Žltý výtok po kúpaní na kúpalisku. Čo mám robiť?

tinag
22. aug 2006

Ahojte dievcata,zijem v Irsku a tu budem aj rodit.Problem je v tom, ze lekarske vyrazy v anglickom jazyku su zlozite a ja surne portebujem radu.
Po kupani na kupalisku som dostala zlty az svetlo zeleny vytok. Viete mi poradit co mam robit. dakujem

tonicka
22. aug 2006

tinag, s tým treba ísť k lekárovi, zdá sa mi to ako infekcia, treba to preliečiť.Použi ruky nohy, prípadne názornú ukážku, veď ide o mimi 😨

nevesta
22. aug 2006

Tinag, navstiv lekara... 😉 to nieje v poriadku

tinag
autor
22. aug 2006

Trochu som sa zle vyjadrila.Mam pocit, ze ako tak. Opat je bielozlty, ale preslo to na kvasinkove ochorenie, ktore sa raz objavi a inokedy strati.Minuly tyzden som bola u lekara a cakala ake vysledky sa objavia v moci. vsetko je ok, aspon podla doktorky. citala som, ze je to normalne u

vacsiny zien 😒

nevesta
22. aug 2006

Hej, ale ked sa meni farba vytoku, prestava to byt normalne. Kvasinky sa lubia premnozit hlavne ked si tehu a potom to moze byt problem a treba to preliecit. Inak o tak blbosti, ze kvasinky ti zistovali z mocu pocujem prvy krat. Mne tam gyn kukne a hned vie, co to je... 😉 Teda mala som to 2x

evickaleh
22. aug 2006

tinag - doporucujem ti pozriet si tému- mykoza v tehotenestve - najdes ju asi tak 1 - 21 strany späť. Mala som podobny problem a opakuje sa mi casto. Skus pocitat a mozno budes mudrejsia. Nieje to nic prijemne to ti verim.

sillas
23. aug 2006

tinag,
tymito problemamy prechadzam cele tehotenstvo. a netreba to brať na lahku vahu, preliečuje sa to čipkami, aj ked som sa stale bala, že by to mohlo ubližiť babatku, doktorka ma ubezpečovala, že neliečene, biele, žlte, želene vytoky môžu uškodiť viacej babatku ked su neliečene.
a v moči sa to neobjavi, ja som mala stale čisty, aj napriek tymto problemom.

tinag
autor
23. aug 2006

sillas, dakujem
tento problem som mala asi 2 mesiace pred otehotnenim. lekar mi predpisal tusim canesten, nie som si ista 😒 a kamoska mi doniesla z Ciech nejake Fermalac, no ja sprosta som asi nechtiac zahodila letak a neviem, ci ich mozem pouzivat aj v tehotenstve.
inak, niekde na internete som nenasla ten nazov ☹ tu v Irsku su tieto lieky na predpis a posledne, co mi doktor predpisal, "canesten"velmi nepomohol

evickaleh
23. aug 2006

tinag- neviem ci si si precitala tu temu mykoza v teh., mozno by ti to pomohlo, kocky tam radili rozne veci, ktore sa môžu v tehotenstve aplikovat. A kedze vravis o canestene, tak ten sa pouziva na taketo problemiky. Skús pozriet.

zuzovi
24. aug 2006

Tinag, to je typické. Já tyhle výtoky měla také vždy po chlorované vodě. Zkoušela jsem to mnohkrát léčit sama různými mastičky, ale nakonec jsem vždy skončila u lékaře ☹ . Pokud je to slabý výtok a zatím Tě šíleně nesvědí, tak Ti může pomoct canesten, ale jen velmi malé množství, víc může naopak uškodit. V těhotenství by se měly provádět pouze výplachy a nebo výtěry, ale u doktora, bohužel. Pokud ale chceš zkusit samoléčbu, tak si na noc vlož dva až tři stroužky oloupaného, nepoškozeného česneku. Je to sice síla, ale pročistí se tím celý organismus, budeš cítit česnek všude i druhý den. Základ je pořádná snídaně, aby trochu vyprchal. Intimnosti, budou muset den počkat.

