Bez rozprávky v telke nechce jesť. Môže to škodiť očiam?

inhotep
8. mar 2009

ahojte mám 22 mesačnu dcérku/moje prvé dieta/Desinku,ktorá nechce jest,len vtedy ked jej zapnem tv-rozprávku,to je cca3x40-45min.je to vela?Može škodit očičkám?Dakujem,Ildiko

alon111
8. mar 2009

ockam to skodi dost ale jest by nemala pred tv pretoze si vobec neuvedomuje ze papka .moje tiez pozeraju vela tv ale jest jedia v kuchyni.deticky by sa mali sustredit na jedenie pretoze potom ani nevedia ze vobec jedli 😉

other_side
8. mar 2009

inhotep, aj my sme boli zvyknuty papat pred tv, ale potom som to razne zatrhla lebo sa mi to zdalo uz moc, stale len pred tv..

lilyk
8. mar 2009

tak my pred tv nepapame, ale moj si tiez neuvedomoval az doteraz ze papa a nevidim v tom ziaden problem. Keby sme nezabavali nepapal by vobec, lebo ho ta "aktivita" nudila a nevidel v tom hranie. Radsej nech papa stastny s hrackami ako nasilu alebo vobec...tot moj nazor 😉

tanja61
8. mar 2009

mi niekedy papame a zas niekedy nie pre telkou ale maly sa nevyzaduje..ale ja osobne si myslim ze 45min pozerania telky neskodi a co sa tyka ociciek tak ked je v primeranej vzdialenosti tak je to ok....ale ked je to pri kazdom jedle tak by som to zatrhla a napr.pustila by som rozpravku len na obed alebo na ranajky... 😉 no a ze si dieta neuvedomuje ze papa tak na tom nevidim nic zle ...zaklad ze ma plne brusko 🙂

nicky95
8. mar 2009

my sme predtým papali iba v kuchyni za stolom, ale prišla doba , keď som bola rada, že malý aspoň dačo zje. Ráno si vyberie lyžičku, jogurt a šup do svojej izby. Na obed ak je veľmi unavený, zasa len papáme v izbe, tam mu ide rozprávka, medzitým sa aj zahrá. Som rada ,že sa naje. Napr. dnes na obed jedol v kuchyni, ale boli sme tam všetci -predvádzal sa .Keď bude papať sám, bude to normálne, že bude sedieť pri stole. Tu je najdôležitejšie, aby sa najedol.

susik77
8. mar 2009

aj moja papa pred telkou. ona jedava dost, ale ked nema telku, tak je nejaka roztrzita, zje par lyziciek a staci...tak ju radsej nechavam zatial.

aspinka
8. mar 2009

tiez si myslim ze hlavne ze papka a potom to urobis tak ze ked spapa budu rozpravky. Je to normalne s detmi do tych 2 rokov sa s nimi nevies normalne dohodnut tak skusame finty a taktiky neskor uz budes vediet ako s nimi deti viacej rozumeju a vedia sa rozhodovat ked im das na vyber vzdy si vyberu to co je pre ne vyhodne 😅

fifinna
9. mar 2009

my kym sme neobjavili telku, maly sa nikdy nevedel poriadne napapat. Vzdy som sa pri tom narobila a narozculovala. V stolicke maly vydrzal sediet asi 3 minuty aj to som mu musela dat do ruk korenicky, ked ho to omrzelo, zacal sa v stolicke stavat a musela som ho vybrat a nahanat po celom byte , aby som ho dokrmila. No a od kedy ho zaujima telka, tak sa kludne napapa. Môzme deti ucit stravovat sa za stolom, ale aj tak to v dospelosti budu riesit po svojom.

inhotep, na to ci skodi telka, je tu uz tema tusim babätko a televize, skus pozriet.

fifinna
9. mar 2009

akurat som nasla jeden clanok a detsky lekar tam pise, ze dvojrocne dieta môze pozerat telku 1 hod. do obeda a 1 hod. po obede, ale nema byt pri telke moc blizko.

ivankaalenka
9. mar 2009

My pustame cez pocitac, tak verim, ze to nie je az take hrozne, ale som rada, ze je, tak to obcas neriasim. Snazim sa to striedat a niekedy jej to nepustim a citam jej, hram divadielko, spievam. Ale ak to inak nejde, tak pustim rozpravky, u nas prave frci Dora a Shrek. Hlavne ze je. A ked je daleko od toho, tak to zvladne

kosicanka1
11. mar 2009

ja by som to tak tragicky nevidela, chapem mamky co su proti, tiez som bola jednou z nich, ked som este bola tehu, vravela som, ze jest sa bude pekne za stolom, slusne, bez TV a pod. Bohuzial som nevedela, ze moja Simi bude ako vietor, neobsedi ani sekundu. Teraz jej na notebooku zapnem rozpravku, napapa sa za par minut a je pokoj. Inac mi nezje nic, vrti sa, vyskakuje zo stolicky. Ak nedam notebook, tak musi mat kopec hraciek, citam knizky a podobne. A to je o nicom, poriadne sa nenaje, iba na prezitie, a trva to vecnost. S notebookom je to raz/dva sup. Takze to bohuzial neriesim, hlavne, ze sa napapa. Ved sme mali obdobie, ked nic nejedla, to bolo hrozne, cele dni iba na MM. Odkedy davam notebook tak papa ukazkovo. Tot vsjo. 🙂

bashka
11. mar 2009

podobne, len k tej TV este aj hracky a knizky, inac je pusa zamknuta a nedostanem do nej nic. A jej to vooobec nevadi. Aj tak papa strasne malo takze ked chcem aby papala...

andy.a
11. mar 2009

u nás len reklamy frčia,ani nie rozprávky ,ale reklamy.. 😝 😅
niekedy sú také "hluché" obdobia,keď na žiadnom programe nie je reklama a to ma ide vtedy rozhodiť 🙄 😒

tiež som mala plány,kým som nemala deti,že budeme pekne jesť všetci za stolom a tak..ale človek mieni..a keď máte dieťa/resp.obe deti,ako ja/ nepapkáčov,tak ste radi,že vám čo-to zjedia aspoň pri tej telke 😉 😝 😕