Ako často chodievate na prechádzky s bábätkom?

nikinka008
12. sep 2009

Chcela by som sa opytat ako casto chodievate na prechadzky a na ako dlho? 🙂 Dakujem

gartneroval
14. okt 2009

Asi je to fakt lepší, dám jen punčocháčky a šup do kombinézy, nesnáším to vstvení, body, dl. rukáv, svetr, no a na to pak ta bunda a to se pak nedivím, že mimi řve. 😒

marecek4
15. okt 2009

my to máme taky dobrý,ale domácnost chce svý,je nás jak hujerů tak to řeším většinou že malého ráno nakrmím obleču a buď jdeme s těma staršíma zároveň jak jdou do školy a vracím se kolem desáté i s nákupem-malý zůstává spinkat venku s chůvičkou,nebo jdem o něco později jen okruh u nás po kopci a zas zůstane venku,já se snažím pak něco podělat doma,a odpoledne mám někdy taky čas,protože živý chůvy zapracují,jo,k něčemu ten velkej věkověj rozdíl je

bianca7
16. okt 2009

Mamicky,chodite von s babatkom ked je chore-nase 2-mesacne nema horucku,ale ma sopliky a kasle?A hlavne teraz,ked uz je riadna zima.Viem,ze musime sa otuzovat,ale ci sa nenahlta stud.vzduchu ked ma stale upchaty nostek a nedycha sa mu nim dobre.Pripadne ako dlho mozeme teraz byt vonku? Dakujeeem)

dzio2
16. okt 2009

ja vonku uz nechodim 1.kocik potom snehu nepotiahnem 2.bojim sa ze mala sa velmi nachladi ale riesim to tak ze malu /ma 2mesiace/obleciema idem von na 10minut a mam ju naruckach

bibi78
16. okt 2009

bianca, ja si myslim, ze pokial nema zvysenu teplotu, tak iba koli soplikom by som ju nedrzala vnutri. ved ak ju dobre oblecies, navyse do kocika takmer vobec nefuka, si myslim, ze prave cerstvy vzduch jej pomoze. ale to je iba moj nazor, asi by som to riesila, ze by som zavolala pediatricke a spytala sa rovno jej, a ked Ti da zelenu, tak prechadzkam sa nevyhybaj.

pietra
16. okt 2009

bianca, zima nevadi, skor ten vietor. aj ked dnes je to uz ovela lepsie. Ten cerstvy vzduch prave na upchaty nostek moze pomoct, len musis zabezpecit, aby do kociku nenafukalo. A pred prechadzkou odsaj sopliky, aby sa mu co najlepsie vonku dychalo.Taka polhodinka mu urcite neublizi

evabelk
16. okt 2009

My chodíváme ven bohužel jen jednou denně a to ještě tak 1-2hod ☹ začalo to dobře, po narození- 2x denně 3hoďky. Ale malá bohužel od 2měsíců spí jen půl hoďky 3xdenně. Ale noci spává celé 🙂 a bohužel s tím málo spaním ani nechce být v kočáru. My máme kočár jen na spinkání. Všichni slibovali, že ve zvýšené poloze to už bude lepší, ale zatím nic. Je nám skoro 7měsíců, úplný sed zatím nedávám. Tak teď to vypadá tak, že si něco pospí, pak pohraje a můžeme jet zase domů. V létě jsem to řešila s vakem, teď v zimě teda nevím, co budeme dělat. Ségra zase druhý extrém, v létě, v zimě, v dešti...2x denně 3 hoďky, malá ji doma nechtěla spinkat vůbec. To my zase jo 😉 Tak ta si zase stěžovala, že musí být pořád venku. Ty děti se maminám prostě nezavděčí 🙂

lorrien
19. okt 2009

tak uz sa konečne to počasie umúdrilo..včera sme cele poobedie strávili vonku mala prespala na obed 2 hodky..ja som skoro zamrzla..potom sme sa isli na hodinku zohriat sa do vnútra a o 16tej zasa von..a v noci to bola parada iba raz sme papali🙂)dnes pojdeme tiez tak..čerstvý vzduch nam prospieva..🙂

anicka077
23. okt 2009

ahojte s akymi dlhymi prechadzkami mame zacat chodit vonku,ked sme este na ziadnej neboli odkedy sme z porodnice doma?

evabelk
23. okt 2009

V tomto počasí bych poprvé šla tak za 10dní po návratu z porodnice a nám tehdá řekl doktor jen na 20 min. denně. V zimě se doporučuje za 14dní a v létě za 7dní. Od 1měsíce jsou vycházkyčasově neomezené. Ale vidívám maminky chodit třeba hned na druhý den, co přišly z porodnice a jsou tam i déle. Záleží na okolnostech! Vše je individuální...

anicka077
24. okt 2009

no my uz mame dva a a pol tyzdna. lekarka mi vravela,ze tak za tri tyzdne mozme ist von. dnes by som uz konecne chcela ist na prechadzku. no neviem, ci mozem aj ked fuka vietor vonku. a na aku dlhu. ci staci len 20 minutova alebo moze byt aj dlhsia

gloria78
24. okt 2009

maminky, aj to dieťa je len človek a potrebuje čerstvý vzduch 🙂 Ja som z každým chodila von od 1. dňa, čo sme boli doma, a doteraz nás epidémie obchádzajú. 1. deň 15 min., 2. deň 20 min., potom po pol hodinke a po týžni aj viac. Jasné, že nie keď je sychravo a fúka, alebo je pod -5 stupňov.

danu
17. nov 2009

ellinka1 • Dnes o 11:52
Ahojte, mam 3 mesacnu dceru a chcem sa spytat, ako casto a do ktorej hodiny v tomto obdobi chodite s dojcatom na prechadzky. Za rady velmi pekne dakujem

babulka123 • 1d • Dnes o 12:02
ahoj elinka..

mne mala spi cca 3.5 hod na balkone, cez obed a poobede este chodime von, tak aby spala poobedny spanok {bohuzial v posteli to nevie hehehe } takze chodim cca okolo 4 do 5-6 ako kde, podla toho kolko spi... a ked nie ze nieco mam alebo sa mi jednoducho nechce tak ide sup na balkon , aby bola co najviac na vzduchu..
a tym ze mame teraz sople tak jej to robi velmi dobre..

ellinka1
17. nov 2009

Mne totiž pediatrička povedala, že v tomto obdobi mozem byt s malou max do 15 hod. vonku, ale neviem si predstavit byt s nou do vecera doma, lebo je neskutocne nervozna...

jindri
17. nov 2009

ahoj, mě se malá narodila v lednu a ven jsme šly za 10 dní, protože dost mrzlo. Pak už jsme chodily každý den a když mrzlo, tak jen na půl hodinky. Malou jsem natřela Weledou, zabalila jak kosmonauta a jelo se.
Nevidím problém, poku je mimi zdravé, aby se v tomto počasí nechodilo ven. Čerstvý vzduch je potřeba a v korbičce je chráněné dobře. 😉

rimmel
17. nov 2009

ja chodim teraz von tak na max 30-40min..maly to neznasa v kocaru, dnes som objednala novy dufam ze to pomoze..zdal sa nam maly, uzky ten predtym, ledva rucickami hybal ked je taky naobliekany

ps.znacka graco cleo 2 in 1 😠 keby dakto potreboval tuto info
muz to meral a 26cm v nauzsej moznej polohe co je veelmi malo! si neviem take rocne dvojrocne dieta tam predstavit sediet ..porad mam zas tlaky z toho hahah ideme tam volat.. vyrobcovi!

veronika81
17. nov 2009

ellinka, doktorka aj nejak odôvodnila, prečo len do 15-tej môžete byť vonku?? 😕 😕

ellinka1
17. nov 2009

Veronika, doktorka povedala, ze po 15tej pada rosa a zacina hmla a to vraj nie je dobre, ked to vdychuje. Ale s takym nazorom som sa este nestretla...

monika77
19. nov 2009

maminky tie čo vám už chodia drobčekovia ... ked ich ešte máte v kočíku športovom, zakrývate ich dekou, alebo len nánožník použijete?

rimmel
19. nov 2009

monika moj sice nechodi ale pouzivam aj deku aj nanoznik, i ked teraz pri novom kociku este ten musim dokupit takze pouzivam iba deku ale davam bacha aby bol dobre na nohach obleceny. predsa len nechybe sa tam, moze mu pristi zima..

monika77
19. nov 2009

dakujem rimmel ... tak teraz si pripadám dosť hlúpo a nezodpovedne, bo ked boli teraz teploty okolo 13 stupňákov, nedala som mu dečku ... klasika punčošky na to nohavky, body, trigovica, bundička no a na nožičky máme snehulky hehe ... možno sa zasmejete aj mne je trápne že už snehule, no hold smola mám veľký problém zohnať čižmičky a tie čo som už objednala cez net, čakám na ne mesiac ... snehulky nám došli skôr tak ich dávamlen na pančušky bo sú veľmi teplé majú ovčiu vlnu 😉

rimmel
19. nov 2009

ked ma snehule urcite je ok🙂

monika77
19. nov 2009

🙂 rimmel srandičky hehe ... ale však mne je to tiež smiešne, asi sa naštvem a zajtra pôjdem pobehať a už mu kúpim normálne topánočky zimné ... ktovie ešte koľko budem čakať na čižmy

ale tak nikdy nebol nespokojný ... ani spotený ani zima ... tak usudzujem že mu to stačilo ... inak my sme vždy mali skôr problém s prehriatím ako zima

lamarika
19. nov 2009

monika: dávám pouze nánožník. Pod sebou má teplou vsadku do kočáru a kdyby měl na sobě ještě deku, tak by mi z toho kočáru vyskočil. . . 😉 Náš malej nesnáší vedro a takhle mu to vyhovuje. Když přijdem domů, tak je krásně teplej a nemocnej taky není, takže je to takhle akorát. Každý dítě je jinak náchylný a každý má jinak rádo teplo, takže jestli vozíš jenom v nánožníku a malýmu je O.K, tak bych to neřešila a neměnila to kvůli tomu, že jiná maminka dává nánožník a deku 😉

rimmel
19. nov 2009

monika ja si tiez myslim ze stacilo ale ja som to faktmyslela ze ked ma snehule bude ok lebo sak zima byva od noh nie? 😀 😉

monika77
19. nov 2009

lamarika máš pravdu ... každé mimčo je iné ... u nás to isté, keby mu v tomt počasí dám deku asi by zdivel hehe ... len mna tak veľmi štve ked niekoho stretnem a začne jéminenky bed mu bude zima, ani deku nemá ... ide mi to na nervy .. dnes som to vyrišila len s tým nánožníkom .. nikto aspoň nevidí ako je oblečený a či má deku alebo nie 😀

rimmel však ja som to pochopila 😀 hlavne že nožky má v teplúčku

rimmel
19. nov 2009

ja zas neznasam ked poslem mame fotky maleho a vidi napriklad ze nema ciapku..ale iba kapucu...a furt komentuje ako mu bude zima a ako ho prefuka a pritom sme IBA v kociku s kapucou na hlave a nikde nefuka nic..porazit ma ide 😀

monika77
19. nov 2009

keby sa tak radšej každý staral sám o seba, nie? a čo sa mi ešte stalo babenky .. tu u nás na dedine sú fakt IQáči ... šla som na poštu, kde máme veľa veľa schodov ... a tak ja som už naučená sama vyliezť určitým spôsobom po schodoch ... a taký ujec na mňa že " však ho vykotíš z toho kočára" som si myslela kretén .. namiesto komentovania si mi teda mohol pomôcť s kočíkom ... no čo vy na to? 😀

monika77
19. nov 2009

a tak toto bolo mimo tému ale napadlo ma to pri tom komentovaní iných na oblečenie našich bábätiek 🙂

rimmel
19. nov 2009

si mala povedat sak je tam priputany co nevidis? 😝 😀 ale ano, nastastie tu v UK je taka mentalita ze fakt kazdy sa stara sam do seba co sa mi paci..vsetci maju na haku haha...ale ked som pred nemocnicou videla zenske tehotne fajcit, hadzala som veeelmi skarede pohlady 😖