Čistíte bábätku záhyby liehom?

veronika81
9. aug 2009

Ahojte,
dnes som sa rozprávala s jednou známou, ktorá má 4-mesačnú dcérku a povedala mi, že ona každý večer čistí malej záhyby na tele liehom. Mne sa to nejako nezdá, pripadá mi to dosť agresívne, veď ak má náhodou bábo zapareninu a podráždenú pokožku, musí to aj štípať 😖
Robíte to tak niektoré? Priznám sa, ja som o tom ešte nepočula..

sasiki
11. aug 2009

žiiiško, však sa nehádajte, vaše deti, vaša vec 😀
ale to kúpanie raz za týždeň rozhodne nie je na sociálku, bábätká netreba kúpať každý deň, sú udržiavané v čistote a každá normálna matka pokakanú ritku umyje, spotené dieťatko tiež, takže keď nie je treba, nie je treba.
Mne kázali v pôrodnici mastiť ritku proti zapareninám preventívne, vraj nemám šetriť krémom.....výsledok: dcérka mala vždy namastenú prdelku, časté zapareniny, fakt časté a hrozné. Synovi som po tejto skúsenosti mastila až keď ju mal zaparenú a mal ju zaparenú max. 3krát. 😉

salemik
11. aug 2009

Ahoj babenky,tak som s tu tak zbežne prečítala túto diskusiu a nechápem.Je pravda,že čo doktor,to 100 názorov a je pravda aj to,že nie každý doktor Ti dobre poradí,j keď je to Dr.Hlavne tie staršie generácie,čo sa urputne snažia presadiť svoje metódy aj napriek tomu,že v dnešnej dobe sú nové poznatky na dané problémi.Avšak,lieh na detskú pokožku,okrem pupíku po narodení podľa mňa nepatrí,veď už zdravý rozum sa nad takou kravinou musí pozastaviť.Detská koža je velmi jemná a vysúšať ju liehom a do roka???!!!! Ty chces,aby malo do buducna problémy? Veď ta koža prestane aj dýchať za chvilku a zničíš celú mikroflóru.Preboha,rozmýšľaj svojou hlavou a materinským pudom a nie hlavou nejakej ,, mudrlantky".Načo to robíš,keď máš zdravé dieťatko?

andyalukasek2008
11. aug 2009

Nikdy jsem líh na Lukáškovu pokožku nepoužila a nikdy bych to neudělala. Nevidím důvod dávat na něj ředislo, byť v menší koncentraci... Na pupík jsme měli jodizol, ale je pravada, že na nezhojený pupík se dává i líh. Jinak dle mne akorát dobrý způsob, jak mu zadělat na problémy...

sisstin
11. aug 2009

no tak mazat miminko lihem, to už je fakt jinej masakr 🙄 🙄 🙄 🙄 slyšim to poprvý v životě 🙄 někdo tady psal, že krásně odmastí pokožku 😲 ježiši na co? Já myslela, že odmaštění pokožky je nežádoucí efekt...zaděláváte svým dětem náběh na alergie a kožní problémy...fakt radši někdy přemejšlete svojí hlavou, i kdyby mi tohle řeklo 1000x doktorů, tak to nikdy neudělám..vy se taky mažete lihem? 😲 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 fakt nemám slov už na tohle 🙄

lucenek
11. aug 2009

sis, to jsem psala je ve srovnání co líh udělá s mastnotou (psalo se tu že se lihem vytírají podpaží a za ušima a pod krkem....)jasné je že logicky j¨kůži vysuší až zšupinovatí ztenčí se a je tzv. papírová a pak to praská či se dělaj ekzémy, kůže je orgán, ne držák kostí a svalů a tak by se k ní mělo i přistupovat 😉

wsmoulinkaa
11. aug 2009

odstraním při koupání anebo olejíčkem 😉

marrrka
11. aug 2009

na antolskej mi vraveli ze 2x tyzdenne vycistit od pazuskou, za uskami a pod krkom liehom

jasminet
11. aug 2009

tiez som rodila na antolskej, ale o liehu na iny ucel ako na pupok nepadlo ani jedno slovo. maximalne umyt detskym mydlom. malu kupeme kazdy, resp. kazdy druhy den a z casu na cas krk umyjeme mydlom bupi.

