Ako často umývať podlahy, keď po nich lozí bábätko?

zuzikmeduzik
30. jún 2009

ahojte maminy,

poradíte prosím, či treba častejšie upratovať a čistiť, keď bábätko začne liezť? používate nejaké špeciálne prípravky? alebo môže zostať všetko po starom, tj raz za týždeň povysávať a zmyť podlahy?

zuzikmeduzik
autor
2. júl 2009

briketa: myslím, že savo sa rozkladá na neškodné zložky, dezinfikujú sa s ním aj studne
ten Ecover som práve včera kúpila, lebo píšu, že aj JEMNE dezinfikuje - to je presne to, čo potrebujeme 🙂

felixko
4. júl 2009

ja vysávam raz-dvakrát do týždňa, v spálni kde malá lozí sa veľa špiny nenanosí, nechodíme tam obutí, takže si myslím, že nič nehrozí a okrem toho, dieťatko príde do kontaktu s bacilmi tak či tak. ja keď si dobre pamätám som vyrastala na dvore u babky, kde bolo kopu psov, mačiek, sliepky...v omnoho väčšom hnojisku bacilov ako moja dcéra a som tu, živá a zdravá a uričte mi to bolo viac na prospech ako teraz, keď všetko starostlivo deťom dezinfikujeme, nedovolíme chytiť psíka, lebo....to dieťa si musí imunitu predsa niečim vybudovať

stvura
4. júl 2009

Tiez som proti Savu, Kolorxu a podobnym chemickym veciam....umyvam naozaj len velmi jemnym prostriedkom, vysavam skoro kazdy druhy den, lebo s kocikom si vzdy nanosime bud nejaku zeminu alebo kamienky. No o piesku ani nehovorim, i ked maleho vzdy vytriasam vo vani.
Ale pravda co pise felixko, mi sme so psom, mackami a zajacikmi aj spali...a obe sme so sestrou zdrave akor repy...xixi...

mamaja5
4. júl 2009

ja si myslim ze ten bezny prach pre deti neni tak nebezpecny ako ked k vam pride navsteva ,vyzuje sa a ma na nohach brutalnu plesen....to sa mi raz stalo tak som radsej im povedala aby sa obuly ze aj tak nemam este povysavane...

vejinka
6. júl 2009

ahojte pridam sa aj ja...vsade mame koberce a nemame domace zviera..takze prach raz do tyzdna vysavame raz do tyzdna a hracky mu umyvam denne aj 3 krat...teda ja by som vobec ale moja svokra je chora ked sa hra s niecom co nieje umyte...a nedokazem jej to vyhovorit takze zacinam byt uz ako ona.. 😔

claudinka
6. júl 2009

ja teda hracky neumyvam, raz za cas si spomeniem, ze by bolo treba, tak supnem vsetky do vody a umyjem a potom zase dlhu dobu nic.. vzsavat vysavam tak raz-dvakrat do tyzdna, na nasom koberci vidno i co najmensiu smietku, takze nervov mam z toho az az 😒 ale co narobim.. Aspon bude mat maly dobru imunitu 🙂

parvitas
6. júl 2009

mamaja5 - to s tou navstevou ma dorazilo. brr... asi by som to riesila takymi textilnymi papucami, ktore potom vyhodim...

zuzikmeduzik
autor
6. júl 2009

co vyhodis, supnes inej navsteve 🙂
mne sa uz stalo, ze sa mi nechcela navsteva obut do papuc pre navstevy, aby nieco nechytili...

s tym upratovanim sa to u nas vykrystalizovalo tak, ze som zacala umyvat asi 2-3 krat do tyzdna cely byt a kazdy den umyvam len okolo deky s babatkom..uz mi uteka z deky na vzdialenost tak 1-2 metre - to je este celkom fajn...ale dnes som neumyvala, brutalne sa mi nechcelo ..

danu
27. júl 2009

jaroe • Dnes o 11:45
maminy, cim napr. umyvate podlahu ked mate doma maleho lezuna? Neviem si totiz predstavit, ze pouzijem nejaku chemiu a mala to bude obchytkavat, olizovat atd...Mozno potom radsej octovou vodou? A umyvate aj castejsie ako predtym alebo ani nie? Lebo ja tak raz do tyzdna, niekedy aj dva momentalne. Moc to s cistotou neprehanam, jednak nie je casu nazvys a podla mna aj plati "spina v byte stastne (a mozno aj zdrave? dite"

jankapiknova • 1d • Dnes o 11:51
no tie podlahy co su teraz plavajuce,tak keby umyvame dvakrat za den tak vecer najdem kopu vlasov, prachu....
vsetko na tom vidiet ale aspon vidim co sme mali v kobercoch ked sme ich u nasich mali. No nas sa na styry moc neberie , vacsinou len v bežke, tak zatial som nad tym ani nerozmyslala ale dobra tema, lebo ja veru neviem,

pietra • 1d, 19tt • Dnes o 12:10
Kym mala lozila, tak som castejsie umyvala, velakrat len prebehla cistou vodou. My mame asi nejaky cudny byt, ale ked som rano zmyla podlahy, vecer pri lezeni uz mala mala cierne kolienka 😅 🙄 Vtedy som umyvala kazdy den, inak tak 2x tyzdenne

jankapiknova • 1d • Dnes o 12:13
to nieje cudny byt,u nas je to tak isto, poraza ma niekedy pri pohlade na podlahu 😒

sissik • 1d • Dnes o 12:15
jaj tak toto je u nas vecny problem 😀
tiez mame plavajuce, kazdy den ich povysavam. som rada, ak ich umyjem raz tyzdenne cistou vodou a raz mesacne pripravkom na cistenie plavajucich podlah (ktory ma podla vyrobcu vsetky zlozky biologicky odburatelne).
myslim, ze prilisne pouzivanie chemie je kontraproduktivne a v ciastockach prachu bude dieta, ale aj my, vdychovat chemicky sajrajt. radsej cisty prach, nie 😉
no a v drogerii sa daju kupit aj eko-cistiace prostriedky, pripadne sa na umyvanie daju pouzivat mydlove orechy. na pranie su velmi dobre.
no a podla muza mi sibe, ked sa snazim ten prach odstranit kazdy den.

diddi • 2d • Dnes o 12:22
ja umyvam kazdy den,poobede ked spia,hlavne tam kde behaju...

babofka • 1d • Dnes o 12:38
ahojte, ja umyvam raz za tyzden a len cistou vodou. myslim, ze ani eko prostriedky nie su urcene na oblizovanie 🙂

diddi • 2d • Dnes o 12:46
aj ja umyvam cistou,raz tyzdenne vsak s pripravkom

zuzikmeduzik
autor
27. júl 2009

zacala som len kazdy den zametat + raz dva krat do tyzdna umyt cistou vodou s octom alebo s ecopripravkom..aj moj muz sa ohromne prekvapene zatvaril, ked som vecer prvykrat prisla s vedrom, vraj co to len idem robit? a naco a preco? tiez ma ma za nenormalnu 🙂

veriiii
7. okt 2012

@briketa tiez si myslim,savo je skodlive aj pre dospeleho,niezto pre dieta.Ani kupelku savom, ja to nemozem ani citit,.Pouzivam octovy cistic na sanitu a v kupelke na dlazku, vsade inde mam plavajucu podlahu, tak len 2x do tyzdna povysavam a ak sa mam priznat,tak umyvam dlazku v kuchyni 1 x tyzdenne, podla potreby aj viac, a v izbach len 2x do mesiaca, tam chodime len v ponozkach tak ci tak ale povysavam 2x tyzdenne..ale ked sa mala narodi, budem umyvat kazdy tyzden,mozno 2x ,ale len s pripravkom na parkety..

bibi752
12. okt 2012

aj ja umývam každý deň tam kde sa najviac zdržiavame....a s Ajaxom, aby bolo aj voňavo....

kvetinka211
12. okt 2012

menej umyvania = lepsia imunita, viac casu a menej chemie 😉

mirka1308
2. nov 2012

@kvetinka211 jééj toto by som mala dať čítať môjmu chlapovi 😉 😀
ten všetko drhne, padne malému hračka na zem a už letí, dobre že to nedáva do sterilizátora 😀 😠
Už sme mali aj miernu výmenu názorov na neustále umývanie 😖
no nakoniec ja som s malinkým celý deň doma, muž chodí večer z práce a ja to nepreháňam 😀 😀 ale neboj, v humuse tiež nie sme 🙂
teraz dosť slintáme, možno zuby 😕
Verím, že chlapec bude bývať zdravý 😉

kia241
23. máj 2013

ja povysavam a s tekutym mydlom+voda prejdem dlazku,ale len trochu aby nepenilo..ziane savoo....ble

petula8
11. júl 2013

ja zametám každý deň, vysávam tak dvakrát do týždňa a takisto dvakrát do týždňa umývam dlažbu. Stopercentná čistota nie je dobrá pre detskú imunitu