Čím kŕmia kuracie mäso z Poľska?

denisocka
31. dec 2008

neviem či tu taka tema bola,alebo je ,ale zaujímalo by ma či niekto nevie,čím sa tie kurčata krmia -teda myslím akým humusom aby rýchlo vyrástli. AJ my kupujeme stehné z Ľeľuchova,ale včera som sa až zdesila,ked som ich umývala a dávala do sáčkou ako ma neskutočne začali svrbieť ruky , a alergia na mäso to asi nebude 😖

mojej známej dcérke,asi v 2rokoch začali rasť prsia a zistili,že to má z hydiny,tak ju ma uplne zakazanu,kvoli hormonu čím ich vykrmuju

nerada by som do seba a už vobec nie do syna davala niečom,čo by nám mohlo uškodiť. Je pravda že kurča jeme asi 1x za 2 týždne,medzi tým len mäsko z domácich zvierat

denisocka
autor
31. dec 2008

😀

anjelinka
31. dec 2008

Ahojte, no my sme boli naposledy v Nowom Targu s muzikom objednavat linku kuchynsku, no a parkovali sme v meste. Nemali sme vobec na plane kupovat kuracinu, pretoze parkrat som videla na trhu, ako to nakladaju do sackov. Ale sli sme po meste a bola tam masiaren, velka, pekna, baby tam boli v uniformach rovnakych, no a krasne maso, vyrobky suprove, tak reku, opytam sa, ci nam predaju za koruny, lebo ked je to v meste, tak urcite budu chciet zlote, ale volala sefovi, ze nam predaju, no a kuracie prsia sme kupili za 99,- Sk/kg, ale boli fakt nadherne, ziadne blanky, ruzovucke, rovnake, takze sme kupili, no a su fajne. Kupili sme este aj stehna, ktore vyzerali ako pol kurata za 33,-Sk/kilo, inak sa neoplatilo velmi nic, kukali sme klobasy, slaninu, ale cena rovnaka ako u nas.

lenkalienka4
31. dec 2008

ja prispejem len takou mojou skusenostou. Svokra mi kupovala stale kuracie prsia a stehna z Polska, jedli sme ich, chutili nam, nic nam z nich nebolo. Ale tento rok ked mi to doniesla domov, strasne to mäso smrdelo a ani som to od nej nevzala. A uz vobec nechcem polske mäso, neviem prečo, ale mam k tomu odpor. Aj ked ideme ku svokre na obed, tak ona ma LEN polske mäso, a aj ked teraz na sviatky robila rezne, bolo ich citit, neviem za cim, ale moje rezne mi vonaju a to polske mäso mne osobne smrdi. Keby mi niekto pripravil polske mäso,dal by ho na den do "pacu" urcite by som ho necitila a s chutou zjedla...

Nehovorim ze v nasich slovenskych obchodoch su spickove mäsove vyrobky, urcite nie, ale proste som si vzala do hlavy, ze mäso s polska doma nechcem.

dasap
31. dec 2008

nedávno jsem někde četla - bohužel si už nevzpomínám kde to bylo:( - že právě kuřata, kromě hormonů dostávají do krmení taky léky proti bolesti, protože když tak nepřirozeně rychle rostou, strašně to bolí.

já v poslední době, cca půl roku, vůbec nemůžu kuřata jíst, ač jsem dřív jedla hodně, kupujeme běžně v hypermarketech, ale teď mi to maso připadá nějaké nechutné, ač není zkažené, prostě mi smrdí a ani nechutná. Nevím čím to je. Zase začínám uvažovat jestli nezačít chovat králíky. Ale neumím je zabíjet ani stahovat 😝 a ani teda nevim jestli by mi to za to maso stálo.

lenkalienka4
31. dec 2008

my sme tiez predtym jedli samu kuracinu, ale v tehotenstve som kurcata nemohla ani citit, a teraz papame viac bravcoviny

denisocka
autor
31. dec 2008

hej,tie kury tak divne smrdia-to je pravda,upečene našťastie nie

mna len zaujíma,čo im davaju žrať a či to neni nebezpečné.syn ma už týžden žíhlavku a teda zvažujem či nema na tom podiel aj toto,lebo som zrušila zajace,kedže sa to dlho varí,zle šklbe,mne to smrdí a je to take suche mäso a začala davať prsia ---- tak neviem,či tu žihlavku može mať z toho,ale asi zas popýtam našich smrdalaka zajaca 😀

matica2
1. jan 2009

my kupujeme niekedy z polska ale iba ked je z kabanosu alebo si dam niekomu kupit priamo v tej firme. a nestalo sa mi ze by smrdelo. ale myslím si že aj na slovensku chovatelia dopuju hydinu ako vsade inde. a urcite by som nekupila meso alebo hydinu z ciny.

bubba
1. jan 2009

matica ano smaozrejme ze kurence sa dopuju vsade ved to by sa im neoplatilo chovat ako "organic"lebo za tie peniaze by uz ludia radsej kupovali hovadzie alebo bravcove

maruschka
1. jan 2009

denisocka, my jeme tiež mäso z Poľska a nič, všetko v pohode...V Tescu kurčatá napúšťajú vodou, lebo im tam stoja týždeň v chladničke a nakoniec to napustia a prebalia do nového obalu..Takže veľa krát sa nám stalo,že sme kúpili akože čerstvé mäso alebo kura už pokazené...

V Poľsku to dávajú do predaja čerstvé, lebo je tam veľký záujem o mäso, takže vždy pristavia auto a také čersvé mäso sa ihneď rozchytá-vždy tam stojí veľa slovenských občanov v rade, takže napríklad my sme brali 20 kg kuracích pŕs a 15 kg stehien, mama brala 10 kg pŕs,20 kg stehien a 10 kg kŕídiel+bravčové mäso, tak hneď pristavili a dali nám hneď z tých prepraviek čerstvé mäso-oni prakticky na pulte ani mäso vystavovať nemusia,taký je záujem..

A ešte, veľmi sa mi páči, aká je v Poľsku príroda,či tam majú chalupu za 10 miliónov, alebo chalúpku za milión, pri každom dome sa pasú minimálne 2 kravy..Takže preto majú lacné mlieko a maslo,sú schopní sami zásobovať čerstvými výrobkami nielen Poľsko, ale i okolité krajiny..U nás kravu vidíš možno raz za rok, ako sa nejaké menšie stádo pasie niekde na lúke-a tam musíš aj veľa krát čakať, pokiaľ kravy prejdú cez cestu-takže prechod cez takú väčšiu dedinu trvá aj 20 minút 😀 😀 😀

Netrvrdím, že to mäso je úúúplne bio, že sa tie kurence pásli na zelenej trávičke a žili minimálne rok, ale keď to porovnám s mäsom z Tesca, tak je to 100 a 1..A keby sme chceli úplne bio mäso, tak by sme sa museli vrátiť k vlastnému chovu niekde v hospodárskej budove za chalupou-ale tak chováme kozy a ovce, takže mlieko a syr máme bio 😀

sassi
1. jan 2009

my tiež kupujeme
mali sme aj mäsko, ale chutí veru trošku inak ako naše, a tiež su tie stehná ovela väčšie
ale nič nam z toho nebolo
nekupujeme pravidelne, len ak mame cestu
ale celkovo všetky potraviny, aj jogurty a salamy nam chutia

dokonca tam kupujem malemu mlieko, je to ich vyrova pod Nutricia, vlastne to iste čo naše HAMI, akurat že o 30% minimálne lasnejšie

sassi
1. jan 2009

ja malemu varievam polievku z kuracích krídeliek
aj mäsko čo oberiem stačí akurat na 1 dávku
a je to chutnejšie a nie take suché ako prsia

denisocka
autor
1. jan 2009

no tak evidentne naše z Leluchova smrdia viac ako niekedy pred rokom,dvoma ... a tvdria to aj naši

maruschka
1. jan 2009

a keď si to tak zoberiete, tak všetkok tovar v Lidl je z Poľska..Tam sme pokúpili pečivo,kekse,sucháre,čokolády normálne v obchode aj na trhu-presne tie isté, čo majú v Lidl-ešte aj maslo také isté, ako sa tu predáva na Slovensku-len tu je 2x drahšie 😕 😕

denisocka
autor
1. jan 2009

hej,šak mne je jedno kde to predavaju,ja len chcem zistiť čím su tie kury krmene že ma po nich svrbia ruky 😅

maruschka
1. jan 2009

keď sme kedysi chovali doma kurčatá na mäso-teda rýchly výkrm, tak nám to trvalo 3 mesiace a veru, neboli to také obrovské kurčatá, ako kupujeme v hypermarketoch..Boli síce bio a mňam-mňam, ale boli menšie...Zlaté dobré časy... 😉 😉

denisocka, ja ani netuším, s čím ich kŕmia, ale určite s ničím normálnym..Tak isto, ako všetko, čo sa predáva či na Slovensku, v Amerike, v Číne, alebo hocikde inde na svete...Jedinú istotu máš v domácom chove..
A to, že na mäso dajú nálepku bio a stojí 9,95 euro za kilo- nie je pre mňa zárukou, že tie zvieratá boli chované naozaj čistým chovom a kŕmené len tým, čo rastie na poli alebo lúke...Zelenina na pultoch je plná dusíka a fosfátov... ovocie striekané postrekmi, aby rýchlo dozrelo-preto kupujeme exotické ovocie bez chuti... mäso plné hormónov a jedov... pečivo plné plesnivej múky... džúsy,minerálky a ovocné jupíky plné farbív, konzervatov-ktoré zvyšujú hyperaktivitu našich detí... potraviny v konzervách, ktoré s deklarovaným ovocím na nálepke už vlastne nemajú ani nič spoločné-okrem neurčitého tvaru...kúpiš slaninu a na obale je napísané dymová aróma-takže neúdená, len nás oblbnú príchuťou dymu...a takto by som mohla pokračovať ďalej a ďalej-ale to sa popísalo už aj v iných témach...

Ja si myslím, že ak ti to mäso nejako neurobilo dobre, tak fakt nahádzali do krmiva nejaké hovadiny..Myslím, že ak by si naozaj chcela vedieť, či to mäso nie je zdraviu škodlivé, tak takéto rozbory mäsa robí aj veterinárna správa-tam chodia aj poľovníci s výrezom mäsa zo zveriny, či neobsahuje svalovce a iné parazity...Neviem, netuším..Alebo kupovať len z overených zdrojov-my chodíme do Targu a v pohode..

"Aby sa problémy ešte zhoršili, kŕmia sa kravy, býky, jahňatá a prasce určené na mäso hormónmi a antibiotikami, zvyšky ktorých v aktívnej forme nájdeme v rezňoch, fašírkach a ďalších mäsových výrobkoch, ktoré konzumujú milióny ľudí. Kravy pijú vodu znečistenú ťažkými kovmi, zvyškami pesticídov a rádioaktívnymi izotopmi, ktoré sa potom objavia v hotdogoch a hamburgeroch"/citát/

denisocka
autor
1. jan 2009

no jo,inač zaujímava som asi ja a nie to mäso 😅 ,lebo ked sme davali v lete plavajucu podlahu ,tak sme do detskej kupili nejake BIO nechemicke podložky,nejake bité piliny ,proste BIO klvalita a som myslela že zbesniem ako ma ruky svrbeli pri zacvakávaní klikov plavajucej,aj oči a nos mi išlo odtrhnuť.Preto som zakazala toto davať do ostatných izieb a dali sme umelinu ako "karimatku" tak asi je problém vo mne,asi som bars fajnová

maruschka
1. jan 2009

denisocka a nie si na niečo alergická?Možno máš alergiu na viacero alergénov naraz.. 😕

kili
1. jan 2009

nečítala som si to tu celé, tak neviem, či to tu niekto nepísal. Na spektrume chodí dokumet Čo nám prospíva, je austrálsky, takže všetko je vlastne len o nich. no a tam chceli zistiť, že z akého mäsa môžu rásť mužom prsia a tak sa dopracovali, že z kureniec v 60tich rokoch boli ženské hormóny, už neviem kôli čomu sa pridávali a z nich rástli chlapcom prisa, tak tie hormóny zakázali. Ale teda neviem, či je to povolené aj u nás alebo v Poľsku, ale hádam nie, takže ak tomu dievčaťu rástli v 2r. prsia, tak tie kurence hádam neboli legálne dopované 😨

denisocka
autor
1. jan 2009

kili,alebo boli na plastike 😀 a maju silikony 😀

skuli
2. jan 2009

Bydlím 25 km od Polských hranic,takže kuřata z Polska jíme.Taky věřím tomu,že maso,které se prodává normálně v obchodě je taky z Polska,protože je to tady nějak podezřele levné.Maso mi nikdy nesmrdělo,jíme to tady všichni a prsa nám z toho nerostou 😀 To by jsme nemohli jíst nic,kdyby jsme se měli vším zabývat z čeho to je a kde to vyrostlo.

