Alergia na vajcia - bielok. Akú dietu držať?

danielahamar
5. mar 2009

Zakladám túto tému preto, lebo sa neviem dopátrať k žiadnemu výsledku. Môj syn bude mať 3roky, zistili mu tento týždeň alergiu na bielok 😒 hodnotu mal 1,33 a neviem či je to veľa alebo málo, alebo čo? Potrebujem vedieť, čo všetko s tým súvisí, akú diétu má držať a či vôbec, čo všetko má zakázané a či máte niektorá skúsenosť, že ste mali s takouto diagnózou nárok na predĺženie rodičovskej dovolenky - platenej. A vyrastie z toho vôbec, alebo je to celoživotné? Ďakujem za všetky typy a rady ako s týmto bojovať

momo29
5. mar 2009

Tak náš malý má alergiu na vajcia (celé), sóju a arašidy. Hodnota 1,33 nie ja až tak vysoká (pre porovnanie náš Luky mal pre arašidy hodnotu cez 100!), ak ovšem hovoríme o krvných testoch, nie o kožných. Alergia na vajcia sa takmer vždy dá vyliečiť najneskôr do 5 rokov (myslím vek dieťaťa) dietou. Ale predsa DR ti musela povedať niečo viac. Ak nie, tak na tom trvaj. Niekedy sa nasadzujú aj lieky, antihistaminiká. My berieme Aerius. Diétu už držíme 1 pol roka a napr. sóju už môžeme začať zaraďovať, lebo sa mu hodnoty výrazne upravili. Neboj, nie je to žiadna tragédia. A to sme donedávna držali ešte aj bezlepkovú diétu (Luky mal problém s kakaním, celiakiu nám našťastie nepotvrdili) A zvládol to perfektne....

eliska7
5. mar 2009

ahoj,moj maly mal asi vtom veku tiež aler.na bielok,no vyrastol ztoho,nedavala som proste jesť vaječný bielok,len žltko,ale inak som to neobmedzovala,zaleží celkovo ake mate problemy.čo sa tyka predlženia materskej,dnes to uplne inač posudzuju,ale určite len koli tomu ti nikto nepredlži matersku.mala na laktozu a som dohodnuta ,že ak nastupi do školky,možem si nosiť bezlaktozove mlieko,pripadne ak bude v jedalniku omačka navarim doma a donesem-zaleži na školke.zrejme mate aj ine zdrav.problemy,lebo väčšinou to byva spojene aj s inymi alergiami,chodite na alergo?

eliska7
5. mar 2009

jaj same chyby,malo to byť,že malá má alergiu na laktozu 😵

momo29
5. mar 2009

A zabudla som-ja som s Lukym na predĺženej rodič.dovolenke. Lenže tam zohrala rolu najmä bezlepková diéta, rodičia detí celiatikov majú nárok na predĺženú rodič.dovolenku. Tiež si myslím, že samotná alergia na vaječ.bielok nie je dôvod na predĺženie RD.

danielahamar
autor
5. mar 2009

no tie hodnoty sú rozdelené, musela som nájsť papierik rast 0: do 0,35 IU/ml, rast 1: 03,5-0,7IU/ml, rast 2: 0,7-3,5 IU/ml a tak ďalej až do rast 5 a tam je viac ako 50,0 IU/ml. my mse v tej dvojke. alergologička mu robila aj iné testy, všetko ostatné je negatívne, býva dosť často chorý aj na laryngytídu a sem tam aj priedušky, a na tú predĺženú sa pýtam preto, že doktorka mi to navrhla sama, že sa vypíšu papiere, že však kt. škôlka bude variť bez vajca? a používať potraviny, kde nie je bielok, že je aj v sušenom mlieku, proste v šade. Tak neviem 😖 a tiež povedala, že však len obmedziť, ale však to je všade 😕

lili91
5. mar 2009

moja dcerka ma tiez alergiu na vajecny bielok, ale nevidim to za velky problem...nedavam jej vareny bielok len zltok, neje veci ako prazenica, chlieb vo vajicku a tak, ale napr. potraviny (napr. piskoty a ine, co obsahuje cele vajce) alebo kolac, kde je cele vajce, to papa normalne. tak nam povedala dr a alergia ustupuje. buduci mesiac ideme znova na testy, tak uvidime, ako dopadnu. casom jej zistili tiez alergiu na soju a to je uz tazsie, lebo ta je naozaj vsade a sposobuje jej silne zapchy. boli sme sa tiez zapisat do skolky, tak rozmyslam, ako poriesime stravu...ale dohodnut sa urcite da 😉

ivankaalenka
5. mar 2009

Moja je alergicka na vajcia, ryby, laktozu, nesmieme citrusy a kakao a soju. Chvalabohu nie sme na arasidy, to je zevraj dozivotne a je to najhorsia alergia, ale nedavam jej ich a utrhla by som hlavu kazdemu, kto by sa len priblizil s arasidovou chrumkou...
Urcite nepredlzuju matersku kvoli tej alergii, nie je to celiakia, cize narok nemas.Ale to nie je az taka hrozna alergia, musis si davat pozor a citat co potraviny obsahuju, to staci.

