Aké syry môže jesť 10 mesačné dieťa?

shiju23
1. nov 2007

chcela by som sa spytat,ale syry moze jest 10mes dieta,viem,ze od 4mes. moze tvrde ,ale v jedle, neviem,ako je to teraz, poradte prosim,tak rada by som mu dala nejaky syrcek.neviem,ale zda sa mi,ze makke syry este nemoze,alebo ano?
a este by som sa chcela spytat,ze ci moze sam syr zjest bez chleba,ci v jedle.
dakujem vopred za kazdu radu.

beruska2x
19. jún 2009

pepi.. me se teda prave tvrde syry zdaji hodne tucne ja ted - kluci jsou skoro stejne stary- davam asi 3 dny toustovy chlebik (oriznu kurku) a malinko prejedu maslem (nejake kvalitni - Madeta, nebo tak...) a tak za mesic dam Lucinu, tak jsen slabe potrit, ta neni s konzervanty a tak.. ale musis mit tu obyc v alobalu balenou ..

jinak tvrde syry bych dala po roku a tavene jeste dyl .. Lipanek a Pribinak.. ja tomu nefandim to mu radsi dam jogurt s ovocem , maji tam nasrany 😅 zelatiny a ceho moznyho, myslim ze na to je cas...

pepibubu
19. jún 2009

Berus hehe taky opatrná matka 🙂 i když podle tety (68 let) jsem opatrná až moc, už by mohl ABSOLUTNĚ VŠECKO - tím myslí i knedlovepřo a svíčkovou s dvouma 😖 😠

Malej zatím dlabe spokojeně jogurty, ovocko, zeleninku, masíčko - kuře, krůtu, hovězí (jen výjimečně a fakt libový), telecí, jehněčí, a taky si říkám že na sýry a uzeniny je dost času... I když v Globusu mají výběrový šunky atd (prý jsou lepší než ty dětský, to je prý jen masírka reklamy, stejně jako jogurty Dobrá máma) ale rozhodně to před rokem neochutná....

beruska2x
19. jún 2009

hele ja takovyhle veci ani nemam duvod davat , malej ma 2 zuby tak proc ze 😉 ma co delat s tim chlebikem a obcas mu strcim pulku rohliku ale to spis zaprasi kocar 😀

opatrna.. no jo jsem na to co mu davam, a taky jsem proto za "macechu" a "fanatika" ale je to moje dite a tech hnusu (uzenin, parku v rohliku a tak) se za zivot jeste naji dost si myslim...

po roku pak muzou tvaroh, coz je taky dalsi moznost.. proste vse ale pomalu, jinak myslim ze jidelnicek ma pestrej - brambory, testoviny, pohanku, jahly, ovesny vlocky, zeleninu, masa skoro vsechny i panenku veprovou uz mel...
moc mu ted chutnala cervena repa 😉

pepibubu
20. jún 2009

Beru no jasně, my jsme mámy, tak víme 🙂 a se zubama - Pepíno už má 8 🙂 hezky jedničky a dvojky 🙂 takže když se dá do kousání tak už mu to jde 🙂

Po tom roce si myslím že občas dostane nějakou tu šunku nejvyšší kvality (myslím že ofiko se ta kategorie jmenuje výběrová,) ale stejně jako Ty si myslím že čím pozdějc tohle ochutná, tak tím líip... Jen doufám že stihnu uhlídat babičku (moji máti) a tetu (její sestru.) aby mu nervaly něco z těchto kategorií. Tchýně ne, ta je v pohodě, zeptá se, můžu mu dát tohle? a když řeknu "ne, zatím ne," tak to respektuje, nanejvýš se zeptá "a co tohle," případně se zasměje a pronese (opravdu bez ironie, ne jako by to řekla máma nebo teta) "jo Pepíčku, na řízek si ještě počkáš"

Ale čím mě teda máma dorazila, byli jsme ve středu všichni u babičky a ona přinesla dorty. Já ani nám když je venku ke třicítkám nekupuju krémový dorty, věci s majonézou atd, protože mám ráda svoje vnitřnosti, a ona bez ohledu na počasí tyhle sajrajty kupuje 88letý babičce. Ale když se zeptala zda by mohla dát malýmu tak mě málem vezli. Já si to nedala sama, a budu to rvát malýmu???

