Zlčníková kolika v 38. týždni tehotenstva

zuzana92521
5. júl 2019

Dobry den mamicky som v 38tt a od 36tt mavam zlcnikove koliky. Stravujem sa diétne, dodrziavam pitny rezim, ale uz tieto bolesti mavam skoro každý den. Doktorka mi povedala, ze mme uz pomoze len porod a potom vyber zlcnika. Ale prosim nemate nejake overene rady, ako si trosku ulavit od tej bolesti? Nieco co by som si mohla dat proti bolesti? Dakujem velmi pekne

livka_
5. júl 2019

@zuzana92521 cholagol kvapky su na to a buscopan. To vies ze obe sa nemaju v tehu.. no mna ked chytila kolika v piatom mesiaci (7kamenov, najvacsi 1,2cm) tak som podla urgentu mohla vsetko. Uz to mas za par.. babatko je dostatocne velke, tak ked to bude neznesitelne daj si.

zuzana92521
autor
5. júl 2019

@livka_ no ved to je to ja buscopan doma. Mam a chcela som si dat, len kedze v pribalovom letaciku bolo ze nesmiem tak som to nejak pretrpela.. Ale je to o drzku, chvala Bohu ze nie su tie koliky az take neznesiteľné, manzel ma zvykne masirovat a potom je ok.. Uz cakam len nech porodim

livka_
5. júl 2019

@zuzana92521 zalezi od letaciku co sa tam pise. Primarne kazde liecivo sa neodporuca tehotnym, bud je to tam zdovodnene preco sa nesmie-dokazane/podlozene vylucovanie lieku do mlieka a pod alebo nasledky tam spomenute nie su-z dovodu, ze neboli robene testy a studie pripadnych dopadov na plod. Teda preventivne moze sa neodporucat aj potencionalne bezpecny liek.

matabb73
5. júl 2019

Repíkový čaj je na to dobrý, len neviem, či sa môže v tehotenstve.

katty2012
5. júl 2019

ahoj, skus homeopatika, vyber si ktore tvoj pripad najviac vystihuje, kupis v kazdej lekarni https://www.kezdravi.cz/oddelenie/267-zlcnik-zl...

83lenka83
5. júl 2019

@zuzana92521 ja mam tiez problemy so zlcnikom a doktor mi dovolil no-spu, som 21tt.

zuzana92521
autor
5. júl 2019

@83lenka83 a kolko tabletiek si môžte davat

83lenka83
5. júl 2019

@zuzana92521 mne zaberie hned prva, davam si velky pozor na jedlo, netreba drazdit zlcnik a bude to ok, ja nejem vobec zivocisne tuky, vajcia, cerstve pecivo, plnotucne mliecne vyrobky, syry. Da sa to udrzat v norme, teraz som 21tt a mala som zachvat iba raz aj to som ochutnala nejaky pagac na vystave a ten mi to spustil :-/, nejem ani nanuky a zmrzliny smotanove.

zuzana92521
autor
5. júl 2019

@83lenka83 ja nejem uz nic.. Dnes mam uz druhy zachvat a mam toho dosť a to som len ranajkovala stary rozok s ramou a dvomi plátkami kuracej šunky... A ochutnala som trosku uhorky

83lenka83
5. júl 2019

@zuzana92521 teraz to mas uplne rozdrazdene :-/, skus len cistu ryzu , banan aspon 2 dni uplnu dietu a pozom fakt len nieco lahucke.

zuzana92521
autor
5. júl 2019

@83lenka83 no skusim uvidíme.. Dnes uz nic jest nebudem, lebo neriskujem dalsie bolesti... Ale od zajtra zacnem len tak slabo.. Dakujem za rady

janka54321
5. júl 2019

@zuzana92521 a odporucam vynechaj aj tie uhorky, celkovo sa pri zlcniku nesmu a je to aj moja vlastna skusenost...ja mam.zlcnik v takom stave, ze je to casovana bomba, mam ho plny kamenov velkych aj malych, takze mne uz len chirurg pomoze...na buduco tyzden po dovolenke sa chystam ...uz mavam denno denne bolesti, ale zachvat som uz dlho memala, tuj tuj...drzim.palce

glopsa
5. júl 2019

Pepsi cola u mna 1

zuzana92521
autor
5. júl 2019

@janka54321 neodolala som,otec mi doniesol domáce uhorky,tak som len ochutnala a tak to dopadlo..nevadí budem držať prísnu diétu pár dní a potom postupne začnem pridávať nejaké veci do jedálnička a uvidíme...možno dovtedy aj pôrodom heee

zuzana92521
autor
5. júl 2019

@glopsa nemôžem nič také,to automaticky má boli žalúdok a mám kyseliny abnormálne vela

haanovajana
5. júl 2019

@zuzana92521 uhorky v ziadnom pripade.Pocula som,ze je dobre jedavat cviklu.

zuzana92521
autor
6. júl 2019

@haanovajana jedla by som kebyze ma z nej nenapina.... Skúšala som... Ale este vyskusam zavaranu tu som este neskusila...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre