Ako mám cvičiť so 4 - mesačnou dcérkou?

pesi
7. mar 2008

cvičíte so svojimi bábätkami okrem bežných “mamičkovsko-bábätkovských hrátok” ? Nemám na mysli vojtovú metódu .... ja pasiem s ňou iba koníčky po každom papaní, je treba absolvovať ešte nejaké iné cviky?

luucia
7. mar 2008

pesi, nám dr doporučila cvičit na gymnastickým balonu 🙂 takže navečer na balonu různě malou koulím, aby si trénovala rovnováhu 😉

susik77
7. mar 2008

pesi: nic ine netreba. mne sa mala vtedy uZ pomaly zacinala plazit, takze sme nic nerobili...

pesi
autor
7. mar 2008

nooo na fit lopte ju môžem skúsiť kotúľať ... ozaj luucia ty svoju dcéru kotúľaš na brušku?

lindulak
7. mar 2008

Myslim, ze ak nema malicka ziadny problem, tak netreba. Ale mozes ak chces, nic tym nepokazis. Hlavne, ze je na brusku. Moja dlho nechcela byt, ale uz sa jej to konecne zacina pacit 🙂 Mame ale knihu Cvicime s miminkem od GRADY - to je take baby gymnastika pre zdrave deticky. Ja som nieco z toho odkukala 🙂 A zistila som, ze ked jej nieco ukazem, tak to potom zacne robit sama, napr. som jej ruckami chytila jej chodidla a tapkala s nimi a gulala ju na bok a po tyzdni ich zacala sama chytat a prevalovat sa na bok.

luucia
7. mar 2008

pesi, různě 😉 přetáčím jí z bříška na záda, dám ji na bříško a držím jen za ruce a couvám s ní dozadu, tak že je na bříšku a nožičkama sahá skoro na zem. jde to blbě popsat, ale moc se jí to líbí. ale to koulení ze zad na bříško mi doporučila dr, kvůli svalům a rovnováze 😉

adetka
7. mar 2008

aj my sme cvicili na fitlopte 😀 ... smerom k velkemu zrkadlu... takze, ako dvihala hlavicku sa v nom videla... a veeelmi krasne sa smiala... aj na chrbatiku sme sa kotulavali (chrbatik natahovali)... to robievame aj teraz na cviceni s detickami... ked bola na busku na fitlopte... tak sme cvicili aj nozicky... sadla som si za fitloptu... chytila malu za pas... a pritahovala k svojmu bruchu... a ona sa od neho odrazala... bolo to naaadherneeee... som si na to spomenula... 😀

pesi
autor
7. mar 2008

OK! dik za rady ...

aponchie
7. mar 2008

cvicila sem nozkama jen pokud mela prdy jinak nic jen masaze

andreea
7. mar 2008

My taky jen paseme a masírujeme,no snad to stačí,ale Mudrovi se líbí 😉

lendy1
7. mar 2008

tak doporučuji si třeba v knihovně půjčit tuto knížku (mám ji i celou nafocenou, tak můžu e.mailem přeposlat)
jsou to cvičení s dětmi na rozvoj psychomotorického vývoje. Vše je formou zábavy a hry, jsou tam i užitečné rad. Fakt moc pěkný, spousta fotek, motivace a her...:
http://www.czech-kunor.cz/KNIHY-MAPY-/POPULARNE...

a další fajn knížky:
http://www.vltava2000.cz/biblionet/GoodsDetail....
toto jsou různé říkanky, písničky spojené s hraním a cvičením-super knížka-je tam toho strašně moc

http://www.knihy-dvd.cz/index.php?idx=25792
taky fajn knížka-jsou tam různé cviky pro mamči s dětma na rozvoj motoriky

a tady je pár cviků pro děti od 4.měsíců přímo popsáno na netu:
http://www.babyonline.cz/pece-o-dite/cviceni-s-...

lendy1
7. mar 2008

holky, nestíhám to posílat, pošlu určitě všem, co mi písli IP, ale všem, co jsem to dnes nestihla poslat, pošlu na 100% zítra. díky...

shela
7. mar 2008

My sme cvicili uchop, potom na fitlopte, a tiez som ju pritahovala do sedu( sedime od 5 mesiaca) a pretacat sa zacala ako 3,5 mesacna no potom rapidne pribarala tak bola leniva ale teraz uz je to zasa OK...uz sa skusa davat aj na kolienka..celkom jej to aj ide.. 😀 a do chodacika som ju dala ako 5,5 mesacnu a teraz uz lieta po celom dome..viem ze vsetko robi kusok prirychlo ale nebranim jej..ona sama chce..podotykam ze my vyzerame ako 9 mesacny( vyska 73cm, a vvaha 10kg) takze ani sa jej necudujem ze uz je na to pripravena

betka1
7. mar 2008

minule som natrafila na celkom dobre video. Nie je to sice priamo o cviceni, ale o masazi:
http://www.videojug.com/film/how-to-massage-you...

janina77
8. mar 2008

betka, super video, su tam aj ine - o spani, a pod., dalsie som este nepreluskala

andreea
8. mar 2008

Video je super,učila nás to instruktorka plavání.Jěště chodíme na vaničky a cvičíme "plavání" denně i doma 🙂 a malé se to moc líbí 😀

pesi
autor
8. mar 2008

super, ďakujem baby za typ na webove stránky. Masáž dnes vyskúšam - už sa na to teším, dúfam že aj Saške sa bude páčiť masáž. lendy1 poslala som ti IP.

letuskah
8. mar 2008

s malym som zo zaciatku cvicila ale len tak som mu hybala ruckami a nozkami pred kupanim a tiez sme sa prevracali na jeden a druhy bok, ale ako bol silnejsi dost sa branil a vzpierral tak som s tym prestala. teraz uz len masirujeme pred kupanim ale ti je len take hladkanie. skusim tu masaz podla videa, zda sa mi to super.
teraz sa pritahujeme do sedu ale nic viac. viac menej cvici sam so sebou, skusa co mu telicko dovoli urobit

malovani
9. mar 2008

my taky cvičíme na balónu a koupili jsme si knížku: Mudr. Věra Kleplová - Našemu sluníčku, buď fit od narození po školku a podle té cvičíme... knížka je fajn, kapitoly jsou rozděleny podle věku dítěte, jsou tam vždy popsány cviky s popisem, jak je dělat a na konci každé kapitoly je shrnuto, co by mimčo v kterém věku mělo umět... nám se knížka líbí 🙂