bambusko
2. jan 2009

polsku ani cinsku hydinu nekupujem, vzdy pri nakupe kontrolujem povod, doverujem len vyrobcom zo sr a cr, aj ked je to o par korun drahsie

ivuss01
2. jan 2009

ahojte, aj ja kupujem polske maso, karmenadla je super, prsia tiez, ale stehna nam nechutia, ale to asi celkovo stehna staci tak 1x za 2 mesiace 😎
a ked si v polsku kupim za 2500 sk tak to mam na 3 mesiace
ked tu kupim za 2500, tak to zjeme za 1,5 mesiaca
tak to je rozdiel, a od bytovky to mam 10 min cesty autom s dodrzovanim nasej zony 40
a mne to masko akosi nesmrdelo, ani pri vareni, alebo som si uz zvykla 😀 😀

mikalove
2. jan 2009

my sme si tiež kuracie z polska par krat kupili a chutí nám 😉

denisocka
autor
2. jan 2009

šak nevravím že nechutia 😀 za tu cenu ani klepšie nemožu byť

a ešte,strašne je to hrozne,ked sa upeču jak maju dolamane nohy 😕

martina7905
6. jan 2009

my tiez kupujeme meso z polska a aj malej chuti je dobre mnam

marika80
7. jan 2009

no kurcatam, davaju vacsinou zrat hormony, je ich ich na tisice v jednej velkej hale,kde sa nemozu ani pohnut,takze zdrave urcite nie su. Odkedy mame malu a videla som nechutny dokument tak kupujeme organic maso a vajcia. Je to sice drahsie drahsiech kuskov masa kupujeme lacnejsie ale stale je to organic. napr. namiesto kuracich prs kupujeme stehna.
A nic proti poliakom, ale ja ich mam za lacnu a nekvalitnu krajinu, ale to je zrejme len moja arogancia este z detstva (trhy v Krakowe).

k.a.t.k.a.
7. jan 2009

ja ked si na vyrobku prečitam made in Poland tak sa mi chlpy ježia 😅 pre mňa su Poliaci europski čiňania 😝 ja by som od nich nič nekupovala 😝

monkula
7. jan 2009

nie všetko, čo je poľské, je aj zlé....

maruschka
7. jan 2009

k.a.t.k.a, tak to určite nechodíš na nákupy do Lidla-lebo tam je všetko iba z Poľska 😀 😀 Od masla,mliečnych výrobkov, kekse,čokolády...atď, atď...Ako som spomínala už skôr, všetky tie veci, čo sa predávajú tu, sme v Poľsku kúpili omnoho lacnejšie-ten istý tovar, ako v Lidli 😉

a nie všetko, čo je z Poľska je zlé..Všetci našinci zo Slovenska chodia do Poľska kupovať len potraviny-to oblečenie sa tam fakt neoplatí-asi ako kde..A to si oni dokážu vyprodukovať sami..Takže je to ich šikovnosť..A zasa, čo sa dovezie z Číny sa kazí už pri vybaľovaní z igelitu, takže to je fakt brak...

A veľmi sa mi páčia ich čiapky pre dospelákov aj deti..Tiež ich výroba..Tak tie sú super-také tie baranice-ušianky, taký moderný vzhľad..Neviem, ako to inak nazvať..Takže tu na Slovensku som si vybrala jednu čiapku-kráááásna inak, tu na internete/dovoz z Poľska aj ich výroba/ stála 560 Sk..A tam som skoro odpadla, keď som na ňu natrafila na trhu za 260 Sk..Takže to je fakt rozdiel..A o ovčích kožušinách a výrobkoch z nich ani nehovorím/kvalitná práca za výbornú cenu/-je to jednoducho ich národná šikovnosť.. 😉