Ako dlho užívať kalciový sirup

alenkay7
29. sep 2019

Chcem sa spýtať ako dlho môže dcérka užívať calciový sirup? Teraz dopila jednu fľašu, môžem jej hneď začať dávať užívať druhu. Ešte chcem povedať tu jednu fľašku ma tak na 10dni.

pribinak
29. sep 2019

To je k čomu dobre?

zuzkavladko
29. sep 2019

@pribinak detom sa zvykne davat ked kaslu.

pribinak
29. sep 2019

@zuzkavladko tak dlho? 20’dni? Co tak skocit k doktorke?

zuzkavladko
29. sep 2019

@pribinak nekomentujem dlzku uzivania, ake tvoju otazku k comu je to dobre 😉

alenkay7
autor
29. sep 2019

@alenkay7 calciový sirup je dobrý na fungovanie celého tela. Chcem vedieť ako dlho ho môže užívať?

nevestickka
29. sep 2019

@alenkay7 pozri príbalový leták. https://www.adc.sk/databazy/produkty/pil/calciu... U dospelých max. 1 rok, deti do 6 rokov by nemali vôbec. V úvode letáku zas píšu, že doba užívania by nemala prekročiť 2 týždne, lebo môže dojsť k poškodeniu zubov. Osobne by som nedavala dlhsie ako 10 dni bez porady s pediatrom. My Calcium berieme hlavne pri zachrípnutí, strate hlasu.

kika831
29. sep 2019

@alenkay7 neviem kolko ma dcerka rokov, ale nech je dovod uzivania akykolvek, ak 1 flasa nepomohla, tak urcite zajst k lekarke. Ak vyuzivala 1 flasu tak dalsiu urcite nie.

gajry
30. sep 2019
Používateľ gajry je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od gajry.

Tiež by som šiel radšej k lekárovi.

via88
30. sep 2019

Coo? Si videla letak?

montemotherone
30. sep 2019

@nevestickka odkiaľ berieš info že deti do 6 rokov by ho nemali užívať? Veď práve v tom letáku ktorý zdieľaš je odporúčanie aj pre mladšie deti. My ho berieme od 3 rokov pri laryngitíde, na odporúčanie pediatra

montemotherone
30. sep 2019

@alenkay7 "na fungovanie celého tela" nech hlavne dieťa normálne je a pije, hýbe sa, primerane otužuje... Lieky sú lieky. Používajú sa na LIEČBU. Čítaj prívalové letáky. Nie sú tam pre srandu 😒

lenka2710
30. sep 2019

@alenkay7 Ja ho dávam malej keď kašle alebo je zachripnuta, ale ešte sa nám nestalo,že by sme ju vyuzivali celu,vždy sa stav zlepsil po pár dňoch! Ak sa nezlepší,bude to nieco ine, treba ist k dr. a tá popocuva a povie ti co a ako
Malá ma 5 rokov

nevestickka
30. sep 2019

@montemotherone presne ako pises, uzivate na odporucanie pediatra. V letaku je pisane aj davkovanie pre deti do 6 rokov, avsak je tam uvedene tiez: Deti do 6 rokov môžu liek užívať len na odporučenie lekára.

anna284
30. sep 2019

Moja ma 2 roky , nám poradila dr aby som jej dávala calcium sirup , že to je dobré na kosti
Za chvíľu ma prázdnu flašu
Má 2 roky 🙂

malena0001
30. sep 2019

@alenkay7 dobrý deň. U nás max 10 dní. Potom to dr už stopol. Viac sa nemá.

gabulienka623
30. sep 2019

@nevestickka prosím vás kde ste vyčítali že deti do 6r nemôžu? Kalciovy sirup sa môže od narodenia. Moja ho užíva pri každom zachripnuti, suchom kašli, laryngitide

nevestickka
30. sep 2019

@gabulienka623 hore som davala link ADC na pribalovy letak Calcium Chloratum - TEVA, najpredavanejsi kalciovy roztok u nas. Tam sa docitate, ze deti do 6r uzivaju liek len na odporucanie lekara. Vyssie tiez pisem, ze su tam rozporuplne informacie, co sa tyka odporucanej doby uzivania. Tak znela otazka zadavatelky.

anna284
30. sep 2019

@nevestickka Veľa je takých liekov čo sa píše že nesmú
Napr hylak ten som už davala asi cca ako 8 mesačnej
Teraz brala nedávno probiotiká ktoré dr poradila. A bolo napísalen až od 3 rokov

nevestickka
30. sep 2019

@anna284 ano, pretoze nemaju spravene potrebne (a drahe) testy, aby mohli na liek napisat "vhodne od narodenia" ci "vhodne od 3r". Chrania sa formulkou "len na odporucenie lekara". Presne ako pises, ze vam doktorka poradila dake probiotika, aj ked oficialne su az od 3r.

petra199099
1. okt 2019

Zvikla som davat na kasel ale nikdy som neminula celu flasku detom sa dava len mala lyzicka 1x denne to sa neda minut za dva tyzdne ...ja by som isla k dr.ak nepomaha tak skor antibiotikum ci nieco ine by ste mali davat ...5 rocnej davam malu lyzicku a malej som davala ked mala 3-4 mesiace pol cajovej lyzicky

petra199099
1. okt 2019

Je dobry ak na kosti ale to by mala pediatricka nastavit liecbu kolko treba uzivat a do kedy

koniarova
22. okt 2019

Celú fľašku? Neblázni a porad sa radšej s dr.