Zlomená panva - kostrč v tehotenstve

bigmami
8. aug 2015

Ahojte. Môj prípad je trosku komplikovaný. Pred 2 týždňami sme s celou rodinou utrpeli škaredu autonehodu. Mali sme šťastie v nešťastí. Skončila som v nemocnici s pomliazdeninami na nohách hlavne na ľavej nohe. Utrpela som poranenia panvy a kostrce. PAnva je zlomená .Vzhladom na to, ze som tehotná som odmietla si spraviť Rtg vyšetrenie. Od toho okamihu sa somnou nebavili. Takúto skúsenosť mám z Nz nemocnice z oddelenia traumatologie. Nepoučili ma o riadnom zdravotnom stave a po prepustení mi nepovedali ohľadom liečby nič. Iba ze mám chodiť koľko vládzem resp nech kľudne chodím. Dostala som barle. Chcem sa spýtať či máte aspoň s niečim ohľadom môjho problému nejaké skúsenosti. Ako dlho mám ležať alebo či existuje iné vyšetrenie ktoré by preukázalo zlomeniny. A či je normálne ze po tYzdni ma poslali domov . Veľmi arogantne sa správali ku mne,lebo som odmietla Rtg. Za každú odpoved ďakujem resp reakciu ďakujem.

zibi
14. aug 2015

@ena70 boze to je strasne..co sa to vsetko deje v tom zdravotnictve..hlavne ze sa ti uz polepsilo a zesi ok...nieco je zhnite v state..slovenskom..? 😔

ena70
15. aug 2015

@zibi presne ako píšeš... smutné fakt.... ale trvalo dlho kým som sa dala dokopy....preto som už do pôrodnice nikdy viac nešla....nechcem riskovať že ostanem na vozíku zas kvôli ďalšiemu pôrodu...

fantaghiro21
15. aug 2015

Pozastavuje sa mi rozum nad niektorymi komentujucimi ktore vidia do veci a zalezitosti hlbsie ako samotna autorka.Mam dojem ze su niektore vzdelanejsie,mudrejsie ako samotni doktori.Bohuzial v tomto pripade neviem pomoct i ked by som velmi rada.Preto zo srdca drzim prsty nech vsetko dobre dopadne....

zibi
15. aug 2015

@ena70 hlavne ze si ok ... a kolko mas deti? verim , ze clovek sa boji...po takom zazitku.. ☹

ena70
15. aug 2015

@zibi mám len jedno.... a repete si už nedám ani za svet..

bigmami
autor
16. aug 2015

Mám zlomenú lonovu kosť ....nebudem tu riešiť či ju mám alebo nemám ´´´´v prepúšťacej správe to tak je boli ma aj kostrč na ktorú som sa sťažovala v nemocke a ktorú mi nik neskontroloval iba povedali ze to mám narazene ´´´´ja viem ze to celé znie neskutočne a ja stále nemôžem tomu pochopiť ze ma len tak pustili domov ...zajtra idem ku gYnekologicke tak som zvedavá ako sa to bude riešiť ďalej ´´´´volala som ortopedom ze musím ist na kontrolu o pár týždňov odpoved bola ze si to riešte s gynekológom ´´´´to čo ma byt ???Nikto nič nevie bohužiaľ na Sr sú lekári dobrí len dovtedy kým ich nepotrebuješ .

ruthike
16. aug 2015

@bigmami urcite skus inu nemocnicu, toto je strasne, ako daky Turkmenistan

ena70
16. aug 2015

@bigmami neviem skadiaľ si, ale dobrá je vojenská nemocnica v ružomberku...tam sa mi pokúšali napraviť kostrč, ale bohužiaľ už bola zle zrastená...no dali mi aspoň cviky na uvoľnenie a primár na tom fyziatrickom tam bol vtedy ozaj fajn....taký starší pán, ale vyznal sa....fakt pokiaľ človek nemusí k lekárom, tak je dobre...lebo tu platí "človek pomôž si sám"... mňa po pôrode prepúšťali so zlomenou kostrčou (ani sa neunúvali ma poslať na rtg či skontrolovať) a s teplotou...čiže no comment na naše zdravotníctvo... prajem veľa síl a nech sa dáš dokopy....

bigmami
autor
16. aug 2015

Dakujem baby ...Ružomberok v mojom stave je veľmi ďaleko ´ som z novYch zámkov .ale každý mi vraví ´´´´ze tým ze som tehotná sa nič nedá robiť . Ale mám pocit ako keby sa ešte s takýmto prípadom nestretli , tehotná so zlomenou lon kosťou . Prvú dcérku som mala cisárskym takze ani toto tehot lekári neriešili vraj bude cisárskym tiež . Jedine po pôrode ešte si dať spraviť Rtg panvy a kostrce .

mircalla
16. aug 2015

@bigmami co na to hovori tvoj gynekolog?

bigmami
autor
16. aug 2015

Zajtra idem mala 2tt dovolenku.

bigmami
autor
17. aug 2015

Bola som dnes u gynekologicky .... Bábätko je v poriadku všetko vyzerá v poriadku. Spýtala sa ma či chcem ist lezat na rizikové ale tam budú dohliadať na bábätko nie na zlomeninu. Treba lezat čo najviac a nechodiť aby sa panva dobre zrástla. O tlačení bábätka na panvu sa budeme baviť neskôr ! Teraz treba lezat hlavne minimálne 6 tt.

feherova1988
17. aug 2015

@bigmami ak sa nejedná o komplikovanú zlomeninu panvy vačššinou sa to rieši konzervatívne,čiže min.6tt kľudom na ložku....aby nebol tlak na panvu.Niektorých pacientov na traumatológii dávajú aj do závesov,aby udržali panvu pokope. Áno teraz musíte ležať čo najviac,kvoli vylúčeniu tlaku na panvu, aby dobre zrástla.

Mimochodom ja som tiež utrpela zlomeninu kostrče v 12tt tehotenstva. Študovala som vtedy na VŠ (ešteže na lekárskej fakulte 😅 ) a do školy som dochádzala vlakom. Bola zima,poľadovica a pri výstupe z vlaku som sa pošmykla a spadla rovno na zadok....Nejako som sa pozbierala,docupkala do nemocnice....(kde sme mali akurát vyučovanie) a vtedy to celé začalo...nesmierne bolesti,závrate,zimomriavky-menší šok. Našťastie som mala 1 známu rehabilitačnú na traumatológii,rovno som "utekala" za ňou. Kedže som bola tehotná RTG vylúčili. Lekár sa rozhodol mi to napraviť cez konečník 🤐....Traumatológom a gynekológom naordinovaný kľud,oddych a proti bolesti paralen...
Porod bez komplikácii....Až teraz 23 mesiacov po porode cítim po dlhšom sedení nesmierne bolesti v oblasto kostrče...Neviem čím to je,možno tým,že som trošku schudla a je menej tukových vankušikov okolo nej 🙂 ale návšteva lekára a RTG hádam už odhalí problém....Takže taký je moj príbeh so zlomenou kostrčou v tehotenstve.Pekný dník 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre