Alergia na šperky

lenkamatkova
3. jún 2018

ahojte, mama bude mať narodeniny a rada by som jej kúpila šperk, ale má alergie na zlato a striebro, vyhádže sa z toho 🙄 viete mi prosím poradiť z akého materiálu by som jej mohla niečo kúpiť? chirurgická oceľ sa mi nepáči, pôsobí tak "lacno", nepekne 😒 chcela by som pandoru, ale neviem či sa nebude z toho vyhadzovať 😔

luzzia
3. jún 2018

@lenkamatkova pandora je striebro..

lindusss2016
4. jún 2018

@lenkamatkova pandora je striebro alebo zlato a neviem, kolko ma tvoja mama rokov, ale podla mna to nie je sperk pre zrelu zenu

judar
4. jún 2018

Ach jaj...pandora môže byť striebro aj nemusí častokrát niekedy to môže byť mincové striebro alebo je to častokrat vyrabané ako metále pre športovcov teda medeny mosadny popripade iny material tvoriaci 2/3 a nato sú nanášané niekolko násobné vrstvy buď strebra alebo zlata....ja osobne by som pandoru ani na ruku nedala lebo sú to predražené veci vyrábané strojovo odlievaním čo je lacný hromadný spôsob výroby aj keď tvrdia že údajne ručná práca. ..vela ludi ma alergiu udajne na zlato a striebro...ale v skutocnosti majú alergie na tie prímesy.. zlato je najviac na alergie 585 lebo ma nizky podiel zlata preto radsej skusia vysie rydzosti

viera27
4. jún 2018

to je jedno, prinajhorsom staci pretriet bezfarebnym lakom na nechty, aby sa sperk nedotykal pokozky. Praktikujem roky. Aj ked na zlato nastastie alergicka nie som 🙂

saxana000
4. jún 2018

Tiez potieram lakom na nechty
Velakrat som sa vysypala napriklad aj z niklovych cvokov na nohaviciach. Trosku prelakovat a je po probleme.
Myslim ze chir. Ocel neposobi lacno len sperky ktore vacsinou vidim su skor pre mladych piercingy tunely Punk Rock a t d ale pokial navstivis naozaj kvalitne zlatnictvo dokazu ti vyrobit z ocele sperk akykolvek. Poslednou moznostou je platina ale to musis byt velmi dobre financne na tom.
Pandoru nosia aj zrele zeny v mojom okoli poznam dost a maju do 70 pokial je vkusne doplnena je nadhernym sperkom.

simdob
4. jún 2018

pandora je pekná, kamoška je alergická na striebro a chcela takú a ako baby písali, prelakuje priesvitným a nosí ju úplne normálne, nik ani nevie, že je alergická 🙂

sonka1981
23. júl 2018
Používateľ sonka1981 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od sonka1981.

neskušali ste jantarové šperky? https://www.dedoles.sk/sperky-z-jantaru-zeny mate s nimi niekto skusenosti?

anulienkalenka
24. aug 2018
Používateľ anulienkalenka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od anulienkalenka.

alergia na šperky je bežná vec, hlavne teraz v lete. Niektore na seba naplacaju krem, parfem, šperky a divia sa, že maju alergicke reakcie.

mladenca
24. aug 2018

@lenkamatkova pandora je zlato a striebro. Znama tvrdi, vraj na toto pomaha ked sperk nastrieka lakom na vlasy, vraj to pomaha aby nebola alergicka reakcia :D :D