Zlá zrážanlivosť krvi. Rodili ste s takýmto problémom?

loren
20. nov 2006

ahojte chcem sa opytat rodila niektora z vas s timto problemom alebo to niektoru z vas caka

sulamith
21. nov 2006

ahoj loren ja som rodila s tymto problemom na cisarsky...prisli mi na to v nemocnici,ked som prisla na prijem,na druhy den mi vzali krv zo zily no a potom mi nie a nie zastavit krvacanie(je iba slabe ale predsa....),s tymto som mala problem vzdy aj ked mi brali krv z prsta,alebo som sa porezala...
Je potrebne to povedat svojmu lekarovi,ale hlavne porodnikovi,alebo chirurgovi,pokial to nepas napisane v karte...

loren
autor
21. nov 2006

ahoj uz som si myslela ze som jedina 🙂 doktor to vie a neodpadla si pri cisarskom nebolo ti zle lebo ja nemam rada ked mi z niecoho tecie krv chytam paniku 😒

dorotka
21. nov 2006

ahoj loren mne sa to iba raz stalo ked mi zub trhali ale vtedy som brala antikoncepciu inac som bola aj darca krvi a pohoda
ale som si akurat na to minuly tyzdne spomenula ze tie hormony na konci tehotenstva mozu byt teoreticky podobne ze by som asi na to mala upozornit aj ked verim ze to bude ok

sulamith
21. nov 2006

ja som bola v celkovej anesteze,ale urcite im to musis povedat aby na to boli pripraveni,...inac potom som si citala v karte ci neboli komplikacie .... a neboli...lebo na mna boli pripraveni...
inac ja som vzdy mala slabu zrazanlivost,od detstva ☹

loren
autor
22. nov 2006

dakujem za odpovede sulamith mne to zistili o tej krvi az ked som mala dakych 16 rokov ked mi trhali zub. ano vraveli ze budu pripraveny aj chodim na hematologiu teraz aj krv maju mat nachystanu v pripade potreby ale ten strach je vies neprijemny 😉

sulamith
22. nov 2006

loren,neboj sa to bude vsetko ok,su aj horsie veci... 😉 a ty cakas babo?

loren
autor
22. nov 2006

sulamith dakujem za povzbudenie si zlata

loren
autor
22. nov 2006

ooo a ano cakam som v 6 mesiaci

sulamith
22. nov 2006

a zatial je vsetko v poriadku?

loren
autor
22. nov 2006

zatial je to ok 🙂 inak tvoje dievcatko sa pekne vola ja by som asi tiez dala meno sara pokial to bude dievcatko 😉

sulamith
22. nov 2006

loren,v Banskej studuje moja spoluziacka na vyske(cestovny ruch)...to len tak pre zaujimavost ci sa nahodou nepoznate
dakujem,meno vybral moj manzel a mne sa tiez velmi pacilo....

kasis
22. nov 2006

loren, mne to tiez zistili priblizne v 14, ked mi praskla cievka v nose, som na to upozornila aj svojho gyn, mam to poznacene aj v teh. knizke, ale ked mi robili vstupne vysetrnia na tehu a potom ich pre istotu opakovali, tak bola moja krv OK, vsetky hodnoty sa vplvom tehotenstva polepsili avraj je to momentalne v poriadku, uzivam ascorutin a na kazdej poradni mi beru krv koli zrazanlivosti. Uvidim, ako to bude na konci tehotka

loren
autor
23. nov 2006

sulamith taku babu nepoznam aspon o tom neviem 😉 tak mas sikovneho manzela ked vybral meno moj to nechava na mna len ked vyrukujem s dakym menom tak to odobry alebo zamietne 🙂 . . . kasis tak to cakame podobne ja mam napisany termin na 19.marca a mala by som ist na kontrolu na hematologiu len sa dako tam neviem dokopat 🙂

sulamith
23. nov 2006

loren,neboj na take vysetrenia sa treba len dokopat(poznam to).Ja som mala termin 3.3. a Sarka prisla na svet 13.2.,tekze treba sa pripravit skor
😅
loren drzim ti prstiky,a daj vediet kedy ides na hematologiu 😉

loren
autor
24. nov 2006

sulamith diky za podporu 🙂 tvoja mala sa poriadne poponahlala na svet 😉 akurat som sa s mamou rozpravala o hematologii robi tiez v nemocnici tak sa pojde opytat doktorky kedy mam prist lebo vraj to podrobnejsie vysetrenie a specialne sa robi len ked je viac pacientou s tymto problemom pretoze je velmi drahe 🙂 tak uvidim a dam ti vediet pa

sulamith
5. dec 2006

ahoj loren,tak ako uz si bola na vysetreni? 😉

loren
autor
5. dec 2006

ahoj nebola 20 decembra pojdem ku svojmu doktorovi a opytam sa ho kedy mam na to vysetrenie ist aby som tam nesla zbytocne 2 krat zajtra idem k obvodakovy na kontrolu toho sa chcem opytat na bielkoviny v moci lebo dnes rano som ich mala zvysene

