Čím kŕmia kuracie mäso z Poľska?

denisocka
31. dec 2008

neviem či tu taka tema bola,alebo je ,ale zaujímalo by ma či niekto nevie,čím sa tie kurčata krmia -teda myslím akým humusom aby rýchlo vyrástli. AJ my kupujeme stehné z Ľeľuchova,ale včera som sa až zdesila,ked som ich umývala a dávala do sáčkou ako ma neskutočne začali svrbieť ruky , a alergia na mäso to asi nebude 😖

mojej známej dcérke,asi v 2rokoch začali rasť prsia a zistili,že to má z hydiny,tak ju ma uplne zakazanu,kvoli hormonu čím ich vykrmuju

nerada by som do seba a už vobec nie do syna davala niečom,čo by nám mohlo uškodiť. Je pravda že kurča jeme asi 1x za 2 týždne,medzi tým len mäsko z domácich zvierat

najjulinka
7. jan 2009

k.a.t.k.a no čo ti na to povedať... my máme nejaké suveníry z Austrálie u našich. ..ešte take z čias nášho socíku... no a čo na suveníroch neprečítam... možeš 3x hádať... "Made in Poland" 😀 😀 😀

a ešte ked máte čosi na Poliakov sem s tým... Ja mám manžela Poliaka... a fakt dakedy by som vymenila najradšej 😎 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

jankabambulka
30. mar 2009

ahojte kočky, neviete po čom ide kuracie mäso v targu?? ´dakujem moc a moc

emily333
30. mar 2009

uz dvihli ceny ale prsia su po 99sk a stehna po 45 😉

maruschka
31. mar 2009

my sme začali chodiť na Moravu na nákupy...Ceny neporovnateľne nižšie, ako u nás/Tesco a Lídl má skoro tie isté ceny ako tu na Slovensku/ a 4 hodiny sa trepať do Poľska sa nám už neoplatí..Takto sme tam za 45 min a vybavené 😉 😉 😉

monika131
31. mar 2009

My sme raz mali kúpené mäso z poľska, kuracie stehná - ale viac ich nekúpim, ja v nich strašne cítim umelinu, aj chuťovo ale aj vôňou.
Teraz bola v Poľsku naša suseda a doniesla slaninu - a tá je výborná, a ešte ju dali aj zaúdiť, fakt dobrá. 😉

rybacina
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dadka33
1. apr 2009

ahojte baby nahodou som natrafila na tuto temu tak vkladam jeden postreh:
Byvam blizko TN v mestecku kde je slepacaren(tam sa chovaju sliepky a potom sa vykrmene predavaju na zabitie) a mozem vam povedat ze poliaci chodia sem kupovat sliepky a potom ich v polsku predavaju.A verte mi je to pravda robi mi tam tetka takze info je z prvej ruky.Takze nie vsetko je zle co je polske,lebo vela veci polskych neni.Tot moj nazor

denisocka
autor
1. apr 2009

Ja som uz davno pocula ze su to kury z kezmarku

zuzubabo
16. sep 2010

v sobotu skoro ráno vyrážame do Poľska, okrem iného chceme kúpiť aj kur. stehná a prsia.
Som zvedavá, zatiaľ nemáme vyskúšané 😉.

lara1705
16. sep 2010

my stale chodime do Leluchova a stale kupujeme tam aj prsia aj stehna, a sme spokojne. mäso jak mäso. Slanina tam je fakt vyborna, aj maslo sa oplati.

jazminn
17. sep 2010

@lara1705 a už si porovnala kuracie prsia z Leluchova z kuracimi prsiami kúpenými v nás. Vyskúšaj a uvidíš, že tie z PL sú oproti naším jak blato.

lara1705
17. sep 2010

@jazminn tak som ochutnala ale v cene je rozdiel a pokiaľ som na materskej, tak si nemožem dovoliť rozhadzovať peniazmi.

jazminn
17. sep 2010

@lara1705 tak choď napr. do REAL-u v Nowom Szonczi a tam keď je akcia tak tiež kúpiš prsia do 3,50 a nie také z Ľeluchova, ktoré sa močia vo vode a potom sú jak blato, alebo tie kuracie štvrtky-humus. Kup si v Krinici na bitungu pekne stehna"udka", ktoré sú bez tej chrbtovej kosti a toho sajrantu-pečienok a sú za 3,30. , a neplatiš za kosti

jazminn
17. sep 2010

@lara1705 a tebe sa oplatí ísť 125 km tam a spať? veď to dáš do nádrže, ten rozdiel.

alterna
17. sep 2010

Laro, z tve odpovedi moc nechapu...Takze kdyz jsi na materske tak budes kupovat levne a jist humus?Take jsme na amterske, a mame plno vydaju apod. Tak ale na jidle nesetrime nikdy.Kupujem kvalitni drazsi maso, nejime ho holt nekolikrat v tydnu ale jednou za cas.

jazminn
17. sep 2010

@alterna súhlasím 😉

jazminn
17. sep 2010

@lara1705 opravujem nie 3,30eur ale 1,30 /cena kuracích stehien/

lara1705
17. sep 2010

@jazminn do Lelucgova mam len 80 km ale ked už tam idem, tak určite nekupujem nejake 5 kg prsia 5 kg stehna ale beriem po 20 kg z každeho druhu. A nenakupujem len sebe ale aj znamym a tak cesta ma vyjde len 4 eura.

lara1705
17. sep 2010

@alterna ked som na materskej, tak nemam len jedno dieťa ale mam ich 3. a musim platiť veľa na ZŠ a na strednu a + jedlo a oblečko, lebo manžel ma dosť svojich vydavkov.

lara1705
17. sep 2010

@alterna a určite si doprajem nie len kuracie mäso ale aj ine.

jazminn
17. sep 2010

@lara1705 ale z Leluchova by som ho nekupovala, keby ho davali zadarmo. Nikdy si nevidela, ako nosia tie prepravky s kuracím mäsom a tečie s toho voda a nechajú to vonku nech to ztečie a potom to predávajú.

murinka
17. sep 2010

minuly rok boli svokrovci na maso v polsku a doniesli si s nim aj nechceny virus-cympylobactera 😠 a samozrejme dcera ako 3.mesacna mi tento virus dostala(prenasa sa z masa na ruky ktore neboli poriadne vydrhnute) a v nemocnici sme stravili takmer dva tyzdne ☹ 😢 😔

lara1705
17. sep 2010

@jazminn je to každeho vec

pia22
18. sep 2010

Dievcata nechcem vam kazit iluzie o slovenskych vyrobkoch, ale neopatrnostou jednej pani predavacky v podnikovej predajni jedneho z najväcsich a najznamejsich slovenskych vyrobcov hydin. mäsa, ze ich mäso je dovazane z Polska a balene u nas, cim uz ziskava etiketu slovensky vyrobok.😒Tak ja uz neviem, co je slovenske.

bellugia
18. sep 2010

Počujte.. Teraz sme varili kuracie z Poľska, v akcii v Tescu a .. smrdí/vonia ako bravčové.. JE TO NORMÁLNE? Po záruke určite nie je... 😕

jabadaba
18. sep 2010

ja si teda o nasich kuratach nerobim ziadne iluzie a o polskych tym duplom nie. Ja nechcem byt zbytocne predpojata, ale ja mam voci Polsku velku nedoveru. Co tovar to smejd, no nech mi nikto nehovori, ze do hydiny davaju same fajnovosti. Zasadne nekupujem maso v akcii, smrdi mi to podvodom co sa cerstvosti tyka. Prebalovane, prelepovane etikety...eee
Maso jeme minimalne, preto si radsej doprajem kvalitu v podobe bio a zasadne z Rakuska, maju vacsiu tradiciu co sa kontroly tyka. Ja viem, ze z inej casto Slovenska nemate taku moznost, preto som ja za tu nasu neskutocne vdacna, ze aspon toto si vieme ustrazit. A neda sa to co sa vzhladu tyka porovnat- farba je zltucka kym nase su az peroxidovo biele, a co sa chuti tyka to ani nehovorim. Vzdy je na balicku pisane, ze bez pridavkou antibiotik a hormonov plus cim boli kury krmene. Vacsinou im dodavaju mali chovatelia z volnych vybehov, ziadne sadomaso vyrobne.

A HYZA ma sklamala na plnej ciare. O tej Pia asi pises, vsak? To uz fakt je to tu samy podvod. Pfuj. 😠

alias313
18. sep 2010

my kupujeme maso v polsku dost casto ci uz na trhoch, alebo v supermarketoch a vzdy maximalna spokojnost. u nas v obchodoch je skoro vsade maso z polska takze toto urcite neriesim 😎 zatial sa mi nestalo ze by som v polsku kupila nejake maso pokazene, alebo take co by zapachalo, skor sa mi to stane u nas 😖

molka
19. sep 2010

Skúšali ste už kura kráľovské? Ponúka ich HSH. Ja sa ho chystám vyskúšať, nie je o moc drahšie a navyše bolo chované bez hormónov a antibiotík.

idkadanko
19. sep 2010

My kupujeme v našom mäsiarstve čerstvé mäso, ktoré je tiež z Poľska a sme s ním veľmi spokojní. Myslím si, že poliaci sú tiež ľudia, ktorí potrebujú jesť. 🙂

clostilka
19. sep 2010

ahojte nikdy neviete odkiaľ ktoré mäso je. Ja viem, že veľa slovenských producentov hydiny predáva kury do Poľska tam ho zabalia made in poland a predávajú ho na Slovensko a ešte lacnejšie ako keby to Slováci tu spracovali a predávali ako made in slovakia (poliaci majá nižšie dane tak sa dá s cenou ísť dole) a pokiaľ nie je mäso smrdlavé alebo má zmenenú nezdravú farbu tak je jedno odkiaľ je aj tak to nevieme 🙂 papier toho znesie veľa a môže tam byť napísané hocičo