Čistíte bábätku záhyby liehom?

veronika81
9. aug 2009

Ahojte,
dnes som sa rozprávala s jednou známou, ktorá má 4-mesačnú dcérku a povedala mi, že ona každý večer čistí malej záhyby na tele liehom. Mne sa to nejako nezdá, pripadá mi to dosť agresívne, veď ak má náhodou bábo zapareninu a podráždenú pokožku, musí to aj štípať 😖
Robíte to tak niektoré? Priznám sa, ja som o tom ešte nepočula..

soanpe
9. aug 2009

tak koukám jako blázen. líh jsem používala fak pouze na pupík a po TBC
malou umyju denně čistou vodou a syndetem seba med (neobsahuje mýdlovouz složku) a namažu Biodermou atoderm pp a konec

tchýně je zdr.sestra, švagrová taky, švagr lékař, babička zdr.sestra a děda mého chlapa byl lékař a tohle fakt neznám, a že těch rad mám z každé strany xy denně 😅

bubosek
9. aug 2009

No tak to je síla, já mám pomalu strach děcko namazat dětským mlíkem, abych na něj zbytečně napatlala chemku, noa někdo to udělá lihem, fakt síla, jaký to má důvod? Hnisá mu tam snad něco, nebo tam má rány? Já myslela, že líh je jen na toto. Proč asi dělají vlhčené ubrousky bez alkoholu?!? 😲 Nechci rýpat, ale toto mi fakt hlava nebere ☹

aponchie
9. aug 2009

soan moje teta je primarka onkologie a kapacita ktera uci lekare v CR a v Anglii premyslim,ze ji zavolam a poslu link ..dalsi teta je kozarka a strejda ocar tak zavolam asi vsem..nee to je sranda ja jen probuh nikdo necistet nic lihem...ta sestra rikala aby tak v zapalu jeste nepretrela oci omylem 😖

nikollette
9. aug 2009

A že sa to musí, a všade sa to píše že je to samozrejemosť každy den, no to sa mi nejak nezdalo hned...

veronika81
autor
9. aug 2009

takže baby.. volala som teraz s tou kamoškou, že odkiaľ to má a že to asi nie je najlepší nápad a povedala mi, že jej to povedala jej mamina a videla to aj nete, kde to radili, tu je link
http://www.akosatorobi.sk/video/284/Hygiena-báb...

😕

berus222
9. aug 2009

ja som mala tiez malemu zahyby dezinfikovat troskou liehu. ale cistila som mu to detolom ked ich mal cervene alebo po narodeni mal v zahyboch biely maz, cistila som mu to repikom. po 4 dnoch bol pokoj.

aponchie
9. aug 2009

preventivne neco takoveho delat je nesmysl ,alespon podle sester u nas,ale asi jim to poslu at se priuci 😅

bambusko
9. aug 2009

tak toto aj mne radila svokra, ktora tak robila pred 40 rokmi!!! som ju zrusila 😖 inak na tom portali akosatorobi som nahodou videla video, ako sa ma kojit a je tam cigaretove drzanie bradavky, co sa dnes uz vobec neodporuca, prsty sa davaju pod prsnik a palec nad bradavku. takze tejto stranke nedoverujem, asi ju robila nejaka dochodkyna podla svojich spomienok 😕

nikollette
9. aug 2009

Bambusko 😀 😀 😀 podla svojich spomienok 😅 😀

veronika81
autor
9. aug 2009

bambusko 😀 Ano, začala som tam teraz pozerať aj ostatné videá a presne nad tým kojením som sa pozastavila 😝

hanam
9. aug 2009

Liehom sa cisti este v niektorych nemocniciach na novorodeneckych oddeleniach no v sucasnosti sa od toho upusta nakolko je to pre pokozku diatata velmi agresivne. V sucasnosti sa skor odporuca po kupani osetrovat pokozku olivovym olejom. Nenicte pokozku svojim detom agresivnou chemiou ☹

miskachrumka
9. aug 2009

no ja som zahyby este ani raz necistila liehom to som este ani nepocula 😕 len pupcek kym odpadol a po odpadnuti kym nebol peknucky ruzovy!ale zahyby?ved ja ho natieram raz zacas na zahyboch aby sa mu to zbytocne neparilo a este som to necistila liehom a mali nemal ziadne zapareniny v zahyboch a ani na zadocku sme este nemali vobec klop klop klop......... 🙂

hanam
9. aug 2009

skuste si donekonecna vy vysusovat zahyby na tele liehom a uvidite co to po case urobi ☹

bambusko
9. aug 2009

ha, takze tam moze pridat video hocikto. cize si doma natocim ako sa robi operacia slepaku na kuchynskom stole a potom to budu ludia doma robit podla tohto??? trochu sudnosti, no a co, ze je to na nete, co to je za zdroj??? aj hovno.sk je na nete 😒

aponchie
9. aug 2009

ze se zrovna nekdo ridi tim co je na takovem videu 😒

mneme
9. aug 2009

sestricka, ktora ma v porodke ucila kupat mimi hovorila, ze zahyby pod bradou, v podpazusi a v kolennych zahyboch sa maju cistit 2x tyzdenne liehom 😕 bola to mlada baba, takze zrejme sa neriadila vlastnymi spomienkami spred 4O rokov, mozno je to dodnes bezna pra. kazdopadne, obcas to malej takto vycistim pod bradou, lebo ju ma trojitu, inak ale podla mna uplne staci pocas kupania dokladne umyt zinkou miesta, kde sa trie koza o kozu. lieh zbytocne vysusa citlivu detsku pokozku 😉

shaula
9. aug 2009

Miminko lihem?! Já nevěřím vlastním očím... Ať je to líh dětský nebo jaký, pořád je to líh, tudíž alkohol, a ten na dětskou pokožku rozhodně nepatří!

