Aspartam. Pozor, je to jed

nadka01
20. feb 2009

Ahojte kocky.nedalo mi to nenapisat sem.Podebne ako vacsina z Vas mam doma babatko a chcem pre neho len to najlepsie.pohybujem sa v lekarskych kruhoch a na sla som celkom dobry clanok na internete k hore uvedenej teme.Chcem len upozornit a chcem,aby sa to dozvedelo co najviac ludi a davali si pozor na to co piju,jedia a hlavne kupuju.O Eckach a spo, sa toho vased dost popisalo,ale o aspartane ludia skoro vobec alebo vobecnic nevedia.

nadka01
autor
15. jan 2012

Moja dcerka ma diabetes a objavili sme super prirodne sladidlo.Vola sa Cukravit od Dr.Egherta. Je nakaloricke a sladim jej s tym vsetko. aj ked varim polievku, kolace, caj..Moyem odporucit. A ked bola mala snazila som sa robit jedlo nad parou. Tiez mi strasne vadia tie umele prisady vo vsetkom .Jogurty, detske vyzivy, kase...je to vsade. Fajne jogurty maju v lidly

lu777
15. jan 2012

super diskuse, já si taky připadám jak detektiv 😝 😝 najít něco bez éček nebo aspartamu je samo o sobě těžký problém.. do toho má naše malá bezlaktozovou dietu a tak i u dr. na to musím upozorňovat pořád a všecko číst....

jinak já sladím sirupem z agáve nebo rýžovým cukrem..... a o bílém cukru jsem si myslela to nejhorší ale od té doby co jsem si doplnila info o umělých sladidlech, tak když už třeba dělám koláč, tak s normálním cukrem....
aspoň vím co tam je 😝

a fakt mě udivuje kolika lidem je ale ÚPLNĚ JEDNO co do sebe hrnou!!! koupí si cokoli jen když to je levný a chutná to 😝 taky pak podle toho vypadá ta nabídka v krámě většinou 😝 😝 a pak má každý druhý cukrovku, rakovinu, astma, ekzém atd.... už i mladý lidi a děti a čím dál tím víc....... a hroooozně se tomu divíme 😝

alienka73
22. okt 2012

Tak odteraz uz citam zlozenie na vsetkom, dnes som kupila detom nutrolin B aby mali Bcko a co nevidim?? V obsahu je aspartam!! Tak ho idem aj vratit, to je sila! To uz ani vitamin s probiotikom nemozte len tak decku dat, vsetko a vsade treba citat!!!! 😠

lussy23
23. okt 2012

dnes už nie je nič zdravé

llluckaaa
23. okt 2012

@alienka73 Mě to vůbec nepřekvapuje. Umělý sladidla se dávají i do všech šumivých vitamínů (pokud existuje nějaká výjimka, tak jsem na ní ještě nenarazila).
Z čeho já jsem teda trošku vedle, je, že plno rodičům je úplně jedno, jestli umělá sladidla jejich děti jí nebo ne. A ještě jsou schopní se s tebou dohádat, že vůbec nevadí a kdyby byla škodlivá, tak se přece nemůžou prodávat 😝

alienka73
23. okt 2012

@llluckaaa no aj ja sa stretavam s takymi reakciami, lebo ludia si o tom ani neprecitaju tak im to nepride az take nebezpecne 😖 .

moonixi
22. feb 2013

ahojte, ja si sladim napoje steviou ;), dostat v DM.

nanulik
22. feb 2013

@moonixi môžem sa spýtať na tu stéviu? v akom je to balní a kolko stojí? dakujem

moonixi
22. feb 2013

@nanulik je to v tabletkach, ale dostat to aj normalne ako cukor... 200tabliet stoji tusim cez 3 eura.. Inak sa da aj vypestovat, je to totiz rastlina ;)

mamazem
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamazem
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
iwet9
24. jan 2015

@froschka aj nam predpisala dr spiromon :( ze vraj mame uzivat pol roka dakujem pekne ,ze ?? 😠

iwet9
24. jan 2015

@froschka aj nam predpisala dr spiromon :( ze vraj mame uzivat pol roka dakujem pekne ,ze ?? 😠

@froschka a co vam bolo ked vam aler.predpisala spiromon nam ho predpisala nedawno tiez sme boli casto chory s tym ,ze sa nam tazko dychalo a boli sme v nemocke na inhalaciach :(

mamazem
24. jan 2015

Pozor na žuvačky, takmer všetky obsahujú aspartam. Cez ďasná sa tieto látky rýchlo vstrebávajú. Najmä pozor u detí, keď už žuvačku, tak radšej s prírodnými sladidlami, napríklad mastichovú žuvačku. U nás je najobľúbenejšia citrónová a potom s ružou. Volajú sa Elma, obsahujú navyše chioskú mastichu, liečivú živicu. Ak pre dospelých ak radi žujete, žujte zdravo, vyskúšajte žuť surové kryštály Chioskej mastichy. Bude Vám krásne voňať z úst 😀

zuzulik1234
31. jan 2015

kupte si Steviu. Je to prirodne sladidlo z rastliny, ktora sa pestuje kdesi v Juznej Amerike - je trochu drahsie, ale stipka tohto sladidla nahradi pok kila cukru....

jacobflap
8. máj 2017

@nadka01 Ahoj, neviem odkiaľ čerpáš informácie, ale na stránke EPA je bezpečná denná dávka metanolu 2mg/kg (hmotnosť jedinca) za deň. Posledná revízia je z roku 2013.
Referencia: https://cfpub.epa.gov/ncea/iris/iris_documents/... Inak vieš o tom, že aj v každom ovocí čo zjeme sa nachádza metanol a etanol ako prirodzená látka?
Čo sa týka aspartamu, tak mi to príde, že zbytočne strašíš - ani ja nemám rád rôzne umelé sladidlá, ale tvrdiť, že niečo čo sa predáva na slovenskom trhu je jed mi príde troška silné tvrdenie. Ak chceš prečítaj si tento článok: http://blaze.sk/aspartam-dobry-alebo-zly/ Je podložený 41 štúdiami a je objektívny - berie do úvahy obe strany diskusie.