Alergia na pracie prášky. Máte skúsenosti?

maja31
28. sep 2009

Ahojte mamičky. Mám malú dcérku9 mesačnú a mám podozrenie že má reakciu na aviváž alebo prací prášok. Má po brušku a chrbátiku malé červené husto rozmiestnené fliačiky. Dnes sa jej rozšírili aj na líčka nemáte niekto skúsenosti s týmto problémom? Malá je inak bez teploty a celkom spokojná. Dakujem

usounek25
28. sep 2009

Ahoj majo, tak náš malej měl něco podobného. Ne z prášku, ale z aviváže (Lenor). Udělali se mu po těle takový červený sušší flíčky. Ikdyž jsem mazala normálním dětským pleťovým mlékem (Hipp), tak to nešlo dolů, až nám naše dr. předepsala Excipial U Lipolotio - je to na suchou kůži, mazali jsem 3x denně a za pár dní to bylo pryč. Teď už mažu jen po koupání a zatím je to dobrý, ale aviváž už radši nepoužívám. Na tváři to měl taky, konkrétně na pravé straně u ouška a na to nezabíral ani ten Excipial, tak jsem to mazala Bepanthenem a zmizelo to. Tak ať se toho brzy zbavíte 🙂 .

selavi
29. sep 2009

Môj prvý syn mal niečo podobné - neboli to síce vyrážky, ale mal podráždenú celú pokožku na chrbátiku a brušku - hlavne. Boli sme s tým u kožnej - v skratke odporučila asi toto - žiadna aviváž, prášok na pranie Lovela, žiadne špeciálne krémy - my sme mastili modrou indulonou a kúpali sme v oilatum ( neviem ako sa to presne píše). U nás to zabralo, teraz má malý 4 roky a nemá žiaden problém s pokožkou - je pravde, že aviváž nepoužívam doteraz, ale s práškom na pranie nemá žiadny problém

wali
29. sep 2009

maja, my sme mali presne taketo vyrazocky po celom tele a nakoniec som prisla na to, ze nam to sposobila Lovela. avivaz som nepouzivala. lenze kym som na to prisla, dopracovali sme sa az ku atopickemu exzemu, takze sme si uzili, kym sme sa ho zbavili. teraz pri drudom dietati som uz mudrejsia, davam si pozor na vsetko / pracie prasky, jedlo, oblecenie a zatial je to ok. tak skus vyradit praci prasok, ktory pouzivas a asi by som tiez kupila nieco na premazavanie koze pre citlive deti - bud ten excipial alebo od biodermy Atoderm krem prip. nieco podobne. asi treba vyskusat, co vam najviac sadne.

katkaking
29. sep 2009

suhlasim so selavi, 9 mesacna je este dost malinka na to, aby sa pouzivala avivaz...ja pouzivam len lovelu, väcsinou v tekutej forme, mame skoro 8,5 mesiaca a zatial nebol ziaden problem. Skus vyhodit avivaz a ked neprejde, tak skus iny prasok na pranie...samozrejme detsky.

mata3
29. sep 2009

Aj ja pouzivam Lovelu. Raz som musela pouzit Persil, lebo sme boli dlho prec z domu a mala bola cela vyrazkova, skusili sme vsetko na jedenie vynechat postupne, lebo sme si mysleli ze je to alergia na jedlo, ale az ked som znova vsetko oprala v Lovele sa to upravilo a postupne jej vyrazky zmizli.

gartneroval
29. sep 2009

Ahoj, moje malá se mi taky ted z ničeho nic šíleně osypala, má 8 měs. Používám pořád Lovelu, stalo se vám, že celou dobu v pohodě a až po delším používání vyrážka?

maja31
autor
29. sep 2009

Ahojte maminky. Velmi pekne vám dakujem za rady. Dnes nám to troška vybledlo a kúpila som jej na pranie Tide sensitive a žiadnu aviváž uvidíme ako bude. 🙂

ajkabezka
25. jún 2011

ahojte maminky, moj starsi syn-6r. uz od pondelka ma vysyp po celom tele, antihistaminika nezaberaju, mam podozrenie ze je to zmena pracieho prasku- pouzivam roky persil gold, teraz som narychlo kupila bonux a uz aj mladyi ma vysypane ruky- prasok kupim hned zajtra novy, len tie antihistaminika ze nezaberaju mi je zvlastne...dakujem

duracikova
30. dec 2012

@ajkabezka Ahoj. Prosím ťa ako ste dopadli? Môj malý má tiež výsyp na celom tele a fenistil mu nezaberá!

ajkabezka
31. dec 2012

@duracikova poreslo samo, ale asi mohli byt silnejsie antihistaminika..nech ste rychlo oki

bacovaa
23. apr 2013

Ahoj, sestřička měla něco podobného, vzali jsme jí na alergii a tam nám daly protialergeny, každopádně jsme změnily prací prášek, najeli jsme na eko prací prášky i aviváže a bylo dobře 🙂 jo jen dodatek pereme teď v neparfémovaném

demo
27. apr 2013

Odporucam 2krat plachat a namiesto avivaze ocot

textilprealergikov
17. mar 2014

každý kožiar vám povie: nepoužívajte aviváž ! Čím menej priamej chémie, tým lepšie. Používajte hypoalergénne pracie prostriedky a viackrát plákajte. Hľadanie "vhodnej" aviváže neprinesie nič, len nové prejavy atopie. Snažte sa dávať na kožu dieťaťa naozaj len to, čo musíte - málo alergénne oblečenie bez dodatočných pracích alergénov.

lenkalenulka
17. mar 2014

Ja peru v domacim pracim gelu( dela se z mydla, na internetu najdes recept) vyjde na par korun a pere fajne, a hlavne nezustava v obleceni jako praci prasky... misto avivaze muzete davat ocet ... a pro mimco nejlepe dve vyplachani nebo spesl babyprogram na pracce..

modrofuzik11
17. mar 2014

u nas tento problem mal kubko. mal atopicky ekzem, preto ho vsetko drazdilo. prestala som prat v persile a zacala som pouzivat lovelu. ta ho vobec nedrazdila. v kombinacii s kremovanim tych "fliackov" bepanhenom, ktory mu pokozku vzdy ukludnil, mal pokozku v pohode.

buducamama
19. mar 2014

Najhlavnejsie je dobre to vyplachat.

sakura77
19. mar 2014

aj moji boli na to citlivi,ale stacil bud lovela-tu som neznasala,mne to smrdi a aj persil sensitiv v pohode,bez avivaze a vytrieskat do susicky idealne..a hlavne ziadne avivaze ..a daj dvojnasobne plachanie ak mas na pracke taku funkciu

nzxt
21. apr 2014

Som silny alergik, astmatik, uz 12 rokov lieceny a vidim tu v prispevkoch co mozno caka vase ratolesti pri sucasnom pristupe.
Vahal som ci ma vobec zmysel tu prispievat, kedze ludia su vacsinou hluchi a slepi k tomu co tu napisem. Presiel som si vsetkymi stadiami v 23 rokoch som nevedel co to je astma a ani alergia ma netrapila a v sucasnosti ma astma izoluje aj od mojej najblizsej rodiny a prisiel som kvoli asmte aj o pracu. Astma sa neda vyliecit, NIKDY! Kto sa "vyliecil", klame alebo nemal ziadnu astmu, maximalne tak slabsiu alergiu. Ucinna je len symptomaticka liecba steroidmi a neda sa s nou viest plnohodnotny zivot (alergolog, ktory vam povie, ze sa da, by si mal dat facku a okamzitu vypoved) a s vysokymi davkami steroidov bude zivot este tazsi. Mozete si zlepsit toleranciu na pele, plesne, roztoce, no to co nemozete je si vypestovat toleranciu na exhalaty hlavne z dieslov, zo spalovania dreva, uhlia, potom parfemy, ropne produkty, tazke kovy, skodlive aditiva, pesticidy v potravinach a pod. Nehovoriac o antibiotikach, kde kazda liecba vas posunie blizsie k alergiam a nasledne az k astme.
Pisem to tu preto, ak nahodou niekomu kto sem zabludi zalezi na svojich detoch, nech pre ne spravi maximum.
Videl som rodicov, ktori kvoli nizkej mozgovej kapacite dokazali vypestovat u svojich deti astmu za dva roky od narodenia. Je mi zle, ked vidim ako deti trpia kvoli rodicom, ktori tomu nepripisuju ziadnu vahu a zvaluju to na vsetko ine len nie na ich nizke IQ na urovni australopitekov. Viem, ze nie je jednoduche dnes zit zdravo a je problem zohnat produkty, ktore nesposobuju zhorsenie alergie. Tak napriklad Persil Sensitive by som zakazal a tomu, kto to pustil do predaja patri elektricke kreslo na solar, nakolko som v zivote nic parfemovanejsie nezazil. Vdaka nemu pribudne na svete kvantum novych alergikov, hlavne kvoli nestastnemu napisu Sensitive. Je ubohe, ze existuje len jeden jediny prostriedok na pranie v SR bez parfemu za rozumnu cenu a to Sonett Neutral. Takisto co sa tyka kremov je na trhu len Leciderm Altermed telovy krem, ktory neobsahuje Paraben, Parfum, Paraffin ani PEG. Nema taky ucinok ako bezne produkty typu Nivea Soft a pod., no je bez smradu a ropnych produktov. Uvedomte si, ze parfem v takom pracom prostriedku vytvara len falosny dojem vone a deti su jeho inhalovaniu vystavene 24 hodin. Ako za trest ho musia inhalovat aj v skolach a skolkach, kde sa z preparfemovanych detergentov pouzitych pri umyvani podlah uvolnuje smrad ako v drogerke. Ak uz mate doma dieta na kortikoidoch a Ventoline, odstranenim parfemov mu realne predlzite zivot.

2danculik
16. jún 2014

nasej sa pred par týzdnami vyhádzali tiež drobne vyražky po nožičkách - kozna povedala ze sú to štipance od múch :( dala nam kortikoidovu mast a nezabralo to....kukala som teda po nete rozne pričiny a tiez som prisla na to ze to bude praskom...konkretne ariel kapsule, kupila som ho lebo som si myslela ze je dobrý....asi sa vratim k praniu v jadrovom mydle NZXT ma pravdu, robia si z nas buducich pacientov :( :(:(

miminta
6. nov 2014

@nzxt dakujem za rady, maly ma vyhadzane uska. Mam silny podozrenie,ze je to z capic,ktore som prala v Lovele, nedala som avivaz. Ked som davala Bupi a aj avivaz Bupi tekuty,nebol problem. Vies odporucit nejake pracie prostriedky? Ak mas skusenosti aj s potravinami pre deti alevo cokolvek, podel sa prosim. Mne sa kazdy smeje,ze som "bio",ale je mi to jedno.

nzxt
6. nov 2014

@miminta este stale pouzivam Sonett Neutral, ziadnu dostupnejsiu alternativu som zatial nenasiel. Vsetky ostatne, aj pracie prasky "pre deti" su marketingovy tah s kopou chemie. Ked nedas extra plakanie a ostane chemia, je problem. Parfem ostane aj po 4 plakaniach. Skus avivaz od Sonettu. Co ti mam povedat na potraviny, kopec hluposti a somarin je v tych akoze "detskych". Clovek aby bol chemik s doktoratom a mozno prezije. Vyvaruj sa polotovarom, rob jedla z cerstvej zeleniny a ovocia, pokial mozno bez pesticidov. Nic jednoduche, viem. Kto tvrdi, ze citanie ecok je hlupost tomu prajem co najmenej dementolkov v rodine. Mozem odporucit ak mas Windows 8 si stiahni Additives cez Windows obchod, v nej sa drz zelenych ecok a neurobis zle. Kazdy mame na vyber viac ci menej chemizovane veci a tato aplikacia ti v tom pomoze. No pri masovych polotovaroch, kde vo vsetkych je ako zaklad E250 toho vela nenakupis. E250 sposobuje rakovinu a je jedno z akého uhla sa na to pozerame a kto tvrdi ze v malom mnozstve nie, je ignorantsky hlupak. Je to len jedno E, ktore v priebehu dna skombinujeme s 10 inymi, co ponuka pestre chemicke procesy v tele.

miminta
7. nov 2014

@nzxt Dakujem Ti velmi pekne za rady, tu aplikaciu hned pozriem a stiahnem. Zdravie mame len jedno a uplne som alergicka na vety: "Telo ma ist do hrobu znicene" a "na nieco umret musim". Keby sme si davali vacsi pozor na jedlo, nestali by sme vo vyssom veku v radoch u lekarov.

forevent
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
suzan280
2. dec 2015

@nzxt Aj ja dakujem za radu. presne hladam nieco vhodne na pranie pre moje dieta s vrodenym ekzemom. Poznam tu znacku a ceny su v pohode. a vvvvvvvvvôna je super. odporucam kazdej mamine 🙂

konikvrany
19. dec 2015

@suzan280 - ak mas vrodeny exem u babatka tak treba prat v "mydlovych orechoch" pochadza to z dakeho stromu a je to 100% prirodny produkt. A par kvapiek levandulovej prirodnej silice a mas aj vonu. Pri vacsom zaspineni pouzit "žlčové mydlo" - dostat vsetko kupit v kazdom dobrom bio-obchode. (Ziadna lovela, ziadne ine detske prasky. Lovela obsahuje opticke rozjasnovace, a je to aj uvedene na etikete)

suzan280
20. dec 2015

@konikvrany Dakujem Ti velmi pekne 🙂 vyskušame.

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
konikvrany
12. máj 2016

@peter952 jo jo. Ale moje deti niesu ocko, a najmensia dcerka mala taky atopicky exem ked sa prikrmovala klasickym UM (abkm) no hroza. Vysadili sme mlieko s exem prestal. Proste od prirody netoleruje bielkovinu z mlieka. Mozno z toho casom vyrastie. Ockovana neni a nebude (aj prave pre tu intoleranciu)

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
konikvrany
13. máj 2016

@peter952 tak ano. Bola som i ked som s tym ako decko nikdy nesuhlasila. A robila som panikuaby ma nepichali 🙂)) no v rodine mame problemy po ockovaniach. Ci uz u starsej generacie, a aj u mladsej.