aponchie
9. aug 2009

detsky lih neexistuje pouze lih klasicky 60procentni na pupek 😎
mneme treba se ridila necim co ji nekdo nakazal a neresila to 😉

bambusko
9. aug 2009

mneme, bezna prax je dnes zial mnoho veci, o ktorych sa vie, ze su nevhodne alebo aj skodlive a davno prekonane, ako napr. davanie flase v porodnici, vazenie po kazdom dojceni, u deti pocas viroz podavanie atb preventivne, podavanie liekov na znizenie horucky pri teplote pod 38... dokonca acylpirinu detom 😒

vanja
9. aug 2009

no ja tiež zíram, ale asi je nás tu viacej, ktoré sme o tom nepočuli, takže asi by som sa neurazila, keď že máme iný názor, ako ty, ale zamyslela, že či naozaj neubližujem bábätku s tým liehom.
A určite by som sa na to opýtala pediatra.
Ínáč môj pediater mi teraz pri druhom bábätku povedal, aby som ho ničím nekrémovala, ale hlavne neolejčekovala tak do roka, lebo sa zistilo že potom deti majú vo vyššom veku strášne suchú pokožku.
Pritom staršiu som denno denne krémovala po kúpaní a teraz má 9 rokov a neskutočne suchú pokožku.
Malú som 3 mesiace po kúpaní nekrémovala a teraz ju krémujem tak raz za dva týždne.
Tak uvidíme ako to bude s jej pokožkou v staršom veku.

no je to tak, že koľko ľudí, toľko názorov. Ale určite ak by som sa stretla s iným názorom, resp. vedemosťou ako mám ja, a bolo by to u viacerých, tak by som o tom začala ozaj uvažovať a pátrať či moja vedomosť je správna. 🙂

roka96
9. aug 2009

no to ja tiež počujem prvý krát,, tiež sme čistili iba pupok.. my sa večer umyjeme nakrémujeme večer olejčekom, ráno umyjeme nakrémujeme krémikom a to je všetko..

aponchie
9. aug 2009

olej klidne jo z lekarny,ale spis mi radila lotion pac olej ucpava pokozku

bambusko
9. aug 2009

vanja, presne aj u nas, dievcata denne kremovane, maju velmi suchu pokozku, ekzemy, maleho nenatieram, len zriedka mandlovym alebo konopnym olejom, ani tvar mu nemastim a je ok

roka96
9. aug 2009

ja si myslím, že pokožka je aj daná a ja som nemala s kožou nikdy problém syn je po mne.. On už ked sa narodil mi každý hovoril, akú má krásnu plet , lebo vraj bábatka majú vysušenú a pod..
sranda ved kedysi sa iba olejčekovalo nie?? kadý mal rovnaký ten aviril a bolo.

sasiki
9. aug 2009

😕 😕 😕 ja mám niekedy pocit, že si tu žijeme sto rokov za opicami 😒 teda nechcem nikoho uraziť, ale tie praktiky...............kamoška býva v Rakúsku, tej dokonca kázala bábätko nemastiť, nenatierať po kúpaní.......zadoček až keď je zaparený.......lebo potom majú deti na všetko citlivú pokožku a nič im nezaberá 😖
no a lieh, tak to je sila 🙄
môjmu malému tiež strkali v pôrodnici fľašu... 😒

bambusko
9. aug 2009

roka, to ano, ale nebolo tolko detskej kozmetiky, takze to bolo asi jedine, co sa davalo

aponchie
9. aug 2009

roka sranda to je..budme radi,ze uz to neni jako driv..vzdyt mame lepsi moznosti jak zjistit ci to ci ono je lepsi nebo horsi ne?driv to tak nebylo vyvoj jde dale ve vsem tak proc zustavat v tomto stale jak driv a v jinejch veceh jit dopredu?

veronika81
autor
9. aug 2009

a ktovie, čím budú natierať bábätká naše deti. Možno znova liehom 😉

nie že ma teraz tu zožeriete 😀 😀 to som len tak na odľahčenie témy.. Ale dnes je veľa vecí ináč ako kedysi a o 20-30 rokov bude určite zase ináč 😅

roka96
9. aug 2009

tým som nechcela povedať, že ako to bolo bolo správne! Len teraz je toľko kozmetiky, že sa človek ani nevyzná, a nakoniec sa dozvie, že sa nemá natierať vobec..ale jasné, že firmy sa budú predbiehat s reklamami , že to ich je to naj..

veronika81
autor
9. aug 2009

ani ja som tým nechcela napísať, že liehom je to správne 😉

Dobre, moja otázka bola, či čistíte liehom..vychádza mi z toho, že väčšina nie, môžem ísť spokojne spať 🙂