vikina74
11. aug 2009

Pripajam sa, ja som to nikdy nepocula, ze sa ma cistit liehom. Mozno preto, ze zijem v Nemecku. To co jedna maminka pisala o skusenostiach z JISky mi pripada logicke, uz to by bol dovod to nerobit. Tuna je inak tiez bezne kupat babatka raz za tyzden, ja maleho kazde rano umyjem vlhkou zinkou, rucicky a pusinku mu umyvam cez den niekolkokrat. Ked ma nabeh na zapareninku, tak mu ju natriem kremom co pouzivam na zadocek, hlavne dbam o to, aby ta pokozka bola sucha, doteraz sme ziaden vacsi problem nemali.

simour1
11. aug 2009

Proboha co to čtu???!!! 😠 To není ani možný,že ještě v dnešní době se najde člověk,kterej nechápe rozdíl mezi líhem a olejíčkem!Vždyť mimčo potřebuje po koupání kůžičku promastit a ne extrémně vysušit pomocí lihu.K čemu jsou pak veškerý tělový mlíčka,koupele s olej. složkou?V životě jsem neslyšela o dětském lihu.Ale i kdyby nějakej existoval,pořád je to jen líh,kterej slouží k občasné dezinfekci pupíku nebo nějakého poranění.Vždyť právě v těchto místech,který popisuje dotyčná,bývá kůžička velmi křehká a má tendenci praskat.Doporučuji této mamince,aby někdy zkusila,co to s ní udělá natřít líhjem např. prasklej puchýř,nebo co třeba spáleninu po sluníčku!!! 😠 Asi by se smíchy neudržela!!! 🙄

mami.sk
11. aug 2009

ja som liehom cistila max. pupcek, ale ked sme odchadzali z porodnice bol takmer zahojeny takze som ho vela neminula 😉
o cisteni zahybov babatka liehom pocujem prvykrat 😕 mama je destska sestra, pracuje s kojencami a nic take mi nevravela 😕

vladkaz1
11. aug 2009

nam liehom kazala natierat uska po prepichnuti ja som to nerobila ved ju to stipalo dala som si prepisat framikoin ale natierat by som nenatierala pazusky a pod. veci babatku urcite nie

soanpe
11. aug 2009

jankapiknova
prosím tě, jestliže teda fakt máš specialní líh pro miminka (o čemž teda silně pochybuju), tak nám napiš, jak se jmenuje, nebo hoď odkaz.
ale dle mého líh je vždy lihem a mění se pouze koncentrace.
vůbec tvoje praktiky jsou hodně zvláštní 😲

jankapiknova
11. aug 2009

😉

sophie1981
11. aug 2009

pridam sa.....jankapiknova......nevola sa to nahodou boralkohol??

markiza
11. aug 2009

ziaden specialny lieh - detsky neexistuje, v lekarni by mali mat len dva, 90 percentny a 60 percentny urceny na osetrenie pupceka po narodeni. ten silnejsi sa nesmie pouzivat, odtial asi ten jankin nazov detsky lieh.

sophie1981
11. aug 2009

my sme pupcek zastriekavali dettolom......a na zahybky a potnicky nam odporucili boralkohol....je to 3% roztok miesany priamo v lekarni....mozno pod tym specialnym liehom Janka mysli prave to...

sophie1981
11. aug 2009

ale nehadam sa......ak nahodou som mimo... 😀 😝

stvura
11. aug 2009

Okrem pupceka som nikdy necistila nic liehom...zahyby nemame, no podla mna staci voda a neskor detsky jemny samponik.

