Zlý denný spánok 2,5 mesačného bábätka

jolie13
13. nov 2012

Ahojte mamicky..Mam 2,5 mesacneho synceka,ktory dost zle spava cez den a tazko zaspava aj vecer.:(Zvykne spinkat tak do 7.30-8.00,ale od 4.30 sa zvykne budit kazdu hodinu,pretoze mava problemy s bruskom.Ak vstane o tej pol osmej,tak o 9.30 je uz unaveny-len place,je mrzuty-pokusam sa ho uspat-niekedy sa podari,ze si pospi hodinku no to je velmi malo-vacsinou len tak drieme pol hodinku a aj to najmensie suchnutie ho zobudi.Okolo 12.00 chodim s nim von,pretoze v kociariku si najlepsie pospi 2-2,5hodinky.Potom si opat trosku podrieme okolo stvrtej do piatej-je to taky isty polospanok ako rano no a vecer o tej pol siedmej je uz fest unaveny tak ho zvyknem o tej siestej umyt,nakojit,ale aj napriek tomu,ze je unaveny-strasne tazko zaspava.:(Zaspi pri kojeni-ani sa poriadne nenapapa-aj sa ho snazim budit,ale parkrat copne a zase spi.Takto spi pol hodku a zase sa zobudi a hlada prsnik..Dam mu ho a to zase len parkrat copne a zaspi a zase sa zobudi..:(Takto sa zvykneme uspavat do 20.00..Skor skoro nikdy nezaspi.Neviem kde robim chybu..Alebo je este malicky a casom sa to zlepsi?Nechcem,aby sa naucil takto zle zaspavat ked bude starsi.Vie mi niekto poradit??Dakujeeeem!!!! ;)

xlucia
13. nov 2012

@jolie13 chybu nerobis nikde. babetko sa musi postupne naucit kedy ma byt hore a keby spinkat. babetko sa okrem dychania musi ucit vsetko. aj sat, aj spinkat v noci. este mas malicke babatko, treba len trpezlivost a lubit ho.
bud kludna

svetlusska
13. nov 2012

@jolie13 ahoj nas maly zo zaciatku doma spinkal tiez tak ako ty vravis pol hodky,niekedy spal len v kociku a len ked sa s nim chodilo spinkal len v kociku vonku ked sa s nim chodilo pospinkal aj 2-2,5 hod.ked sa s nim zastalo tak hotovo bolo po spanku...neskor mu moj oco spravil kolisku tak pospinka aj v nej ale to len ked sa kolie aj to pol hodky...no a vecer mi zaspaval tiez na prsniku pospinkal chvilku alebo vobec a bol hore do 11 v noci dobre citas skor sme uspat nemohli,, ale spinkat by chcel..a mohla som mu prsnik davat kolko som chcela - on papal lebo chcel ale nezaspal, prosto spat nechcel tak to trvalo asi dva mesiace potom sa nejak prehodil po okupkani som ho nakojila a zaspinkal tak na 2 hodky a potom sa zobudil na papanie tiez tak kazde 2 hodky , to trvalo dalsi mesiac a ked mal 4 mesiace tak pospal od tej 8 vecer do 12 vecer a tak je tomu dotearaz a potom vstava kazde dve hodky...no a rano niekedy o 6 a niekedy o 7 vstane a zaspi o 9...neboj nerobis nikde chybu, ono sa to casom upravi.🙂

jolie13
autor
14. nov 2012

Dakujem zienky...Uz som si myslela,ze robim nieco nespravne..Je to moje prve babatko tak tych skusenosti nemam vela..:/ Tak budem teda dufat,ze sa to casom upravi a maly sa nauci pekne spinkat a zaspavat! ;)

michaela317
14. nov 2012

...ja mam 4 mesacnu princeznu a cez den spi este menej ako ten tvoj pokladik...niekedy ani nie hodinu dokopy za cely den...spinka niekedy len 10 min a niekedy pol hodinku...chodieva spinkat vecer o osmej...a niekedy vstane raz, niekedy dvakrat a niekedy aj trikrat...

