Bezlaktózové mlieka. Ktoré sú najlepšie?

perla200
17. sep 2009

s ktorými týmito mliekami ste spokojné?

babulina
7. máj 2010

bud len rada ze tak skoro, my cakame mesiac aj cosi od objednania, inak na inej stranke som si pisala s jednou mamickou a ta mi naznacila ze sa nemam divit ked malu vysonduju lebo ze ked to odmietnu deturence vypit tak to obcas robia, ze cele to trvalo asi 30sec a bolo to v pohode len to zle znie, tak aby som sa pripravila psychicky na tuto alternativu

perla200
autor
7. máj 2010

ako vysondujú??? a to musí vypit tu laktozu?

zuza.m
7. máj 2010

babulina nestraš sa ..mala už je dost velka na to aby si jej vysvetlila že to vypit musi.teda ani moj nebol nadčeny al evypil to a pred pol rokom ked sme boli a vypit to nechcel tak sme sa so sestrou trapili a davali mu to so strikačkou po troške...ako liek.aj ked sme boli cele od toho a amly sa pomaly zachadzal dostali sme ot do neho.a teras nebol problem.je ot sladučke tak že to nieje take hrozne...
a inak neviem prečo al emy sme mali už teras naposledy hodinove intervali že už je velky.predtym mal polhodinove.

perla200
autor
7. máj 2010

a zuzi robili vám vydychový? a musí to dieta vypit tu laktozu? asi ano že? no zbohom už teraz mam žalúdok stiahnutý 🤐

zuza.m
7. máj 2010

nie my sme mali krvny lebo volakedy vydychovy nebol teras je to novinka.ale maly to nechcel a plakal a pri pichani neplače tak sme ostali pri pichani. jasne že musi vypyt laktozu ved oni idu robit testy .to maš ako cukrovku to iste ked si v tehu musela vypyt glukozzu a potom ti dr brala z prsta kvapku krvi.tak aj oni zoberu kvapku krvy alebo teda dych nalačno a potompo vypiti laktozy za určity čas zase a pootm ešte raz.inak tej laktozy nieje vela asi tak 20ml.teda tak sme mavali.je to podla vahy .inak vidim že sa dost bojite.ppoviemlen tolko je to prijemne vyšetrenie a u polomovej je prijemna sestrička .uplne klidek.to ja osm mala väčšie stresy z očkovania ...a sem chodim celkom rada aj ja aj maly...

perla200
autor
8. máj 2010

zuzi a ona ma novú sestričku este milšiu🙂 ale ok pripravujem sa na to psychicky.....

babulina
9. máj 2010

tak mi ideme zajtra na to, dam vediet vecer ako sme dopadli, drzte palce, uz ma teraz mraz obchadza 😔

perla200
autor
9. máj 2010

babulina držte sa my ideme v utorok:(

babulina
9. máj 2010

no boze ja som uplne mimo dneska, ze mi namiesto my, sa hanbim 😅

perla200
autor
9. máj 2010

to je jedno....ja mam stiahnutý žalúdok už teraz..... 😒

babulina
10. máj 2010

tak mame to za sebou - vysledok negativny, teda nema intoleranciu, sme zase na zaciatku vsetkeho, som z toho zufala ale aby si perla mala predstavu ako to prebiehalo - prisli sme rano nalacno a naozaj sme nemali nic pit, rano sme to zvladli bez placu, ani mlieko ani ranajky jej nechybali, dostali sme na vypitie asi tak deci apol vody v ktorej ta laktoza bola rozmiesana, starsie deticky hovorili ze to bolo sladke a zaliali im to teplou vodou, co ze vraj bolo najviac nechutne na tom celom, toto bol u nas docela problem aby to vypila, mala som zo sebou lyzicku tak som to do nej dostala takto, ale s placom strasnym, mama ju drzala na takom babatkovom prebalovaku a ja som to do nej postupne liala, a potom kazdu polhodinku sme dychali do takej masky, kazde to dychanie mohlo trvat asi tak minutku max dve podla toho ako rychlo stupali hodnoty, prezili sme to cele s placom kazde dychanie okrem posledneho to uz ako tak pochopila ze to neni az take hrozne, vysledok bol hned, pristup lekarky strasny, zobrala nas na oddelenie vsetkych asi 5 rodicov s detmi, nechala nas tam cakat este dalsiu tristvrte hodinu a potom rozdala len vysledky, na chodbe pred vsetkymi - o etickom spravani sa voci pacietovi sa neda ani hovorit
zhodnotila ze je to negativne a ze ju mame stravovat ako kazde ine zdrave dieta, to ze mame obcas hnacky a stale cukor v stolici ze vraj ju nezaujima, som nastvana sklamana a popravde aj zhnusena z takehoto pristupu, a to bola primarka oddelenia ☹

zuza.m
10. máj 2010

ma novu sestričku a je mila ale ta predtym mi viac sedela ta bolu super .ja som znej nechapala ona podla mena poznala pomaly celu diagnozu a aj tvare.a pritom nas videla raz za pol roka.a kolkko ludi sa im tam premelie.neskutočne.

perla200
autor
10. máj 2010

babulina - nevedela som sa dočkať kedy napíses.....no aspon výsledok poteší nie? a prečo že na začiatku....ved začni tak jemne a potom môžes dat niečo mliečne....ja sa zajtrajska desím popravde.....

zuzi - no uvidíme....k nam sa moc milo nesprávala....s odôvodnením - že ma strasné hnačky a bolí ju hlava...no mna to zaujíma ked moje dieta plače ako divé ked ju pichala....ako zdala sa mi bezcitná strasne uvidíme zajtra čo ta nová....

babulina
10. máj 2010

perla, neviem ci sa tesit z vysledkov, lebo hnacky (resp redsiu stolicu) nemame sice kazdy den ale raz za dva tyzdne sa nam objavia, nieco ninke urcite je len neviem co a vsetci si tvaria ze ich to nezaujima, tak som myslela ze som len nedosledna s tou bezlaktozovou stravou a je to tym ale pravda bude asi niekde inde, kedze toto je negativne len fakt neviem na koho sa obratit uz 😔

perla200
autor
10. máj 2010

babulina napr. my občas mame tiež riedku stolicu ale napr. teraz to hami laktozové toleruje a stolica normalna bez problémov.....občas im asi proste niečo nesadne aj teba občas preženie z niečoho čo ti nesadne nie? ja by som sa tesila....ak negrcká tak bud rada....

perla200
autor
11. máj 2010

no mame po tom....chvalabohu, nebolo to hrozné ale zléééé....a hlavne ked jej brali krv zo žily....to bolo revu.....a tak...v piatok budú výsledky....

katka13122
11. máj 2010

babulina kde si bola u dr?

babulina
12. máj 2010

na kramaroch - dr.cierna

babulina
12. máj 2010

perla, hlavne ze to mate za sebou, uz len si pockat na vysledky, sestricka vam nic nenaznacila ze ako ste asi dopadli?

zuza.m
12. máj 2010

babulina tak aspon možeš vylučit tu laktozu a zamerat sa na ine.naprikald navštivit alergologičku ktora može urobit dalšie vyšetrenia.naprikald na pečivo alebo ine ..a nebrali vam krvičku aj na bkm???
inak mojmu malemu som dodržiavala dietu atiež mal niekedy kaku redčiu a niekedy tuhu a pritom dietu držal tak nemal prečo.ale stava sa aj u ludi že niekedy ak zješ vela ovocia alebo jogurtov tak utekaš...

perla.neviem moj maly u nej neplakaval nejako extra ako ked bol mimi tak mu strašne šikovne vedela odobrat z ruky krvičku a aj ked sa pri pichani maly zachadzal u nej vvždy iba plakal...a naopak ked sme boli v nemocke tak mu krv brali zasadne z hlavičky a niekolko sestier a ja som počula obrovsky narek z chodby lebo ma poslali von a toto som nikdy u nej nezažila .vždy som mohla byt pri malom a ona si ho krasne pridržala a pichla.a aj kumne bola mila.a tato druha bola tiež v pohode a maly ani neplakal .je statočny tak že to bolo pohodove .ale tak zvladli ste to a držim vam palce nech va mto dopadne dobre..

babulina
12. máj 2010

no rada by som ju dala na vysetrenie k alergologovi len nikto mi nechce zobrat, ze pri takom malom dietati to nema zmysel
tak neviem, ale sme sa s mm dohodli ze dame si taky mesiac dva na to aby sme ju previedli na normalne mlieko a potom skusime maso, lebo to kamen urazu cislo dva, a uvidime ako bude reagovat, lebo teraz vlastne je uz asi 4mes bez masa a 6mes bez normalneho mlieka, tak mozno jej organizmus vyzrel a bude lepsie

perla200
autor
12. máj 2010

nie sestrička sa nevyjadrila ale mala takéto hodnoty najprv - 0 potom 9, 0 3 13....dá sa niečo z toho nečítat babulina?

babulina
12. máj 2010

my sme mali 0,10,10,9,11 a bez ineho prejavu ako hnacka alebo zvracanie - a sme negativny
neviem netrufam si odhadnut co vam vyslo, a mala nejaku hnacku pocas toho testu? lebo to bola prva vec co sa nas potom pytala lekarka, ze po takej davke laktozy by clovek s intoleranciou zareagoval aspon takto nejak, lebo ze to je niekolkonasobne vacsia davka ako je normalne v mlieku
som zvedava co vam vyjde, snad aj vy budete negativni 🙂

perla200
autor
12. máj 2010

nie práveže nemali nič absolútne....normalne sa vykakala ale žiadna hnačka....ale nestúpalo jej to až na konci tak som zvedavá

babulina
12. máj 2010

tak aspon laicky vyzera to slubne, drzim pasticky na piatok, dajte potom vediet 😉

perla200
autor
12. máj 2010

no ale malo by jej to celý čas stúpat .....a to u nás nebolo ☹

zuza.m
12. máj 2010

baby moj maly ked bol mimi ved on mal zistenu intoleranciu od 3mes nikd ypo teste nemal hnačku.ani boelst brucha vždy somsa čudovala ako to je možne,?že mu take množstvo laktozy nevadi..a predca intolerantny bol.a teras naposledy malpo vyšetreni hnačku a porad aky hlien a držalo ho to aj dva dni a tak som sa bala.že to ma horšie a potom dr že už mu to vyšlo negativne.som z toho nechapa a a apson tri krat som s ajej pytala či ej to fakt pravda že mal hnačku a a ko to je možne.poevdla e postupne možeme pridavat mliečne veci ale fakt postupne skušat a uvidie sa.tak s malou dušičkou som mu dala smotanovu omačku a maly bez hnačky .tak som zvedavači to bud eja nadalej.
perla a prečo vy čakate na vysledky tyžden ked ste robili vydychovy test a ten ma vysledky hned??nechapem to a ešte ked aj vieš hodnoty.to sa dr voebc nevyjadrila??to je čudne nie??a tu krvičku vam brali na čo,,??na bkm??čii??

babulina
13. máj 2010

zuzi, perla myslim spominala ze tam v ten den lekarka nebola
my sme zacala zatial davat smotanove jogurty to nam povodne tiez nesadlo, zatial tuk tuk v pohode, sice teraz ma stolicu castejsie ale nie je riedka, takze zatial ok
zuzi ako ste postupne pridavali mlieko - riedila si s minus L alebo iba maly pohar na zaciatok cisteho mlieka?

perla200
autor
13. máj 2010

ano zuzi babulina ma pravdu....nebola tam doktorka a v stredu mali plno chcela ma dat na dnes ale to som zase ja nemohla tak ideme zajtra a poviem vám som strasne zvedavá čo nam povie....strasne....no ale napr. teraz papa zase hami s laktozou a v pohode ale nemliečna kasa nas strasne prehnala
ano krv nam brali na bkm a na ostatné potravinové alergie ktoré by mohla mat napr.. celiakia, lepok atd. takže zajtra budeme mat komplexné vysetrenia hotové 😅

zuza.m
13. máj 2010

babulina ja kupujem sunar nie klasicke mlieko že mam davat až od 2rokov. začala som tak že som dala jednu odmerku mlieka sunara a ostatne al.na jednu davku a postupne osm odmerky sunaru pridavala.na dalši den dve sunaru a zvyšok al.iba že je problem že mi maly zase prestalpit mlieko.tak že sme skončili tak že mal asi jednu odmerku al a ostatne sunar a nevidela osmproblem ale už asi 10dni mlieko nepije.ale zase mu davam smotanove jedla a nevidim hnačku.aj mäkky syr včera spapal a žiadna hnačka.dufam ež nam to už ostane v poriadku....

no dr polomova byva v utorok v nemocnici preto tam nebyva.ale aj keby tam bola aj tak by nemala všety vysledky tak že to mate jedno.somstrašne zvedava čo vam zistia.dofam že vamto dopadne dobre....
inak ja som so značkou ´hami nebola moc spokojna.som raz kupila fenikolovi čajik granulovany od hami a maly mal taku srajdu že až.r adčej som mu to nedavala a čaj som dala kamoške .maly sa jej tak tiež pokakal z toho čajiku a tak ho radčej vyhodila.a pritom to mal byt obyčajny feniklovy od 2týž pre babenka prečo ani jednemu nesadol nechapem..od hipp pijaval bez problemov.