Ako chránite malé bábätká pred slnkom?

lenka1977
2. apr 2008

chcem sa opytat akym spsobom chranite male babetka pred ziarenim slnka. na jednej strane citam ze je potrebne aj male deti slnit kvoli prirodzenej tvorbe vitaminu D, na druhej je tu fakt ktory hovori o tom ze slnko je skodlive a preto sa treba pred nim chranit. ako je to s malymi babetkami??aky faktor pouzit? kolko krat za den natierat aby malo pozadovany efekt? a co ocka??? mam 3 mesacnu slecnu, slnecne okuliare alebo ako inak chranit detsku pokozku a ocka pred slnkom?

bihan
6. apr 2008

jj, stan k moru je fajn, ale nemusí byť s UV filtrom, lebo na priamom slnku sa v ňom nedá vydržať - náš má síce vetracie otvory, ale je to ako ľahnúť si do pece, takže sme aj tak stále v tieni 😉

Čo sa týka okuliarov, tak na tie sme malú naučili veľmi ľahko - založila som jej ich, keď jej vonku svietilo slnko do očí a bolo po probléme 😉

Čo sa týka jarného slnka, nehazardovala by som - teraz sú ešte stále deti dosť naobliekané, tak si myslím, že natrieť tváričku je fakt minimálna práca.

anjelik85
6. apr 2008

ahojček, tak my sme aj minulý rok používali a aj tento budeme Bubchen 40ku používať. 😉

julca80
6. apr 2008

ranky maminy, ja som uz pred minulym letom kupila krem Nivea 50tku. Este som malu tento rok nenatrela, ale tusim uz musim zacat, bo to slniecko zacina byt dost prudke, ked je pekne pocasie. 😎

lusil2005
6. apr 2008

s tym stanom je to fakt. akonahle nanho trosku zasvieti slnko - aj slabsie, neda sa tam vydrzat.
😕 a my ideme dnes na vylet na kolibu... no ok - idem do lekarne kupit krem 😀 ukecali ste ma

janinah
6. apr 2008

nečítala som odpovede,ale prvýkrát bol malý pri mori ako 20-mes.,natierala som ho Daylongom 2xdenne,skoro stále mal na sebe tričko a veľmi odporúčam čiapku legionárku,ktorá zakryje aj ušká a krk,okuliare nemal,cez obed sme sa samozrejme schovali dnu,žiadny problém nebol

zuzka99
10. apr 2008

baby chcela som len povedať tým, ktoré sa chystáte na leto kupiť babetkam krémik, včera som bola v lekárni kupovat a tento Altermed sun baby derma_sense sunblock cream s SPF 40 (odporúčala aj Sue) su za polovičnu cenu. Zo 419 na 209 Sk - vraj výrobca ide meniť obal, čo je bábetku jedno aký ma obal a vypredávaju zásoby. Dátum spotreby je až r. 2010.

mata79
10. apr 2008

Maminy, dnes som rano obehla lekarne a DM-ku. Videla som ten Derma-sense, ale premyslam aj nad SebaMedom.
Mam od SebaMedu kupeny extra jemny krem, som s nim spokojna, tak mozno bude dobry aj krem na opalovanie. Pouzivate ho niektora?
A este sa chcem spytat, ako je to s tym faktormi. K moru sa nechystame, ked, tak maj alebo september do Tatier a neviem aky faktor mi staci do mesta.Na hory urcite vezmem tu 50-ku, ked neminiem, snad buduci rok k moru, ale takto na von sa mi to zda moc. Citala som, ze ked sa dava zbytocne velky faktor, vlastne pokozka nema dovod chranit sa a vstrebavat, tak straca nejaku schopnost. Staci mi 20 alebo 30 -ka? Cez prave poludnie aj tak nebudeme chodit von. Ale je aj pravda, ze von budeme chodit predpoludnim a to slniecko bude hriat poriadne uz aj o 10 -tej.

lindulak
11. apr 2008

Ahojte maminy! Citala som, ze najlepsie je pre male babo do roka pouzit nie chemicke ale mineralne UV fitre. Nasla som take kremy - jeden od Weledy a ten Microsun, co sa tu uz spominal. Mate s nimi nejake skusenosti? Nie su moc mastne? Teda ci po nich neostava taky povlak mastny?

lusil2005
11. apr 2008

no ja som dnes kupila microsun, tak uvidim co to spravi... dam vediet

dahlia23
15. apr 2008

Ahojte, chcem sa spýtať, či máte niektorá pre dieťatko okuliare Baby Banz alebo Kidz Banz. Chcem ich malej kúpiť, len neviem, ktorú veľkosť. Má jeden rok a obvod hlavičky 45,5 cm. Tie Kidz Banz sú od 46 a Baby Banz do 46. Prosím, poraďte....

kiwuska
16. apr 2008

ja som chlapcom kupila ciapky take jarne, a predavacka mi povedala ze su vyborne lebo maju vtkany UV filter. a fakt je tam ze 50tka 😎

mirell
16. apr 2008

Daylong kids, 50faktor z lekarne pre deti trp.exemom

mon25
16. apr 2008

dahlia, tie od 0-2 rokov by mali stacit, ta paska okolo hlavicky je dost pruzna a nastavuje sa suchym zipsom. Ja som sa riadila podla veku, hlavicku som nemerala 😉
na opalovanie taktiez Daylong, vyskusany na starsom synovi, kt, ma alergiu na slnko 😎 a ked sa vyhadze nezaberie uz ani 50 faktor 😠

kako
28. apr 2008

kiwuska, a v akom obchode si kupila tie ciapky, v nejakom specializovanom?

zrzulka
28. apr 2008

kocky aku mate skusenost s clonami na kocik??? slnko zacina byt dost agresivne tak premyslam nad tym. s tou plienkou sa mi to nezda, je to tenucke a mala to strhava dolu. zase ked nevidi von tak place. sa jej to nepaci. plienka je fajn asi len pri uplne malych babetkach.
a ako chranite krpcov ked ich vyberiete z kocika??? moja mala je totiz viac vonku alebo v kociku a v kociku len ked je stiahnuta strecha:((

lusil2005
28. apr 2008

zrzulka ja som kupila v avion v alltoys perfektny slnecnik. dovtedy som s len vrtela, mala zmurila jak cinan, teraz je to perfektne. teda ocka zatienia aj siltovky a siltiky na ciapockach a satkach, ale ten slnecnik je perfektny aj ked mala spinka a aj ked je hore - je chranena pred slnieckom cela.

jankand
4. máj 2008

caute baby kuknite aj sem 😎
http://www.nasimdetom.sk/detail/lirene-129.php

Janka 😉

mata1976
27. mar 2010

Ahojte baby, kedze leto sa blizi chcem sa spytat, ci pouzivate slnecnik na kociar. Je to potrebne alebo to riesite inak???

sakura77
28. mar 2010

mata,ak nemas kocik s preklapacou ruckou,tak urcite slnecnik,take male babo sa nema co opalovat-aj ked vyzera to milo,take snede babatino,len od zdravia to je daleko,ja urcite slnecnik a 50 uv filter na tvaricku a rucicky 😉 toto jarne slnko byva dost agresivne

babulina
28. mar 2010

mne sa so slnecnikom dost zle manipulovalo, nakoniec som si kupila externu striesku a na tu nedam dopustit, super vec, len ked uz bola vacsia tak ju to lakalo so to stiahovat dole, ale dost rychlo pochopila ze potom je teplo v kociku lebo na nu pecie 🙂

susisus
28. mar 2010

No my jednoznacne slnecnik, mala sa hned jeduje, kedvjej slnko svieti do oci 😀
a o pridavnej strieske som este nepocula ani nevidela, co to je??? 😨

mata1976
29. mar 2010

http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...

tiez zvazujem ze kupim slnecnu striesku radsej nez slnecnik...

susisus
29. mar 2010

ahaa zaujimave, dakujem ! na druhy kocik to asi kupim, uvidim co je lepsie 😉

lucyso
11. jún 2010

Ahojte babyy, trosku ozivim tuto temu.

mame skusenosti s nejakym dobry kremom?
my sme kupili Biodermu UV50, aj by bola dobra, ale ked jej natriem tvaricku, tak ostane taka biela a ked sa k tomu spotu, tak sa to vsetko rozlizákuje, ze vyzera ako strasidlo 😀 ..... 😖

lucyso
11. jún 2010

a este:
existuju nejake repelenty pre deti prosim komarom? a nieco proti kliestom?
chodime casto do hor a nerada by som keby nieco dostala....

lea132
11. jún 2010

@lucyso ahoj,my mame Eucerin 50 a celkom sa mi pozdava..Na
repelent som sa pytala a povedali mi,ze na trhu nie je nic pre babatka,ale ze cca za 2 tyzdne by mali dostat nejaku novinku

lucyso
11. jún 2010

Novinku? to nic nie je pre babätka? a teda ak uz malu napriklad ze postipe komar? da sa to nieco potriet aby ju to nesvrbelo? ja neviem, naprikla fastumgel 😅 😕 😕 😕 ?

erikasadek
11. jún 2010

@lucyso existovat existuje na trhu aj pre babatka ale ak cgces nieco prirorodne co mozes tak si kup medovkovu silicu ta je proti komarom a hmyzy natries na zakladne body tela a zaroven odpudzuje aj klieste ak je postipane miesto tak znova sa natrie a je to zaroven antisepticke......
Ptom levandulova silica silna prijemne vona neznasasa ani hmyz a hlavne klieste........ Ak je popale.ina stipanec alebo suchy ekzem uzasna vec.... Hed vsetko ukludnuje...
Odkedy pouzivam nekupujem ziadnu chemiu a funguje to..
Ps lenadula 10 kvapiek do 1dcl vody a do malej flasticky ako sprej a srriekam uz 3 roky na vlasy kazdy detom nikdy nedoniesli vsi tie neznasaju vonu levandule a vlasy su krasne hebke a dobre sa rocescesavaju pouzitie velke......

murinka
11. jún 2010

ahojte baby.ja som malej kupila predvcerom detsky kremik na opalovanie a aj ja som sa s nim natrela.a vcera mi opuchli cele ruky a na nohach som mala same vyrazky a flaky 😖 som si myslela ze sa doskrabem az do krvi 😖 clovek nemoze verit ani detskej kozmetike 😒 a pritom nemam ziadne reakcie na nic 😒 😒 😒

erikasadek
11. jún 2010

@murinka preboha co to bol za krem??aka znacka......