Chcela by som vysadiť antikoncepciu, no doktorka ma presviedča o opaku.

adriana2109
11. sep 2019

Dobrý deň chcela by som počuť vaše názory a rady... 3 roky beriem antikoncepciu ale už dlhšie premýšľam nad tým že ju vysadím pretože bojím sa rizik.... Dnes som bola u gynekologicky na prehliadke a spomenula som jej že by som antikoncepciu už rada vysadila ta má začala ako keby presviedčať že ak by som ju vysadila budem do 2 mesiacoch tehotná ( babo zatiaľ neplánujem budem mať o týždeň 20 priateľ 23) takisto začala hovoriť že v dnešnej dobe je antikoncepcia k telu šetrná a že kľudne ju mozem brat aj 10 rokov a vysadiť keď budem chcieť babo potom porodim a ak budem chcieť znova na ňu prejdem ale to určite nechcem sama som jej povedala že sa bojím že keď budem chcieť babo nemusí sa to podariť práve koli antikoncepcii takisto sa bojím syndrómu polycystickych vaječníkov a dalších XY komplikácií... na to hneď argumentovala že má vyšetrí a ak nič nenájde predpise mi nový recept... proste mi to prišlo ako keby nútenie na tu antikoncepciu aj napriek mojim obávam.. Samozrejme že mám vlastný rozum a riadim sa ním takze ju pravdepodobne vysadim aj napriek jej “radám” len má zaujíma váš názor na jej postoj a “rady”... Pripadne či mám uvažovať nad zmenou gynekologicky do budúcna...

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adriana2109
autor
11. sep 2019

@veronika4495 no veď presne tak mi to aj prišlo že nasilu chce aby som ju stále brala podľa toho čo vravela a očividne vôbec nerespektovala môj názor... 3 roky sú uz aj tak podľa mna dosť dlha doba neviem si predstaviť čo by to s mojim telom porobilo keby ich beriem ešte ďalšie 3

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ajka0207
11. sep 2019

@adriana2109 vacsina doktorov ma taky nazor ako tvoja gynekologicka, nechapem preco. Ja som mojmu "musela" klamat ze nemam priatela. Mala som 19 a HAk som brala uz stvrty rok. Normálne som vysadila, chránili sme sa kondomom. Otehotnela som za dalsie styri roky planovane

adriana2109
autor
11. sep 2019

Ďakujem za rady ☺️ Ešte sa chcem spýtať či niektorá nemáte skúsenosť konkrétne s HAK Natalya lebo tu užívam práve

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
amelia000
11. sep 2019

@adriana2109 ahoj, a nenapadlo ta ze ta gynekologicka moze ma dceru v tvojom veku pripadne znamu ktora nechcene otehotnela a v zhladom na tvoj vek ti chcela len dobre? Ako moze byt aj 1000 inych veci samozrejme ale nemenila by som ju len kvoli tomu ze mi nieco odporuca ak vysetruje dobre 🙂

adriana2109
autor
11. sep 2019

@amelia000 nehovorím že ju idem na 100% meniť neni zlá ako doktorka len z toho dnešného nášho rozhovoru som mala taký pocit ako by mi to chcela za každú cenu vnutit.... pritom ani dokonca nepovedala niečo v tom štýle že konečne rozhodnutie je na mne alebo “doporučujem” vam to a to... hneď proste hentaka reakcia...

kittykat22
11. sep 2019

@adriana2109 pozri si video od ceskej gynekologicky Heleny Maslovej https://bit.ly/2m6Bcel ona v nom hovori ze cesky su najlepsie uzivatelky antikoncepcie na svete, a nejako nahodou v cesku je aj najviac reprodukcnych centrier a neplodnost zien v CR kvitne. HA bola zaradena v USA a inych krajinach na list karcinogenov - a su realne studie (ona o nich hovori v tom videu) ze ma link k rakovine prsnika. Da sa urcite chranit aj inak. Ja nepisem ze HA brat nemas, ale ak strach z jej uzivania je urcite odpodstatneny - obzvlast ak mate rakovinu v rodine.

rennqa
11. sep 2019

@adriana2109 šetrná k telu je až tak, že moja mamina z nej mala mozgovú mŕtvicu. Nikdy ten hnus do seba nedám. Ja som normálne otehotnela plánovane, dávali sme si pozor.

kittykat22
11. sep 2019

@rennqa to je preto, lebo pred predpisanim antikoncepcie by mala mat kazda zena spraveny test na zrazanlivost krvi. A myslim ze by sa dokonca mal aj nejako periodicky opakovat. No to vies, ze to u nas niekoho zaujima. Lekar supne recept a cau.

ctrl
11. sep 2019

@adriana2109 z vlastnej skúsenosti ti radim určite ju vysad alebo aspoň minimálne preruš na niekoľko rokov ja som mala obrovské problémy 2 roky z HT . Áno gynekológovia veľmi radi navrhujú antikoncepciu ale ako tu už bolo písané sú aj iné spôsoby ochrany .

adriana2109
autor
11. sep 2019

@kittykat22 ďakujem idem pozrieť

adriana2109
autor
11. sep 2019

@kittykat22 mne ani žiadne testy nikdy gynekologička nerobila ...

