Zle udaná posledná menštruácia. Je to problém?

petroneska
23. aug 2009

ahojte potrebovala by som poradit som v 20tt tehotenstva...vobec som tehotenstvo neplanovala ale tesim sa ze som tehotna 😀 ide o to ze moj gynekolog sa ma pytal ze kedy som mala poslednu menstruaciu a ja som si nevedela spomenut a tak som si tipla mesiac a datum....ja viem ze som spravila hlupost ale ten gynekolog na mna pozeral ze ako to ze neviem kedy som naposledy mala menzes...bola som hlupana nikdy som si nezapisovala kedy mam dostat vzdy som citila dva dni predtym ze dostanem... a teraz sa bojim ze mi zle vypocital termin porodu teda som si na 100 percen ista ze zle podla neho 7.1 ale ja si myslim ze to bude v decembri..je to nebezpecne ked som zle udala menstruaciu???dost sa bojiiiim 😢 dakuuujeem

kaa
23. aug 2009

Já si myslím, že se nic neděje, protože ti ještě počítají termín dle prvních pohybů a potom ještě podle utz kolem 20tt. Doktorka mi říkala, že termín porodu berou ten poslední, tzn. dle utz.

martulikk
23. aug 2009

Nejpřesněji se termín porodu určuje z ultrazvuku, který se provádí ve 13.tt (a s ten se i uvádí do těhu průkazky) - což se ale u tebe nemusí shodovat s tím reálným 13.tt 😅 Ale ještě tě čekají další dva velké ultrazvuky a doktoři stejně při každém počítají podle velikosti plodu termín porodu, tak pokud by se ti to nějak zásadně lišilo, budeš vědět v čem to vězí 😉 A o kolik jsi se asi tak sekla? Jde o měsíc, týdny nebo dny?

nevesta
23. aug 2009

Z toho si nic nerob, ja som zabudala stale, len uplnou nahodou som si zapamatala poslednu 😀 😀 😀

V 13 tt ti robili UZV a ten byva najpresnejsi, co a tyka vypocitania terminu porodu 😉 Kukni si do tehu knizky, mala by si to tam mat napisane. Inak sa nic nedeje, ak si sa teda nesekla o mesiace 😉 😀

zukab
23. aug 2009

ako pisu baby, vobec nestrsuj. ja som na tom bola podobne 🙂 podla MS to aj tak nie je velmi relevantne, dolezity je UTZ. najpresnejsi je ten okolo 13 tt a potom ku koncu. takze klud, pohoda 😉

rose86
23. aug 2009

ahoj takja ta mozno ukludnim. ja som menstruaciu nemala vobec lebo som kojila a tak som absolutne nevedela ze som otehotnela. ked som si to vsimla na brusku tak to uz som bola v 21 tt 😅 no samozrejme lekar zhrozeny ale vsetko v pohode. termin mi urcilii podla ultrazvukov ktorych som musela absolvovat podstatne viac ako inokedy a poslal ma aj na 4D a tam mi povedali presne termin podla toho ake velke bolo babo respektivne ake organy malo vyvinute a do akej miery a tak. neboj aj keby si sa sekla o dva mesiace na ultrazvuku to zistia 😉

yanna.o
23. aug 2009

termín porodu se zjišťuje ultrazvukem v prvním trimestru, kdy ještě jsou ta miminka všechna stejná. později už jen orientačně.. spíš jde o zjištění, jak je mimi velké k porodu.. ale někdy se seknou o půl kila i víc.. jindy to trefí přesně.. proto ten první trimestr..
normálně řekni dr., že tu ms jsi jen odhadla, že jistá si tím nejseš. není na tom nic blbého. dost ženských si ms nepamatuje. já taky ne. pokud nevíš datum početí (ovulace, pohlavního styku), podle kterého si termín můžeš spočítat přesně, tak si to můžeš odhadnout podle ms a když tu nevíš, tak podle utz. Ten utz doktoři dělají a podle něj počítají i termín porodu.

yanna.o
23. aug 2009

rose, to je dobrý.. 😀 rovnou v 21. tt. a žádné stresy 😉

rose86
23. aug 2009

yanna no to ano rychle tehotenstvo. teraz za 10 dni uz idem na cisarsky. velmi rychlo to ubehlo 😀

sirinka
23. aug 2009

rose no to je svetove...aj by som to brala... 😵

standu
23. aug 2009

rose super 😉
petroneska, urcite to nie je nic strasne, neboj...raz porodis aj tak 😵

grettka
23. aug 2009

petroneska, temy o tehotenstve mas tu, a dozvies sa aj viac
https://www.modrykonik.sk/forum/group.php?vGrou...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre