Autosedačky, sedátka, lehátka. Môže dieťaťu uškodiť dlhé sedenie v nich?

l.lara
15. máj 2008

ahojte, chcela by som kupit 4 mesacnej dcerenke lehatko (sedatko), aby mohla byt so mnou kdekolvek v byte, ked nieco robim, lebo sa stale nudi, ale kedze babatko nesmie sediet dlho v autosedacke a tieto veci mi pripadaju na podobnom principe, zaujimalo by ma, ci mu to nemoze uskodit. nemate s tym skusenosti, resp. kde by som to mohla zistit. dakujem.

l.lara
autor
15. máj 2008

este som zabudla napisat, obchody ktore maju tie produkty v ponuke, takuto informaciu neuvadzaju.

emaso
15. máj 2008

ahoj,moja mala travila dost casu v kresielku od FP , dokonca si tam aj zdriemla,autosedacka neprichadzala do uvahy,lebo koli silnemu refluxu dost vrackala a v autos.mala stlacene brusko,to nehovorim este ked sme balili na siroko 😒 ,toto lehatko je vhodne uz od narodenia az do 18 kil,takze je dost vyuzite u nas 🙂 dalo sa v nom pekne lezkat,nie ako v autos..No vsetkeho s mierou sa hovori,tak to asi plati aj tu,nebude tam predsa cely den,ale rozhodne by som dala prednost dobremu lehatku,nie je to to iste ako autosedacka,fakt.

pietra
15. máj 2008

my mame lehatko od zekiwy a vyuzivame ho este aj teraz. V lehatku dietatko viac lezi ako v autosedacke a kym v nom netravi denne niekolko hodin, neskodi

tigri
16. máj 2008

dieta by malo mat vzdy priestor k pohybu, takze dlhe pouzivanie ci uz lehatka, autosedacky alebo neskor ohradky nie je velmi vhodne

mam doma lehatko, kym sa dcerka nehybala, pouzivala som ho, ked som sa chcela najest alebo osprchovat, supla som tam malu a dala jej hracky, mala bola spokojna, ze je stale pri mne...teraz uz dcerka chodi, tak niekedy lehatko vyuziva na presuny po byte (rada tlaci veci pred sebou), planujem ho stale nechat vytiahnute, lebo neskor jej moze sluzit ako kresielko na pozeranie rozpravok (ma nosnost do 15kg)

teraz vyuzivam aj ohradku, ale tiez len vynimocne, ked sa idem osprchovat (z lehatka uz vie potvorka vyliezt aj ked je pripnuta) alebo ked potrebujem rychlo nieco urobit a viem, ze ju nebudem moct ustrazit...kedysi som mala velke vyhrady proti ohradke, ale ked dcerka zacinala chodit, pochopila som, ze bez nej to nezvladneme (postielku chape ako miesto na spanie, takze v nej mimo spacich hodin nechce vobec nic a dava to jasne a hlavne hlasno najavo)

ak budes lehatko pouzivat rozumne parkrat za den do 30 min, tak to urcite neuskodi...rovnako je to s ohradkou

😉

tamia
16. máj 2008

lehátko je polohovatelne a podla mňa nemôže škodiť lebo si ho nastavíš ako chceš. Ja som ho tiež používala a malej sa veľmi páčilo.

l.lara
autor
16. máj 2008

dakujem za rady. ja som sa bala hlavne kvoli tomu, lebo detsky primar nam vyslovene zakazal nechavat dieta v autosedacke, ked necestuje..noo, nasla som lehatko do 18 kg, tak snad ho este vyuzijeme. pekny dnik 🙂

shela
16. máj 2008

Mamicky prosim vas o radu..Idem kupovat autosedacku kedze moja 9 mesacna dcerka akosi to vajicko velmi rychlo prerastla(11,1 kilo)...chcem sa vas opytat aka znacka je podla vas najlepsia.. Rozmyslam nad Römer, Maxi Cosi alebo be safe Izi Kid kedze dost vela cestujeme( kazde 2-3 mesiace cesta zo Svedska na Slovensko)tak radsej zainvestujem a nemusim sa bat...v testoch je najvyssie ta Izi Kid no ale uz som na nu pocula aj nespokojnost...

tigri
16. máj 2008

ja mam Romer King plus a som spokojna 🙂

http://www.babymarket.sk/index.php?page=view&co...

zuzana1710
16. máj 2008

ahojte..chcem sa vas spytat ci je vhodne nosit babatko hned od narodenia v klokanke.kedze budem mesiac bez kocika a ci sa moze nosit babo v klokanke aj v chladnejsich mesiacoch oktober november....

pietra
16. máj 2008

zuzi, ja by som novorodenca do klokanky este nedavala, to skor babyvak. Ja som v zime klokanku nepouzivala, ale kamoska ju pouzivala pre maleho celu zimu, lebo sa jej tak lahsie cestovalo busom. Ked dietatko poriadne zababusis, nemal by byt problem ani v zime

zuzana1710
16. máj 2008

no bo ja som v zahranici a tu budem aj rodit a po mesiaci chcem ist na sk a kocik mam na slovensku ...a je zbytocne kupovat na mesiac kocik tu a aj tak by sa nam nezmestil do auta...tak neviem co mam urobit..chcela som tu klokanku..ale ked to neni dobre,tak budem musiet nieco vymysliet.ale ja vpodstate nebudem nikam s nim chodit len do nemocnice a nemocnicu mam asi 10 minut peso od domu,tak hadam vydrzi,nie?

pietra
16. máj 2008

zuzi, ak klokanku nemas este kupenu, skus pozriet babyvak ( www.babyvak.cz ) to je podla mna pre novorodenca prirodzenejsie
ak uz trvas na klokanke, poobzeraj sa po nejakej kvalitnej, ktora ma aj vystuz pre takto male deticky, aby nozicky mali daleko od seba a takej, ktora ti aj dlhsie vydrzi. My mame redcastle, aj ta moja kamoska a neviem si ju vynachvalit, ale davali sme tam malu az v takmer dvoch mesiacoch

zuzana1710
17. máj 2008

pietra,no ved som chcela uz taku lepsiu klokanku.,.nech ma aj operadielko vystuzene..nech sa moze dobre opriet.uz obetujem par koriuniek naviac..ved bude len raz za zivot malilinke babatenko.. 🙂 a nech sa pohodlne nosi uz od narodenia... 😲 ale dakujem za rady...

vaness
17. máj 2008

shela, my smeteaz kupovali maxi cosi XP , u nás stojí oklo 7 a pozri na stránku www.babytime.cz , tam stojí 5300 aj s poštovným. Máme ju doma je super