Slovenské rozprávky pre dvojročné dieťa

eleonora21
15. nov 2021

Ahojte poraďte mi rozprávky pre 2 rocne dieťa. Ideálne v slovenskom znení. Na štýl Vila Amália, bob a vôbec, a je to, no počkaj zajac, požiarnik sam. Už si nepamätám rozprávky z detstva prosím pomôžte mi. Vdaka

evica17
15. nov 2021

@eleonora21 myslus v tv ?
Matko a kubko
Jurosik
Bolek a lolek
Krtko
Mach a sebestova
Maxi pes fik
Macko usko
V podstatw ked si das do googlu vecernicek tak ti tam vyhodi rozpravky - videa na jednotlive vecernicky. Pokukaj. Mne osobne sa tieto rozpravky viac pacia ako tie americke co bezia na minimax, jetix a disneychanel

silvike
15. nov 2021

U nas casto pozerame aj Krtka hele ! Ale ten je bez textu vlastne. Nas ma 2,5r.

nelca0510
15. nov 2021

@eleonora21 tak 2 rocny by ešte nemusel sedieť pred telkou.

zdenka11081983
15. nov 2021

@nelca0510 a preco by nachvilku nemohol? Aj bio, raw, eko marky v detstve kukli aspon vecernicek, ci?

mauduska
15. nov 2021

dvojročné dieťa by ešte nemalo pozerať rozprávky, nejde o to, že si robí zlý návyk, ani o biomatky. Ide o to, že dieťa do troch rokov nie je schopné naplno zachytávať toľko podnetov a preto je to preň viac škodlivé, ako prínosné. Keď už, tak len audio rozprávky alebo knižka - buď len zvuk alebo statický obrázok (napr. kniha) + zvuk (tvoj hlas). Nemalo by mať viac podnetov naraz, to je psychologická vec, učili sme sa to na VŠ na vývinovej psychológii pred dvoma rokmi.

nelca0510
15. nov 2021

@zdenka11081983 neviem,spýtaj sa na to eko bio raw matiek. Aspoň si naštudovali niečo o strave a nedávajú monte od 5 mesiaca. @mauduska ti to vysvetlila

eleonora21
autor
16. nov 2021

@evica17 ďakujem pekne za typ áno presne čosi také hľadám

eleonora21
autor
16. nov 2021

@nelca0510 prosím ťa nejdem tu diskutovať čo môže a čo nie. Potrebujem s ním ísť dlhú cestu autom a nejak ho zabaviť bez toho aby som stokrát stala. Takže hocičo čo ho zaujme je dobré. Mám samozrejme v zálohe hračky,knihy a podobne.

silvike
16. nov 2021

@mauduska A Vy mate realne kolko svojich deti ktore vychovavate ak sa mozem spytat a nie je to tajomstvo ?

katkamatka7
16. nov 2021

@eleonora21 Ahoj. Ak pomôžu okrem rozprávok aj riekanky, môžeš pozrieť pod : ,,slovenské detské pesničky". Ale to asi poznáš. A k rozprávkam vyššie spomenutým Pa a Pi, Kremienok a chocholúšik, Rumcajs.

mauduska
17. nov 2021

@silvike tajomstvo to nie je, ale zaujíma ma, čo to s týmto má spoločné. Napísala som na danú vec pohľad psychológie, to nemá nič spoločné s tým, ako vychovávam deti.

dodo777
Autor odpoveď zmazal
Zobraz