Ako chránite malé bábätká pred slnkom?

lenka1977
2. apr 2008

chcem sa opytat akym spsobom chranite male babetka pred ziarenim slnka. na jednej strane citam ze je potrebne aj male deti slnit kvoli prirodzenej tvorbe vitaminu D, na druhej je tu fakt ktory hovori o tom ze slnko je skodlive a preto sa treba pred nim chranit. ako je to s malymi babetkami??aky faktor pouzit? kolko krat za den natierat aby malo pozadovany efekt? a co ocka??? mam 3 mesacnu slecnu, slnecne okuliare alebo ako inak chranit detsku pokozku a ocka pred slnkom?

bihan
2. apr 2008

U nás je to ochrana od hlavy po päty, keďže žijeme pri mori - krém najvyšší faktor (50+), bez klobúčika ani na krok, slnečné okuliare, na plávanie máme špeci kombinézu, nechodíme vonku medzi 11-14h. Detská pokožka je na slniečko nesmierne citlivá a stačí pár slnečných lúčov, aby sa spálila.

sue
2. apr 2008

Lenka, my máme krém Altermed sun baby derma_sense sunblock cream s SPF 40, lebo sme trávili veľa času v horách a na snehu, kde je slniečko tiež riadne agresívne, takže budem používať toto + máme vyhliadnuté slnečné okuliariky, len sú nám ešte straaaaaaaaaaaašne veľké, dúfam, že do leta mu hlávka dorastie 😔 no a samozrejme to čo písala Bihan, od 11-14h nie na Slnku + ani potom nie stále nahatý - aspoň tričko bude mať - to platí aj vo vode...

sjuzi
2. apr 2008

Ahoj Leni, tiež nad tým už premýšľam, pretože sa chystáme na dovolenku, ale určite nebudem vyberať sezónu - júl, august, kedy je všade najhorúcejšie. Môj malý vyzerá veľmi svetlučký, blonďáčik, modré očká.

Som trochu od fachu, pracovala som pred materskou v dermokozmetike. 😉

Takisto odporúčam len tie najvyššie faktory najlepšie z lekárne 50+. Plus tyčinka 50+ na citlivé partie - noštek, líčka, ušká - samozrejme bez klobúčika ani v bazéne - deti veľmi ľahko chytia úpal. Najlepšie sa vyhnúť slnku ako píšu baby, okolo 10-tej sa už zberať na siestu a poobede zase von a tiež teda sa čo najviac vyskytovať v tieni.

Kožní lekári dokonca prehlasujú, že do 3 rokov by dieťa nemalo byť vôbec vystavované priamemu slnku v zmysle opaľovania sa, väčšinou je to i na prípravkoch spomenuté.

A tiež, že i najpriek vysokému faktoru 50+ sa pobyt na slnku nemá zbytočne predlžovať. Pretože u malého dieťatka je prirodzená ochrana kože (ktorou sa vlastne v praxi SPF faktor násobí - čím sa približne vypočíta dĺžka odporúčaného pobytu na slnku) je takmer ešte nulová. A to i napriek opakovanej aplikácii ochranného prípravku.

kisska
2. apr 2008

Ahoj leni - jednoznacne SUNBLOCK (nemal by vobec prepustat UVA a UVB ziarenie). Tvorbu vitaminu D podporuju ine frekvancie ziarenia nez toto skodlive, takze slnit ano, opalovat nie 😉

tilly
2. apr 2008

skúste sa trošku pohrabať v archíve 😉 nájdete ´pár rovnakých tém 😉

jasminke
2. apr 2008

ja mam krem daylong, predavaju ho v lekarni, je aj pre ludi s alergiami na slnko alebo citlivu pokozkou. staci natriet raz za den. svajciarska znacka

zuzula28
3. apr 2008

sue, aj ja som cez zimu pozerala, co je nove v altermede, lebo ich kremy a mliecka opalovacie su perfektne, mame odskusane aj v horach aj pri mori a boli sme absolutne spokojni...nehovoriac o vybornej cene... 😵

a aj tie pripravky Daylong su perfektne, presne ako jasminke pise, svajciarska firma Spirig...specializuju sa na kozne produkty...

www.daylong.sk/Produkty.htm

zuzula28
3. apr 2008

a toto sice nie je pre deti, ale je to bomba, bez toho ja uz paty nevytiahnem na slnko a hlavne pri mori...my sme si to davali na ocne partie, pery aj znamienka...ja som velmi "bodkovana"... 😉

www.magister.sk/-p-2843.html

tutifruti
3. apr 2008

My tiež používame daylong, osvedčil sa... malá je totalbrutal blondína, biela ako sneh... Prišli sme od mora rovnako biely, ako sme tam išli, ale bez ujmy na zdraví 🙂

lindulak
3. apr 2008

Maminy a to natierate babo kazdy den ked idete von - teda v lete myslim? Myslim, ze asi treba nie?

zuzula28
3. apr 2008

lindulak, no ja teraz budem mat prve leto s babom, ale ked pojdeme poobede von, tak to co bude hole trcat nakremujem urcite kazdy den...

zrzulka
3. apr 2008

a natierate uz aj teraz??? uz teraz by sa malo zacat nie?a ako chranit zrak tak malym babetkam? nasa ma 4 mesiace. zatial to riesim tak ze jej prehodim plienku cez kocik 🙂

vocko3
4. apr 2008

tiez by ma zaujimalo ako chranite detickom zrak, uvazujem ze malej kupim na leto slnecne okuliare. mate s tym nejake skusenosti? nejaka dobra znacka?

sue
4. apr 2008

Vocko, určite treba okuliariky .. a tých ozaj kvalitných je málo, našla som zatiaľ len v jednej optike a na nete... tak tiež mám v tom chaos 😕

bihan
4. apr 2008

My máme Baby Banz 0-2r

vocko3
4. apr 2008

no tie som nasla aj ja. asi ich pozriem

kattom
4. apr 2008

minuly rok, ked mal maly iba tri mesiace - tak sme pouzivali Microsun baby (tiez iba v lekarni maju) - plus strecha na kociku, extra slnecnik. pri totalnych horucavach mal cez strechu prehodenu mokru bavlnenu plienku a von sme nechodili od deviatej do piatej - len ak sme museli.
tento rok k moru, ked ideme - co najvyssi faktor mu kupim - asi daylong, okuliarky, klobuciky -take ako na savanu - co zakryju aj krk a uska

lusil2005
5. apr 2008

baby? moja mala bude mat akurat rok ked pojdeme k moru. ale ma atopicky exem takze by som chcela co najsetrnejsi kremik. v podstate sme okrem miesanej maste s kys. mliecnou z lekarne este nic ine nedavali takze mam trosku obavy ako znesie opalovaci krem. takze mam dilemu - micro sun alebo daylong? microsun bude asi jemnejsi ked je pre mensie babetka, ale je len 30 UV f. daylong je 50 ale zas ci ho znesie. co poviete? 30-ka jej asi pri mori stacit nebude vsak? aj ked nemame v plane slnenie. zdrziavat sa budeme v tieni ak to bude mozne, a medzi tou 11 - 15 budeme vnutri. a vonku bude mat aspon tricko na sebe vzdy. tak co myslite?

gangulienka
5. apr 2008

baby a takym malym drobcom nevadia tie okuliariky na ockach ?...moja ma len 3 mesiace si to neviem predstavit 😅

mata79
5. apr 2008

Tak slnecne okuliariky sme pre maleho uz kupili, aj taku gumovu akoby buzirkovu retiazku na ne, aby ich nehodil na zem. Da sa to vzadu utiahnut, a ma to ako na gumicke tie okuliariky. ALe este ich dava dole. Tak verim, ze o mesiac, dva vyzreje a snad si ich necha na ockach. 😉
ALe ked sme teraz vonku a svieti slniecko, tiez neviem, ci ho mam chranit pred lucmi. Krem mu este nedavam, ale ked spinka a svieti mu slniecko do tvaricky, mam ho otacat? Nech na neho nesvieti?
Kupila som mu sice taku ciapocku so siltikom, ale ked spinka, tak mu svieti.
V lete ho uz budem chranit, ale myslim si, ze taketo jarne slniecko nam skor pomoze ako ublizi.
Mylim sa?

lusil2005
5. apr 2008

ja sa snazim nejako malej zaclonit to slnko ked spinka, ale skor kvoli jej pohodliu. ked sedi tak ju necham "slnit sa" 🙂

martinaema
5. apr 2008

mata aj ja som myslela, že toto jarné slniečko je este nič moc, ale!!! Dnes sme boli takmer celý deň vonku u našich na záhrade a večer po kúpeli mi malá ostala v tvári červená ako rak a ja tiež cítim, že ma trocha pália líca a nos. Takže odzajtra mažeme tváričku a rúčky pri každej vychádzke. Len som tiež zvedavá, ako bude znášať okuliare 😠

mata79
5. apr 2008

Mne po tychto slnecnych dnoch veru pehy vyliezli.
Ale Matejko nema spalenu tvaricku, ale vsimla som si, ze ma lepsiu farbu.
ALe asi sa aj my popozerame po kremiku. Kupujete ich v lekarnach?

lusil2005
5. apr 2008

uf uf asi mate pravdu. ked vybehneme von na dve hodky a z toho jej par minut svieti slniecko do kocika, nieje to asi nic hrozne. ale ked pojdeme niekam von na dlhsie a nebudeme stale v kociku - asi by to fakt bolo treba...

maca793
5. apr 2008

ja budem používať ochranný krém a hlavne cez obed nebudem chodiť na prudké slnko von. radšej podvečer si vyjdem na prechádzku.

sue
5. apr 2008

Detičky nesmú byť prvé týždne dlhšie na priamom slnku ako 10min - po 10min treba kočík otočiť, alebo prekryť plienkou - aj teraz, treba dávkovanie slniečka navyšovať postupne, ale aj tak by mali byť drobci stále namazaní... rakovina kože je nesmierne zákerná a "zarábame" si na ňu od narodenia, hoci sa prejaví až v 40ke 😔

maca793
5. apr 2008

sue
to je pravda, ja som malú do roka nevystavovala vôbec slnku.
radšej som 1000x pretočila rúčku na kočíku, aby ňu nesvietilo slnko.
aj cez leto som jej nechala normálnu vaničku a mohla som jej urobiť "vetranie". mám totiž aj sieťku na leto prišitú v kočíku namiesto zadnej časti, tá sa dá dole a šups a je klíma. 😀

lusil2005
6. apr 2008

minule leto som aj ja behala okolo kocika a clonila vsetkym moznym

lula5
6. apr 2008

Ja mam na kociku slnecnik a k more som objednala taky stan aj s UV filtrami.