Čím kŕmia kuracie mäso z Poľska?

denisocka
31. dec 2008

neviem či tu taka tema bola,alebo je ,ale zaujímalo by ma či niekto nevie,čím sa tie kurčata krmia -teda myslím akým humusom aby rýchlo vyrástli. AJ my kupujeme stehné z Ľeľuchova,ale včera som sa až zdesila,ked som ich umývala a dávala do sáčkou ako ma neskutočne začali svrbieť ruky , a alergia na mäso to asi nebude 😖

mojej známej dcérke,asi v 2rokoch začali rasť prsia a zistili,že to má z hydiny,tak ju ma uplne zakazanu,kvoli hormonu čím ich vykrmuju

nerada by som do seba a už vobec nie do syna davala niečom,čo by nám mohlo uškodiť. Je pravda že kurča jeme asi 1x za 2 týždne,medzi tým len mäsko z domácich zvierat

bubba
31. dec 2008

faaaaaaaaakt?my sem tam kupujeme maso z polska a nist,dokonca u nas otvorili masiaren s polskym masom.ja som si vzdy myslela ze prave naopak to u nich bude"prirodnejsie"ako u nas ved poliaci sa pysia krasnou cistou prirodou,lesami a pod...
moja znama nakupuje maso LEN z polska a tiez nemali zaidne problemy ani vyhrady...

denisocka
autor
31. dec 2008

ale prd,to su kury za 3 týždne vychovane,ved to je ich aj cítiť umelinou 😠

mima1
31. dec 2008

a aky je cenovy rozdiel v nasich a polskych? preco nekupujete slovenske? ved kilo chladenych stoji 69,90 😉

denisocka
autor
31. dec 2008

my sme včera kupili prsia 105sk,stehna 42sk,krídla 28sk

aponchie
31. dec 2008

kureci maso skoro nejime vubec 😝 😝 😝 to kure zije asi 5tydnu od porodu do zabiti na talir 😝

bubba
31. dec 2008

hej a to ako vies?lebo napr.ja ked kupujem kuracinu na slovensku a upeciem maso tak zostane z toho polovica co sa to zoskvari(cize podla mna sa vela tekutin len odpari....a hlavne tie kupovane v jednote tie su najhnusnejsie...)a polske som zhodou okolnosti robila minuly tyz.stehna (kupovane z tej masiarne)a zostali v podstate skoro rovnyko velke 😅 ja z nich umelinu necitim ,ale fakt nechcem trvrdit ze tam nie je ale ja ju necitim...
a okrem toho si myslim ze ked to kupujem v masiarni tak ako obchod by si nedovolili predavat takyto skodlivy suvix...
a keby narastli prsia mne 😀 😀 😀 😀 by nebolo az take zle 😀 😀 ved uz mam na to aj svoj vek 😝

aponchie
31. dec 2008

kdyz uz tak kruti maso a nejlepe od nekoho kdo to chova..maso se nemusi jist preci 7xtydne staci 3x tydne i to je dost a kvalitni.v marketech nekupuju vubec..smrdi to kdyz se to vari je to hnus velehnus...

bubba
31. dec 2008

my zasa zijeme len na hydine.kuracina,morcacina u nas fici 😅 😅 😅 my nemame radi cervene maso

bubba
31. dec 2008

maso z hypermarketov ani ja nekupujem dokonca ani mrazene vyrobky

denisocka
autor
31. dec 2008

bubba-aj u nás otvorili tsku predajnu,je to sice asi o 5sk drahšie,ale nemusi sa chodiť do polska... ale naši to kupuju cestou k babke,priamo v dedine kde ich chovaju,ved na tom tam žije cela dedina,rodiny ,deti -len chovaju,zabíjaju a predavaju

aponchie
31. dec 2008

to uz vubec ne mrazene..to je kapitola sama o sobe 😝

bibula
31. dec 2008

my jeme kuracinu asi 3x tyzdenne a nic 🙂

bubba
31. dec 2008

denisocka a v tej dedine kde to chovaju to umelo neprikrmuju?keby to bolo vsetko krmene "naprirodno"tak by to neuzivilo ani rodiny ani deti ani celu dedinu si myslim, pretoze by to museli tak za nehorazne paniaze a ako"organicke"maso by si to tazko mohol niekto dovolit,nie?

aponchie
31. dec 2008

jasne,ze neumres 😀 ale neco co se narodi a je krmeno praskama a za 4tydny to mas na taliri asi neni uplne v poradku.ta drubez jako vsechna zvirata na proazku musi dozrat..deda choval moraky a kurata nekolik mesicu nez sme je uspavali 😀

denisocka
autor
31. dec 2008

ja v hypermarketoch vobec take nekupujem,vravím-len kuracie,lebo naši chovaju sliepky na vajca a potom po 3 rokoch mi daju na vývar už len gumenu staru sliepku čo ani pes nechce 😀 ,zvyšne mäso máme čisto bio domáce

bubba
31. dec 2008

bibuola ale kupujeme polsku?lebo o tej je rec a som aj ja zvedava ci sa nahodou nevyskytlo viacej problemov s tym by som hned prehodnotila konzumaciu tychto vyrobkov

aponchie
31. dec 2008

denis seber jim slipky nenapadne na polivku driv 😀

bubba
31. dec 2008

kupujete irske bravcove??? 😀 😀

http://www.aktuality.sk/forum/prispevky/lri-sa-...

to by sme uz asi nemohli jest fakt nic 😝

bubba
31. dec 2008

V spolupráci s Ruskom je poľský postoj ovplyvnený súčasným ruským embargom na dovoz poľského mäsa. EÚ naznačila, že Poľské mäso je v poriadku a ťah je teda na Rusku: „Európska Komisia má ťažkosti so získaním jednoznačného ruského stanoviska. Môže zodpovedať na ich [ruské] otázky, ale z ich strany je problém dostať jasné stanovisko.“

uryvok odtialto
http://www.euractiv.sk/buducnost-eu/interview/p...

aponchie
31. dec 2008

za 4tydny neleze prirozene vykrmit kure ani nahodou 🙂

bubba
31. dec 2008

Ceny v Poľsku - Strana 2 - PORADA.sk
Re: Ceny v Poľsku. A hádajte všetci odkiaľ tie " poľské" kurence pochádzajú! Sú od nás zo Slovenska ,priamo z jednej hydinovej farmy neďaleko Martina. ...

apochnie ja ale netusim ako dlho zili kurence ktore jem 😅 😅 a tusit to nechcem

denisocka
autor
31. dec 2008

apo - no nedaju mi skor,kým nosia musia nosiť,ked prestanu a su v dôchodkovom veku,tak mi ich daju 😀

aponchie
31. dec 2008

ja zase rada vim co jim 🙂 a denis kraliky maji?ted mi soused proda za 150 kilo ale domaci krasne zdrave ceske ne ty zmrzle cinske ludry 🙄

denisocka
autor
31. dec 2008

bubba -tie z Leluchova su vraj z Kežmarku 😖

bubba
31. dec 2008

no zajace mame pre zmenu my domace 😎

denisocka
autor
31. dec 2008

apo-jasne,máme aj zajace,tie som robila malemu do 7,mes , strašne po nich smrdí v byte 😀 a osobne ich tiež neznašam,za detstva som ich musela nasilu žrať-som si pripadala jak v Hořčiciach 😀 v CR

bubba
31. dec 2008

ja neviem ale viem ze nasi ked chodili chodili dakde pri jablunkov do masokombinatu ...a teda zijem na dedine a vela krat som uz jedla aj domace aj kupovane a ja v tom veru nevidim nejaky rozdiel...co som chutoslepa ci co?? 😀

etnicka
31. dec 2008

ahojte, da sa niekde v Bratislave alebo blizkom okoli kupit bio maso? Pokial viem, tak najblizsie v Hainburgu, ale radsej by som kupovala slovenske ako rakuske...

denisocka
autor
31. dec 2008

etni-polske nechceš? 😀

najjulinka
31. dec 2008

to z akých kureniec rastú prsia??? nežeby som deti tým nakrmila, ale seba v pohode 😀 😝 😀 😅 😅 😅

No a pred 2 týždnami kuratá stali pod 50 Sk tesne a teraz tesne pod 70 u nás... 😖 Taký šok cenový... hmmmm... Deti majú viac tuniačika teraz... Kým sa spamätám zo zdraženia... Ale od zajtra to bude cena niečo cez 2, tak sa spamätám rýchlo 😀 😀 😀 Hned sa fajnovo bude nakupovať, také lacné všetko 😀 😀 😀