9 mesačné dieťa nelozi a ani nesedi

janapiestany
16. máj 2018

Ahojte dievcence Dcerka ma 9M vobec ani malinka snaha tam nieje na lozenie davam ju na brusko a hned sa otoci na chrbat.Posedi sama aj 2minutky ale nesadne sama a niekedy sa hned prevali na bok mam sa bat?? niektore slecny mi hovoria zeby to davno uz riesili ze je velmi po zadu ...poprosim radu ako nato aby lozila alebo sedela sama bojim sa ze nieco robim zle :(

pribinak
16. máj 2018

Asi chodis do poradne k pediatricke, co hovori ona? 9mes dieta by uz malo byt akčnejšie, vypýtaj si listok k neurologicke. Moze mat oslabený svalový tonus a mizno treba trosku cvicit, aby spevnela

kamka277
16. máj 2018

Ahoj a do poradne chodite pravidelne? Detská lekárka to nerieši? Mali sme rovnaký problém s dcérou, išli sme na neurologické vyšetrenie a cvičili sme vojtovu metódu kvôli oslabenemu svalstvu. Pomohlo to veľmi, postupne sa to zlepsovalo, neskôr síce začala lozit a sama sa stavať. Prvé samostatné kroky robila keď mala 15 mes. Drzim palce💕

sojaso
16. máj 2018

Ahoj, myslím, že chodíte pravidelne na poradne a tam dr. okrem iného sleduje aj to, ako bábätko dvíha hlávku, pretáča sa, ako reaguje, dvíha ho za rúčky a všeličo iné, ak to robí, tak potom by ťa sám na niečo upozornil, poprípade sa skús spýtať ty, tu sa ti budeme snažiť poradiť, no dieťatko nevidíme a povedzme si pravdu, nie sme ani odborníci, no máme skúsenosti s vlastnými detičkami a moja je taká, že dcérka bola lenivá a tej sa nič nechcelo, stvornozkovat začala tuším ako 11 mesačná, chodiť ako 15, syn už ako 11 mesačný chodil.....každé dieťa má svoje tempo, no či je tvoje v poriadku, informuje sa radšej u pediatra dietatka ;) a budeš naozaj pokojná, drž sa

janapiestany
autor
16. máj 2018

Dakujem baby ale nas pediater je ako to povedat popocuva ju a povie celkom zdrava viem mala by som odist od neho ale jediny meste detsky pediater je on mame ho len na cas....

mikimiskamiki
16. máj 2018

nie, mas si uzivat materstvo a dat svojmu dietatku co najviac vsetkeho co je v tvojich silach, ver ze aj ono robi vsetko mozne nemozne aby sa jeho vyvoj zdokonaloval a posuval vpred, paniku by som nerobila no mozno nejake centrum kde sa cvici s detickami by som si nasla na zlepsenie pohyblivosti a zaroven spolocne travenie casu aj inym ako klasickym domacim sposobom, hm?

laska201
17. máj 2018

Moj maly tiez len lezal velmi dlho.Ked som s nim cvicila spieral sa plakal nechcel.Ked som ho dala sediet tak sedel ked lezat tak lezal.sadnut sa naucil az zo 4nozkovania a to zacal az v 1roku.Chodit zacal tiez velmi neskoro az okolo 18mesiacov.A sam od seba prekonal strach.Dnes je zdravy chlapec a za chvilu oslavi 6te narodeniny.Ale viem co prezivas ja som sa tiez na to pytala a doktorka do 2r maju deti cas az potom veku sa to riesi.

kikus48
17. máj 2018

@janapiestany ahoj v prvom rade ju samu sediet nedavaj kym si nesadne - skodi to chrbatiku. Potrebujete kvalitnu rehab. Cim skor zacnes cvicit tym lepsie. Ziadna vojtovka. Bobatt na fitlopte je super. Vyborne je aj plavanie. Malu by mal vidiet neurolog.

