Zväčšená štítna žľaza v tehotenstve. Ohrozuje bábätko?

hanam
7. máj 2009

Ahojtenemas niektora skusenost so zvacsenou stitnou zlazou, ja som v 28tt a vsimla som si to az teraz. Buduci tyzden idem na krvne testy. Chcem sa spytat...moze byt nejako touto chorobou ohrozene babatko. Skor mi testy nerobili, mala som inu lekarku, teraz som zmenila a nova ma upozornila ze testy mi uz mali davno robit. Prosim o informacie. Dakujem.

hanam
autor
7. máj 2009

nemate niektora 😉 to bol preklep

katka1981
7. máj 2009

Ja som mala pred dvomi rokmi a som pravidelne kontrolovana a som v poriadku. Dolezita je hladina hormonov. Prvy trimester je najdolezitejsi. Nedostatok hormonov je riziko pre babo, nadbytok az tak nevadi.

lienka55
7. máj 2009

Ja mam znizenu funkciu stit.zlazy,a asi 10rokov beriem lieky.Je to nevyhnutne sledovat tehot.zenu,ktora ma problemy so stit.zlazou.Mne v tehotenstve zvysovali davku liekov.Takze to nezanedbaj a urcite navstiv odbornikov.

mneme
7. máj 2009

hanam, je tu aj tema o uzivani euthyroxu (lieku s hormonami stitnej zlazy) v tehotenstve, skus mrknut tam 😉
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

hanam
autor
7. máj 2009

dakujem babky ste zlate...a ked mam zvacseny krk tak ze to vidiet ide o nadbytok hormonov? Uziva sa aj na to nieco? Moze sa to aj v tehotenstve?

mneme
7. máj 2009

hanam, to, ze mas zvacsenu stitnu zlazu nemusi znamenat aj nadbytok hormonov. mozes byt hormonalne ok, ale mat aj nedostatocnu funkciu - to ti bude vediet povedat len endokrinolog podla vysledkov krvi. a pokial ti nieco zistia, tak prave v tehotenstve je dolezite uzivat lieky, ktore ti predpise. neboj, je nas tu kopec tehuliek, ktore trpia ochoreniami stitnej zlazy a kopec maminiek, ktore maju aj s touto diagnozou zdrave deticky 🙂

katka1981
7. máj 2009

hanam, zvacsena stitna zlaza moze byt v dosledku nadbytku alebo nedostaku hormonov. V puberte som mala zvacsenu a hormonov menej ale nechali ma bez liekov, preslo to same, ale pred dvomi rokmi som mala zvacsenu z nadbytku hormonov (zvysena funkcia), liecila som sa a uz som bez liekov od januara 2008 tusim, ale chodim pravidelne pocas tehu na kontroly. Hned ako som zistila ze som tehu, potom asi o 2 mesiace a potom v 28.t. a teraz pojdem po sestonedeli. Vraj ked som ju mala doteraz v poriadku, je velka sanca ze sa po sestonedeli pokazi, a nevie sa ci mi hormony budu chybat alebo naopak budem mat vela.

mukky
8. máj 2009

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... urcite to treba preliecit a nepodcenovat

hanam
autor
9. máj 2009

dakujem velmi pekne babky. Dufam, ze hoci som uz v 28tt a neliecilo sa to, babatko bude zdrave. Buduci tyzden idem na krv, potom po vysledkoch budem mudrejsia.

mneme
9. máj 2009

hanam, mne endokrinologicka hovorila, ze najdolezitejsich je prvych 12 tyzdnov, potom si uz babatko produkuje vlastne hormony stitnej zlazy. Ked ti robili krvne vysetrenia v 1. trimestri, urcite sledovali aj tieto hormony a ak si o nicom nevedela, mali by byt ok. vsak uvidis podla toho co ti povie endokrinolog, drz sa 😉

hanam
autor
10. máj 2009

mneme, ved to je aj problem ...tieto testy sa maju robit v I.trimestri ale mne ich ta lekarka od ktorej som uz odisla nerobila. Zvacsenie stitnej zlazy si vsimla diabetologicka u ktorej som bola kvoli gestacnemu diabetu, ktory mi zistili v 26tt. Predtym som sa nesledovala a tak neviem ci bola zvacsena aj v I. trimestri. Nuz uvidime. Este raz dakujem.

erika1111
28. jún 2011

ahoj.som v 16tt.mam zle vysledky zo stitnej.zvysili mi davky.len cchiem vediet ci ma niekot s tym skusenosti a ste mali zle vysledky a babo je zdrave. THS mam 17,78 a vraj ma byt ale 5.

erika1111
28. jún 2011

@mneme mne zas povedala endokrinologicka ze do 20tt.musime upravit vydsledky(lebo su zle),potom ked budu zle to bude horsie.tak kazdy povie inak.netusim

simonka149
13. máj 2012

ahojte mam zniženu funk.štit.žlazy tak sa chcem opýtat ci sa mi može stat aj to ze nebudem mocť otehotnieť dakujem

xlucia
13. máj 2012

@simonka149 ano moze. je to pravdepodobne. a mozes byt dokonale zdrava a aj tak nemusis mat dieta...

simonka149
13. máj 2012

dakujem ....no dufam ze sa podari :🙂

simonka149
13. máj 2012

takže sa mi može stat že potratim ak dobre myslim::(((

sisikejc
3. nov 2015

@hanam Ahoj aj ked stary post ale chcela by som vediet ako to vsetko dopadlo,kedze ja som teraz presne v tvojej situacii..zistili mi zvysenu stitnu zlazu az 29tt...Dakujem za odpoved,pa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre