Bezlaktózové mlieka. Ktoré sú najlepšie?

perla200
17. sep 2009

s ktorými týmito mliekami ste spokojné?

lanczi
22. nov 2010

@perla200 dik za odpoved,dnes sme boli kupit v dm ryzove mlieko s kalciom,a na cas vsetko mliecne vysadim,sme aj objednani na gastro tak dufam ze to uz bude len lepsie.

perla200
autor
22. nov 2010

@lanczi no super ryžové je skvelé mlieko a velmi chutné a skús aj sojové to môžes pokombinovat....ja napr. z ovseného robím či už palacinky alebo zemiakové placky a sú super!

lanczi
22. nov 2010

@perla200 ochutnala som to aj aj a je ok,ale ako to vysvetlit dietatu a este takemu priebercivemu ake je moje,nechce ho vobec pit ze ona to nechce ze je to zle...kupila som aj ovsenne dufam ze si casom zvykne. ona je od malicka katastrofalny jedak,jedno z mala co lubila bolo mlieko to si pytala stale,trosku som aj bezradna co bude teraz,ale hadam si zvykne,no bude musiet.

perla200
autor
22. nov 2010

@lanczi existujú aj iné ako ryžové, napr. pohankové, kokosové, ryžové ovsené alebo sojové. minule som čítala že najlepsie je ťavie mlieko ale to este nie je možné dostat na slovensku:(

lanczi
22. nov 2010

@perla200 kolko trvalo tvojej kym si na ryzova zvykla?

perla200
autor
22. nov 2010

@lanczi nezvykala si rovno to v pohode to pila tieto mlieka dokonca velmi jej chutili

lanczi
22. nov 2010

@perla200 ješkove oči! tak to ti tada zavidim,v dobrom samozrejme,dnes nevypila ani kvapku,mi povedala ze mlieko uz nikdy pit nebude:(( myslim ze sme nadobro s mliekamy skoncili,strasne ma to stve..

perla200
autor
22. nov 2010

@lanczi tak jej skús kúpit ten Junior nutri drink od nestlé je plné cereálii a majú vanilkovú a čokoládovú chut to možno zaberie alebo kakao alebo granko....len tak jemne nech to ma sladké, alebo skús behnút do bio obchodu tam určite nejaké bio granko majú

lanczi
23. nov 2010

a ten nutridrink neobsahuje laktozu? pozriem sa aj na to bio granko,diky

perla200
autor
17. dec 2010

@lanczi nutridrink neobsahuje laktozu....

perla200
autor
19. dec 2010

babenky ako sa mate? oza a existuej L minus smotana? lebo chcem malej spravit nejaký salat akože majonézový na stedrý den

abbey1
19. dec 2010

@perla200 Som tu nová,ale ak by ste zistili,že sa niekde dá zohnať kyslá smotana bez laktózy,dám polovicu kráľovstva za info.Tá jediná mi ešte chýba ku šťastiu.Dá sa niečim nahradiť v receptoch?Vďaka za info.

perla200
autor
20. dec 2010

@abbey1 určite existuje ale neni to klasická kyslá smotana ale tusím sojolka sa to vola a je to podobné ako majoneza alebo také niečo.... a existueje aj smotana - podobná ako ked mas smotanu na slahanie...

habibi78
3. feb 2011

@abbey1 @perla200 ja len viem o smotane na varenie bezlaktozovej, ale polovica kralovstva stoji za to, aby som pohladala aj kyslu smotanu 😀 😀
inak, Junior nutri drink neobsahuje laktozu? T faaaaaakt????

perla200
autor
4. feb 2011

@habibi78 no je sojová smotana je to niečo na spôsob kyslej smotany a majú ju v bio obchode...

zanetadorian
3. júl 2011

Ahoj
Chcela by som sa spýtat, čo je pravdy na tom, že sa može požiadat o penažný príspevok, pri laktozovej intolerancii, pre 3 ročne dieta
Prosím , kto o tom niečo vie, nech á vediet
dakujem

veronicka1901
10. dec 2013

Ahojte, otvaram starsiu temu, chcela by som sa opytat, ci mate skusenosti s bezlaktozovym mlieckom Hipp. Aktualne mame AL 110, ale nejako nam prestalo sediet. Dakujem.

perla200
autor
10. dec 2013

@veronicka1901 a to vyrábaju? mas link? dakujem

veronicka1901
10. dec 2013

Za pana neviem najst ten link, vraj ho dovazaju z Rakuska. Ked najdem, poslem.

veronicka1901
15. jan 2014

@perla200 Ahoj, oneskorene, ale posielam link, mliecko sa u nas zohnat bohuzial neda, kupila som par baleni od jednej pani tu na MK, dcerke hrozne sedi, uz sa ale mina a neviem, kde zozeniem 😒 :
http://www.amazon.de/HiPP-Kindermilch-Combiotik...

viva13
24. jan 2014

ahoj, prosím poradte kupila som si bezlaktozove mlieko rajo, farba je taká do ružova a chuť, nechutí mi ako obyčajné, je to normálne? či som kupila nejaké pokazené? dakujem

ooo
24. jan 2014

@viva13 je to ok. bezlaktozove su take bezove a sladsie

zita19
24. jan 2014

@viva13 Bezlaktozove mlieko je na pocit sladsie, lebo laktoza sa technologiou premeni na jednoduchsie cukry. Farba asi suvisi s tymto procesom.
Tu mas viac informacii
http://www.bezlaktozovemlieko.sk/bezlaktozove-m...

Treba sa pytat uja Googla. Vie viac ako cely MK 😝

kikuleenka
4. mar 2014

@veronicka1901 vidavam ho v rakuskych dm-kach bezne 🙂 tiez ho asi skusime, ak poistovna neschvali nutrilon low lactose na predpis po dovrseni roka...

veronicka1901
4. mar 2014

@kikuleenka Ahoj, dakujem, presedlali sme na France Lait bezlaktozove, nevedela som ho zohnat a toto nam tiez super sedi 🙂

e_z
12. mar 2014

Ahojte kočky,
v našej encyklopédii Wiki Modrý koník máme od dnes článok o bezlaktózových mliekach. Tiež máme doma, tak som sa snažila dať tam všetko, čo ma napadlo. Ak viete viac, ozvite sa mi, doplníme.

Budem rada, ak pridáte svoju skúsenosť dole pod článkom o tom, ktoré mlieko vám sadlo a ktoré naopak nie alebo kde chodíte na dobré nákupy. Dik moc.

A už len klik na článok: https://www.modrykonik.sk/bezlaktozove-mlieko/

@veronicka1901
@viva13
@ooo
@zita19
@kikuleenka

ooo
12. mar 2014
e_z
31. mar 2014

Ahoj, dik doplnila som aj tieto dve.
@ooo

tosaneda
31. mar 2014

@viva13 to je ok, ja pijem a varím len z takéhoto, je trošku sladšie lebo je v ňom štiepená tá laktóza, teda neviem či správne píšem nechce sa mi ísť čítať na škatuľu.. ale je to tam napísané prečo je to mlieko také.. 😉

marcusa
10. apr 2014

mainisko 😉 😉