Alergia na vajcia - bielok. Akú dietu držať?

danielahamar
5. mar 2009

Zakladám túto tému preto, lebo sa neviem dopátrať k žiadnemu výsledku. Môj syn bude mať 3roky, zistili mu tento týždeň alergiu na bielok 😒 hodnotu mal 1,33 a neviem či je to veľa alebo málo, alebo čo? Potrebujem vedieť, čo všetko s tým súvisí, akú diétu má držať a či vôbec, čo všetko má zakázané a či máte niektorá skúsenosť, že ste mali s takouto diagnózou nárok na predĺženie rodičovskej dovolenky - platenej. A vyrastie z toho vôbec, alebo je to celoživotné? Ďakujem za všetky typy a rady ako s týmto bojovať

zidanko
2. mar 2015

@emilia25 a aké mali problémy ako si zistila že niečo im je?

emilia25
2. mar 2015

@zidanko boli dost casto chory hlavne priedusky a kedze detska doktorka bola aj mojou detskou lekarkou tak hned vedela ze priedusky budu po mne tak im zobrala krv a tam tie hodnoty boli vysoke tak nas objednala na alergologiu.

veronika01992
25. júl 2018

Ahojte chcem sa spýtať nas maly ma alergiu na vajicko cele aj bielok aj žĺtok... Len doktorka povedala zemoze rozky ak chlebi... A v tom tiez je vajicko ale susene.. Teraz neviem ci susene moze ale nemoze normalne viete mi to vysvetliť ďakujem

katykats
27. júl 2018

Dobry den mam syna ktory ma alergiu na vaj.bielok,kravske mlieko,psa,roztoce a teraz uz aj na nejake travy.a ked cam to navrhla doktorka aby ste poziadali o predlzenu matersku tak to vyuzite.ved za to nic nedate.bub to vyjde alebo nie.ja som zo synom na predlzenej materskej a chodime normalne do skolky hoci pre neho nevaria ale nosim mu jedlo ja.

martina8995
15. jún 2023

@nicky95 prosim pekne dcerka presne to iste 2,5 roka ake probio Vam pomohli? Nam z lekarne ziadne bez efektu teraz mame LR premyslam prejst na infant dophilus. Dcerka ma vaj.bielok 0.81 a reaguje akoby mala vyspku hodnotu aj mlieko 0.60 a reaguje velmi na expozicnom teste ja uz nerozumiem

sasha871
4. sep 2023

@amina nam tiez vysli pozit testy na vajecny bielok a kravské mlieko s tym ze mame vysadiť tieto potraviny a jest len rastlinné mlieka
Ale nechapem ten vajecny bielok to ani kolace kam ódu vajcia a mlieko nemoze? Tzn buchty sisky nic?

martina8995
4. sep 2023

@sasha871 mne rraguje na vsetko ☹ a pritom mame nizke hodnoty pozitivity

sasha871
9. sep 2023

@martina8995 my nemame ani vysyp ani nic nam to proste vyslo ma neustale vysoke hodnoty eozynofilov atd + zahlieneny organizmus + problemy s hornymi dych cestami