butterfly
24. aug 2006

Tinag, Fermalac můžeš bez obav používat i v těhotenství, obsahuje mléčné bakterie a pomáhá tak obnovit přirozené prostředí v pochvě.
Příbalové létaky k lékům můžeš najít tady:
http://www.ordinace.cz/leky-a-doplatky/

tinag
autor
25. aug 2006

Dakujem Vam, za radu najma tehulkam z Ciech. som rada, ze ich mozem uzivat aj bez lekarskeho doporucenia 😉

henka5555
29. jún 2008

ahoj... mam zeleny vytok..a dost neprijemny pocit.. nemozem navstivit lekara..skusala som si davat ibalgin , ze proti zapalu.. ale pomohlo na urcitu dobu....viete pomoct?

elana
29. jún 2008

Může jít o infekci prvokem Trichomonas vaginalis, je to pohlavně přenosná choroba, projevuje se zelenavým zpěněným výtokem s intentenzivním zápachem. Zabírá na to jednorázově metronidazol, obávám se ale, že navštívit lékaře nějakým způsobem bude nutné, kvůli předpisu léku.

Navíc léčit takhle rozjetý zánět podomácku se může šeredně vymstít, takže sice nevím, co znamená "nemůžu navštívit lékaře", zkusila bych to přetransformovat v "musím nějak navštívit lékaře", je nutná kultivace a adekvátní léčba (i partnera).

Ibalgin je nesmysl.

Jako první pomoc lze zkusit nějaké čípky proti mykózám (Gyno-Pevaryl, Candibene nebo podobné volně prodejné), stejně se ale doktoru nevyhneš a nemá to ani cenu se tomu vyhybat.

labutka
25. júl 2008

Prosim poradte.
Som v siestom tyzdni, moj doktor mi povedal, ze mozem mat vytok, ktory moze byt silnejsi nez ked som nebola tehotna. Vcera som ale zistila, ze vytok je jemne hnedy... je to zle?

elana
25. júl 2008

Takovému výtoku se říká špinění...asi by byla dobrá kontrola u doktora. Nemusí to být nic zásadního, děloha je hodně prokrvená a může tam semtam prasknout nějaká žilečka...ale může to být i předzvěst potratu. Pokud bude mimi v pořádku, tak dr. nasadí nejspíš progesteron a klidový režim a mělo by se to upravit.

labutka
25. júl 2008

...ono to nevyzera ako krv... je to skor taky podobny vytok ako som mavala, len je jemne sfarbeny do hneda.....

ivica2705
25. júl 2008

tinag, ja tiez zijem v zahranici, konkretne v UK, a tiez mam problem s vytokom uz cele tehotenstvo, a moja midwife povedala ze je to normalne, ale nejka som to dalej neriesila. len so ti chcela povedat, ze skus sa spytat doktorky ci nemam tlmconicku na telefone...
ja neiem po anglicky nic, len sa pozdravit 😎 a moja midwife, ked sa potrebujeme porozpravat alebo ja sa chcem nieco opytat za zavola prekladatelke, a je tam vzdy slovenka alebo ceska, a vsetko preklada, a nemame ziadny problem...
tak skus sa jej na to opytat..... 😀

elana
26. júl 2008

Labutko, proto taky je rozdíl mezi špiněním a krvácením-copak Ty to neznáš z menstruací? Většina žen po skončení krvácení ještě pár dní takhle špiní, postupně světlejší a světlejší. Dělej jak myslíš, ale jestli se to ještě objeví, určitě by Ti prospěla prohlídka u doktora. Nežeby se teda něco jako změnilo, takhle rané těhu se buď udrží nebo pustí...ale aspoň pro klid duše. Ať je to jak chce, špinění není fyziologické, což neznamená, že je to rovnou špatně. Ale může.

nikka.vo
26. júl 2008

Já jsem celé těhotenství trpěla na výtoky a celkem silné a prý to je normální...

labutka, nedáš nic za to, když si zavoláš k doktorovi, ale já si myslím, že neni důvod se znepokojovat. Přeci jen jsi na začátku těhotenství, jsou ženy, které mají i v těhotenství první měsíce menstruaci u někoho se nemusí objevit menstruace, ale jen malinko krve, nebo hnědý výtok (sražená krev ) 😉

ciska
26. júl 2008

Labutka,
ja ked som cakal mal tak som tiez mala troch taky vytok sla som k lekarke dostala som nejake tabletky tusim "Duphaston" na udrzanie. neskorej som totiz aj troska krvacala. a bola som aj tyzden v nemocnici . urcite to nepodcenuj a skoc k lekarovy. ved ide o babatko

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre