Zriedená očná sietnica. Rodili ste prirodzene?

moni1412
25. aug 2009

Mam za sebou jeden cisarsky (april 08), kvoli doporuceniu od ocnej. Kedze som si to vtedy bestihla poriadne zvazit, urobili mi sekciu. Teraz cakam druhe dietatko a velmi by som chcela rodit prirodzene...ocna to nechala na mne, mam sa rozhodnut, poznam rizika, kedte mam zriedenu sietnicu a dioptrie -7 a -8. no nie je to az take zle ze by som vyslovene musela ist znova sekciou. Gynekolog mi tvrdi ze kvoli prvemu CR a odporuceniu od ocnej, bude musiet byt aj druhy porod tak. Neviem ci mi uz zostava len podpisat nejaku vlastn zodpovednost, ale aj tak este stale nie som rozhodnuta. preto by som chcela vediet ci niektora z vas rodila prirodzene aj napriek podobnym problemom a ci bolo vsetko ok..... mam na rozhodnutie este chvilu cas, ale rada by som uz mala vo veci jasno. dakujem za pomoc 😉
viem ze je tu tema o ociach a porode, ale mna konkretne zaujima tento problem a tam mi aj tak nikto neodpisoval.....

hanam
25. aug 2009

Ja mam vrodene poskodenie sietnice a rodila som prirodzene. Uplne bez problemov. No teraz mam len dioptrie 1.75. Moj porodnik mi odporucal sekciu alebo aspon epidural, no nechcela som. Mala som pekny porod. Ale zasa na rozdiel od teba som rodila prvykrat a neviem ako je to ak si uz prvykrat rodila sekciou. Takze moni je to na tebe. Ja si myslim ze ak to velmi chces a veris ze to bude fajn a ta nejlepsia cesta tak to zvladnes bez problemov. Dzr sa a zelam pekny porod 😉 hocakym sposobom. pa

moni1412
autor
25. aug 2009

hanam velmi ani nejde o to ze prvy bol cisarsky, gynekolog nevidi problem, len v tom ze ocna indikacia uz znamena aj druhy tak. a ocna ti odporucala ako? vravela ti ze sa ti moze poskodit sietnica? dakujem, dufam ze sa rozhodnem spravne 🙂

danu
25. aug 2009

skus pozriet aj do tejto temy 😉
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

moni1412
autor
25. aug 2009

tu temu mam precitanu od zaciatku do konca, preto som zalozila tuto, lebo tam sa uz dlshie nic nedeje 😉

lolita65
5. dec 2018

@moni1412 ahojky,ako si sa nakoniec rozhodla?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre