Ako zvládnuť horúčavy s bábätkom?

miresta
23. jún 2008

Ahojte všetky žienky, rozmýšľala som nad dnešným dňom a zaujíma váš názor na horúčavy a správanie sa k bábätkam od 0 - 12 mesiacov, či ich brať na kúpaliská alebo nie.!?

miresta
autor
23. jún 2008

Dnes chce ísť moja sestra na kupko, ale ja mám 5mesačnú dcérku, a má byť v Košiciach 33°C. Neviem sa rozhodnúť, aj keď tam kde pôjdeme sú aj stromy, ale predsa neuškodí jej to?

cicushka
23. jún 2008

miresta, my sme boli cely vikend na chate pri vode a pocas najvacsieho tepla je aj v tieni strasne teplo. Museli sme sa schovat do chaty. Asi by som sa bala s 5 mesacnym ist niekde,kde by som nevedela, kam sa v pripade nudze schovat.
Mne odporucil lekar byt vonku do 10 doobeda a potom az po 16 hod. A ponukat vela tekutin...vy asi este len mliecko. 🙂

julova
23. jún 2008

suhlasim s cicushkou...aj my chodime von len rano a ked tak navecer este...este sa nakupete dosyta 😉...radsej by som nepokusala 😉

vesi
23. jún 2008

ako píšu baby, nám sa saška prehriala ked mala cca 5 mesiacov, boli sme v BA v poradni, vonku bolo horúco, v aute ešte viac a v noci mala vysoké teploty 😠
aj takéto malé bábätka treba však ovlažovať. normálne dajte do vaničky vlažnú vodu a okúpte ich, len tak čistou vodou počas dňa 😉

julova
23. jún 2008

my sme kupili v Dracikovi taky pidi bazenik za 100,- Sk...tak tam Terezku ovlazujeme 😉

vesi
23. jún 2008

aspoň má zmenu po vaničke 😀

k.a.t.k.a.
23. jún 2008

v prípade núdze pidi bazenik mame aj my na balkone 😀 ale našťastie sa mame kam chodiť kupať a minulé leto strávila celé v bazene alebo len tak v tieni 😅 doma by som ju neudržala 😝

sue
23. jún 2008

...no v prvom rade treba dodržiavať pitný režim, obkladať bábätko studenými mokrými plienkami, prípadne zaobstarať bazénik...nevyliezať von do mesta cez obed...
...a ku kúpaliskám - my chodíme už vyše mesiaca a klop klop klop, žiadny problém, malý vodu miluje, krásne sa tam unaví, ale je pravda, že cez obed tam nie sme...

cicushka
23. jún 2008

k.a.t.k.a.) heeeej...bazenik na balkoooone 😀 😀 😀 zeby sme prisli na navstevu 😀

miresta
autor
23. jún 2008

Ďakujem vám všetkým za príspevky.
Samozrejme chodíme aj na chatu ku svokrovcom a tam má aj bazénik, ale to je dobré, že spinkať ide do chaty aj papame v chladku v chate. No na kupku sa dá tiež skryť na obed určite pôjdeme dnu a do bazeníka ju dám aj vodičkou budeme osviežovať.

sue - máš malého takého ako ja malú, takže myslím, že sa nám nič nestane. Ale keď bude veľmi teplo tak sa pôjdeme skryť.

Ďakujem ešte raz a pokecajte ešte. Dám vám vedieť večer ako to dopadlo. 🙂

gabika11
23. jún 2008

Kajka teraz spinka v chladku na terase, na kupko by som sa bala s nou ist, asi kvoli tomu, ze je tam vela ludi. Ale zachvilu postavime bazen, a jaj kupime taky pidi bazenik, a akom tu bola zmienka, a bude fajn 😀

sirinka
23. jún 2008

my sme chodili aj minuly rok, mala len nieco vyse mesiaca, na jazero a aj tohto roku sme uz boli, ale zasadne len do tej 10-11 a potom az poobede okolo 17-18 velmi dolezite je davat casto pit, natriet kvalitnym opalovakom aj viac krat denne a aby malo zakrytu hlavicku a ten bazenik je supeeer

ella1
23. jún 2008

my tiež nechodíme cez deň von a to sme už všetci veľkí 😀
malé deti do 3 rokov by vôbec nemali chodiť na slnko a natierať 50+.
minule bolo písané,že už teraz je ozonová vrstva o 25% tenšia ako vlani o tomto čase a že by ľudia vôbec nemali chodiť na slnko.
inak aj o 16-tej je ešte poriadne teplo.

cicushka
23. jún 2008

sirinka) no k tym opalovakom...som kupovala v lekarni...vravim, dajte mi najlepsie co mate v domneni, ze na tom sa setrit nema...vycalovala som 700 stovak za neho a par dni na to som sa dopracovala niekde na internete k nejakym testom a dopadol tam velmi zle ten krem (vraj mal nejakku chemikaliu v sebe, co by nemal obsahovat krem pre babatko) A je to la roshe-posay anthelios dermo-pediatrics 50+ 😒

ella) no to hej...a este ked je vsetko vonku rozpalene, tak to tak sala. bleeh 😖 NO akurat som pisala muzovi mail do prace, ze musi kupit domov klimu...lebo sa tu neda vydrzat.

ella1
23. jún 2008

vážne?LRP,tak zle dopadol? 😲 a ktorý dopadol najlepšie?my máme 40-ku,ale ideme na predlžený víkend do chorv. tak chcem kúpiť 50+.

a veľa piť,aj ked som zas čítala,že viac ako 1,5 l sa nemá piť,lebo telo stráca minerály.no tak si vyberte 😒

cicushka
23. jún 2008

ella) juuuj, tak to si nepamatam...ale viem ze tam boli skor spomenute kremy, ktore nevyhovovali,ako tie ktore su OK. A vseobecne tam odporucali take male deticky chranit nejakym takym kremom, ktory vraj nefunguje na baze chemikalii, ale ze proste spravi nejaku ochrannu vrstvu na kozicke. Nepochopila som to z toho clanku..musim sa na to spytat v lekarni, ci take nieco je.

No tak ale ty uz mas velku kocku...vam by to uz nemalo uskodit.

sirinka
23. jún 2008

my pouzivame vichy 50+, no moj manzel pracuje v tejto firme, tak sa ho na to opytam, ale LRP kozmetika je tak prisne kontrolovana, ze sa mi to nechce verit... je vyrabana hlavne pre citlivu pokozku...

cicushka
23. jún 2008

no kuk sem:

baby...kuk sem: http://www.primar.sk/Page.aspx?ID=4002

no a s tymi "lekarskymi" znackami ako LR a Avene...ono to je hlavne marketingovy tah, ze sa predavaju iba v Lekarnacha, aby budili dojem "zdravsej" a lepsej kozmetiky. Nie je to vsak pravidlo 😒

ella1
23. jún 2008

tiež som z toho vyvalená.možno nejaká konkurencia zaplatila antireklamu 😀

sirinka
23. jún 2008

cicushka no, mne tato kozmetika pomohla vyriesit problem z ekzemom...

sirinka
23. jún 2008

cucishka: La Roche Possay ma vypracovane a fyzicky dokladovatelne klinicke studie vedene dermatologmi (jedine odbornou a laickou verejnostou akceptovatelne "testovanie"!!) a obzvlast to plati pre pripravky pre deti!

Ja by som preto bol celkom bez obav a jedine co by ma zaujimalo je kto, na kom (na com?!) a pod dozorom koho vykonal a publikoval tieto testy. Lebo taketo věci sa musia verejne publikovat aby mali vobec nejaku vahu, web je v tomto pripade malo.

vyjadrenie priamo z firmy 😉

cicushka
23. jún 2008

sirinka) ja ti verim, ze pomohlo. Ale oni sami uvadzaju, ze ta chemikalia tam je. Mozno to je nieco, co nie je zakazane, ale je lepsie nedat. Mas to podobne ako s E-ckami v potravinach. Mozes kupit destku vyzivu aj s E-ckami, ktora vobec nie je zakazana, splna vstky normy a pod. a pritom si kazdy radsej vyberie tu bez E-cok. 😉 😉 😉 😉

ella1
23. jún 2008

ale to je test z roku 2004 a faktory 20-40,nie?

miresta
autor
23. jún 2008

ahojte, tak na kupku bolo super maličká bola celý deň pod stromami, skoro aj ja len na chvíľu som vybehla si zaplávať a trochu vyschnúť na slniečku. Teraz sme už doma 2 hodinky a maličká je kľudná nie je opálená, takže dobre.
Dúfam ,že to bude dobré aj celú noc. Ja používam 50+ pre malú, a je to postačujúce.

A z LRP - som veľmi spokojná aj teraz mám krém 50+ zo zamatovým efektom a je výborný. Používam aj lesky na pery, či vodu ......ani jeden z výrobkov mi zatiaľ nerobil problém. Mám aj Vichy, ale to je slabšie, aspoň to čo mám.

martinka_martinka
27. júl 2013

baby som zúfalá už, moje dieťa 2,5 mesačné babatko stále plače už druhý deň, je tu brutalne teplo a už neviem čo s nim. davali sme mokru plienku, vodičku davame piť ale nechcem to prehanať, ventilator mame pustený ale nič nepomaha... nespí mi ani cez den a v noci sa budí každú hodinu ... už nevladzem a malý tiež už nevládze... čo robiť v takej situáacii.. čo robíte vy ??? my byvame v panelaku s oknami na zapade, v byte je 35 stupnov a vonku asi 40... neviem si predstaviť že taketo niečo bude ďalších 15 dní ...

martinka_martinka
27. júl 2013

baby nič ????? okupala som ho trošku... nachvilku je lepšie ale zasa začína byť nervozny... zas ho kupať každych 10 minut nemôžem...
žiadna nemate taky problem ako ja ????

danjelca
27. júl 2013

@martinka_martinka uplne zatiahnuté žaluzky-celé dni...plus vana studenej vody ochladí byt aj o tri stupne..

ifkael
27. júl 2013

@martinka_martinka pouvazovala by som nad klimatizaciu- samozrejme, treba ju vediet pouzivat