blancon
14. nov 2012

no my sme s malou asi do 3 mesiacov chodili spavat medzi polnocou a jednou hodinou a rano o 6.00 ma uz budil syn. ale cez den si pospala aj 4 hod v kuse...potom sa to zmenilo, teraz spi v noci od tej 8.00 do 7-8.00 hod s jednou prestavkou, ale cez den su to len take kratke spanky... snazim sa ju dat do postielky s plienkou, aby sama zaspala. niekedy sa podari, niekedy pomoze prsnik.

blancon
14. nov 2012

a este nam pomahala spanie v kociku aj doma... teraz uz tam nechce spat, ale do tych 3,5 mesiaca to bola niekedy jedina moznost

majka1981
14. nov 2012

@jolie13 casom sa to zlepsi, je to uplne normalna faza 🙂
moj syn spaval v tomto veku 4x30 minut denne, cez noc sa tiez budieval tak ako tvoj - nad ranom kludne aj kazdu hodinu. vyrastie z toho, neboj.
cez den to mozes riesit aj nosenim v satke, aby si pospal dlhsie.

hamca
14. nov 2012

@jolie13 my sme mali podobny problem. Dcerka od narodenia nebola velmi spave babatko, uz v 2 tyzdnoch vedela byt aj 4 hodiny vkuse hore. Cez den spala minimalne a v noci sme striedali 2 hodiny spanok 2 hodiny hranie. Mala som vsak to stastie, ze ona nebola mrzuta, vzdy sa zo vsetkeho len smiala. A cca od 3 mesiacov sa to upravilo. V noci spi paradne, zobudi sa 2-3krat na nakojenie a okamzite spi dalej, ani odgrgnut nestihne. Ale cez den to ostalo. Dokopy mi cez den spi tak max 1,5 hodinky, ale uz to neriesim. a tak sa cele dni len hrajeme 😀

jolie13
autor
14. nov 2012

Moj anjelik spava v noci niekedy dobre niekedy je to horsie..Budi sa kazde 3hodky..Inokedy zase kazdu 1,5..No niekedy ma potom problem zaspat a trva aj hodku kym ho zase uspim..:/ dufam,ze aj u nas bude raz ten spanok celu noc ..🙂 lebo som uz dost vycerpana a nevyspata..Ale co matka nespravi pre svoje dietatko..🙂 Mam aj babysatku,ale akosi tam maleho neviem dat..:( Stale sa mi zda,ze je tam nejaky pokruteny..:( A je tam dost nepokojny...Pozrela som si uz vela videi ako satku spravne viazat,ale akosi mi to nejde..:(

vonicka
14. nov 2012

@jolie13 - mas uplne normalne dieta, to moje spalo cez den len pol hodinu 3-4x, ze ti spi v kociku tak dlho je super, bud rada, my sme ani to nemali.
To ranne budenie a casta potreba prsa nadranom je tiez uplne bezna vec, bude to tak este dlho, ale postupne sa bude prebudzat neskor. My mame 10 mesiacov, cez noc spime ovela horsie ako prvy polrok a nadranom je tiez pricucnuty kazdu hodinu a vstavame o pol 7, co je super ked si to porovnam so vstavanim o 5 prve mesiace. 🙂
Inak s tou satkou to je trochu namahave, bolo by dobre, ak by ti to niekto nazorne ukazal. mne to ukazala laktacna a ten uvaz som potom vzdy pouzivala. V satke mi prve mesiace cez den spal najdlhsie, takze to bolo fajn. Skus si vo svojom meste najst miesto, kde sa ukazuje uvazovanie satiek, tuto v BA viem o takom mieste, ale to ti nepomoze. Dufam, ze nieco najdes aj u seba. Prinajhorsom, proste len skusaj dokola, napriklad s nejakou babikou, alebo plysakom. Musis to hlavne dobre utiahnut, inak sa ti satka bude stale niekde posuvat a zosmykavat.