daducha
19. sep 2009

baby, prosim Vas v mene Vasich deticiek.V 10 mes. dieta nema dostat ziaden syr, nieto este taveny. Taveny syr je poriadny humus, tak to drobcom nedavajte.Ak uz kôli nicomu inemu, tak kôli vysokemu obsahu soli.Nic nestratite ak mliecne veci s velkou opatrnostou date detom co najneskôr.Ak sa bojite ci budu mat dost vapnika, tak tu je jedna otazka : ktory iny cicavec po skonceni dojcenia okrem cloveka pije mlieko?Ziadny !!! Slon, cicavec s klami-jeden z najtvrdsich materialov - pije mlieko? NIE.Myslite ze mu hrozi osteoporoza ? Z coho ziskava vapnik? Z rastlinnej potravy.Skusili ste dat vypit dospelej krave mlieko? Ani by sa ho nedotkla.Tak preco sa s tym tak ponahlate pri Vasich detoch? Ako mi povedala nasa pani doktorka : na svete su tri biele jedy : cukor,muka a mlieko.
Prosim, citajte tento prispevok iba ako môlj nazor na syry a skuste ma neukamenovat.Kazda z nas chce pre svoje dietatko to najlepsie a ak si myslite, ze je to prave syr, tak mu ho dajte. No na zamyslenie si myslim to stoji. Apropo : az alergia môjho mladsieho syna na BKM ma prinutila, kedze ho stale kojim, vyradit zo stravy akekolvek mliecne veci a stan sa zazrak, behom tyzdna mi zmizol ekzem ktory som mala okolo ust asi 10 rokov a ziadna kozna lekarka ma ho nevedela zbavit.Tak len tolko o mlieku.A ak Vase deticky mlieko odmietaju tak vedia co robia,znie to zvlastne,ale verte mi, mlieko im urcite chybat nebude.Ja od malinka mlieko nepijem,jogurtu som sa ledva dotkla a hladinu vapniku som maly vzdy ukazkovu.

cessy
20. sep 2009

daducha presne zdielam taky isty nazor ako ty, len niekomu to mozes aj zlatymi pismenami napisat.........
moj maly ma 13m a zatial veru syr nemal v ziadnej podobe, co strati???nic

bzucinka
21. sep 2009

a ako to je s maslom? Moze rocne dieta kazdy den chlebik s maslom? Lebo mala ma veeelmi rada chlebik. A chcela som jej obmenit troska syrom,alebo džemom...alebo.... poradite?

berenika39
21. sep 2009

proč by nemohlo roční dítě chleba s máslem? jasně že ano. sýry dávám všechny, miluje je a naopak sladké nevezme do pusy, takže snídaně jsou u nás většinou sýrové. občas krůtí šunku. máslo obyčejné, olma, nebo namažu lučinou, taveňákem, cottage, nic špatného na tom nevidím. nechci aby byl v jídle vybíravý, nic nejí na kila, nechím ho ochutnávat skoro všechno, sám si vybere. nedávám zásadně sladkosti, čokoládu,dorty, uzeniny a příliš kořeněná jídla, smažené. ALe jinak jí všechno.

mamutka
22. sep 2009

daducha, ciastocne suhlasim, mlieko moc nemusim a je mi jasne, ze nas dospelych akurat tak zahlienuje, mame to odskusane, manzel dal na moje slova a skusil vysadit jogurty a pod a uz sa netrapi rannym otravnym hlienom.
radsej si budem dieta co najdlhsie kojit ako mu davat ine mlieko, zato syr uz skusil, dam mu obcas trosku luciny. on obcas hodne vymysla a teda hladam co zachuti, nemoze predsa jest len babany a cucat mliecko odomna.
ale s tymi zvieratami, teda hlavne kravy co spominas - skus dat nejakej dospelej krave mlieko a vrhne sa ponom 😉 nestrazene kravy si casto mlieko aj navzajom vyciciavaju. proste im chuti 😉

viki09
6. júl 2010

aj ja mam 10mesačné bábo, a doktorka nám doporučila že môžeme už papať tvrdé neúdené syry napr. syr gouda (nastrúhať a dať na chlebík s maslo), je veľa aj nízkotučných syrov, s tavených syrov sme už skúšali aj od APETITA KIDIBOO je bez konzervačných látok
ja by som sa chcela opýtať či môže takéto bábo papať OVČÍ SYR

berika
14. júl 2010

@viki09 ovčí syr je dosť slaný, počkala by som ešte. ja som dávala dcérke ja Mozzarelu, je tiež mäkký a neslaný.

berika
14. júl 2010

@berenika39 máš pravdu, aj moja dcérka papala od 7 mesiacov chlebík s maslom, syrom, vždy to ľúbila, aj dodnes Syr je predsa zdravý a v obchode je ho veľký výber

verca99
27. mar 2013

ja som toho nazoru ze trosku ked mu date na chlebik aj taveny syr vo velmi tenkej vrstve tak neuskodi ved nezje toho kilo 🙂 aj ked pridate stipku soli do zeleninky alebo maska tak ja si myslim ze to nemoze vadit.