Bezlaktózové mlieka. Ktoré sú najlepšie?

perla200
17. sep 2009

s ktorými týmito mliekami ste spokojné?

perla200
autor
14. máj 2010

takže dievčatá intoleranciu mame pozitívnu ostatné vsetko negatívne....som z toho nestastná ☹

babulina
14. máj 2010

perla, to mi je luto, ale ked to tak zoberies tato intolerancia je asi najmenej z tych vsetkych moznych diet ktora vas mohla postihnut, drzim palce nech to s bambulkou zvladate 🙂

perla200
autor
14. máj 2010

dakujem babulina.....a ty mas skúsenosti, ja ani neviem čo malej mam davat, kedže od začiatku príkrmov sme boli akože bez alergie kedže tie výsledky boli ok a teraz čo???

babulina
14. máj 2010

perla, na varenie pouzivam iba minus L mlieko, jogurty iba probioticke sme davali, vsetko kyslomliecne je v pohode, namiesto masla margarin - Ramu, z casu na cas isom kupovala to bezlaktozove, sunku som zrusila, najvacsi problem su sladkosti lebo v tych je vsetko mozne, ako dobrotu som jej varila doma puding, alebo upiekla linecke kolaciky, cokoladu iba horku aj to len trosilinku, milacik je kyslomliecny takze to sme mali namiesto pribinacika, zmrzlina to sa treba opytat v stanku ale ovocne su zvacsa bezmliecne,
piect sa da uplne v pohode z tych bezlaktozovych prisad, jedine moje zistenie bolo ze menej cukru treba pridat, lebo to bezlaktozove mlieko je sladsie a trosku viacej muky nez hovoria standardne recepty, kupovane vyzivy su bezlaktozove len hamanek, kasu na veceru kupujeme hami nemliecnu
minus L je najlacnejsie u nas v kauflande alebo v bille, a carrefour ma skoro uplnu sadu bezlaktozovych prisad,
keby si nieco ved potrebovala vediet tak napis mi do IP, mam aj ten zoznam co nesmu obsahovat potraviny - kvazi ako skryta laktoza, neni to az tak hrozne neboj

perla200
autor
14. máj 2010

no dakujem babulina - stiahla som si to kde si to písala tusím v téme intolerancia laktozy. no uvidíme ako to bude....len ma to trápi, lebo sme tak obmedzení....jaj ale neva ved to zvládneme hádam🙂

zuza.m
15. máj 2010

perla mne je to tiež luto ale nezufaj je to uplne v pohode.teda ak si zobereš že by mala mat alergiu na bkm to by bol velky problem.ja som podobne ako babulina varila z minus L mlieka .ale v zamkoch dostaneš kupit mizo to je tiež dobre je lacnejšie.z toho variš pudingy kaše polievky uplne bez problemov...potom dostaneš kupit minus L šlachačku tu som davala do jedal tak isto drahe t je ako šlak tak že som malemu odobrala z našeho jedla a dorobila s jeho bezlaktozovych veci .od tej značky dostaneš kupit aj tvaroch tak že možete aj kolačiky tvarohove . z jogurtov sme mali povolene len klasiku activiu (nie tvarohovu)všeliake chute maš.okrem toho može actimel a tvrdy syr.tieto tri veci nam dovolila dr polomova.ostatne milačiky a podobne veci ako mäky syr to zakazala.aby som pravdu povedala skrytu laktozu som nesledovala nikdy.myslim tak v šunke a v ceste...jasne že som mu nedala palacinky alebo tie sladkosti kde je presne mlieko(mliečny rez, rozne kinderky)to som nedavala ale trocha keksika čo bol kakaovy tak to maly jedaval a pritom to určite male množstvo obsahovalo...tak sa držte a neber to tragicky detičky z toho ešte vedia vyrast..

monica271
17. máj 2010

Ahoj maminky, pridavam moju skussenost, moja malinka mala intoleranciu zhruba od 3 tydznov, skoro to zistili takze sme hned nasadili AL 110, odtvedy bola mala v pohode po jej siedmich mesiacoch sme boli na kontrole a uz to mame negativne ale pre istotu to zistili u mojho 9 rocneho syna, Takze asi tak. Dufam ze ked dodrzime dietu tak aj u neho sa toho zbavime, zevraj tym trpi velmi vela detí.

perla200
autor
19. máj 2010

no ahojte....tak my odmietame aj france lait bez laktozy sme na ryžovom mlieku.....nemali ste niektorá pre deti mlieko alfaré alebo althéra?

zuza.m
19. máj 2010

perla prečo že odmietate??ako že ti to nechcepit alebo ejj nerobi dobre???? 😕

perla200
autor
20. máj 2010

zuzi - nechce pit a nerobí jej dobre, normalne sme začali kolikovat ☹ idem dnes volať gastro ved jej nemam poriadne čo dat pit a neviem či to ryžové môže pit - lebo to je normalne z obchodu z prásku.....

zuza.m
20. máj 2010

a prečo nedavaš to al110??nerobilo jej dobre??lebo nam predpisala to a bolo fajn aj sladučke aj robilo dobre....

perla200
autor
20. máj 2010

nie zuzi - z toho sme malihrozné koliky....a dala nam alfaré ale mala ho totalne odmieta ja už neviem čo budeme robit?

zuza.m
20. máj 2010

tak že asi nema len laktozu??alebo ako sa vyjadrila??ake značky ti ponukla?? čo ste pili predtym to tiež nevyhovovalo??a čo prikrmy???

perla200
autor
20. máj 2010

ma laktozu len....ale nechce ani jedno bezlaktozové mlieko....ponúkla nam alfaré ale to mala nechce a inak to smrdí ako voda zo zemiakov...fuj....pili sme france lait bez laktozy...príkirmy sú v pohode len mlieko nie...dávam jej zatial ryžové a zajtra jej volam že ho nechce a povedala že niečo vymyslíme ale čo netusím? asi nutrilon soya....

zuza.m
20. máj 2010

no mne maly tak tiež nechce mlieko a už mu ho ani nedavam ale tak je starši. a davam mu ho v inej forme...tiež sme mali problem ked bol menši že mi ho pil v spanku a dost malo 120ml a mal dost nikdy nebol mliekovi ..možno aj tvoja je taka..len to maš smolu že je ešte malinka a to mlieko je zaklad...keby ho len nechce takjej to možeš dat v pudingu alebo v kaši ale ked ešte mate aj koliky no to je hrozne..a to ryžove jej aj chuti??aj jej robi dobre??inak si neskušala kašu sinlac??

perla200
autor
21. máj 2010

skúsala som úplne vsetko zuzi....aj sinlac....no v podstate povedala gastro že este dva mesiace musí umelé...potom už nie....žemin. do roka musia deti umeleé mlieko....

pia22
21. máj 2010

Ahojte kocky, neskusali ste Nutrilon Digestive Alergy Care? My sme na nom uz pol roka, chutovo je hnusne, ale maly si nan zvykol a prospieva z neho, co je hlavne. Doplacame 3eura za kus.

zuza.m
21. máj 2010

perla a ked jej z toho urobiš puding nezje to??ale tak že urobiš z vody a um tam potom zmiešaš ja som mu tiež tak robievala aj krupicovu kašu .a aj nemliečne kaše a do totho som mu davala džem aby mal stale nove chute..
pia na tom mliečku bol aj moj maly.otrasna chut ale tak tiež nepoznal ine tak vypil čo bolo.tak tiež mu robilo dobre ale inak mne prospieval aj ked mal tie alergie a zle mliečko.robilo mu to len koliky teda to je dost na 3mes.dietatko.

pia22
21. máj 2010

Zuzka my sme tiez mali brutalne koliky kym sme nepresli na toto. Vyhodou je, ze sa mu teraz zda kazda ina chut uplne uzasna😉

perla200
autor
21. máj 2010

pia - ano malý šimonko bol maličký ked ste začali s allergy digestive....ale my mame 10 mesiacov, mala už si vyberá chute niečo jej chutí a niečo nie....a alfaré total odmietla...dnes sme mali poslednú šancu a pokus Nutrilon Soya...a vypila to v pohode tak snád...uvidíme nemali ste to niektorá?

zuza.m
22. máj 2010

perla a to je ake??kravske upravene či sojove??len aby vam neškodilo ked ho aj vypila.a to ti dava dr na recept či to všetko musiš kupovat??

perla200
autor
23. máj 2010

sojové zuzi - upravené speci ako umelé mlieko - nutrilon.... ano dá sa dat na recept....dáva sa vo výnimočných prípadoch a zatial je to ok dokonca sme krásne spali a mala je v pohode....tak uvidíme....paradox je že sme začínali na nutrilone a povedala som NIKDY nikdy jej nedám nič z nutrilonu a asi skončíme nanom...no uvidíme základ je že ho vypila a chce ho....a spí od neho....tka sa strasne tesím verím že do týždna sme na nasom starom režime a spánkoch a podobne.....necham ju nech si zvykne nan a adaptuje sa....

zuza.m
23. máj 2010

no tak hadam ste už končene natrafili na to spravne...inak vieš že ja osm si to iste povedala že ten nutrilon nebudem davat.lebo maleho strašne nafukovalo ale aj mne ho predpisali ten nutrilon digestive care a bala som sa že zase bude zle ale naštatsie už ho toleroval.inak bolo zaujimave že ked pil nutrilon tak maval strašne koliky bez hnačky a ked pil sunar tak koliky nikde ale zase hnačka...a to mi detska dr hovorila že tie mlieka su skoro rovnake že tam nemože byt rozdiel..cha ty si priklad že nie všetko sedi...

perla200
autor
25. máj 2010

no ahojte...dúfam že to bude dobré mala od piatku pije v pohode to mlieko aj normalne kaka síce noci sú besnééé ale to pripisujem aj zubom kedže jej vysiel tretí zubok....tak čakam stvrtý.....uvidíme čo dalej bude

babulina
25. máj 2010

no super perla, tak to blahozelam, my postupne zaradujeme veci z normalneho mlieka a celkom v pohode, len krabicove mlieko jej zatial nechuti, snad si to este rozmysli

lanczi
21. nov 2010

ahojta dievcata,

nemam vas kedy docitavat,ale mozno mi niektory budete vediet poradit. moja mala ma 2 roky,do roka a nieco sme boli na specialnom mlieku neznesala laktozu,teraz pije nutrilon 3,mam snou take problemy ze sa nevie casto vykakat,
ale stale sa to zhorsuje teraz je to uz pomaly 2tyzden co nemala normalnu stolicu,a to malo co sa jej podari vytlacit po strasnom tlaceni hrozitansky zapacha..doktor nas poslal na gastro znova ja sama som sa docitala/dozvedala ze intolerancia moze mat aj takuto formu,stretli ste sa uz daktora z vas s niecim takymto? teraz sa par dni dozadu vyhadzala medzi nohamy a vnutrajsok stehna,neviem co si uz o tom mam mysliet...poradite? dakujem

ikulka
21. nov 2010

ahoj dievčatá idem k vám po radu.....moja malinká, mala strašné problémy s bruškom od 1-veho mesiaca mi strašne málo pila, je na nutrilone....a bola stále taká vyhádzaná taká bodkovaná, pridali sa stráááášne koliky ale to bola hroza a teraz ko 3mesačná bral atb a nakoniec sme skončili v nemocnici a kde brala zas atba a kortikoidy a chytila brutal hnačky ale také že aj 10x za den iba ostro žltá voda s akoby zrazeným mliekom....aked som vravela dr či to nemože byť mliekom ma vždy odbili, že to je z atb, aleo na mala problémy už predtým strašne sa zapierala plakala pri papaní vlastne už aj odmietala papať, prehýnala sa bruškom dopredu ako luk zvíjala sa v krčoch. teraz ked som trvala nech ju vyšetria aj na alergiu alebo intoleranciu, tak mi dr povedala, že to by zbytočne dlho trvalo, že nech kupime bezlaktozoví nutrilon a ten dávame...zatial sa mi to zdá lepšie už aj viac rochu papá ale chcem sa opýtať čo treba aby zisitli alergiu na mliečnu bielkovinu aleob aj tuto intoleranciu lektozy....

perla200
autor
21. nov 2010

@ikulka no na alergiu BKM stačia krvné testy a n a intoleranciu laktozy bud vydychový test alebo krvný. Ale výdychový je najspolahlivejsí ten jediný zistí či ozaj dieťa trpí intoleranciou lakt. nam robili krvný test a bol ok ale problémy ostali a potom som trvala na vydychovom teste a ten potvrdil intol.lakt. a bezlaktozový nutrilon je len nutrilon soya ostatné obsahuje hoci len malé množstvo laktozy. jediné bezlaktozové mlieko ktoré nema gram laktozy je france lait LF.

@lanczi no mne minule doktorka hovorila - že z intolerancie laktozy nevyrastie dieťa. že treba bud do troch rokov davat bezlaktozové mlieka umelé a po troch rokoch - tie z obchodu čo sú bud - rajo laktose free alebo L minus a určite jej to zle robí ten nutrilon podla mna

perla200
autor
21. nov 2010

@ikulka ja by som vyskúsala určite zmenit mlieko....to tak dlho netrvajú hnačky z atb. ved tie detské sú prispôsobené detskému organizmu a kolko tento vás stav trvá?

ikulka
22. nov 2010

@perla200 no my máme ten nutrilon bezlaktozový a ako sme ho začali dávať tak sa to upravilo, tak podla toho viem že jej asi tá laktoza vadila....ale chcela by osm to mať aj na papiery vtedy by nám ho mohla dr asi aj predpisovať....len som nevedela aké vyšetrenia k tomu treba...a ten výdychový test sa ako robí to sa dá spraviť i 4mesačnému bábu?