brtkulka
14. nov 2012

ahoj, my sme boli na tom podobne, akurat vecer dobre zaspaval, ale cez den to boli 10 minutove slofiky, niekedy sa pomylil a pretiahol to az na pol hodinu. kocik, ten z duse neznasal (dodnes mi pospi len na chvilku v kociku, to mame 10 mesiacov), tak som ho naucila na postielku. nam sa to zlepsilo okolo 3 - 4 mesiaca, to uz potiahol na 40 minut cez den. a postupne sa to zlepsovalo, v siedmom mesiaci uz hodinu a pol, v desiatom uz aj dve hodiny, uvidis bude sa to zlepsovat. deticky sa musia naucit spat. akurat teraz je to horsie v noci, kedze idu zubky, dokonca mam pocit ze ked bol malicky, tak lepsie spaval v noci...a tak si stale vravim, ze to bude lepsie a lepsie... vela trpezlivosti prajem 🙂

mmissicka
14. nov 2012

ahoj nas maly ma 4, 5 mesiaca a v noci nespáva skoro vobec, cez den si pospi aj trikrát cez den po dve hodiny ale tie noci su hrozne, zaspí ako drevo a o hodinu je uz hore s velkým krikom a takto celu noc až do rana,vzdy dufam ze ta nasledujuca noc bude lepsia, musime byt trpezlive 🙂

josenka
14. nov 2012

@jolie13 Ahoj, mám doma rovnako staré bábätko a tiež všelijako bojujeme so spaním 😉 . Nášmu malému sa najviac páči spinkať v kočíku, ale to musím stále chodiť. Keď sa zastavím, tak mu dávam maximálne 10 minút a je hore 😅 . No a doma spíme v babyvaku, tam sa mu celkom páči, ale znova musím stále chodiť. Tak ma vlastne núti stále niečo robiť - riady umyjem, dokonca požehlím, pospratujem po starších synoch, proste, mama, rob niečo, ja chcem spať 😀 . Kamarátka mi povedala, že čo sa čudujem, 9 mesiacov sa v brušku stále hojdal, keď som chodila a teraz mu to nosenie pripomína. Niekedy dokonca nechce byť na rukách, ale vo vaku. Ani nespí, len pozerá, pozerá a potom zrazu chrapká. Dokonca ho aj manžel nosieva. A večer podobne ako vy, uspávame sa pri kojení. V noci spíme spolu, lebo pri tomto treťom som už lenivá a pokiaľ nemusím, tak nevstanem 🙂 - kojíme sa a spíme. Ale neboj, vydržíme a všetko bude lepšie.

lenkaleg
22. nov 2012

Ahojte. Ja mam tiez take podobne problemiky s malym. Je to moje prve dieta a tiez som nemala kde nadobudnut dobre rady co sa spanku tyka a prdikov atd........Maly ma 2 mesiaciky aj tyzden, konecne sa mu upravil nocny spanok, ze zaspi cca o 21 hod a spi do takej 1 hod, potom kazde 2,5 hodinky vstava, Kupeme ho tak okolo 19 - 19:30, zaspinka o 20tej a za 15 minut je hore a zasa do 21:00 ho uspavame ak nie dlhsie. No potom sa ta noc da. Ale tento posledny tyzden je ten katastrofalny, neviem ci je to prdikmi, i ked si poprdi aj sam aj sa vykaka bez problem, no este s nim cvicim aby sa brusko uvolnilo od prdikov a stale je nepokojny. Spi pocas dna po 15 minut, co je dost malo, rano, dobeda naobed atd len 15 minut, neviem kde je problem a co robim zle, no ked sme vonku spi aj 2,5 hodinky. Neviem preco ma taketo spanky pocas dna a dalsi problem je ten, ze kojim, papa z oboch prsnikov a tento tyzden nechce z oboch , jedine postupne, musi si oddychnut a potom papa aj z toho druheho, ale to len niekedy, niekedy je strasny rev, ked mu chcem dat papat, ze je cas na papanie, ako keby nechce moje mliecko. Cajik, ten by vypil aj za kybel, takze neviem kde je problem. A zasa v noci papa vela, z oboch prsnikov, bez revu. Viete mi porasdit kde robim chybu alebo cim to je? Mam ist s nim doktorke ze je nekludny, malo spi a zle papa pocas dna? Dakujem pekne

gyarmati
19. jan 2013

@jolie13 Ahoj.Ako čítam máme presne ten istý problém ako si mala ty 🙂 !Ja mám teraz 2,5 mesačnú dcérku.Chcela by som sa opýtať či sa odvtedy zmenilo niečo?Prešlo to malému,už lepšie spinká cez deŇ?Ďakujem za odpoveď 🙂

jolie13
autor
19. jan 2013

@gyarmati ahoj...tak už je to trošku lepšie...cez deň si pospinká tak dvakrát po 45min. alebo niekedy aj po hodinke + dve hodinky v kočiari cez obed...len to uspávanie je niekedy ťažkéééé...🙂 žiaľ,používame cumlík a je to ešte stále také,že kým tvrdo nezaspí tak sa vždy zobudí na to keď mu vypadne...takže to zaspávanie -hlavne večer niekedy trvá aj hodinu a pol...ale ja verím,že sa to po čase zmení...ale už ho nemusím toľko čičíkať a nosiť na rukách...;) no a nočný spánok sa mení každý deň..niekedy sa budí po troch hodinách,niekedy po dvoch a niekedy aj po hodine...teraz sme mali také dve noci po sebe,že bol hore každú hodinu...ale môže to byť ten rastový špunt...vtedy detičky potrebujú veľa papať...tak sa často budia...tie ranné problémy s bruškom sa už upravili-klop,klop,klop...🙂 tak verím,že aj ten spánok sa časom upraví...hlavne vtedy keď ho začnem prikrmovať..predsa len-materské mliečko je veľmi rýchlo stráviteľné...;) tak držím pršteky,aby sa to aj u vás čím skôr upravilo!!! ;) chce to len čas a veeeeeeľaaaa trpezlivosti!!! ;)

gyarmati
22. jan 2013

@jolie13 Ďakujem krásne za odpoveď!Mi sme včera kúpili na odporúčanie pani doktorky prášok probiotikum Infants Dophilus,že je to veľmi dobré na trávenie!Včera večer som jej to dávala po prvý krát,no uvidíme či bude malá kludnejšia.Dnes mi ráno vstal o 8 hoď.napapala sa,bola mimoriadne spokojná a potom mi spinkala 2hod.čomu som sa strašne tešila lebo vždy spala len 30-40minút.Teraz zasa spinká,len ako aj ty píšeš,kým nepadne do hlbokej spánku tak sa mi vždy zobudí že jej vypadol dudel!No ja ti môžem povedať to že moja prvá dcérka mala tieto problémy tiež a ako začala normálne papkať všetko sa zrazu zmenilo,mala 8-9mesiacov a už mi prespala noc,a vsávala mi ráno o 9tej,bola to paráda 🙂))) !Tak aj teraz čakám kedy jej budem môcť dávať už príkrm.My stým začneme už s ukončením 4 mesiaca lebo Bohužial ju nekojím.Majte sa zatiaľ krásne,a posielame malému veľkú pusinku 😉 )