schwarzovka
11. aug 2009

nemazat, nelíhovat, koupat méně...toť naše heslo....
ten líh fakt nepochopim...chudinky dětičky...ale asi pěkně spinkaj, když se načuchaj těch výparů 😀 😠

lubinka26
26. apr 2011

aj mne pediatricka povedala, ze mam malej cistit zahyby liehom. za uskami, pod pazuskami, pod krkom... predtym som to robila avirilom, povedala, ze mam prestat a liehom.ale ona je velmi dobra odbornicka, tak neviem...

dejka77
14. okt 2011

A co treba pouzit na mierne zapaleny krk? Je vhodny aj puder?

maggie2
14. okt 2011

@dejka77 ako mierne zapálený? Z čoho? Alebo myslíš, zaparený?

maggie2
14. okt 2011

lieh je na dezinfekciu drobných rán (napr. pri prepichnutí uší) ale v žiadnom prípade na plošné používanie a čistenie záhybov a podobne.

dejka77
14. okt 2011

@maggie2 Proste mala ma zahyb pod krkom cerveny, vidno, ze koza je podrazdena. Cistim jej to vodou a niekedy pouzijem aj mydlo, niekedy to vyzera ok, potom sa to zase zhorsi a tak stale dokola. Manzel mi povedal nech jej na to dam puder, len neviem ci je to vhodne alebo je na to nejaky krem, olej?

mbrazd
14. okt 2011

@dejka77 ja som dobre umyla a potom natrela tenkou vrstvou sudokremu. Opakujem : tenkou vrstvou 🙂

maggie2
14. okt 2011

@dejka77 skús odstrániť príčinu - žeby na oblečení golierik, alebo čosi podobné (napr. nejaký nepríjemný gombík z kovu-alergia na kov napr.) zle pôsobilo? Skús to nechať tak, pokiaľ ona s tým nemá problém (svrbenie, či škrabanie sa). Ťažko povedať či je to zaparenina, či nejaká kontaktná alergia, alebo nejaké iné lokálne podráždenie. Fakt to sa nedá takto na diaľku, keď to človek nevidí.

dejka77
14. okt 2011

@maggie2 Nenosi nic take co by ju drazdilo. Je to z toho, ze to miesto ma vlastne stale "zakryte", iba ked zakloni hlavicku tak sa to vyvetra. Minule sa jej napr. take spravilo pod pazuchou, tak som to hned umyvala. Ja by som jej ten krk umyla aj viackrat denne, ale kedze sa musi zaklonit tak to robim asi tak, ze jej ukazujem nejaku hracku a druhou rychlo cistim a susim 🙂 , len nie vzdy to funguje. Proste je to take hlupe miesto. Najlepsie na to by bolo nechat to vetrat, ale pri tak malom babu to nejde.

briketa
14. okt 2011

jezisikriste!!! co sme v stredoveku??? ☹
detska pokozka sa stale vyvija od porodu do siesteho mesiaca. nema sa pouzivat ziadna kozmetika a agresivny lieh ju vyslovene zabija.
zeny ved to je takmer ako tyranie deti!!

maggie2
14. okt 2011

@dejka77 Takže je to skôr zaparenina. Lieh určite nie, to je non sence. Rob tak že utierať vlhkou handričkou jemne, namočená v nejakom upokojujúcom bylinkovom čosi, čo je na to určené (ale pozor na alergie-niekedy vedia urobiť zle obyčajné KAMILKY). Ak, krémik taký suchší, ak tak veľmi veľmi tenkú vrstvu dávaj. Alebo nejaký neškodný púdrik Weleda a pod. Úplne fundovane Ti poradí magistra v lekárni. Ale pozor, nezober hneď prvé čo Ti ponúkne. Spravidla totiž ponúkajú tie najdrahšie produkty, lebo logicky majú z nich i najvyššie provízie. Nechaj si predviesť, ponúknuť, a následne si vyžiadaj, či nemajú niečo podobné, s rovnakými účinkami, rovnakou účinnou látkou, ale v nižšej cenovej relácii.