Aký olej alebo tuk používate do stravy dieťatka?

tomzuzka
31. mar 2009

Ahojte mamičky. Chcem vedieť, aké máte skúsenosti s olejmi, ktoré pridávate do pokrmu pre deti, ktoré už rastlinné tuky môžu.Ja som zatiaľ nášmu 10mesačnému vyskúšala pridať do hotového jedla lyžičku olivového oleja/extra panenský/ ale, ten olej je tak aromatický, že to malému nechutilo ani nevoňalo. a ani sa mu nečudujem 😉 ani mne to nechutilo s olejom..keby ste mi poradili, aké používate vy,príp.ktoré značky, druhy. ďakujem 🙂

eldobi
1. apr 2009

tomzuzka, aj ja používam olivový olej (extra panenský), ale dám len pár kvapiek (možno tak tretinu kávovej lyžičky), to necítiť.

akejka
1. apr 2009

tomzuzka ja dávam malej do jedla - do varených zemiakov čerstvé maslo (nie rastlinné). Veľmi jej to chutí. Inak jej robím mäsko na oliv. oleji a spapá bez problémov...

kakulienka
1. apr 2009

tomzuzka, moja mala tiez nezjedla, ked som jej do jedla dala olivovy olej a odvtedy pouzivam uz iba cerstve maslo ako akejka a mala si na tom vzdy pochuti. dam jej tam len jeden tenky platok a ono sa to pekne roztopi.

cessy
1. apr 2009

ja tiez davam kvapku olivoveho oleja(extra panensky). 😉

bzucinka2
1. apr 2009

ja som pouzivala klasicke zivocisne maslo 🙂

buchova
1. apr 2009

len olivovy olej !!malym deetom by sa nemal davat klasicky olej a uz vobec nie ako mast a ine....

erikasadek
1. apr 2009

ahojte, zuzka, ja som vzdy davala kazdy den iny teda , repkovy za studena, ten je velmi zdravy, olivovy, slnecnicovy, a s jadierok hrozien....
maslo samozrejme.... 😉

neskor presiel , ked mal 2 roky tak som pridavala olej s orechov a podobne.. 😉

vsetko s mierov. samozrejme;.. 😉

helena001
1. apr 2009

My kombinujeme lanovy a olivovy. Pripadne aj dalsie sa studena lisovane do hotoveho pokrmu. Par kvapiek. Urcite nie zivocisne tuky!

tomzuzka
autor
1. apr 2009

ďakujem Vám za rady a skúsenosti🙂 a naším drobcom: Dobrú chuť!

deina
1. apr 2009

Olivovy olej (panensky) a do varenych zemiakov klasicke maslo. Nevadi mu olivovy olej, navykol si. Obcas, ked sa minie, tak pouzijem aj obycajny slnecnicovy.

markiza
1. apr 2009

len olivovy

wali
1. apr 2009

na varenie najcastejsie kvalitny olivovy (nastastie mu nevadi) a takisto na dochutenie zemiakov pridam aj klasicke maslo. ale kludne by som pre drobca pouzila aj slnecnicovy keby som nemala olivovy 🙂 to aj robievam, ked varim nieco spolocne, tak uz pouzivam rovno slnecnicovy.

zoeno.1
1. apr 2009

olivvovy extra virgin a ak dam do prikrmu MM,tak olej ani nedam

saska.t
1. apr 2009

mam 3 repkovy olovovy slnecnicovy vsetky za studena lisovane a niektore su aj bio 😉

jaja0110
1. apr 2009

extra panensky olivovy-organicky 😉

zuzana76
1. apr 2009

preco nie slnecnicovy? ja som pouzivala len ten, to mi doporucila aj pediatricka a striedat s klasickym maslom, ani to sa nemoze? ved zivocisne tuky su dolezite

saska.t
1. apr 2009

zuzi - jasne ze mozes a kvalitne maslo s vysokym obsahom tuku tiez 😉

buchova nestresuj vela deti je na oliv. olej alergickych to by nemohli nic potom a zivocisny tuk ako maslo sa tiez moze davat ale len kvalitne, v zasade sa mozu davat skoro vsetky rastlinne za studena lisovane tie su najkvalitnejsie 😉

zuzana76
1. apr 2009

saska dik 😉

saska.t
1. apr 2009

zuzi 😀

sipcek
1. apr 2009

olivovy olej a samozrejme maslo,mnamka 😀

katullka
1. apr 2009

jednoznacne je najzdravsi olivovy 😉

gianni
1. apr 2009

ja tiez kvapku olivoveho oleja

polana
2. apr 2009

Ahojte,ja tiež kvapku olivoveho oleja extra panensky,ale len kvapku lebo je fakt aromaticky alebo kusok praveho masla.Spapa bez problemov.Myslim že lyžička je vela preto mu nechutilo.

lenka_da
3. apr 2009

Bio olivovy olej panensky. Na zaciatku bohvieako nechutilo ale zvykla si 😝

sirinka
3. apr 2009

olivovy olej alebo klasicke maslo.
najzdravsi olej je vraj repkovy.

bibianka
3. apr 2009

dávala som olivový (estra panenský), teraz dávam repkový (BIO, za studena lisovaný)

sasiki
4. apr 2009

olivový olej + maslo.

bihan
4. apr 2009

My iný než olivový ani doma nemáme 😀 a občas niečo urobím s maslom.

helena001
5. apr 2009

Nerozumiem, preco davate detom maslo, ktore obsahuje prevazne neziaduce nasytene mastne kyseliny a nie cisto rastilnne tuky? Vsak pozrite sa na choroby ako su srdcovocievne, rakovina, nadvaha, ktore vidime na kazdom kroku. Konecne je treba upustit od starych dobrych materskych rad ako jest kvalitne zivocisne maslo, ktore sa vyznamne podielaju na rozmnozeni tychto chorob.

saska.t
5. apr 2009

helena keby si si poriadne citala nieco o vyzive deticiek, tak by si vedela ze vyziva deti do 2 rokov je velmi specificka hlavne na tuky , a pre spravny vyvoj potrebuju aj "zle tuky" ako aj cholesterol, preto by deti mali papat vsetko plnotucne a kedze mineraly a vitaminy su rozpustne len v tukoch potrebuju ju deticky v strave doplnat nie len rastlinnymi tukmi ale aj zivocisnymi.

Myslim ze by si sa mala na detsku stravu popytat u dobreho pediatra,alebo odbornika na detsku vyzivu 😉