Aký je najlepší živý biely jogurt?

andreadanisova
20. jún 2018

Aký je, podľa Vás, najlepší biely jogurt so živými kultúrami? Najlepšie slovenský...

hettinka
20. jún 2018

@andreadanisova domáci vyrobený. Na výrobu používam biely Pilos 3,5%

ukulela
20. jún 2018

hm, smotanove, s co najkratsim datumom spotreby, dakedy som nedala na zvolenske - ale uz sa zopsuli. v bb - selciach robia tiez smotanove - selcianske. chvalia gaderske, aj nejake ceny vyhrali, ale tie u nas nemaju (mozno kvoli tej kratkej spotrbe?) a tiez sa mi mari, ze spominali, ze take lokalne s kratkou spotrebou robia okolo ziaru nad hronom v nejakej mliekarni ... este by som kukla vo farmarskych obchodoch (u nas v BB a BA je napr Gazdovsky trh - od lokalnych a SVK vyrobcov a mavaju aj jogurty) ... v zlozeni by nemalo byt ine, ako mlieko, smotana, jogurtova kultura. ked tam uz je skrob, je to zahustovane ...

hettinka
20. jún 2018

Z kupovanych je naj Hollandia

maria1678
20. jún 2018

Za mňa hollandia, chuti super

verenna111
20. jún 2018

jednozn cne Sabi.z milk agra.ostatne mi pridu ako umelina.

babybazar1
20. jún 2018

Urcite Tami zivy jogurt ochutene aj ciste 🙂

ink
20. jún 2018

Ahoj, pozri si vždy zloženie, je potrebné len mlieko a jugurtové kultúry, všetko navyše je navyše.
Malému dávam od roka ovčie a kozie jogurty. Najviac mu chutí z Mliečnej farmy Bukovina.

ink
20. jún 2018

@ukulela počula som, že Zvolenský kúpili Nemci a jogurt sa zarába z prášku..

veve10
20. jún 2018

Tiez ficime na Hollandii - ale ta je ceska. Rovnako fajn je Kunin, tiez CR. Ostatne nam su strasne tekute a kysle. Ale teraz som u nas na trhu objavila Smotanovy biely jogurt od Mliekaren Kopanice Selce (SK), je tucnejsi-az okolo 15%, chuti ako smotana, dcerka ho miluje. Je menej kysly, odpirucam. Obcas ho miesam s Hollandiou, aby to nebolo az take tucne a tazsie stravitelne. 😉

ukulela
20. jún 2018

@ink tak ono jogurtova kultura je prasok ... takze to by problem nebol. ale ano, tusim menili majitela a skratka ja mam pocit, ze je horsi ... a tiez zdrazel 🙂 inac ja som si robievala jogurty, mozno zas zacnem. A hladala som, ze si kupim rovno jogurtovu kulturu ... ale nakoniec som robila z kupenych jogurtov. selce, aj ten zvolensky, ale teda smotanovy. ziadne aktivie a pod.

ukulela
20. jún 2018

@ink inac presne, aj ja som kupovala aj kozie a ovcie, v takom malom sklenenom pohariku, a davala do kase/vlociek/ovocia vzdy lyzicku-dve.

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ukulela
20. jún 2018

@hettinka ja som robila na 2 litre domaceho plnotucneho mlieka 1 jogurt. nic ine ... ak som chcela grecky, tak som pridala este smotanu a potom precedila cez plienku. ziadny cukor atd - ako si pisala aj ty. davala som si pozor na riad - mlieko prevarene. hrniec a varecha nerezove - mam aj jogurtovac, ale skoncila som pri hrnci 🙂 robila som 2 litre naraz 🙂 ale sa vzdy aj zjedol.

ink
20. jún 2018

baby a skúšali ste robiť už aj doma vyrobenú lučinu, či doma vyrobené maslo?

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ukulela
20. jún 2018

@ink na maslo potrebujes vela smotany ... ked, tak tvaroh z kysleho mlieka odvarit.

veve10
21. jún 2018

@hettinka ahoj. Ako prosim ta robite tu lucinu? (kolko jogurtu a kolko smotany?)

maryah
21. jún 2018

Baby, tiež by ma zaujímala tá lučina...
No a k téme, buď si vyrobím jogurt doma alebo malému dávam rajo natural, bánovecký biely, Tami smotanový alebo tu Holandiu 🙂

alobalka
21. jún 2018

Mne chutia aj z coop jednoty bio biely a bio vanilkovy activ. Smotanove okolo 10% tuku sa mi zdajú niekedy ťažké.

ink
21. jún 2018

@ukulela ano tvaroh robievam takto našim. Ale môj syn má problé s kravskou bielkovinou a z ovčieho alebo kozieho mlieka som ešte neskúšala spraviť. Ale asi by to stálo za pokus 🙂

ink
21. jún 2018

@veve10
@maryah
baby tu máte recept aj s popisom 🙂

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maryah
22. jún 2018

@hettinka mnaam, ďakujem, si poklad 🙂

kvetinka75
22. jún 2018

ja som našla na nete takýto prehľad bielych jogurtov http://www.pluska.sk/spravy/ekonomika/test-biel....

ink
22. jún 2018

och, nenačítalo mi odkaz naposledy 🙈🙉🙊
https://chutodnaty.sk/domaca-lucina/

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kvetinka75
23. jún 2018

@hettinka nejako podrobnejšie som sa o to nezaujímala, lebo ich nekupujem, iba som toto našla na nete, ale ďakujem za informáciu, som o niečo múdrejšia.

fabra
19. sep 2020

@andreadanisova najlepší je keď si vyrobíš sama doma a použiješ len kultury a mlieko lebo v takom nemáš žiadny konzervant. V obchode je jedno aký bio bude proste aby vydržal toľko v kelimku musí tam niečo byť aby to vydržalo. A ďalšia otazka ći tie kultúry, ktore by mali byť v tom jogurte sú ešte žive. Za mňa určite urobiť doma trvá to 5 minut. Rada poradím ako ho robím ak budeš chcieť