Alergia na pracie prášky. Máte skúsenosti?

maja31
28. sep 2009

Ahojte mamičky. Mám malú dcérku9 mesačnú a mám podozrenie že má reakciu na aviváž alebo prací prášok. Má po brušku a chrbátiku malé červené husto rozmiestnené fliačiky. Dnes sa jej rozšírili aj na líčka nemáte niekto skúsenosti s týmto problémom? Malá je inak bez teploty a celkom spokojná. Dakujem

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jahodka11
13. máj 2016

no ja mam velke deti (4 a 8), a nedavno mali alergiu na Ariel, gel na pranie....cely sa skrabali....prestalo to,ked som oprala veci v persile....avivaz nevadi,len ariel....a neviem preco, cele minule leto sme boli na sk u svokrovcov a v pohode som v tom prala a nic.....a teraz?

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jahodka11
13. máj 2016

@peter952 no urcite nedokaze....ja som mala vela rokov ekzem na rukach....tvrdili mi, ze to sa neda vyliecit a ponukali len kortikoidy....kdesi som sa docitala, ze upravit stravu, vynechat uplne cokoladu.....tak som skusila natvrdo minule leto...a zazrak? ekzem uplne zmizol....teraz si uz coko doprajem, s mierou a ekzem nemam....cize suhlasim....napr mladsi syn ma len prve ockovanie,aj to sa sama na seba hnevam,ale tak nejako to na nas vybafol dr, boli sme kratko v nemecku a hormony po porode su tiez vselijake....takze ma to prve, dalsie sme nedali a vidim obrovsky rozdiel...zatial ziadna alergia na potraviny, co prvorodeny syn teda ma....starsi syn uz mal davno alergiu teraz na jar, kychal, soplil.....doteraz ju ma, na jar je to des, tie sople....nevie sa toho zbavit....vracia vzdy vecer po zaspani,...mladsi nic...ak ma sopliky, tak normalne, par dni a sa toho zbavi....starsi to ma odmalicka hrozne...neverim, ze je to len tak, ja som tiez proti ockovaniiu....aspon urcite v takom podla mna ziadnom veku!!!! ved to kludne pocka, imunita sa vyvija a neskor uvidim....ale asi to nechame tak 🙂

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miluska119
5. nov 2016

@nzxt
Ja som velmi vdacna za vas koment. Mam velke problemy s kozou, vyskusala som uz neskutocne mnozstvo vyrobkov, ostala som pri Bioderme, no pracie prasky a avivaz som nejak nikdy neriesila, az teraz, ked sa mi narodil syncek a je na tom s kozou omnoho citlivejsie ako ja, tak riesim vsetko, co len mozem. Uz mal aj kortikoidy, z coho som mala az nocne mory, pretoze je to 8mesacne babatko...bohuzial, az teraz ma napadlo mu vymenit praci prasok a vynechat avivaz, kedze ma nenapadlo, ze mu to koze skodit, kedze mne to neskodi, aspon nemam z neho ekzem (a to som chodiaci tester).
Urcite vyskusam vami odporucanu eko prasok a aj krem, uz som si ih prestudovala na nete a mam objednany krem a prasok objednam tiez. 🙂

dvp
5. nov 2016

@miluska119 Ja mam celkom dobre skusenosti s jadrovym mydlom a tieto tekute http://www.plienkyzbavlnky.sk/ekodrogeria-c43#c... , pripadne aj http://eshop.biopark.sk/cistiace-prostriedky/te... a ak uz vznikne kozny problem, tak ceska kozmetika EONE, malu som hned od narodenia kupala v Delfinkovi, to detsky olej ....nebolo treba kremovat, mala uplne hebku pokozku, pripadne dobre skusenosti su s mastou Lalium

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dvp
5. nov 2016

@peter952 Eone ma prirodnu kozmetiku, ak hladas cisto prirodne, tak cisty oliv.olej, inak ako urobis krem bez vazeliny?

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dvp
5. nov 2016

no este mozes pouzit bravc.mast

miluska119
7. nov 2016

@dvp ja som na maleho pouzila Sallos, specialne olejček pre detičky na masaze, no nedopadlo to dobre, preto sa dost bojim davat m nejaky olej, nakolko ma kožna hned pozornila, ze su tri velke alergeny pre detičky do 1 roka, a to oleje, vata (buničina) a harmanček. Ten harmanček a olej sa nam aj potvrdil, lebo to bolo predtym, ako som o tom vedela, teraz sa tom dost vyhybam, ale sama ako atopik citam vsetky zlozenia, nie zeby som bola psycho mama, ci bio, len uz mam dlhoročne skusenosti so svojou kožou, a vidim, ze maly sice vyzera ako ocko, no toto zdedil po mne. :/ ale urcite si popozeram linky od vas, neviem ci dnes, ci zajtra 🙂

dvp
7. nov 2016

@miluska119 jasne, nam sa v rodine kozmetika Eone osvedcila, moja mala nemala ziadne problemy s olejcekom, ani synovec, dokonca tuto kozmetiku zacala pouzivat, kedze maly mal problem so zadockom....maju take cistiace obrusky, ktore sa vlhcia zmesou Medvidek, mozete tu kozmetiku vyskusat na sebe a ak budete spokojna, tak hadam aj malemu prospeje, este mam dobre skusenosti aj s kremami Topfer alebo samponom Naty.

miluska119
8. nov 2016

@dvp no prave teraz riesime ekzemiky na zadočku a tak, tak ak to nebude z plienok, ani z prášku, ani z jedla, tak budem riesit tie vlhcene obrusky, lebo som odhodlana mu vyriesit vsetky tieto problemy, nech to stojí, co to stojí (a nemyslim len finančne)...a po prvom roku mu nasadim alternativu, u mna nie su lieky pripustne, kym sa nejedna o akutny stav...a ekzemom sa da vyhnut, ak uz pridem na to, čo ich spôsobuje. Ste velmi zlata, dakujem krasne, urcite si to poprechádzam 🙂 prípadne budem skušať 🙂

monka338
8. nov 2016

Ahojte mamicky, no my ideme riesit podobny problem. Maly sa nam vysypal na tvari a to po stranach smerom k spankom. Vo stvrtok idem na kozne. No ale chcela by som sa vas opytat, ci ste spokojne s Lovelou, nakolko mam spatnu vazbu od kamaratok, ze skoro nic nevyperie. Svagrina ju tiez pouziva a ked mi posunula nejake oblecenie pre maleho, tak bolo flakate, zajdene a pod. (ze to nejde vyprat a ze na doma alebo na spanie to mozem pouzit). Ja som si to doma vyprala v Persile Sensitiv a vsetko mi krasne zislo dolu a bielizen sa rozsiarila. Persil pouzivam uz roky a detske oblecenie som mala vzdy krasne ciste a po prekakani mi to vzdy krasne vypralo. No neviem, nechce sa mi prechadzat na Lovelu, ale ak nebudem mat inu moznost, tak budem musiet... Dakujem.

monka338
8. nov 2016

@miluska119 mozu to byt aj obrusky. Moja 3-rocna dcera ich pozivala po vykakani sa a velmi sa jej zapalil zadocek, nakolko nie vzdy 3-rocnej mam moznost kremovat zadocek a priznavam, ze ma to ani nenapadlo.

maykaaa1122
8. nov 2016

Vdaka vakcinacii deti mame doslova exploziu alergii na vsetko mozne....vakcinacia rozhodi imunitny system a zial dat to naspat doporiadku je takmer nemozne..

miluska119
9. nov 2016

@monka338 ja teraz postupujem od piky....prasky, kremy, plienky, obrusky, jedlo...vsetko, co vas napadne. Cize aj obrusky budu na rade skôr, či neskôr určite 🙂 mojmu sa to spustilo po očkovani...na ktore sme mali katastrofalnu reakciu, tak ho teraz sleduju v centre pre očkovanie deti s kritickou reakciou na očkovanie a kontraindikáciami na očkovanie (natolko je očkovanie bezpečné, az na to majú speciálne centrum.......ehm), a po tom to slo jedno s druhym. Myslim si, ze predispozicie na alergika mal po mne jednoznacné, ale tak toto bol spušťač.

newyourk
30. nov 2016
Používateľ newyourk je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od newyourk.

@maja31 Moja kamarátka má podobné problémy nie len s deťmi ale celá rodina manžel kamarátka aj dve deti. SPomínala že po dlhej dobe kozmetika ktorá nikoho nedráždi a nemajú na nu žiadnu alergiu je akási talianska prírodná bio kozmetika, nespomínam si presne ako sa volala, viem že majú eshop a predávajú aj drogériu na pranie pre deti s citlivou pokožkou.

bubu62
24. sep 2018

my pereme v eurone

konikvrany
9. feb 2021

Konecne sa mi podarilo kupit taliansku drogeriu uz aj na Slovensku pre detske pranie, je to znacka BIOPHURA. (zatial len eshop) Vyrobca ma aj certifikat, ze je to Bio pre exematicke deti a dospelych s problematickou kožou. Dala som si tu namahu a skontrolovala to 🙂))) A kupila som si nielen pracie gely pre deti, ale maju aj na cistenie kupelni, sprej proti usadeninam, tak s tym cistim aj vanu kde deti kupem, aj toaletu kam chodia, umyvadla. Zatial som velmi spoko. Uvidime po dlhsom case. Lebo je to nejaka novinka.