kikus48
17. máj 2018

@janapiestany doplnenie - mas iba 2 moznosti. Nechas to tak alebo budete cvicit. Ja som svoju malu riesila od zacinajuceho problemu. Vo 4 m zacala rehabilitovat lebo zapostavala, cvicili sme aj doma hrou podla knihy rozvijej se detatko a na 7.5 sme uz stali. Znamy sa na na mna nahnevali ked som povedala ze pozor nech sa ukazu vo ceiu 6m

kikus48
17. máj 2018

@janapiestany vo veku 6.5 m u lekara. Na 9m mali ten isty problem. Vtedy uz chceli pomoc. Cvicenie im pomohlo velmi rychlo. Je to na tebe ako to citis. Bud budes pocuvat rady uzivaj si materstvo- ale to sa ti nepodari lebo tento problem ta trapi alebo ho budes riesit. Ps hlavne ju nedavaj do sedu kym sa neposadi.

nunik25
17. máj 2018

Ja by som este pockala do roku co zvladne 😊 ale kludne chodte k neurologicke nech skontroluje budete aj vy kludnejsia a tym aj vase dietatko. 😊 keby vas pediater nechcel poslat tak si zaplatte sukromneho. Nie je to nejak drAhe ta chvilka u neurologa.

babi81
17. máj 2018

my sme mali tiez oslabeny svalovy tonus, boli sme u neurologa ten doporucil rehab ja so malu zobrala l moru na 2tyzdne kazdy den voda, piesok a dosla uplne vymena, doktorka nechcela verit.kazde dieta je individualne, ak mas moznost skuste zacat plavat.

moonlight1210
17. máj 2018

@janapiestany nase deti boli vsegky rozdielne, ale mali spolocne, ze do polroka az 9 mesiacov nerobili toho mnoho. Lezali a otacali sa. A ked som ich dala sadnut, chvilu sedeli. Potom sa to rozbehlo. Chvilu sa plazili ako raneni partizani (resp. skor cuvali), potom cca 2-3 tyzdne stvornozkovali, potom sa zacali stavat na nohy okolo nabytku. sami si ale nikdy nesadli, kym nezacali stvornozkovat.

jana_eyre
17. máj 2018

ked sedi chvilku same a nepadne ako handerna babika hned, tak by to malo byt ok, len ma svoj cas.. dolezite je ale neposadzat dieta takto casto, lebo dieta potom zlenivie a bude mu stacit tato poloha.. treba casto dieta formou hry "tocit" ked sa otoci na chrbatik, treba potahat za rucky do stran a opat otocit na brusko.. vela sa blaznit pritom, dieta si na tu polohu na bruchu zvykne a cim castejsie tak bude, tym viac pohybov dokaze urobit.. ale dolezite je davat casto na brucho a motivovat ho..

moj prvy syn mal silnu zltacku ako babo a v 5m prestal dvihat hlavu v polohe na bruchu, prestal sa pretacat.. boli sme u neurologicky, takto nam ukazala ako ho motivovat a velmi to pomahalo (to tocenie formou hry)a povedala, ze tym ze je dost baculaty a mal zltacku vsetko u neho pojde pomalsie a tak aj naozaj bolo.. kedy sediet zacal si nepamatam (ale neskoro to bolo), ale stvornozkovat zacal po roku - dovtedy sa moc sam nehybal, len co si dokazal sadnut.. a chodit zacal ako 16m..

ak dr neriesi tak mu o svojich obavach povedz aj viac krat a ziadaj aby tivysvetlil, preco si mysli, ze je vsetko v poriadku.. podla popisu sa ale podla mna bat naozaj nemusis..

saska.t
17. máj 2018

V 9 mes. by som este naozaj nic neriesila, ma cas, neviem co je to dnes za moda do vsetkeho deti rychlo nutit, tabulkovat, nenechat im cas. Kazde dieta ma ine tempo a to treba respektovat. Moje deti do 11 mes. nerobili absolutne nic a do 12 mes. dohnali vsetko. Neustale porovnavanie s ostatnymi je viac na skodu ako na uzitok

janapiestany
autor
17. máj 2018

Dakujem moje obavy ste trosku utlmili 🙂 dnes rano sa tocila po celej posteli pekne dviha hlavicku aj nozicky si zapiera 🙂 pekne rozprava mama tata baba dedo len nelezie a sedi sama ked ju dam sediet malo kedy sa prevrati alebo napne brusko a lahne...dr som hovorila ale on je dr ma nato skolu tak sa vyjadril malinkej idu zubky tak menej papa teplotuje a hnackuje tak som lekarovy povedala ze je jej 50dkg pribrala tak namna nakrical ci mame obe dietu a mame aj problem s vaginkou ma ju trosku cervenu asi stych teplot tak sa pytal skade kupujeme plienky ta ze do tesca sa chodi na klobasy nie na plienky podotykam kupujeme pampers.....

ankare
17. máj 2018

@janapiestany môj sa začal plazit ako 10m., dovtedy len váľal sudy. Potom sa dal na 4 a z tej polohy sa sám posadil, dovtedy sa neudrzal sám v sede. V roku začal 4kovat, v 13.m. stál, no a chodiť začal v 18.m.
Sproste reci lekára si nevsimaj.
Drž sa!

lorela
17. máj 2018

@janapiestany Už to tu raz odznelo, len zopakujem, nedávaj ju sedieť. Je to pasívny sed a viac ním ublížiš ako pomôžeš.
Opýtaj sa lekára na rehabilitačné cvičenie na detskej ortopédii. V žiadnom prípade by som sa nespoliehala na teraz tak módne - odborníčky na všetko s 3-dňovými kurzami. Vrátane detského plávania. Treba si zistiť, aký "odborník" alebo odborník danú službu poskytuje.

kikus48
17. máj 2018

@lorela presne ako pises...nemoze ju davat dosedu ...uz som to napisala 2x. Ak sa ukludni a nezacne s normalnou rehab tak bude dieta cim dalej tym viac pozadu ... to ze dviha hlavku je pekne ale deti to robia na 3m. Pretacaju sa na 6m. Sedia 6 -7 max 8 m. Existuju negativne milniky ktore zohladnuju variabilitu detskeho vyvoja. Nech si ich nastuduje ev sa poradi so svojim pediatrom. Dievcatku sa da krasne pomoct ale hlavne treba chciet.

saska.t
18. máj 2018

@kikus48 tak v Tom pripade je min. polovica sveta zaostala 😀 sediet v 6-7 mes max 8 mes. vidno ze o detsej fiziologii moc nevies. Uplne bludy a v 10 mes. by mali chodit a v 12 mes. rozpravat plynule minimalne 3-ma jazykmi.... Trosku zdraveho rozumu by nezaskodilo ....

kikus48
18. máj 2018

@saska.tak to vies komu hovor o com neviem ... mne je jedno ...to ty pises bludy....nic take som nepisala o rozpravani tak sa laskavo kontroluj ...a nastuduj si negativne milniky detskeho veku ...

saska.t
18. máj 2018

@kikus48 ja si nemusim nic nastudovat, studovala som to 6 rokov, pises jednoducho nepravdive veci , ale mozme spolu navstivit par lekarov , aby ti tvoju teoriu vyvratili

kikus48
18. máj 2018

@saska.t. asi toto forum je o tom aby sa urazalo a mamky sa ventilovali. Moj.nazor je ze dieta nema davat do sedu lebo mu uskodi. A ze dieta potrebuje rehab lebo len dviha hlavu a malo sa pretaca. Sediet na 9 m by uz malo. Mne je jedno ci mamka zacne alebo nezacne cvicit. A laskavo mi nepripisuj veci ktore som nenapisala. Ak sa chces hadat zosmiesnovat atd najdi si niekoho ineho. Tu sa pisu nazory

saska.t
18. máj 2018

@kikus48 nie ja nikoho neurazam, tiez som napisala svoj nazor, ja s tebou suhlasim sediet sa dieta rozhodne davat nema, ale v 6-8 mes. rozhodne sa nema sam posadit, je to skoro, ak to urobi sam je to v poriadku, ale svalovy Tonus dietata v 6 mes. je pripraveny maximalne sa pretacat oboma smermi a nie drzat vzpriuameny chrbat pri sede. Je mnoho % deti ktore sa posadia az po skoncenom 10 mes. a je to v poriadku, Limit je do 12 mes. kedy by sa malo zacat s pozorovanim ci je vsetko ok, do 12 mes. je to uplne normalne ,este raz kazde dieta ma ine tempo preto ich netreba skatulkovat do tabuliek a zbytocne matkam nahanat strach a to z tvojho prispevku priam srsi...

kikus48
18. máj 2018

A este nieco. Kedze dieta nebolo vysetrene nevieme aky ma svalovy tonus. Ci nema chabe svaly bruska a chrbatika. Nevieme ako pasie konicky ako dviha nozky k bruchu ci ako drzi chrbatik. Hlavka sa dviha na 3m.max a pretacanie je na 6 m max. Takze neviem. Ak niekto napise nerob si starosti a uzivaj si matersku ...mne to normalne nepride ....mamku isto trapi ze mala nesedi a babo je tym ze zaostava v mnohych veciach odmedzovane. Ako vravim lahsie cvicenie ci plavanie ci spravna stimulacia doma pomozu ...ale ak si myslis ze mamka to ma nechat tak tak si nazor napis ale netrep mi tu o detskej fyziologii

adika279
18. máj 2018

Ahoj moj syn sa nepretacal vobec..nesedel..nelozil...a na brusku velmi plakal..chodit zacal az v 20tich mesiacoch..bola som s nim na oropedii a neskor sme chodili do martina na detsku rhabilitacnu kliniku kde nas sfukli ze kde sme boli doteraz ale maly ma tazku astmu takze mal problemy s dychanim...teraz je ok Len mal trosku opozdeny vyvin drzim place ale urcite by som zasla za nejakym odbrnikom na konzultaciu

kikus48
18. máj 2018

@kikus48 takze lekarov navstevovat nemusim ..takze tvoj nazor je ze cakat ...moj ze cvicit ...urcite by ich mal vidiet odbornik ktory posudi co malicka v skutocnosti vie ...pretoze to nezhodnoti ani jedna z nas.

klementinnka
18. máj 2018

Ahoj, názory žien sú tu rôzne. Ak sa ti dieťatko narodilo v termíne a nemá žiadne diagnózy, osobne si myslím, že by malo vedieť viac. Určite by som nečakala do roka. Načo? To sú ďalšie tri mesiace. Buď to dieťa nemá správnu výživu, alebo môže byť hypotonické/slabé svaly, málo podnetov ....tých možností je určite viac. Vo vlastnom záujme by som zašla za dr. nech sa vyjadrí k tvojím obavám. Bobat/cvičenie formou hry na fit lopte, Vojtovka/cielené cvičenie, plávanie a možno treba pridať do stravy iba pár vitamínov...toto všetko sú možnosti ktorými jej môžeš pomôcť.
Držím Vám pršteky, lebo kto sa veľa pýta, veľa sa aj dozvie😊

kikus48
18. máj 2018

@klementinnka presne to si myslim

asocial
18. máj 2018

@janapiestany hlavne ju nedavaj sediet..nas syn (zdrave dieta) si sam sadol az v 12 m., postavil sa na nohy na konci 9 m a zacal sa presuvat popri nabytku, a lozit zacal az na konci 10 m...ziaden stres