diqushqaa
11. sep 2019

Ja som tiež brala HAK nejaké 3 roky. Keď som ju chcela vysadiť, tak sa s tým neradila s gynokologičkou, proste som ju vysadila. S priateľom sme sa zhodli a aj tak sme to plánovali, že to tak urobím. Pred 20tkou som si nemohla dovoliť byť tehotná, tak som ju brala, ale keď už je človek starší, tak by to nebola až taká tragédia, musí s tým rátať, keby dačo.. Cyklus sa našťastie celkom rýchlo upravil, a až keď som bola na preventívnej prehliadke tak som spomenula, že som ju vysadila. Iba sa opýtala, či už mám pravidelný cyklus a nič viac. Už to budú dva roky, čo ju neberiem a tehotná som teda ešte nebola a zatiaľ ani neplánujem (mám 22).

freeja
11. sep 2019

@adriana2109 zaujimavy postoj, moja gynekologicka napr. k tomu pristupuje az moc zodpovedne, pamatam si ako raz v cakarni obratila dievcinu k jej obvodnemu, pretoze jej viackrat namerala vysoky tlak, ze sa ma vratit, az si to da do poriadku. Ja som 4mesiace po porode a tiez mi ju nechce predpisat, kym este nieco neschudnem. Jednoducho zodpovedny pristup, kym clovek nie je OK, recept neda

katulienkax
11. sep 2019

@adriana2109 polycysticke vaječníky je predsa vrodená diagnoza , moja sesterka prave kvôli tomu antiku brala . Ja ked som nebrala antiku tak som mala bolestivú ovulaciu. Takze nie je pravda ze škodí každej a este okrem toho som mávala aj spinenie v strede cyklu. Co jednej robi zle nemusí druhej.

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
halci
11. sep 2019

Hej oni ju radi ponukaju a predpisuju. podla mna z toho daco maju. moj gynekolog hned po mojom 2.porode ze ci nechcem teliesko, ja ze nie dakujem, nechcem. kedysi som kratku dobu - asi rok brala hak naplaste a nebolo mi z nich moc dobre. uz by som sa k tomu nerada vratila. predsa existuju aj ine sposoby ochrany.

nelca84
11. sep 2019

Kazda to asi znasa inak, ja uzivam antikoncepciu dlhe roky bez problemov, dokonca s pozitivami ako uprava pleti, lepsia kvalita vlasov....ale ak si ochotna sa chranit inak, moze to fungovat aj bez nej...ale z vlastnej skusenosti - prerusovana suloz nefungujeee....ta nasa ma uz 13 rokov 😉

hencsiii
11. sep 2019

No ja nikomu neodporúčam antikoncepcie žiadne, ja som na to doplatila po cca 8 mesiacov som dostala plúcnu emboliu, HŽT( hlboko zilova tromboza) a odvtedy 2 potraty a 1 pôrod (žial naša malá pri pôrode už bola v nebíčku 32tt)
Teraz uz je 6 rokov od trombozy co som mala a teraz uvazujeme uz s doktormi ze by sme mohla skusit otehotniet ale do posledneho rozhodnutia este ma caká kopec vyšetrení takže tak.
Ochranu sa dá vyriešiť aj inak, takže baby šetrite svoje zdravie a neberte de seba taketo hormonalne chemikalie
(samozrejme kazdy ma pravo rozhodnut) toto je len moj skusenost zial :(

adriana2109
autor
11. sep 2019

@hencsiii prajem veľa šťastia budem Vám držať palce 😊❤️

klejkaez
12. sep 2019

@adriana2109 Blbosť..
Hormonálna antikoncepcia (tabletky) chémia bola, je aj bude😑 ... Najlepšie je nebrať... Po 8r som ju vyhodila z tela preeed 2tyzdnami to bude pondelok.
Sama gyndarka povedala, radšej vysadiť, budem chcieť raz dieťa, alebo sa môžu pritrafit aj dvojcata, pretože na sone mam viditelne dost veľa vajicok na lavom vaječníku...😊
A popravde uz po tých hormónoch ani netúžim...

hencsiii
12. sep 2019

@adriana2109 ďakujeme 🙂

lenuliatko84
7. aug 2020

Skoro 20 rokov som brala antiku.len teraz som si dala pauzu a som zdrava jako buk,ved kazdy rok chodim na krvne testy.ale v tvojom veku by som ju iste nevysadila.nahodou budete po divokej party a nedate si pozor

lenuliatko84
7. aug 2020

@hencsiii no sama sa zamysli nad zivotnym stylom ked si mala trombozu,to ako keby alkoholik zvalil na antiku ze mu znicila pecen

hencsiii
26. aug 2020

@lenuliatko84 o životnom štýle by dme mohli kecať dosť veľa 🙂 buď rada že nemáš žiadne zdrav.problemy z antiku.
HŽT nemajú len ľudia so zlým životným štýlom ver mi 🙂 veľa zdravia prajem.

lenuliatko84
27. aug 2020

@hencsiii ďakujem, zdrava som.k lekarovi chodim na praveidelne prehliadky. Zijem zdravym zivotnym stylom,vela sa hybem