jolie13
autor
22. jan 2013

@gyarmati nie je zac...🙂 som rada,ze sa to zlepsuje..snad tie probiotika pomozu..;) my sme to neuzivali a ani som si nezistovala ci by to nas maly mal uzivat..:-/ ja by som chcela zacat s prikrmami od 6.mesiaca ..prave dnes sme boli na kontrole tak maly vazi 7840g...co je aj trosku viac na jeho vek...a to som sa bala,ze mam malo mliecka,pretoze v noci prespi najviac 2hodky a budi sa na papanie...som uz z toho dost unavena,ale asi to nebude lepsie kym nezacne papat aj nieco ine ako mliecko..:-/ ale tak nechcem ho este prikrmovat kedze vahu ma vybornu..budem to musiet nejak vydrzat este nejake 2mesiace??? DUFAM,ZE NIE DLHSIE!!! :D straaaasne rada by som si uz pospala aspon 4hodky vkuse! ;) tak nech sa vam dari a nech mala princeznicka pekne buvka! ;) tiez posielame bozteky...🙂 papaaa

gyarmati
28. jan 2013

@jolie13 Ahoj.No dnes to je katastrofa.Vôbec nechce malá spinkať.Ale nemyslím si že ju trápi bruško,lebo keď k nej prídem tak sa smeje ako besná 🙂)))),takže tak.Som už troška vyčerpaná,a trápi ma aj to že sa nemôžem toľko venovať mojej druhej 6 ročnej dcérke ☹ !

jolie13
autor
28. jan 2013

@gyarmati Jaaaj moja,tak to Ti verim...Ja som uz tiez taka unavena,ze skoro vsetkom robim len po pamäti...A neviem co by som dala aspon za 4hodinovy spanok...:-/ Aj ked nas drobec zabuva-aj dnes buval od 9.30 do 10.20hod. a cez obed od 12.45 do 15.10hod. takze celkom OK...poobede uz nechcel a boli sme aj na navsteve ,tak som ho uz nedavala,sme sa s nim vyhrali,unavili ho a teraz som ho poumyvala,dala do pyzamka,napapal sa a na prsniku zabuval..Unaveny bol fest tak aj zabuval dobre..;)Aj ked urcite sa este zobudi ked zisti,ze nema dudku,ale rychlejsie zabuva a tak casto sa nebudi kym tuho zaspi ked sa viac unavi..No zo soboty do nedele sme boli hore od 3.30 do 6.00hod.!!:(Unaveni sme boli aj ja a aj muz a maly nie a nie zaspat..Takze ten nocny spanok je stale kadejaky a budieva sa casto..:/ Co uz..Nejako to musime len vydrzkat...;) Ty to mas urcite o to tazsie,ze mas este 1dietatko..My mame len nasho drobceka a mame co robit cely den a noc..🙂

eliska1309
31. jan 2014

ahojte maminy. no tak ja som si myslela ze mi malinky zle spava cez den ale ako tak citam niektore komentare tak to este nie je az tak zle. Lukasko bde mat za tyzden 3 mesiace a jeho denny spankovy rezim je: zobudi saokolo 7:30 na papanie (niekedy okolo 9:00 zalezi od toho kedy predtym papa) potom o nejaku 1-1,5 hod je uz unaveny a idem ho uspat, spinka 30 min az hodinu, potom sa nejako hrame a bavkame o nejakej pol 11 papa (papa kazde 2,5 az 3 hodiny), okolo 11 hod ideme von a spinka 1hod maximalne 1,5 hod. potom sa zasa hrame potom zasa za nejake 2,5 hodky od papania papa a ked vidim ze ma unavene ocka, trie si ich a zyva tak ho uspavam a tak cely den dookola este ideme von raz okolo 4-5 hod. podla toho kedy papa. vecer ho okolo pol9 okupem dokrmim a spinka mi az do 3-4 hod niekedy potiahne az do pol 6hod. tak kazdy den. ale pocas dna nespi doma viac ako pol hodinu az hodinu aj to sa budi

eliska1309
31. jan 2014

este som zabudla napisat ze vecer zaspava asi tak polhodku a cez den dhsie a v noci sa len napapa a v podstte popritom aj spinka takze sa ani moc nezobudi

mv269
Odpoveď bola odstránená
Zobraz