danielahamar
autor
6. mar 2009

lili 91 ako často chodíte na testy? Vidíš každá doktorka povie náč, mne povedala, že nazačiatok úplne obmedziť kde je vaječný bielok a kde je sušené mlieko, a len postupne mu pridávať.

No ďakujem Vám za všetky názory, tak som zvedavá čo bude ďalej, či to prejde alebo nie, potom dám vedeiť. Ale zapísať do škôlky som ho dala./to som ani nevedela, že niečo takéto má/

nicky95
6. mar 2009

Ahoj. My máme alergiu celkove na vajíčka- hodnota 1,8. Máme prísny zákaz vajíčok, ale jednoducho to neustrážiš. Veď by som mu nevedela čo dať jesť. My máme alergiu aj na banány. Tento týždeň som bola s ním na zápise v škôlke, bez problémov ho zoberú. Ak bude dačo s vajíčkami- dostane dačo iné.

danielahamar
autor
6. mar 2009

nicky95 a tá škôlka má na výber, že čo mu môžu dať? na toto sa musím opýtať, lebo ak mi nevyhovejú, tak nemá cenu chodiť do škôlky, dávam ho 6km od domu, tak nebude mať ktochodiť pre neho na obed. 😢 Však to, že to človek neustráži, ja osobne si myslím, že ešte to pôjde u môjho hore tá hodnota, lebo pred rokom nemal ešte nič a teraz sme skôr chceli vedieť imunitu /tú má super/ a zistili mu toto - máva ekzém.

nicky95
6. mar 2009

Aj my máme strašne oslabenú imunitu. Toto sú vlaňajšie testy, teraz máme ísť v apríli. Som zvedavá. My sme brali Broncho vaxon na imunitu. Máme aj atopický ekzém. Užívame probiotiká, ktoré nám pomohli na 99%. Škôlku mám o ulicu ďalej od mojej práce, takže v tomto mám strašne veľké šťastie a ešte aj v mieste bydliska. Ja som sa pýtala na stravu. Odpoveď:1 , prinesiem malému z domu, ak nechcem aby papal to čo ostatný 2, napr. dajú mu dajaký chlebík . Jedná sa tu hlavne o ten obed, ale ved keď bude polievočka vajíčková, tak mu ju vynechajú.Na nástenke máš k nahliadnutiu celotýždenné menu, vieš si to kontrolovať. Môj starší syn mal alergiu na mlieko, ale kým sme šli do škôlky vyrástol to. Učiteľka povedala, že teraz je strašne veľa alergických detí a chodia do škôlky-ZÁVISÍ to fakt na učiteľkách. Vy neužívate žiadne lieky?

amina
6. mar 2009

dani, opravdu alergie na bílek není katastrofa, dá se to zvládnout. A navíc z toho dítko určo vyroste, prostě tomu věř. Se školkou si hlavu nelam, v případě zapsání vám určo vyhoví. Jsou horší diagnózy.
My kromě alergie na bílek řešíme ještě alergii na kravské mléko a taky věřím, že to vymizí. Za rok budou testy, tak doufám v dobrý výsledek.

danielahamar
autor
6. mar 2009

máme pre istotu imunor a aerius /lebo máva dosť často aj laryngytídu/, no takže s tou škôlkou uvidíme, ešte nemám papier, teda rzhodnutie,že ho zobrali /teraz bude mať tri v apr./, takže potom to budem riešiť.Broncho vaxon bral od jedného roka do dvoch, od vtedy vlastne berie imunor s prestávkami, lebo celé leto, teda od mája do októbra mu nič nie je a príde zima a vlečieme sa každé dva týždne k doktorke s kašlom ☹ .

a aké probiotiká máte? alebo sú aj nejak rozdelené podľa účinku?

jahodka11
6. mar 2009

danielka, nas maly je alergik, zatial je ale malicky, zistili mu z krvi zle hodnoty...nevieme na co, ale nesmiem davat ziadne alergeny...a zltok moze len od 1-ho roku....je to niekedy tazke, ze co mu mam navarit a dat jest, zatial nemoze ani kravske mlieko a nic s tym spojene.....ale neboj, da sa to, je to otazka zvyku....a prisposobenia jedalnicka....zvladnete to 🙂

nicky95
6. mar 2009

daniela-My sme neboli ešte chorý/zaklopem/, mali sme tri krát rotavírusa v trojmesačných cyklusoch. Aerius predpísala doktorka aj nám, ona povedala, že je to na vyčistenie kožičky. To sme dostali pri prvej návšteve, keď sa ešte nič nevedelo. Po výsledkoch nám ho vysadila, ale ja som ho malému ani nepodávala. Po prvom užití bol strašne nepokojný a keď som si prečítala vedľajšie účinky....My sme mali teraz v januári dva roky. U nás bol vyhlásený dátum zápisu a vtedy šli všetky deti. My berieme probiotiká-Broncho vaxon. Začali sme s Nutrolinom, no ten bol otras- to pri tých rotavírusoch. Potom nám alergologička odporučila infants a odvtedy ho užívame. Zamiešam ráno do mlieka -malý ho bez problémov vypije. Nutrolin zafarbí a má strašnú chuť aj vôňu. Ale to závisí od teba ,čo mu vyberieš. Vám alergologička neodporučila užívanie probiotík?

danielahamar
autor
6. mar 2009

nie žiadne probiotiká nám neodporučila, ale pôjdem tam zaniesť papiere,tak sa jej spýtam na to. Ale pokiaľ sa nedajú zamiešať do čaju,tak aby to tam nebolo vidieť ani cítiť, tak nemám šancu ich dať malému 😒 , ešte že ten aerius je sladký 😉

nicky95
7. mar 2009

Infants dophilus zamiešaš bez problémov.

erikasadek
7. mar 2009

😉

daniela ahoj.. tak moj syn je od mala alergicky na BKM, ked mal rok urobil mi , velmi, rychlu reakciu , na dve lyzicky prazenice v momente , ked som mu dal adruhu lyzicku do pusy , zacal puchnut.. testy nam vysli , zltok mierne zvyseny, a bielko , sme na 3,75; pred mesiacom zacal byt alergicky na jablko , banan, a papriku..

ked sa prvy krat vyhadzal dala som mu aerius na ukludnenie.. odpuchol, po pol hodine...

teraz ked sa mi vyhadzal pocas 2 tyzdnov, tak ani aerius a, ani kortikoidy nezaberali, bol ako spaleny po celom tele, ak najdem fotky hodim ti ich..

takze, pre nas ziadne mliecne vyrobky a ani vajicko..
podotykam ,ak spapa, hocico kde je vajicko , napriklad , kolac nevyhadze sa.; ale!!
a ko mi vysvetlila moj alekarka a potom este jedna, oj ked nereaguje vonkajsie, teda kozne to nevidno..
kedze su to male mnozstva, reaguje v krvy...!!!

takze ak teraz uplne vylucim je sanca ze za par rokov , hodnoty klesnu a bude normalne jest..
ak budem pokracovat a mu davat veci kde , obsiahnute vajicko; tak v krvy reaguje a hodnoty stupaju...
potom moze byt neskoro...

takze teraz kupujem, kolaciky , kde ni ej mlieko a vajicka... da sa , hlavne v bio predjniach.. 😉

este jedna vec; ako som si vsimla a teraz aj muju lekarku zarazaz fakt , zez v takom skorom veku , mu uz ani kortikoidy nezabrali, to ju trapi a aj mna.. tak som vsetko , vysadila aaj aerius ktory uz nezaberal, aj kortikoidy a isla som na , konzultaciu, k lekarke a homeopatke, aby mi dala nieco na ukludnenie, alergie, kedze bola silna, a potom n aliecbu..

homeopatik asu vyborne, na hlbkovu , liecbu alergii....

a zabralo, na moje velke prekvapenie a teraz ma 3 mesacnu hlbkovu liecbu. som nadsena, a aj moj syn.. 😉
odmietam mu v takomto veku davat taketo silne lieky , ked uz teraz nezaberaju, co bude o rok dva.. 😒 😉

danielahamar
autor
7. mar 2009

erikasadek - a homeopatiká beriete aké? môj má ten aerius kvôly kašlu a už tie bielka sa nejak pri tom vezú. NO na tie fotky som zvedavá, ako to vyzerá. A čítam, že kupuješ aj koláčiky bez vajcia, daj mi prosím ťa nejaké typy, kt. by som mohla kúpiť aj v obyčajných potravinách, lebo bio máme až 20km od nás a ak máš typy aj na nejaké keksy. A chodíte aj inej doktorke ako je alergologička a homeopatka? Lebo môj nemá iné príznaky len ekzém, tak ani neviem zistiť či to má lepšie alebo horšie 😖 , alebo to mám chápať tak, že keď nemá ekzém, tak má nižšiu hladinu? Nikdy som sa s tým nestretla, tak neviem. Musím sa opýtať doktorky, tá mi jedine povedala, že vylúčiť potraviny s vajciami a sušeným mliekom 😢

erikasadek
7. mar 2009

takze , uz ma to nebavi uz mi neposlalo dve prispevky takze , kratko.. ☹

mam dve lakarky, moja, pediatricka - alergologicka
a druha je lekarka- homeopatka....

ano ma pravdu tvoja lekarka, uplne vylucenie, vajicok.. takze budes musiet dobre citat etikety... 😉

erikasadek
7. mar 2009

http://picasaweb.google.fr/erikasadek/PICTURES#...

tak toto je taka slabsia reakcia, na jablko....boli aj horsie, na vajicko... ☹

homeopatika... na ukludnenie, alergie, teda reakcie, pri , potravinovej alergii...

HISTAMINUM 9CH
BELLADONA 5CH
APIS MELEFICA 5CH

A POTOM ak prejdu, priznaky u nas to trvalo skoro 4 dni...

zacina hlbkova liecba.. zatial na 3 mesiace..
HISTAMINUM 15 CH
POUMON HISTAMINE 15CH 3 GRANULE 3 KRAT DENNE

v ponedlok das SULFUR 9CH 5 granul

v stredu V.A.B. 9CH 5 granul

v piatok CALACAREA CARBONIKA OSTREARUM 9CH 5 granul ,

danielahamar
autor
7. mar 2009

erikasadek

no tak toto vidím prvý krát, takú reakciu 😕 chúďatko malé. No som zvedavá čo mi doktorka ešte poradí, idem bud. týždeň za ňou. A popozerám sa aj po nejakej homeopatke 😒 .

a nemáš nejaké typy na tie keksy bez vajíčkové?

erikasadek
7. mar 2009

no ja som nasla, malo lae su, teda aj tu vo francuzsku treba hladat ver mi..

nasla som hlavne v bio predajni, specialne, nemecke, bez vajec a bez mlieka , chutovo vynikajuce.. naozaj...
potom su detske keksy jedine co nemaju ani mlieko aani vajicka... a potom uz len chlieb, baggetta, a podobne..

no moj este k tomuje strasny gurman.. takze to je , utrpenie pre neho..

tato reakcia co si videla, to bolo, dvoch zahryznutiach do jablka..$

ale boli aj horsie ver mi.. a stal e, sa tie flaky menia, po tele rastu menia sa,..

jasne pytaj sa.. tvojej lekarky...

danielahamar
autor
18. mar 2009

Ahojte, môže sa táto alergia prejavovať aj hnačkami? MOc toho nenaje a aj to vykaká, nič ho nebolí, teda dúfam. ☹ Ekzém nemá žiadny, tak neviem či mu niečo uškodilo 😒

danielahamar
autor
7. apr 2009

Babý potrebujem poradiť ohladne alergie všeobecne, kde ste kto ☹

Môže sa prejavovať aj hnačkami? ani kŕče, ani bolesti bruška nič, už fakt neviem čo s náňím a jeho kakaním 😢

ďakujem za každú radu

womenne
7. apr 2009

daniela ano može ale najviac bolestou bruška.My ked sme ho vysadili bol hned klid 🙂

danielahamar
autor
7. apr 2009

vysadila si bielok? a to sa dá? aj sušené mlieko? ja sa tiež snažím mu nedávať, ani ani, ale toto je len ráno, dneska sa mi 4krát dokakal, čo nestihol a poobede je klud, lebo ani bohvie čo nezje, núriť ho nechcem, ale asi budem musieť zájsť kúpiť probiotiká 😒

susik77
7. apr 2009

baby, moze byt priznakom potrav. alergie ekzem okolo ust a zapcha? nic ine u malej nepozorujem...

danielahamar
autor
7. apr 2009

môj má len ekzém, teda okrem týchto hnačiek nešťastných, a na základe neho, sme dali robiť aj na viajcia a vyšiel pozitívne 😒 má 3roky

danielahamar
autor
23. apr 2009

No takže, so všetkými diagnózami čo som písala, sme dostali ešte rok platenej rodičovskej dovolenky - zo zdr. dôvodov 🙂