Aké syry môže jesť 10 mesačné dieťa?

shiju23
1. nov 2007

chcela by som sa spytat,ale syry moze jest 10mes dieta,viem,ze od 4mes. moze tvrde ,ale v jedle, neviem,ako je to teraz, poradte prosim,tak rada by som mu dala nejaky syrcek.neviem,ale zda sa mi,ze makke syry este nemoze,alebo ano?
a este by som sa chcela spytat,ze ci moze sam syr zjest bez chleba,ci v jedle.
dakujem vopred za kazdu radu.

melory
1. nov 2007

tvrde

shiju23
autor
1. nov 2007

to som si myslela,ale ake tvrde syry, vsetky nie asi,lebo daktore maju sol.mozu sa konzumovat aj same?

melory
1. nov 2007

v knihe o matke a dietati je ze sa ma detom podavat platok tvrdeho syra. ale akeho? zrejme cim tvrdsi tym zdravsi.

peha
1. nov 2007

10 mes. by som este syr nedala, obsahuje sol. a do roka sa sol nema.
dokonca moderna literatura - dnesne trendy tvrdia ze do 2 rokov ziadna sol ani cukor, s cim suhlasim. ved tie decka si toho este v zivote uziju 🤐
neviem, kto dava 4 mes babatku syr?
mozno som konzerva - ale malej zavadzam jedlo velmi opatrne, pomaly neuhanam stravu, ved jej nic neujde, dospely ma mozno pocit, ze to male ma stereotypnu stravu, ale radsej tak, ale pomaly a isto. zatial nema ani alergie, ani reakcie a niekedy papa lepsie, niekedy horsie, ale papa 😉

melory
1. nov 2007

tak od 4.mesiacov na sk syry nepisu

peha
1. nov 2007

vsak mel

melory
1. nov 2007

tu je ze od 10.mesiacov mliecne ale syry mam ze od roka,

shiju23
autor
1. nov 2007

to bolo od 4mes v hot jedlach od hipp a heinzz, tvrdy syr a cestoviny apod.
ja malemu nesolim,ani cukor nikam nedavam, vobec a niektore tvrde syry sol neobsahuju,len neviem ktore.aj od 7mes hot. jedla su so syrom, len neviem,rada by som mu uvarila nieco so syrom sama,len neviem ci mozem, ved to,ze dakto vravi,ze ano,dakto,ze nie.

melory
1. nov 2007

s takymi som sa u nas nestretla, tiez som si pozerala hippky ale s cestovinou boli od 10.mesiaca, mozno u vas niesu tie mesiace na boku.

melory
1. nov 2007

shiju ja fakt netusim, normalne nad tym rozmyslam, ale ja ti neporadim, lebo u nas syry neficia. ani mliecne veci.

shiju23
autor
1. nov 2007

od 4mes-6mes boli ale vsetko pomlete na riedku kasu.
aj teraz od 7mes. kupujem kde je aj syr, asi ho tam nie je vela, prave preto som chcela vediet ci moze,kedze v tych hot jedla je.
mliecne vyrobky to je iba jogurty. mlieko pije umele.

melory
1. nov 2007

inak tie hotove jedla ani ja nechapem, ze od 4.mesiacov existuje vyziva s jogurtom, a tvarohom....fakt

maaja
1. nov 2007

ja som raz taku vyzivu kupila - a aj som ju vyhodila ... jednak vyzerala ako grc a ani nebola dobra ...

peha
1. nov 2007

som fakt staromodna - malej nedavam nic kupovane. vsetko navarim a namixujem, aj ked cestujeme a to cestujeme dost vela, aj na par dni, tak si nachystam veci tak aby som nedavala kupovane veci. zoberiem si radsej v celku uvarene veci, mrkvu alebo brokolicu, a pod., mam v chladnicke a na mieste si to namixujem a prihrievame. a tak chodime aj na chaty a hotely, kde nieje jednoducho detska strava, tak malej zabezpecim, aby jedla zdravo.

ps - v kazdom syre je sol - hlavne co kupis v obchode, sol a cukor su konzervanty, davaju to do vsetkeho.
ved aj niektore vyzivy - zlozenie cukor.... no comment. malemu decku by som to nedala. a ked to ochutnas je to hnusne.

melory
1. nov 2007

peha ale ked si to tak zoberes tak v kazdom ovoci mas prirodne cukry..jablko, hrozno...

peha
1. nov 2007

jasne, ved to je aj dobre. ale je rozdiel prirodny cukor a umely biely, ktoreho sa daju kvanta, aby konzervoval.
viete ze napriklad liter koly - ma v sebe 8 polievkovych lyzic cukru ? a ked si das lajtku, tak to mas len v umelom sladidle, ktore je este horsie, lebo je to brutal chemia.
moj muz je chemik a ked mi vysvetlil vsetky tie procesy, tak ma oblialo, a radsej si davam vsetko plnotucne ako light.

ved prirodny cukor je super zdroj energie pre tych malych sibalov. ja mam na mysli rozne sladke peciva, piskoty a podobne hluposti, co vidim malym drobcom v kocikoch stale v ruckach.

shiju23
autor
1. nov 2007

moj maly piskoty ani sladkosti neje, keksiky mu kupujem iod hipp, su organic bez cukru a urcene pre 7 a viac mes dieta,aj to neje kazdy den. vyzivy stale pozeram co obsahuju,kde je cukor nekupujem,pretoze ja som proti.
varim malemu ked sme doma, ale ked ideme vonku a nie kde varit tak mu beriem hotove.
inak tu vyzivu s jogurtom,maly zboznuje, celkom chutila aj mne.zalezi id znacky.nie do vsetkeho davaju cukor,ja kupujem vyrobky urcene pre mojho maleho, ma 10mes takmer, kupujem od 7mes.

emjee
2. nov 2007

pls drzte sa temy - syry
o piskotoch je samostatna tema https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
prve prikrmy https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

shiju23
autor
2. nov 2007

emjee, ja som len reagovala na jeden prispevok tuna, tykalo sa to soli a cukru, koli syrom.

emjee
11. dec 2007

ufka • 1d • Dnes o 21:25
neviem aký tvrdý syr može 9m bábeno a može aj syrokrém? dakujem

melory • 2d • Dnes o 21:26
do roka najlepsie ziaden - pisu o tom v mameaja special.

ufka • 1d • Dnes o 21:37
napríkladv jedálničkoch od sunaru,hami a aj v niektorých receptoch v mamaaje som čítale,že posypat jedlo postrúhaným syrom a aj na stránke hami to teraz je

dadulka19 • 2d • Dnes o 21:39
ufka,syr by som nedávala a už duplom nie tavený 😒

certica • 1d, 23tt • Dnes o 21:39
tavene syry maju vysoky obsah soli

melory • 2d • Dnes o 21:40
ja viem o tych receptoch, ale udene ani tavene sa fakt radsej nedavaju. a co tak tofu?

petusko • 1d • Dnes o 21:41
ja sem tam dam malemu Kiddyboo.

andrea.m • 2d • Dnes o 21:42
a ja sem-tam údeny syrový korbáčik 😀 ale moja tami to je iný prípad

certica • 1d, 23tt • Dnes o 21:42
hmm na margo tofu, neviem ci soja ako (udajne) casty alergen nie az neskor
ja si uz ani nepamatam, kedy som zacala so syrmi 😕 , len viem, ze moj maly ich hrozne miluje a hlavne makke tavene

annase
17. dec 2007

Ja som malému chcela dať syr od roka len ako ho z neho naplo tak som si povedala že netreba syr ani ja ho nemusím. 😒

junovka
17. dec 2007

ziadne

katka76
18. dec 2007

zienky - aby vam deticky radsej nieco nechytili, do roka sa vyvarujte tvrdym, tavenym syrom i tvarohu

lyongirl
23. apr 2008

baby a aké syry po roku? Nejak ste sa tu k tomu nevyjadrili, len sa rozoberalo, či sa môže a či nie do roka.
Mne doktorka povedala, že mám už zaradiť syry, keďže malý neznáša jogurty, tak mu treba zabezpečiť vápnik nejak ináč a kázala, že nie moc tučné... Kúpila som tuším Malý šibali od Karičky, ale dobre dlho som tam stála a maturovala, aký vybrať. Aké dávate vy? Chcela by som čo najzdravšie.

junovka
23. apr 2008

ja by som zacala rozhodne tvrdymi syrmi 😉

lyongirl
23. apr 2008

a prečo nie makký?
Ten čo som kúpila obsahuje: odtučnené mlieko, syry, maslo, tráviace soli, jedlá soľ, tuk 50%, nezdá sa mi nejaký nezdravý, neviem, som z toho jeleň, preto chcem poradiť...

katka13122
29. apr 2008

mne dr.povedal ze nieco ako lunex a je to detske a maju to v bille

certica
29. apr 2008

lyon, ide o to, ze makke tavene syry obsahuju vysoky podiel soli

lyongirl
29. apr 2008

a tvrdé teda aké? Tie neobsahujú toľko soli? Ináč díky čertica za vysvetlenie 😉

kako
30. apr 2008

zo syrov je najlepsie davat mozzarellu a cottage cheese bez prichuti 🙂