klaaraa
1. júl 2008

/

frogy22
1. júl 2008

ahojky
tak ja sa nato ochorenie liecim asi od svojich 9-10 rokov. krvne dosticky sa mi pohybovali od 23 az do 80 kym som nezacala uzivat antikoncepciu. potom sa mi upravili nad 100 a tak sa mi to drzalo az do tehotenstva. ked som otehotnela tak mi to rapidne zacalo ist hore a tak som bola rada. pred porodom som ich mala az do 200. rodila som teda klasicky a nepotrebovala som ani hematologa pri sebe (aspon podla mojej hematologicky) a nemala som ziadny vyraznejsi problem. uvidime ako teraz dopadnem na kontrole v BB idem tam na koci jula.
no teraz brali malickemu krvicku a asi to podedil po mne lebo ma upozornila lekarka ze mal iba 16 a dnes nam brali krv na kontrolne vysetrenie tak uvidime ako dopadneme lebo ak to bude nizke tak zacneme chodit na detsku hema do BB ako som chodila ja. ☹

denisocka
1. júl 2008

ahoj ja mám zlu zražanlivosť,bola som 3mes snažilkovania + cele tehu na liekoch + rodila som normálne 😉 ,ape posledne mesiace som si pichaa už clexan lebo mi hustla krv a po podode mi nemohli šušurku opichnuť anestetikom aby som nemala modriny tak to šili "zaživa" aj ked niečo mi ale do kapačky dali od bolesti

frogy22
1. júl 2008

denisocka a ako je na tom tvoje male? alebo zatial nevies lebo mu nerobili krvne vysetrenie? u mna aj vedeli ze mam toto ochorenie a aj tak mu nezobrali krvicku. vlastne zistili to len nahodou lebo nam ina odb. lekarka nariadila zobrat krv pre uplne nieco ine a pritom sa zistilo malo dosticiek. tak som zvedava a este stale dufam ze to nebude zle

junovka
1. júl 2008

ja som tiez mala problemy cele thi pri Nely s krvou.Strasne som krvacala pocas tehu.Pichali mi Clexane 400....ale teraz uz je to v pohode.Malicka je nastastie zdrava 😉

denisocka
1. júl 2008

aj moj maly je hadam oka -ja mám ale doštičiek dosť,ja som mala zlý fibrinogen a taky mix že vysoku zražanlivosť z ktorej vznikaju tromby a ešte neviem čo

frogy22
1. júl 2008

no ja mam malo tych dosticiek a prave pri tehotenstve sa mi to nejako vylepsilo a tak vsetci lekarii sa ukludnili. samozrejme aj ja som bola rada aspon som lahsie zvladla porod bez problemov 😉 akurat v prvej polovicke tehotenstva mi dost tekavala krv z nosa ale to nevedeli preco lebo vysledky som mala lepsie oproti minulosti. tak este musime do zajtra pockat a uvidime ako bude s malickym - drzte nam palceky ☹

janulka7
2. júl 2008

Pridam sa aj ja.mne nezistili zlu zrazanlisvost krvi, alemojmu malemu sa zastavilo srdieckov piatom mesiaci amuseli mi vyvolat porod. samozrejme tvrdili je to normal az kym lekar nazacal rovbit vysetrenia a bolo mi povedane ze aj ked saminic nepotvrdilo su si takmer isty ze pocas tehu doslo k zhustnutiu krvi a preto sa malemu zastavilo srdiecko. teraz sa snzilkujeme a uz treti mesiac mi riqadia krv tabletkami pre istotu, a to nehovorim o tom ze staci aby som sa niekam suhchla a uz mam modriny ako keby ma mlatili. tak neviem co to bude a ako. dufam ze ak sa nam zadari nezopakuje sa to este raz. hadam uz ziadna zastava srdiecka nehrozi. l ☹

lia
2. júl 2008

a cim ti riedia krv janul??
aj ja sa pridam k zlej zrazanlivosti,mam dva potraty za sebou,neviem ci kvoli tomu,zistili mi to az po druhom MA.
a lekari mi doporucuju brat lieky az po otehotneni,ale nejak sa nam nedari ☹

janulka7
2. júl 2008

riedia mi krv aspirinom.Adiro 100mg kazdy den.tie potraty mozu byt aj kvoli tomu. nezdalo sa im to ze sami tos talo tak neskoro. nic sa nepotvrdilo ale moj lekat povedal ze on sa chce rqadsej poistit aby nedoslo k zhustnutiu krvi pocas tehol aj ked zatial sa mi nedari otehotniet.

lia
2. júl 2008

tak teraz neviem,ci si to od lekara dat predpisat alebo nie 😒

denisocka
2. júl 2008

hej janulka,je to určite kvoli tomu ☹ ale neboj,určite ked sa teraz zadari tak dojdete uspešne k narodeniu zdraveho dieťatka -ja som tiež potracala kvoli tomu, a tiež som posla.mesiace pichala aby sa mi krv zriedila aby sa náhodou niečo bábu nestalo

drž sa,aj ostatne a verte svojim hematologom-teda ak su podstivy.neviem koho máte vy,ja som mala najsuper hematologičku z KE ,ale ona ma amb.aj v PO

mucilienka
2. júl 2008

babulky, ktore mate zlu krvicku, my kecame tuto:

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre