Zvýšená teplota prvý trimester. Je to nebezpečné?

medova
4. jún 2007

ahojte.
máte niektorá skúsenosti so zvýšenou teplotou v prvom trimestri????? ja mám dosť často zvýšenú teplotu väčšinou okolo 36,9. Neviem akú to má príčinu. Častejšie pociťujem zvýšenú teplotu po obede. môže to byť nebezpečné pre babätko?

teuska
4. jún 2007

ja som mavala zvysenu teplotu aj viac. Mne povedal lekar, ze tehotenstvo zvysuje teplotu. Mozno je to dane zvysenou zatazou na organizmus. Myslim, ze pre babo to nie je nebezpecne.

kaza
4. jún 2007

ahoj,
aj ja som mala zvysenu teplotu. Bola som aj u doktora a ten mi povedal, že je to normalne, teraz neviem, pretože si ju už nemeram.

tribitka78
4. jún 2007

ja som tiež mávala zvýšenú teplotu, bežne okolo 37,5....

medova
autor
4. jún 2007

asi sa netreba príliš znepokojovať a stresovať...

hedunecka
4. jún 2007

na zaciatku teho je teplota zvysena lebo v tele sa vytvara nieco nove a tak sa brani!!je to bezna vec ja som mavala okolo 37,1 a mozno aj teraz mam ale uz si ju nemeram..po case by si malo telo na to zvyknut a tak isto je to aj znevolnostami.. 😉

zuzana76
4. jún 2007

aj ja som mala zvysenu teplotu 37,3 a este aj v 2 trimestri 39,6 - za normalnych okolnosti mavam 36,4

zvysena teplota v tehotenstve byva, len treba davat pozor, ci sa citis relativne dobre, alebo nieco na teba lezie, tak v tom je rozdiel

cucuska
4. jún 2007

aj ja mám zvýšenú teplotu okolo 37,1 a to som mala vždy aj pri mojich dvoch predchádzajúcich tehotenstvách.nemaj strach medova je to v poriadku 😉

zuzannas
5. jún 2007

Zvysena teplota - mierna (okolo 37,3C) je dokazom, ze tehotenstvo sa vyvija normalne...prave naopak, ak sa nahle znizi, mozu prist dake komplikacie (napr.potrat)...ja som si v 1.trimestri stale merala teplotu (kazdy druhy den) a tesila som sa ked som mala 37,1... 🙂

esentielka
6. jún 2007

to je normalne..ja som mala predpisane aj antibiotika..trochu som sa bala ale na nete som sa docitala ze su v poriadku..takze nic nezvycajne ked mas teplotu..

lulu1502
18. jún 2008

Ahojte vie mi niektorá poradiť či je normálne ak mám teplotu 38 celý deň.Bola som u doktora a dal mi Paralen detský a Zinnat Antibiotika.Stále je vysoká mávam strašné bolesti v krížoch aj nohách.Na horúčku mi nepovedal nič.

lulu1502
18. jún 2008

esentielka. Ty si bola chorá keď si užívala antibiotika alebo ti ich dal tiež na horúčku.

sisiska
2. jan 2010

a je zvysena teplota okolo 37,1 normalna aj v druhom a tretom trimestri?

nat28
26. dec 2010

Baby a akym teplomerom sa meriate? Ja meriam aj ortutovym aj digitialnym, no neviem ktory je smerodatny. Na ortutovom pod pazuchou mavam medzi 37,2 - 37,5 a na digitalnom v ustach mavam bud tesne pod 37, alebo tesne nad. A je pravda ze sa ma s digitalnym merat tak, ze netreba ho vybrat hned po zapipani, ale pockat? - tak som to este neskusala. Ako teda? Kolko by mala byt zvysena teplota na zaciatku tehu? Ak je na tom digi pod 37 je to ok?

zuveru
28. dec 2010

ahojky, ja mam teplotu normalnu, merate si bazalnu ci norma?

zuzana_1
4. jan 2011

ahojte...ja som na sebe spozorovala tiez zvysenu teplotu..mam doma iba dig.teplomery,ale nezda sa mi, ze by merali dobre...dala som si jeden pod jazyk, ten mi odmeral 37,1 a jeden pod pazuchu, ten mi odmeral 36,2..a to je sakra rozdiel..ale som cela horuca,aj mi je horuco,citim to aj bez teplomera,ze ju mam zvysenu (ja totiz uz pri 37 zomieram 😀 ) ...takze je to normalne? dost ma to vystrasilo :( som v 5 tt

zuzbel1
4. jan 2011

@zuzana_1 ahoj, zvysena teplote v prvom trimestri je normalna, do 37,5 C je to ok.

edinka20
4. jan 2011

@zuzana_1 ahoj. neboj sa to nič nie je. aj ja som mala bežne až do konca 3 mesiaca zvyšenu teplotu, ale potom to prejde. potom som sa tak ani nesledovala a tak to časom prešlo. nevšímala som si teplotu, lebo ked som si stale merala a na to som myslela, tak som mala stale. neboj sa a držím palce 🙂

ludmila25
4. okt 2011

@zuzbel1 to je pravda ja som na zaciatku 3 mesiacaakazde rano si meriam bazalnuu teplotu a mavam ju okolo 37.1 az 37,5 a dr vravel ze e to v norme

evikaba
30. nov 2011

Ahojte baby.Mam na Vas otazku.Meskaju mi moje dni 2 dni.Ale uz cely tyzden mi je na zvracanie a v podbrusku mam take bublinkovanie 🙂....aj zapchu.s.XIK sme mali cez plodne dni.Ale testik ukazuje negativny :(...pozerala som ,ze by som mala byt v prvom trimestri a 3tyzden.....ma niekto takeho skusenosti?

evikaba
30. nov 2011

a zabudla som bazalnu teplotu mam 37,5

nitta666
18. apr 2012

ahojte zienky ja mam od zaciatku tehu teplotu cez 37,1-37,5 vraj je to normalne tak sa nestresujem ... teraz by som mala byt v 10 tt

dadka_zabka
24. okt 2013

ja som wcera mala 37,5 bola som newladna, stipali ma ocka, tak som pol dna prelezala, dnes som uz w pohodicke 🙂

pepsikola19911
4. jún 2014

Mile maminki nebojte sa totiz organizmus ma zakladnu teplotu medzi 36,3a 37,4 cize zvisevie sa zacina len od 37,5 à ani to nie je hrozne.aku tu jedna maminka spominala nase telo spoznava nieco nove à vivija miesto à fungcie k dalsiemu zivotu prave preto sa netreba bat ak viskoci nasa telesna teplota. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre