Žlčníkové kamene v tehotenstve

81viktoria81
3. sep 2017

Ahakojte tehulky aj maminy, pri prvom tehu mi zistili ze mam zlcnikove kamienky, chceli ma operovat ale nastastie si to rozmysleli. Teraz som zase tehotna a mam strach ako to zvladneme. Zaujimalo by ma ako ste to prezivali vy, ako ste sa stravovali a ak ste mali bolesti co vam pomahalo. Dakujem.

janinah
3. sep 2017

škoda,že si to nedala operovať v prestávke medzi teh., kamienky nezmiznú,takže odporúčam operovať hned ako to bude možné...diétu si vieš vygoogliť

siska53
3. sep 2017

@81viktoria81 ja som mala v druhom tehotenstve.. Ale ja som nemala nejake velke problemy,len 2x som mala take zvalstne bolesti. Zopar dni som drzala dietu. Operovat som sa dala,ked mala mala 7m. Ja som mala aj pruh,tak mi to spravili naraz.
Ale mama pri mne musela drzat prisnu dietu,lebo mala stale zlcnikove zachvaty. No tiez smz vydrzali do konca.

Oni ak je to akutne,tak opzruju.

lija22
3. sep 2017

moje kamene maju po 13 mm. momentalne nemam ziadne potiaze. doktor povedal, ze najvacsiu neplechu robia male.
a v piatom mesiaci tehot mi s tym zacali problemy. strasne zachvaty, kedy som myslela ze nacisto umrem. vracanie, zimnica, preukrutne bolesti, nemohla som dychat, sediet, lezat. samozrejme mi na to nic nedali lebo vsetko zhadzovali na vysoky tlak. tak som sa dlho dlho trapila az mi vsetky priznaky ukazali na zlcnik a sama si naordinovala dietu

dieta pomohla, ziadny cesnak, nic vyprazane, pravidelna lahka strava atd

kto vie co by mi robili v tehotenstve, mozno tiez nic

kamtocumis
3. sep 2017

ahoj, ja som nemala kamene ale piesok, v 14t som mala záchvat, myslela som si, že zvraciam lebo som tehotná ale raz som začala zvracať vkuse plus bolesti, chceli ma operovať ale ja som sa tehotná bála. Do konca tehu sa to už neozvalo, sem tam ma bolelo brucho, musela som si dávať pozor čo zjem, nič ťažké, ale vraj každému škodí niečo iné, napr. jedna žena zjedla salonku a už letela na pohotovosť,no ja som čokoládu mohla, ale žiadne vyprážané, cesnak cibuľa, udené absolutne nie.....Po pôrode som nestíhala jesť, bolesti boli horšie, znova som dostala záchvat ale to bolo hrozne kričala som od bolesti zvracala...zavolali sme pohotovosť a v nemocnici ma hneď objednali na operáciu. Po operácií bol problém len v tom že malá mala 1rok nevedela ešte chodiť a ja som ju 6 týždňov nemohla nosiť na rukách, ale zvládli sme to. Operácia bola pred 2r a odvtedy super žiadne bolesti, môžem zjesť čo chcem, ani si nedávam pozor a nič žiadne bolesti