Ako často chodievate na prechádzky s bábätkom?

nikinka008
12. sep 2009

Chcela by som sa opytat ako casto chodievate na prechadzky a na ako dlho? 🙂 Dakujem

mami.sk
15. sep 2009

rimmel - nechodim s dcerkou vonku preto aby si zvykala ale preto aby bola na cerstvom vzduchu 😉
a keby vsetky deti chodievali od malicka na cerstvy vzduch pravidelne tak by neskor netravili tolko casu pri telke a pocitacoch ☹
ja osobne poznam viacero mamiciek, ktore som nevidela ist s detickami vonku ako bol tyzden dlhy a teraz sa cuduju ze maju 10 rokov a len vysedavaju pri pocitaci 😠

marosko08
16. sep 2009

ahojte dievcence.chcem len k tym vajickam,myslim,ze je tam dieta ako v brusku,preto ten tvar.nemalo by mu to neako ublizit,ale samozrejme,nemoze tam byt cely den.napriklad my mame sportovu cast kocika urobenu tak,ze ritka je v najnizsej polohe,hlavicka je trosku vyssie a aj nozicky su trosku zdvihnute a ohnute v kolienkach.pytala som sa na to,ze keby takato poloha dietatu v leze nevyhovovala,tak by to nepreslo normami.... a prechadzky su super,dokonca aj kazde pocasie ma svoje caro,dokonca aj jemny dazd.papa

radka12
17. sep 2009

no tiež sa mi zdalo, že je malá v tej autosedačke nejaká poskŕčaná. Ale ako hovoríš, inak by to tými normami neprešlo, takže to asi bude v poriadku.

rimmel
17. sep 2009

radka jasne ze by to rormami preslo..autosedacky nie su "na svete" dostatocne dlho aby sa videl dosledok ich casteho a pouzivania na dospelych ludoch 😉
ved je uplne logicke ze babatko nema vtakej polohe vobec co byt..len nevyhnutne ak dakam musim ist autom. aj doma davas babatko sediet? co ja viem dvojmesacne? samozerjme ze nie 😉

rimmel
17. sep 2009

apropo mozno to normami preslo lebo sak je to autosedacka..cize sa ma pouzivat iba nato, a na co najmensiu dobu...a nie ako podaktore mamicky hned aj kocikuju s nimi

nikinka008
autor
17. sep 2009

My pouzivame autosedacku od narodenia,samozrejme do auta ked ideme niekam autom 😎 ale aj ked idem len s kocikom tak ju davam do tej sedacky lebo ked ju dam lahnut tak na nu nevidim lebo rucky na kociku sa mi nedaju prehadzovat tak ju nedavam tam lahnut a tak ju mam stale pred sebou a vie v tom pekne na prechadzke aj zaspinkat a nemyslim ze jej to robi nejake problemy mne sa to zda v poriadku 😉

rimmel
17. sep 2009

nininka skodis tym svojmu babatku..potrebuje lezat na rovnom..kup si poriadny kocik s vanickou a vidiet na nu budes 😉
ona sa moze zdat ze sa jej topaci ale po zdrav.stranke je to velmi nevhodne.

rimmel
17. sep 2009

ved preco myslis sa babatka do 6.mesiacov maju davat do vaniciek a nie do buginy? 😉

nikinka008
autor
17. sep 2009

rimmel....chcela by som taky kocik ale momentalne to nieje mozne 😒 ...ale neviem ci to este bude potrebne ked zachvilocku budeme mat pol roka 🙂 ...tak dufam ze sa to na nej nijako neprejavi 😠 ....mame len taky kocik co je ako sportovy no a vajicko na to,lebo v obchode nam vravel ze zbytocne budeme kupovat s vanickou ze aj tak tam dlho v nej nebude a vyrastie tak sme nakoniec taky nekupili 😕

onlika
17. sep 2009

tak vidim, ze skoro vsetky chodite von v podstate stale. Ja chodim von len poobede, cca na 2 hodky. Von som zacala chodit hned po navrate z porodky, bol december, maly mal 7 dni a odvtedy sme boli von takmer kazdy den. Najskor len tak na pol hodinky, potom na dlhsie, neskor uz tie 2 - 3. Vynechala som len naozaj hnusne dni, ked by ani psa nevyhnal. Zo zaciatku v kociku aj spaval, teraz ho nechavam spat doma, lebo v kociku sa mu sice podari zaspat, ked je velmi unaveny, ale spi max. pol hodku, takze som radsej, ked si pospi doma v postielke. Akurat na zimu asi budem musiet nejak preorganizovat cas, lebo von chodievame az tak okolo pol 4 a to uz bude byvat pomaly tma 🙂. Len doobednajsie prechadzky mi moc nevyhovuju, lebo nestiham navarit a pod. 😉

hoogy
17. sep 2009

chcel len reagovat k tym autosedackam,aj nam hovorili v obchode ze to je tak max na 3 hodiny aby dieta v tom bolo. a ked chcete aby babatko nieco videlo ked je uz troska vacsie ved vanicky su polohovatelne.
k tym prechadzkam ja chodim len tak podvecer na hodinku.mame velku terasu a malinky tam spinkava takze nemusim drat topanky🙂ale zato raz za den to obre padne vyppadnut z domu....

rimmel
17. sep 2009

ja som kupila i ked iba na 6 mesiacov vanicku lebo viem ze je to nacom ma male babatko lezat..su aj kociky co kupis ze s vanickou a potom sa to prehodi na buginu ked chces 😉

onlika netrap sa tym 😉 ked bude vacsi babatko budete vonku viac..caaasuu!!

gartneroval
17. sep 2009

Taky koukám jak často chodíte s miminkama ven. Já chodím poctivě každý den, ale vychází mi to tak na 2 hodky denně odpoledne až se malá prospí, taky bych chtěla chodit častěji, ale asi bych dopoledne nestíhala.

onlika
17. sep 2009

rimmel, Matko uz je vacsi, ma 9 mesiacov 🙂

rimmel
17. sep 2009

my tiez sme moc nechodili max 1-2hodky ale teraz ako je vacsi sa da aj viac..ze ideme na prechadzaku, potom sa zastavime, maleho nakojim, pohrame sa a ideme kocikovat znova ked uz vidim ze by spinkal...ak je OK pocasie samozrejme :D

marelica
17. sep 2009

My máme obrovskú výhodu - bývame na dedine a máme veľký dvor.... takže cez leto sme boli vonku od rána do večera... na terase sme mali vytiahnutú detskú stoličku, aj cestovnú postieľku... teraz je však dosť daždivo, tak ideme von v kočíku, malá sa tak 10-15 min. poobzerá, čo nového v záhrade a potom zaspí...(vtedy varím, upratujem, venujem sa domácnosti, manželovi, sebe 😉 ...)... doobedu je to tak od 9-11tej a poobede od 13-15tej... niekedy ešte večer - keď ju beriem so sebou na polievanie trávnika, kvetiniek, kosenie atď.

Pred pár týždňami sme boli nútení ostať v meste na viac dní u svokrovcov... a to bola kalvária: prechádzať sa 2 hodiny doobedu a 2 poobede len tak bezcieľne medzi panelákmi 😒 ☹ 😖 Aj keď som mestský typ a na dedine mi "rohy rastú", tak tie prechádzky mamám v meste nezávidím....

lienka43
17. sep 2009

Ahojte tak my sme stale vonku, a za kazdeho pocasia. V zime ci prsalo ci mrzlo tak sme boli vonku lebo mala nikde inde nespala len kocarku a cez den potrebovala spat jeden spanok dlhsi ako 45 minut a nikde inde ho nedala ako v kocari. Teraz mame rok a je to opacne chodime von doobeda aby sme sa poriadne unavili na poobednajsi spanok a potom znova von aby som ju utahala na noc. Len neviem co budeme robit v zime :(...

marosko08
17. sep 2009

ahojte.vraciam sa k teme vajicko.mam kocik v trojkombinacii.ked bol maly malicky,vozila som ho vo vanicke,vo vajicku malo,lebo bol v perinke a bola zima,a aj tak sa tam zmestil na dlzku a vobec nepadol dolu,lebo mam perinku s vystuzenou chrbtovou castou.a na ten kusok cesty,napr:k lekarke,som ho nedavala do fusaku,ale bol v tej perinke.je narodeny v oktobri,nie v lete,nemusela som ho navolno dat do vajicka.lezkal tam,ako na rukach.od pol roka je dovoleny sportovy kocik,tak tam od vtedy je,a aj to som ho zo zaciatku nedavala do sediacej polohy koli chrbtici.a este cosi,v dnesnej dobe ma takmer kazdy mlady clovek urcity stupen osteoporozy a to vobec sa v nasich ,,mladych rokoch,,nepouzivali do auta vajicka. V L A S T N E-pouzivanie vajicka ako aj pouzivanie periniek je diskutabilne,lebo su ludia,ktori nenosia deti v perinke od narodenia,pouzivaju ju len na spinkanie.papa

ava
18. sep 2009

bohužel je teď takový trend vozit dítě v autosedačce místo vaničky, mě se to nelíbí. Například v USA už se vaničky skoro neprodávají. Je to možná i tím, že se tam většinou jezdí autem a nechodí pěšky, ale u nás na procházky si to bez vaničky nedovedu představit. Malý má skoro 5 měsíců a opravdu mu bude brzy malá - bohužel...nejraděj bych ho tam měla déle, je to vyhovující po všech stránkách

rimmel
18. sep 2009

marosko suhlasim..ja napriklad som perinku ani raz nepouzila..a vobec tu v UK ju nikto nepouziva.

ano ava je to trend vidim to vsade vonku..strasne vela mamiciek tak funguje, je to smutne.

nikinka008
autor
18. sep 2009

rimmel...aj ty si v Uk? 🙂 My tiez 😉

rimmel
18. sep 2009

ano 🙂 a kde ste?

vlada84
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rimmel
18. sep 2009

vlada a ja ze to ma byt objektivni soutez 😝 😀

nikinka008
autor
18. sep 2009

rimmel....my sme v meste ktore sa vola Kingston Upon Hull 🙂 asi 6 hodin od londyna a vy? 🙂

rimmel
18. sep 2009

nikinka my sme v edinburghu 🙂

marosko08
18. sep 2009

rimmel ahoj.aj moja sestra je v Uk.vo Windsore.pekny den.papa.Kata

kadlecova.misa
23. sep 2009

ahoj, já jsem s malou taky 2x denně venku..dopoledne i odpoledne..pokaždé tak 1 až 2 hod, podle toho jak spí, protože doma spát před den nechce. Mám už sporták, ale jde dát do polelehu..takže paráda, malá se dívá ven a víc se zabaví. 🙂

gartneroval
27. sep 2009

Ahoj, zajímalo by mě jak vaše procházky s dětma v kočárku probíhají, divila jsem se tady na jak dlouho chodíte s mimčama na procházku, třeba 3 hodiny v kuse atak. Já chodím tak 1,5 až 2 hoduny denně odpoledne a to musí být malá unavená aby v tom kočárku spala, má 8 měsíců, když unavený není, tak mrnčí, občas piští, prostě mi připadá že ji to nebaví, jít někam na 3 hodiny u nás asi nejde a štve mě to, mě procházky baví a chci aby byla déle venku, ale jakmile už se probudí, procházka končí a jdeme pomalu domů, pak ji to už nebaví. Vaše děti jsou v kočárku v pohodě? Prostě si 3 hodky jezdíte a mimi kouká z kočárku? 😕

vikkinka
28. sep 2009

Presne aj moj problem, ked spinka je dobre, ale to vydrzi len dovtedy, kym v obchode nezastanem na mieste, to uz je hned hore a zacne plakat na cele obchodne centrum, tak ju musi jeden z nas vybrat a uspat, potom zase do kocika, kym sa nezobudi a stale chodit chodit chodit, lebo inak je zle... hneva ma to, lebo nemozem ist ani sama s nou na nakup, lebo ako?ked mam v ruke kosik v druhej kocik a musim ju zobrat na ruky... pritom jej nic nechyba, len sa zacne nudit a chce sa nosit... tak musim furt cakat na priatela aby sme sli spolu na nakup, a to som mohla urobit kym bol v praci a po praci miesto oddychu utekame na nakup.niekedy rozmyslam ze nam ani kocik netreba... ked v nom dlho nevydrzi... mate nejaky trik na to aby vydrzalo v kociku aspon 1.5h alebo 2h bez toho aby sme ju museli cicikat na rukach? niekedy si uz pripadam v obchode smiesne...ine babatka vidim pekne spinkat, alebo sa pozerat po okoli, len to moje, je fajn len ked spinka, malokedy sa vie len tak lezkat a pozerat okolo...