu ze som sa normalne zlakla..akoby som pisala...Aspon 3dcl zo mna naraz vyslo...hned som isla na pohotovost,no tam mi povedali ze mam hormonalnu poruchu...No a na druhy den u mojej gyn. som sa dozvedela za som v 8tt.Zacala som brat DUPHASTON a postupne to krvacanie zmizlo...

ivka1603
25. máj 2008

ahoj viki....takze je vsetko v poriadku? nemusim sa bat? idem v utorok na gyndu, aby mi potvrdila, ci som naozaj tehu....preto neviem, ci mam ist alebo nie....

vikulik
25. máj 2008

ano je vsetko ok,ale urcite chod ku lekarke,nech ti to potvrdi a potom daj vediet...drzim palce.Lebo mozno potrebujes aj ty nejake lieky,aby si nekrvacala ak si tehu... 😉

ivka1603
25. máj 2008

dakujem viki, dam potom vediet....inac mam uz brusko vacsie ako predtym a vyrazky na tvari...ani sa radsej nepozeram do zrkadla.....inac stale jazdim aktivne na bike, dufam ze mi to neuskodi....

graziela
25. máj 2008

Ahojte,
k tej vahe - nas drobcek mal v 36tt cca 2600 gr.

thea71
25. máj 2008

ahoj, chtela bych se zeptat na vase zkusenosti - ve 27 + 2 mi doktorka dle UZ napsala odhad vahy mimca 800g, zda se mi to nejak malo... dcera byla drobna pri porodu 3,09 kg, ale tohle je kluk, tak by snad mel byt vetsi... diky mejte se hezky

vikulik
25. máj 2008

no ivka 1603 radsej nejazdi,mne to hned zakazala...

ivka1603
25. máj 2008

viki, OK posluchnem, ale ked deti by sa chceli stale bicyklovat, tak musime s nimi von, este nemaju svoj bike....ale musime viac pesi....

avanka
25. máj 2008

Ivka, ja som zacala krvacat v 13 tyzdni, zistili mi nizko placentu....tiez som brala Duphaston a Ascorutin....drzim palce....
Thea, myslim, ze aj moze byt, najdi si tu tie tabulky a pozri sa...ale ked ti lekarka nic nepovedala, tak to je O.K.

thea71
25. máj 2008

ahoj avanka, podle tech tabulek je rozmezi 912 - 1386, ale cetla jsem v jedne diskusi s lekarem, ze pry nepresnosti + - 500g jsou u UZ pripustne.... mam totiz velice nizko placentu, rizikove tehotenstvi, tak jen doufam, ze to nema na mimi zadny vliv, doktorka se o nicem nezminovala a ja jsem se na prepokladane hmotnosti divala az po navratu z poradny..... diky, ahoj

pinco
31. máj 2008

Ahoj thea, ja som tiez nasla, ze v 27tt je hmotnost plodu "okolo 1000g". Takze 800 je podla mna stale okolo 🙂 Keby to bol nejaky problem, tak by ti to doktorka povedala hned. Neboj sa. S tou placentou mozes mat akurat problem, ze pojdes rodit skor, ale to asi vies, lebo si aj rizikova. A ze vraj dcera bola drobna - 3,09 kg 🙂 Ja som sa narodila normalne v termine a mala som 2,5 kg, tak ja som bola co? 😀 Takze neboj sa, dobreho vela nebyva a tvoj chlapcek bude urcite v poriadku!

kojka
26. jún 2008

ahojte mozno to s tym nema suvislost ale chcem sa opytat ci si moze doktot cez sono pomylit velke vajicko s miminom - meska mi to 2-3 tyzdne bol som na sone a povedal mi ze je to len vajicko a priemere 2,5 cm.
co vy na to?

uci
27. jún 2008

kojka: myslim, ze taketo pomylenie neprichadza do uvahy nakolko vajicko moze doky vidiet len vo vajecniku a mimino zas v maternici - cize to by si musel pomylit vajecnik s maternicou a to asi tazko 😉

lenkaaa
15. dec 2008

baby, moje babo malo v 30+1tt odhad 1315g. Lekarka povedala, ze to je ako ma byt. Ale teraz tu citam, ze to je dost malo ☹ som z toho uplne nanic, neviem ci mi doktorka kontrolovala prietoky alebo nie ☹ co myslite? je mozne ze sa babo v brusku nema dobre? ☹

zuziacik83
15. dec 2008

lenka aj ja som kus v pomikove..moje babo malo v 30+4 1316g a doki povedal ze uplne v poho..tak dufam ze je to OK...teraz som uz 37tt a stvrtok mam ist znova na sono tak som velmi zvedava kolko bude mala vazit teraz

ditka1
15. dec 2008

ahojte mne zistili ked som bola v 26t,ze maly vazi 1140g,zevraj to bolo dost vela,tak neviem.som zvedava teraz v 30t co povedia.

janika7
15. dec 2008

Ahojky, tak nas miminacek mel podle doktora ve 23+5 760g, rikali mi, ze to bude macek. Ve ctvrtek jdu na kontrolu, tak dam vedet, jak narostl 😀 Na 4D utz mel pekny faldiky 😝

glorita
15. dec 2008

tie odhady hmotnosti baba su len orientacne..v 28tt mal moj drobcej vraj 2800g,v 37 tt 3700 a v 39tt dokonca menej a to 3600 a o tyzden po tom sa narodil a mal 4400 g,co je velka odchylka,lebo neverim ze za necely tyzden pribral necele kilo... 😎

lukin
16. dec 2008

glorita: Ten odhad ve 37. týdnu byl podle mě správný, ve 39. týdnu se mýlili.

shela
16. dec 2008

Mne minulu stredu vraveli ze maly je o 5 tyzdnov vacsi ako by mal byt..a to som bola v 25tt..mal nieco cez 1300g..dufaam ze to nebude nic vazne(cukrovka atd..) Uvidime az 12.1.. potom dam vediet ako zasa narastol..minuly tyzden gravidometria vysla na 29-30cm a vcera uz sme mali 33cm 😖 tolko presne som mala pri mojej dcerke v 9 mesiaci..a pritom sa narodila s 3,5kg a 49cm

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre