Actimel. Môžem ho dať ročnému dieťaťu?

tamarka_laura
19. okt 2007

Ahojte!
Chcem zistiť názor či je vhodné dať skoro ročnému kojenému dieťaťu Actimel.

mirka414
19. okt 2007

a je vlastne vhodny davat ho?moja dcerka ma 13mesiackov a papa vsetko mozeme ho skusit??je naozaj tak zdravy?

zuzu13
19. okt 2007

tamarka a mirka...neviem čo na tom je pravdy, ale v podstate je to to isté ako acidko...ale s podstatným rozdielom v cene 😀 ...ja dávam acidko od 10 mes...nad actimelom, poviem pravdu, som ani neuvažovala... 😅

tamarka_laura
autor
19. okt 2007

My sme mali začiatkom týždňa hnačky a výter stolice nám ukazal bakteriu. Lekárka mi doporučila kvapky Hylak , ale deti su chytré a ošaliť ju neviem. Jogurt s probiotickou kultúrou som si skonzultovala s lekárkou, len som chcela zistiť či ste sa nestretli s nejakou reakciou na Actimel.

zuzu13
19. okt 2007

tamarka, ja dávam hylak do čaju...on je kyslý, tak v tom čajíku sa to stratí

lefika
19. okt 2007

tamarka, mna dr. vysmial, ked som sa ho na to pytala, lebo dcerka mava problemy s kakanim. presne co napisala zuzu: ze radsej normalne acidko: je lacnejsie a je tam menej vselijakych podozrivych prisad v zlozeni. a ked uz chcem dodat laktilobacily vo velkom, tak radsej infants dophilus 😉

tamarka_laura
autor
19. okt 2007

dik, akurát sme vyskušali ten čajík s Hylakom, vypila ho, hura. Laura nám piť veľmi nechce.

leva
19. okt 2007

Zuzu13 ma pravdu,actimel je len reklamou nafuknuty vyrobok,acidko je to iste,lacnejsie a je ho viac.

maruschka
19. okt 2007

baby pozerala som nejaké hodnotenie tu na internete-aj neviem či to nebola SOI a dali na testy tieto actimel a activiu a že je to pekný výmysel,lebo jogurty,čo majú najpríklad mesiac záručnú dobu,tak zákonite nemôžu mať tie bifi baktérie v sebe.Takže vlastne platíme za reklamu.Keď si kúpiš čerstvé mlieko a necháš si podkysnúť tak to je o 100% zdravšie ako tamtie výrobky 😉

certica
19. okt 2007

ja len doplnim, ze vsetky tie aktivne bifido, acido, lacto a pod. bakterie sa rychlo nicia, takze cim dlhsie po dat.vyroby, tym ich je menej a menej,pripadne uz aj ziadne...zive 😉

dadulik75
19. okt 2007

no caute ....myslimze kazda mate pravdu ale moj syn ho pije uz pol roka a za celu dobu nekaslal nemal nadchu a nic mu nebolo ,predtym sme byvali chory kazdy 2tyzden.....takze asi na tom daco je aj ked je to drahe ale pravda je ze na kazdeho to asi inac posobi 😉

zuzitka
13. máj 2008

samko ma 2 roky a 3 mesiace..... hrozne tazko si zvyka na nove jedla, presnejsie donho nedostanem nic nove 😠
s mliecnych vyrobkov /mimo mliecka/ papa len vanilkovy pribinacek.

premyslala som nad actimelom.... mozem mu ho zmiesat s mliekom? lebo samotny mi ho nevypije, to viem na 100percent 😒

certica
13. máj 2008

teraz neviem, ci je aj biely actimel, ale tie ovocne s prichutou su nechutne presladene (teda podla mna)

junovka
13. máj 2008

my sme tiez pred tyzdnom mali 8 dni hnacky, brali sme Hylak, probiotika a ked som malej dala Activiu bielu, tak na dalsi den bola hnacka fuc 😉 ....a to nam tiez zistili z vyteru bacila 😉

otrivinkajanka
13. máj 2008

ahojte ja davam dcerke vanilkove acidko velmi jej chuti alebo z jogurtov activiu tu jem aj ja a len tak zo srandy som ju jedla tych 14 dni a fakt sa mi upravilo travenie aj dcerka pekne chodi na nocnik actimel je len reklama je ho malo a je hrozne drahy

dididi30
13. máj 2008

ja jedavam actimel jogurt kazdy den na lacno , rano a citim sa fajne a v tehu mi velmi pomaha a je aj zdravy, tak parada...

zuzitka
23. máj 2008

vyssie som sa pytala, ci mozem actimel miesat s mliekom... ci to nie je divna kombinacia 😅

skusila som to a kazde rano Samko pije mlieko s actimelom 🙂 bez problemov

katka13122
29. máj 2008

no nam ani activia nepomohla..stale tazko kaka ☹

luciaakubko
5. máj 2009

ahojte, chcem kupit malej actimel - ma 11 mesiacov, len neviem, ci mozem aj ovocny, alebo len biely. dakujem.

ukana
5. máj 2009

lucia, ja by som dala len biely 😉 , trochu osladit mozno 😉 😉 ale ako vyssie pisali baby, ACIDKO je to iste, je ho viac, napr. vanilkova prichut je fajn, to by si podla mna uz aj malej dat 😉

nanyka
5. máj 2009

tak ako uz bolo spominane..actimel je len dobry marketingovy tah..ak im chcete platit peniaze, ktore vrazili do rozsiahlej reklamy... 😒

koniarova
5. máj 2009

Ja tiež dávam malému Actimel a veľmi mu chutí.U nás ide práve o to, že ho vypije preto, lebo je v tej malej nádobke a to sa mu páči.

barborenka
5. máj 2009

my pijeme actimel vsetci traja,mala si ho pyta hned na ranajky,bez neho sa den u nas ani nezacne takze ho vzdy musime mat v chladnicke,podla mna je dobry lebo pijeme ho uz skoro dva roky a nikomu zatial nic nebolo,ani mala nebyva chora,samozrejme nemusi to byt akurat koli nemu ale unas je cislo 1 😀 😀 😀

rohacka
5. máj 2009

Ja by som ani nepovedala, ze je Actimel to iste ako Acidko. Acidko je take ako keby "stiplave" - citit tam tie take bublinky z kvasenia. A actimel je prijemny, sladkavy, jemnucky. Pre nase deti c. 1. Jogurtov sa prejedli, ale Actimel vzdy a stale chcu. Skusala som ho urobit aj doma podla receptu na www.mimibazar.sk - Domaci actimel, ale nechutil nam, ale mozno to bolo preto, ze som nerobila z Actimelu, ale z Bifi napoja z Lidla a ten tak dobre nechuti. Kedze je to kyslomliecny vyrobok, tak mozu aj dojcene deti od 10. mesiacov.

danu
23. okt 2009

murinka • 1d • Dnes o 14:47
mam sice len polrocne dievcatko ale napadlo ma,ci by som jej nemohla davat actimel...odkedy ste ho davali?napadlo ma to preto lebo pred tyzdnom na poradni mi lekar povedal ze jej mozem davat stravu dospelych-samozrejme bez soli,nemastne a co najmenej sladke...poradite mi? 😉

quika
23. okt 2009

actimel je kyslomliecny vyrobok bez obsahu soli, takze moze byt podavany detom odvtedy odkedy su vhodne kyslomliecne vyrobky - u deti bez rizika alergie od 9 mesiacov, pre deti s rizikom alergie na bielkovinu kravskeho mlieka od 12 resp. 18 mesiacov podla uvazenia lekara.
acidko je trochu iny druh produktu nez actimel - su tam ine bakterie kvasenia, actimel je jogurtovy napoj, len trochu redsi.

murinka - radila by som hlavne zmenu lekara, taky co tvrdi ze polrocne dieta moze jest to co dospeli nie je prilis doveryhodny 😉

dominikuska
23. okt 2009

http://ekonomika.sme.sk/c/5063923/briti-stopli-...
je to len reklama, ktora laka deti. Moj trojrocny synovec ma minule dorazil pri regale z mliecnymi vyrobkami, kde vrieskal ze chce akimel.
mimochodom moj maly ma 10 mesiacov a zdaleka neje stravu dospelych, takze skus nastudovat viac o strave a nedavaj na rady lekara.