Kde kupujete detské oblečenie testované na škodliviny?

meja3
28. jún 2017

Mamicky, poradte, kde kupujete detske oblecenie testovane na skodliviny, ktore znacky oblecenia su v tomto smere kvalitne? Viem, ze lidl ma oblecenie so znackou oeko tex, ale ktore este? Tento tyzden mi prisla zasielka z reserved a nohavice strasne chemicky smrdia, prala som ich v rukach a pusta to farbu aj po tisicom plachani a stipu ma z toho ruky. Takyto bordel nechcem svojim detom obliekat. Nie som fanatik na bio veci, ale toto je uz trosku moc. Ked som si to studovala na internete, nasla som, ze aj drahe znacky mali skodlive oblecenie, aj tie najdrahsie. Ktore potom kupovat?

meja3
autor
29. jan 2018

@karamelkax Medzicasom som zistila, ze lindex ma na vela detskych veciach certifikat GOTS, co tu jedna mamicka spominala, ze to je najlepsi certifikat, aky sa udeluje. Je to uvedene pri jednotlivom obleceni na stranke nizsie v popise, ked clovek objednava online aj potom realne to tie veci maju na visacke.

silvia851
10. jan 2019

@meja3 Jasné aj mne záleží na mojom dieťati a kupovala som mu zväčša iba slovenské výrobky a iba v svetlých farbách( bledoružová, biela, bledožltá, bledozelená...) a načo človek má to sa snaží zabezpečiť svojim deťom ak niekto nato nemá tak nech to nerieši, môj názor. Kupujem značky tinko, japitex, jakor, alebo zara. Ale mám dobrú skúsenosť aj so značkou Gap, to je zahraničná. Mala som aj reserved ale mala som dobrú skúsenosť, takže asi to závisí aj od kvality materiálu, radšej kupujem osobne to čo nepoznám ako cez net. Už pre väčšie dieťa kupujem rôzne značky, ale stále kontrolujem materiál.

veve2233
Odpoveď bola odstránená
Zobraz