Zlé výsledky EKG. Čo to pre mňa znamená?

sabiatko
29. okt 2009

ahojte... vcera som bola na EKG a doktor ma strasne vyplasil, ze nemam dobre vysledky, ale nepovedal mi k tomu nic viac, hoci som sa pytala, tak neviem, kde presne je problem. za tyzden idem na kardio vysetrenie k dalsej lekarke, ale dovtedy na to budem stale mysliet a trapit sa ☹ povedal, ze keby nevedel, ze som tehotna a mlada (26 rokov), tak by sa vyplasil. no a s tymto zasa vyplasil on mna. nemate tu niektora skusenosti so zlymi vysledkami z EKG a ako pokracovalo vase tehotenstvo? potrebujem povzbudit, lebo sa toho dost bojim ☹ dakujem...

vefi89
29. okt 2009

sabiatko, a co mas napisane v tehu knizke, alebo na to ustrizku z ekg??mohla by som sa ti na to opytat. ja som mala tiez nie celkom dobre vysledky, ja som mala vysoke TV3-V6, ale nikto mi nepovedal, ze sa mam bat o babo. Mam sa fajn, a aj babo rastie

sabiatko
autor
29. okt 2009

ahoj vefi, ja som ten listok dala tej druhej kardiologicke, co mi bude robit vysetrenie za tyzden. ale bolo tam napisane: "sy. vcasna ..." a este nejake slovo, uz si nepamatam. v tehu knizke nemam nic napisane, lebo ten listok som dala tej kardiologicke. doki to ani tak nejako nevidel zle pre babo, ako skorej pre mna. hovoril, ze to moze mat suvis s tehotenstvom, ale aj nemusi... asi som ti nedala moc info, keby sa ale dalo daco zistit, tak by som ti bola velmi vdacna 🙂

vefi89
29. okt 2009

ja si to napisem a opytam sa starkej, ta to studovala a venuje sa tomu, takze uvidim, ci bude vediet nieco povedat.k veceru ti dam vediet 😉

sabiatko
autor
29. okt 2009

joj, si zlata vefi, diki moc 🙂 dufam, ze to nebude nic strasne...

denduska
29. okt 2009

sabiatko, a nie je to vcasna repolarizacia? 😕 manzel je kardiolog 😉

sabiatko
autor
30. okt 2009

denduska... a vies ze sa mi zda, ze to bolo ono. len teraz neviem, ci je to velmi zle alebo len zle 😖 hodila som to do googla, ale nie som o nic mudrejsia, asi to nie je popularna tema. nevies mi nahodou tak laicky vysvetlit, o co ide? dakujem 🙂

evitkamalicka
30. okt 2009

dobre ranko, tak ja takto pokracujem 🙂
http://www.fertilityfriend.com/home/1d9533

evitkamalicka
30. okt 2009

pardon to malo byt inde 😅

denduska
30. okt 2009

sabiatko, no ja tomu tiez az tak nerozumiem, akurat viem ako to vyzera na EKG 😅 Manzel vravel ze su to vysoke hrotnate vlny T a este nieco, pytala som sa ci je to pre teba alebo babo nebezpecne a on ze nie, ze sa nemusis ani setrit ani nic extra, skor ked budes starsia, mali by ta sledovat, lebo takito ludia su viac nachylni na poruchy komoroveho rytmu ci co...akurat viem ze toto uz je zle...ak by sa ti k tomu pridalo toto. Ale ze to byva az v neskorsom veku, ze zatial nic. Ja som sa este docitala ze je to pomerne bezne ale nebezpecne hlavne u vrcholovych sportovcov

Neboj, keby si videla moje EKG 😀 Mne este aj jedna chlopna nedoviera, myslela som ze ani deti mat nebudem moct, a dokonca som normalne porodila. Takze hlavu hore, bude to OK 😉

sabiatko
autor
30. okt 2009

diki moc denduska, tak aspon na teraz sa nemusim strachovat. si zlata, ze si sa opytala manzela 🙂 ja medzi vrcholovych sportovcov urcite nepatrim, to skorej naopak, takze mam teraz na moju lenivost aj vyhovorku 😀 dufam, ze to s tou chlopnou nemas az take zle. podla mna teraz uz len malokto ma perfektne srdce... tak este raz diki moc a verim ze nase obidve tehotenstva budu prebiehat hladko a stastne 🙂

jana3
30. okt 2009

Ahojte, iba otazocku...
je vysetrenie EKG v tehotenstve povinne pre vsetkych? resp. ani minule tehu, ani teraz mi o tom gyn. nic nespominala...
inak nemam ziadne problemy so srdcom, na EKG som bola naposledy ako dieta, ked mali podozrenie na nejaky selest, ale to sa nepotvrdilo, resp. to nebolo nic vazne.
Dakujem

sabiatko
autor
30. okt 2009

ahoj jani 🙂
mne doki hovoril, ze to zaviedli pocas tehu len pred rokom, ale viem o babach, ktore su tehu, viac ako 30 tt a nikto ich na to neposlal, takze si nemyslim, ze je to povinne. ale mozes sa opytat svojho dokiho, ako to je a popripade si na EKG zajst, len tak pre istotu. hoci niekedy mozno lepsie nevediet 😝

denduska
30. okt 2009

sabiatko, nemas zac 😉 s tou chlopnou to mam take hranicne, ale na kontroly uz ani nechodim, ze len ked sa budem citit zle...ale ved snad ma muz zachrani keby daco 😅 no ved ja som tiez lenivec, a myslim ze trochu aktivity by mi aj zlepsilo stav, lebo ked mi robili zatazovy test, tak doki sa chytil za hlavu ze radsej uz nech idem domov, lebo budeme cakat do vianoc kym sa mi pulz vrati na normal 😀
a co sa tyka tych srdc - moj muz stale vravi - uz sa rube v nasom lese...akoze bezne donesu tridsiatnika s infarktom 😝

jani, mna pri prvom na ekg neposlali a pri druhom tiez zatial nie...ale tusim v tehu knizke je taka kolonka, tak neviem ako je to teraz..i ked tam je kopa koloniek, to je pravda...

marikac
18. júl 2016

@denduska ahoj, smiem zatazit otazkou manzela?

denduska
18. júl 2016

@marikac ahoj, no skús🙂

marikac
18. júl 2016

@denduska pisem sukromnu postu

agikaku
9. jan 2020

@denduska pozdravujem, prosím Vás, ak by ste poprosili manžela, mám že vraj zle EKG napísané je toto: SR, 61/min, lavotyp, R/S V3 -V4, PR 130 ms, QRS 102 ms, desc ST s negat T V I, ll, AVL, plochonegat T V1- V6. Tehotná nie som a mám 50 rokov. Veľmi krásne ďakujem tebe aj pánovi manželovi, Agata

agikaku
9. jan 2020

@sabiatko Ako ste nakoniec dopadli vtedy na EKG ? Lebo ja mám tiež že EKG tak sa veľmi obávam.

cestovatelka_zoz
31. jan 2023

Ahojte , viem že je tato diskusia uz stara niekolko rokov, ale vravela som si, ze sem skusim napisat. Je tu niekto kto ma skusenost s kardio vysledkami. Doktor ma vystrasil podobne ako sabiatko a budem stresovat az do dalsej kontroly, tak som sa rozhodla napisat sem ci mi niekto z vas zienky nevie poradit.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre